جهان سوم کجاست؟!!!

farda_65

عضو جدید
کاربر ممتاز

روزی در آخر ساعت درس در كالج سلطنتی نروژ یك دانشجوی دوره دكترای نروژی ، سوالی مطرح كرد: وی پرسید ؟ استاد،شما كه از جهان سوم می آیید،جهان سوم كجاست ؟؟فقط چند دقیقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبی را فی البداهه گفتم كه روز به روز بیشتر به آن اعتقاد پیدا می كنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جایی است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب می شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملكتش بكوشد.

از كناب خاطرات دكتر حسابی

MAHSA3+*

عضو جدید
این مطلبو یکی از استادای ما تو وبلاگش زده بود .... جاب بود که بی مسئولیت ترین استادمون بود!!!!

sara-afshar777

عضو جدید

جهان سوم اینجاست کشور ما
جایی که دکتر حسابی برای کارهای تحقیقاتی از بانک وام بر می داره وبعد مرگش خونه دکتر حسابی رو که تبدیل به موزه شده بانک به علت دیرکرد قسط های وام مصادره می کنه و کسی هم از آقایون مسوول ککش هم نمی گزه
اگه کسی به داد خونه دکتر نرسه خونه اش بفروش می ره و احتمال زیاد هم داره یه آدم بی سواد امل خر پول منزل دکتر رو بخره و پزش رو بده حالم از کشوری که توش زندگی می کنم بهم می خوره

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
جهان سوم اینجاست کشور ما
جایی که دکتر حسابی برای کارهای تحقیقاتی از بانک وام بر می داره وبعد مرگش خونه دکتر حسابی رو که تبدیل به موزه شده بانک به علت دیرکرد قسط های وام مصادره می کنه و کسی هم از آقایون مسوول ککش هم نمی گزه
اگه کسی به داد خونه دکتر نرسه خونه اش بفروش می ره و احتمال زیاد هم داره یه آدم بی سواد امل خر پول منزل دکتر رو بخره و پزش رو بده حالم از کشوری که توش زندگی می کنم بهم می خوره

این مطلبو یکی از استادای ما تو وبلاگش زده بود .... جاب بود که بی مسئولیت ترین استادمون بود!!!!

جهان سوم یعنی :

عجب....باید طلا گرفت این حرفو....

روزی در آخر ساعت درس در كالج سلطنتی نروژ یك دانشجوی دوره دكترای نروژی ، سوالی مطرح كرد: وی پرسید ؟ استاد،شما كه از جهان سوم می آیید،جهان سوم كجاست ؟؟فقط چند دقیقه به آخر كلاس مانده بود.من در جواب مطلبی را فی البداهه گفتم كه روز به روز بیشتر به آن اعتقاد پیدا می كنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جایی است كه هر كس بخواهد مملكتش را آباد كند،خانه اش خراب می شود و هر كس كه بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملكتش بكوشد.

از كناب خاطرات دكتر حسابی
تکراری.تکراری .اه

آفتاب به زیر سقف نمیتابد،تو بر سر خود سقفی از نومیدی ایجاد نکن تا بتوانی از انوار آفتاب لذت ببری.
آنکه میخواهد زنده بماند باید با دشواریها درآویزد،دشواری برای زندگان مایهء نومیدی نیست نومید مردگانند.
بالاترین نومیدی ها موقعیست که انسان بناامیدی روزگار بگذراند.
تاسف بر گذشته خوردن ناپسند است.کسی که نتواند خود را با زندگی حال منطبق سازد شکست خورده محسوب میشود.(کاپر)
فقط کسانی شکست میخورند که تلاش و مبارزه نکرده اند.(تامربیلی)
ببینین درسته ما جهان سومی هستیم ولی کی باعث این مووضوع بوده،حالا ما چیکاره ایم.حالا ما همیشه باید اینو توو سر خودمون بکوبیم؟
نه دارین غلط میرین.همینطوری پیش برین نتیجتون بردگیه.