***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***

palmtree

کاربر فعال
گفتید جلسه بعد جمعه است؟ این جوری که من باید یک صفحه و نیم دیگه حفظ کنم. شما یک صفحه زدید برام. اما من جمعه احتمالا نمیام چون احتمالا میریم مشهد! اما آیاتم رو حفظ می کنم و مرور هم می کنم.
خیلی ممنون

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، خسته نباشین...
من یه خرده از برنامم جلو افتادم و تونستم تا آیه 88 پیش برم .
بله آیه 61 رو هم حفظ کردم ( ممنون از راهنماییتون)
الان تا آیه 74 مشکلی ندارم البته تو بقیه هم به مشکلی نخوردم ولی فکر میکنم چون تازه حفظشون کردم باید بیشتر از قبلیا مرورشون کنم.

تا شماره 13 خونده بودم ولی آیه های بعدی شماره های 11 و 13 رو یادم نبود ...

فکر کنم اگه جمعه ها برا مرور باشه و آیه های بعدی هم خیلی سخت نباشن بتونم بازم روزی یه صفحه رو بخونم.

فقط یه مشکلی دارم... وقتی به صفحات قبلی نگاه میکنم حس میکنم اگه الان از حفظ میخوندم این ایه رو جا مینداختم یا نمیتونستم بخونمش یا مثلا فلان ایاتو جابه جا میخوندم و... ولی وقتی از حفظ مرور میکنم میبینم مشکلی ندارم !!! ولی بازم فکر میکنم این دفعه شانسی یادم اومده!!! براهمینم همش تو شکّم که فلان صفحه رو فراوش کردم یا نه !!:w05:

اگر میشه بدید کسی ازتون بپرسه
این طوری خیالتون راحت میشه

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
ص 177 را حفظ کردم .
دو درس آخر را هرروز مرور کردم .
تا آخر جز 2 هم دوره کردم . بعضی جاها مشکل داشتم که چند بار خواندم .با آخر آیه های نیمه ی دوم خیلی مشکل داشتم و کل ص 38.
سوالات هم :
سوال 16و 17 آخر چند تا آیه مشکل داشتم .

تشکر از زحماتتان
سلام
آخر برای جلسه بعد یک جزء مرور گذاشتم که فرصت کنید تمام اشکالات جزء یک و دو رو برطرف کنید. ازین به بعد برنامه شما به این شکل میشه که برای هر جلسه فقط یک جزء تثبیت می‌کنید و بقیه وقتتون رو به مرور جزء‌های تثبیت شده قبل میرسید
سوالای ۱۶ و ۱۷ هم چون آیه‌های سختی بودن طبیعیه ولی باید ایراداتتون رو حتی تو آیه‌های سخت‌هم برطرف کنید تا بعدا دچار مشکل نشید
خواهش می‌کنم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم
من تا آیه ۷۶ طبق برنامه حفظ کردم. هر روز مرور می کنم اما نظم خوبی نداره. مثلا از اول هر روز برای خودم آیات رو می خونم. اما می دونم که کمی که جلو رفت سخت میشه اینجوری. یه مساله ای که میخواستم بگم این بود که من آیاتی که مکان یکسانی توی صفحه دارند را با هم قاطی میکنم (وقتی هر دو صفحه زوج یا هر دو صفحه فردند) سوالات تمرین رو هم درست جواب دادم اما کمی با تاخیر. (آیات رو باید از ذهنم fetch کنم!!)‌
از زحمتتون بسیار ممنونم.
سلام
برای جلسه بعدتون یک صفجه گذاشتم که وقت بزارید و آیاتی که تا الآن حفظ کردید رو تثبیت کنید. ان شاء الله که مشکلاتتون برطرف میشه
توضیحات اول پست این جلسه رو که گذاشته بودم بخونید و عمل کنید. باید مشکل اشتباه کردنتون رو حل کنید. نکته مثبتش اینه که حافظه تصویریتون خوب کار می‌کنه(جای آیات رو در صفحه میدونید)
رفتید مشهد مارو هم دعا کنید
باتوجه به اینکه مشهد وقت بیشتری برای حفظ دارید برای جلسه دوشنبه تا آیه ۱۰۵ رو حفظ کنید

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، خسته نباشین.
منم طبق برنامه تا آیه 105 پیش رفتم .
از آیه 84 به اینور زیاد مسلط نیستم ، ولی سعی میکنم امروز با مرور تثبیتشون کنم.
آقا احسان اگه میشه برا من تا دوشنبه حداکثر 2 صفحه بذارین فک نکنم برسم 3 صفحه بخونم . ممنون از زحماتتون.
موفق باشین.

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستای خوبم من چند روزی خیلی سرم شلوغه. باید پایان نامم رو تحویل بدم. فرصت نمی‌کنم مثل قبل برنامتون رو بزارم. تا دوشنبه طبق برنامه قبلی پیش برید. ان شاء الله دوشنبه جدول رو بروز می‌کنم
خوشحالم که قبل از اینکه پیام بدم میزان حفظیاتتون رو گفتید
همه پیامـها رو ان شاء الله دوشنبه جواب میدم
در پناه حق

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این چند روز به خاطر کسالت نتوانستم برنامه ام را انجام بدهم . شرمنده .حفظ نکردم ، دوره هم نکردم انشالله برای دوشنبه تکالیف دفعه ی قبل را انجام میدهم . لطف بفرمایید تکلیف جدید نگذارید اگر ممکن است .عذرخواهی میکنم

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین منم یه مقدار دارم تو مرور مشکل پیدا میکنم...میخوام یه چند وقت بیشتر رو مرور وقت بذارم...لطفا" تا جلسه بعد برای من تا 130 بذارین که حفظ کنم...
ممنون

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
جلسه بعد ان شاء الله جمعه

جلسه بعد ان شاء الله جمعه

سلام دوستان:gol:
اول اینکه تا ۲ هفته دیگه که دفاع کنم کم کاریمو به بزرگواری خودتون ببخشید:redface:
نکته دوم اینکه. خوب
وقتی میگید کمتر از برنامه حفظ گردید حداقل بگید چقدر حفظ کردید. آخه من از کجا بفهمم شما چقدر حفظ هستید:confused:
برنامه دوستانی که پیام ندادند رو آپدیت نکردم. دوتا از بچه‌هایی که از هفته اول خبری ازشون نشد رو هم حذف کردم
برسیم به جلسه امروز:

۱-
Manihassanpour24 واقعا حافظه اعجاب آوری دارید. خدا براتون حفظش کنه. من متاسفانه هیچ سابقه‌ای ازتون ندارم. قبلا حفظ کردید؟ الآن چجوری حفظ می‌کنید؟ مرورتون چطوریه؟ در هر صورت هر شرایطی هم که داشته باشید تا جلسه بعد باید حفظ رو متوقف کنید و فقط آیات قبل رو مرور کنید. بعدش از ادامه بدید

۲-
vafa8989
ایرادی نداره وفا خانوم. البته بشرط اینکه دلیلش امتحانات باشه.

۳-
shidokht777
ممنون که احساساتی جلو نمیرید و مراقب مرور هستید. نمیدونسنم الآن چقدر حفظ هستید.تا ۱۱۹ رو حدسی نوشتم. مرور کامل انجام بدید. یعنی هم روخوانی هم نوار هم از حفظ خوندن. البته بعد از اتمام جزء یک که انشاء الله ۲ شنبه هفته بعده هم یک توقف می‌کنید برای تثبیت جزء ۱

۴-

صدای سکوت
ممنون که تا جلسه قبل انقدر خوب جلو رفته بودید. کمتر براتون نوشتم که مرورتون رو کامل کنید. بخصوص آیاتی که تازه حفظ کرده بودید و مرور نکردید. ولی دیگه جا نمونید

۵-
sam 600020 سه صفحه زیاده. چون جزء ۱ تموم میشه. بعد از تموم شدن جزء ۱ باید یک مرور کامل روش داشته باشید. بعد از اینکه روی تمام آیات مسلط شدید جزء ۲ر و شروع می‌کنید. زمانی که بدون ایراد و روان همه آیات جزء ۱ رو میخوندید اطلاع بدید.\

۶-
dl_khaste سعی کنید حتما روزی یک آیتون رو حفظ کنید. البته یک هفته مونده به کنکور رو فقط مرور آیات براتون میذاریم

۷-
F A R Z A N E خانوم ممنون از اینکه سر هر جلسه بموقع اطلاع میدی

۸-
IRAN DOKHT آیات بعد حروف اضافه بیشتری داره. سعی کنید از اول دونه دونه آیاتی که باهاشون مشکل دارید رو اصلاح کنید. مثلا روزی ۲ تا آیه. البته گوش دادن به نوار هم اثر مثبت زیادی داره. وقتی باهاش زمزمه می‌کنید و شما اشتباه میخونید و درستش رو همون موقع میشنوید تو ذهنتون میمونه

میزان محفوظات تا جلسه بعد
مرور تاجلسه بعد
حفظ روزانه
میزان محفوظات
نام حافظ
آیه ۱۳۰ سوره بقره
طبق برنامه گفته شده
یک صفحه
آیه ۱۱۹ سوره بقره
shidokht777
پایان جزء۱
طبق برنامه گفته شده