جواب سوالات تاریخ ومبانی نظری ارشد90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب سوال 63 هندویی نمیشه. منم به اشتباه همینو زده بودم، بعدا به طور اتفاقی توی یه کتاب بی ربط، توی پاورقی نوشته بود که ماندالا مربوط میشه به اساتیر بودایی و تبتی.
(کتاب تجلیات حکمت معنوی در هنر اسلامی ص 102)
واقعا چرا یه همچین سوالایی داده می شه؟

صفحه 151 خط سوم تاریخ جهان زارعی!ماندالا در معماری معابد هندویی

mahvizan84

عضو جدید
صفحه 151 خط سوم تاریخ جهان زارعی!ماندالا در معماری معابد هندویی
قضیه اینه که سوال کمی مشکل داره!(منم مطالبی خوندوم در مورد ماندالاها! در جایی اون رو به اسم هندویسم آوردند و جایی بودیسم) در حقیقت بودا هم جزوی از فرهنگ هند هست و در تقابل گذاشتن اینها توی جواب به نظرم جالب نبود!!
و جالب نخواهد بود اگر صرفاً زارعی یا هر چیز دیگری رو ملاک قرار بدن!!

zazar5414

عضو
اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

عحب از خودتون مطمئنید؟؟؟!!!!!!!!!!!!!کسی که هنوز نمیدونه مسجد کرمان گنبد نداره:biggrin:با چه رویی جواب آآ رو میذاره!!!!!!!!!!!!!
مواظب باشین، این اعتماد به نفس یه وقت کار دستتون نده;)از ما گفتن بود!

اااا؟؟؟

raha

مدیر بازنشسته
اینکه چهار تا پایه داره و دایره ای هم نیس! عکس گذاشته شده رو اگه نگاه کنین سه پایه داره و حالت دایره وار داره!
ببین من خودم دقیقا سه روز قبل از کنکور خلاصه های تاریخ جهان تو این پست رو خوندم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/87540-خلاصه-ی-دروس-معماری?highlight=%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87+%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1

اون چیزی که اینجا نوشته من هیچ جایی ندیده بودم و واسم جالب بود و به این اطمینان کردم ! نظر شخصی من نیس! اینجا نوشته شما خودت بخون دوست داشتی قبول کن دوست نداشتیم نکن: من نظر خودمو میگم و دلیل مدرکشم می ذارم حالا کسی جزوات پارسه رو قبول نداره یا این باشگاه یا گوگل رو جزو منایع معتبر نمی دونه من نمی دونم!

نو سنگی
شروع کشاورزی و اهلی کردن برخی حیوانات وحشی( دامداری)
شکل گیری چرخ در بین النهرین

***درشت سنگی
_دولمن= مقابر دالانی شکل بر روی آنها تلی از خاک
_منهیر=تک ستون های عمودی بای مشخص کردن یک مسیر
_کروملک=سه سنگی های دایره شکل

***مهمترین کروملک ; استونهنج در سالزبری انگلستان1680 پ م
نوعی رصدخانه یا معبد پرستش خورشید
قطر دایره اصلی 30 m
قطر دایره بزرگ 100 m

خلاصه های معماری جهان کلا از 3تا منبع بودن که من تو اون تاپیک گذاشتم؛
کتاب هلن گاردنر، معماری جهان زارعی و جزوه مهندس دهقانی که در زمینه معماری جهان استاد بسیار قدری هستن!
این بخش از خلاصه ها هم فکر میکنم از جزوه ی مهندس دهقانی باشه! مطمئن نیستم..
به هرحال امیدوارم که درست باشن الهه جان که من شرمنده شما نشم!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب هلن گاردنر، معماری جهان زارعی و جزوه مهندس دهقانی که در زمینه معماری جهان استاد بسیار قدری هستن!

غلط بود! کروملک نبود ! سه سنگی داده بود و دایره شکل هم بود اما گزینش شد دولمن نه کروملک!اگه امکانش باشه این کروملکو بگی دقیقا از کدوم منبع تعریفشو گذاشتی من حداقل تو اعتراضم اعلام کنم!

raha

مدیر بازنشسته
غلط بود! کروملک نبود ! سه سنگی داده بود و دایره شکل هم بود اما گزینش شد دولمن نه کروملک!اگه امکانش باشه این کروملکو بگی دقیقا از کدوم منبع تعریفشو گذاشتی من حداقل تو اعتراضم اعلام کنم!

مطمئنی غلط بود؟؟
سوال رو ندیدم اما طبق چیزی که شما میگید؛ به نظر من کروملک جواب صحیحه!!
این بخش از خلاصه ها به احتمال زیاد مربوط به جزوه مهندس دهقانی هست!
اما واسه اینکه دقیقا مطمئن بشی کتاب هلن گاردنر رو ببین ... این پاسخنامه ها اعتبار چندانی ندارن!

vahid1900

عضو جدید
سلام.کجا مسجد جامع کرمان گنبد داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو گوگل سرج کنید نوشته چهار ایوانی(ویکی پدیا).......

amir architect77

عضو جدید
[FONT=&quot]سوال گرين بلت[/FONT][FONT=&quot] باغشهر درسته نه ارگانيك،به سه دليل:[/FONT]
[FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot]-كتاب معماري و شهرسازي قرن بيستم لادن اعتضادي صفحه 105:[/FONT]
[FONT=&quot]سه نمونه شهرك با عنوان گرين بلت از سال 1939 به بعد ساخته شدند.الگوي شهري آنها افقي و گسترده بود و در اين زمينه اصول مورد علاقه رايت را دنبال مي كردند در حالي كه به تفكر باغشهر هاوارد نزديكتر بودند تا به انتظام شبكه اي شهر زنده رايت.[/FONT]
[FONT=&quot]2[/FONT][FONT=&quot]-جزوه منظر لادن اعتضادي:[/FONT]
[FONT=&quot]باغشهر ابنزر هاوارد:در انگلستان در آغاز قرن بيستم ايده باغشهر جدي گرفته شد و بسط يافت و نهايتا" به طرح شهركهاي اقماري در انگلستان و [/FONT]green belt cities[FONT=&quot] در آمريكا منجر شد كه از همان كانسپت اصلي هاوارد تبعيت ميكردند.[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT][FONT=&quot]-كتاب تاريخ معماري مدرن بنه ولو بخش جنبش ايجاد باغشهر صفحه 566:[/FONT]
[FONT=&quot]نظريات هاوارد(طرح باغشهر)تا حد زيادي در تمام اروپا نفوذ ميكند و بعد از سال 1900بسياري از حومه هاي شهرهاي بزرگ اروپايي از فرم باغشهر تبعيت مي كنند از مهمترين آنها مارگارتن هوف و....و بعد از سال 1932 كمربندهاي سبز([/FONT]green belt[FONT=&quot]) آمريكايي را مي توان نام برد.[/FONT]

amir architect77

عضو جدید
[FONT=&quot]سوال مجموعه تربت شيخ جام:دو گزينه صحيح دارد ايوان و سردر چون ايوان سردر است.[/FONT]
[FONT=&quot]1-كتاب معماري ايران پوپ ترجمه غلامحسين صدري افشار صفحه 198 خط ششم: مسجد كالي تربت شيخ جام با گنبدي كوتاه در پس ايوان سردري بسيار بلند .[/FONT]
[FONT=&quot]2-كتاب تاريخ هنر معماري ايران در دوره اسلامي محمد يوسف كياني صفحه 212 (تصاوير) :[/FONT]
[FONT=&quot]در تصوير سردر بلند و شاخص مجموعه واضح است.
[/FONT]scan0003.jpg

zazar5414

عضو
این عوض روحیه دادنتونه تو این اوضاع.........واقعا که!!!!
دوست من پارسال با میانگین 44%رتبش 203 شد!!!!
جو منفی ندین لطفا........

architect6529

عضو جدید
جواب سوال 63 هندویی نمیشه. منم به اشتباه همینو زده بودم، بعدا به طور اتفاقی توی یه کتاب بی ربط، توی پاورقی نوشته بود که ماندالا مربوط میشه به اساتیر بودایی و تبتی.
(کتاب تجلیات حکمت معنوی در هنر اسلامی ص 102)
واقعا چرا یه همچین سوالایی داده می شه؟

ببخشید اگه کتابشو دارید میشه لطف کنید عکس این صفحه رو بذارید؟ خیلی ممنون میشم

رویا خبال

عضو جدید

ببخشین امکان داره جزوه مهندس دهقانی رو اینجا بزارین
تا بچه های که مثل من دسترسی به این منابعو ندارن بهره مند شن
ممنون اگه این لطف رو در حق ما بکنید

محجوبیان

عضو جدید
سلام

کسی کلید سراسری 90 رو داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه بدین ؟؟؟ همراه با گروه سوالات

Mosafer-1

عضو جدید
سوالای تاریخ امسال خیلی سخت بود حتی خیلی هاش تاحالا به گوشم هم نرسیده بود منابعی غیر از منابع معمول بود آیا؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا