جعل نام خلیج فارس این بار در چین

mehrname

عضو جدید
دیروز در افتتاحیه ی بازی های آسیاسی در اقدامی عجیب نام خلیج فارس خلیج ع ر ب ی نشان داده شد.مسولان ایران از جمله علی سعید لو و محمد علی آبادی مراسم را ترک کردند اما با اصرار مسولین برگزار کننده به مراسم بازگشتند.
تا چند سال پیش جعل نام خلیج فارس فقط در میان کشورهای عربی رواج داشت اما دیروز در بزرگترین مراسم ورزشی آسیا در حضور ۲ میلیارد بیننده این اتفاق شوم افتاد.
ای کاش این بار مسولان ما تصمیم قاطعانه ای بگیرند تا دیگر شاهد چنین توهین هایی بن ایران عزیز نباشم.اولین اقدام می توانست حضور پیدا نکردن مسولین در مراسم باشد در حالیکه مسولان بعد از دقایقی به مراسم برگشتند.دومین راهکار تهدید به تحریم باری ها از سوی ایران است.این تهدید در صورتی تمام می شود که مسولان برگزاری بازی ها رسما عذر خواهی کنند و خلیج فارس را به کار ببرند برای روشن شدن اذهان عمومی.
امیدوارم مدیران کشور یکبار برای همیشه نسبت به وطنمان حساس باشند و قاطعانه در مقابل تحریف خلیج همیشه فارس بایستند.به نظر من این تحریف از توهین تهدید به آتش زدن قرآن کمتر نیست.
البته از کشوری که رئیس جمهورش در مراسمی شرکت می کند که از واژه ی خلیج عربی استفاده شده انتظار زیادی نمی رود.

bilgisayar

عضو جدید
دیروز در افتتاحیه ی بازی های آسیاسی در اقدامی عجیب نام خلیج فارس خلیج ع ر ب ی نشان داده شد.مسولان ایران از جمله علی سعید لو و محمد علی آبادی مراسم را ترک کردند اما با اصرار مسولین برگزار کننده به مراسم بازگشتند.
تا چند سال پیش جعل نام خلیج فارس فقط در میان کشورهای عربی رواج داشت اما دیروز در بزرگترین مراسم ورزشی آسیا در حضور ۲ میلیارد بیننده این اتفاق شوم افتاد.
ای کاش این بار مسولان ما تصمیم قاطعانه ای بگیرند تا دیگر شاهد چنین توهین هایی بن ایران عزیز نباشم.اولین اقدام می توانست حضور پیدا نکردن مسولین در مراسم باشد در حالیکه مسولان بعد از دقایقی به مراسم برگشتند.دومین راهکار تهدید به تحریم باری ها از سوی ایران است.این تهدید در صورتی تمام می شود که مسولان برگزاری بازی ها رسما عذر خواهی کنند و خلیج فارس را به کار ببرند برای روشن شدن اذهان عمومی.
امیدوارم مدیران کشور یکبار برای همیشه نسبت به وطنمان حساس باشند و قاطعانه در مقابل تحریف خلیج همیشه فارس بایستند.به نظر من این تحریف از توهین تهدید به آتش زدن قرآن کمتر نیست.
البته از کشوری که رئیس جمهورش در مراسمی شرکت می کند که از واژه ی خلیج عربی استفاده شده انتظار زیادی نمی رود.

اى مردم ما شما را از مرد و زنى آفريديم و شما را ملت ملت و قبيله قبيله گردانيديم تا با يكديگر شناسايى متقابل حاصل كنيد در حقيقت ارجمندترين شما نزد خدا پرهيزگارترين شماست بى‏ترديد خداوند داناى آگاه است (۱۳)
حجرات 13

reza74

عضو جدید
ببخشید که نظرمو اینجور بیان میکنم ولی یه فکری توی ذهن من هست که بهم میگه تمام این اتفاقها از پیش برنامه ریزی شده است.
یعنی اینکه این واژه جعلی کاملا بصورت عمدی استفاده شده و بعد هم احتمال میدادن که مسئولین ایران اعتراضی خواهند کرد و بدنبال اون با یک عذرخواهی ساده سر و ته قضیه رو هم میارن. و السلام
البته همنطور که اول اشاره کردم این یه سناریویی که از چند سال پیش نمایشش شروع شده.
این موضوع در مناسبتها و مکانها و زمانهای مختلف و توسط افراد متفاوت و به اشکال مختلف مرتب در حال تکرار شدنه و کاملا هم عمدیه و از یک منشا واحد فرماندهی میشه، از طرف دیگه هم کشور ما هم همچین عکس العمل قابل توجهی که توی ذهن افکار عمومی جهان باقی بمونه، از خودش نشون نمیده.
با این شیوه بتدریج قبح موضوع از بین میره و با گذشت زمان مسئله برای اکثریت افکار عمومی بین المللی قابل قبول میشه و اونوقته که اون مرکز فرماندهی که اشاره کردم میتونه ضربه آخرش رو بزنه و از طریق یک اقدام رسمی بین المللی مثل سازمان ملل خواسته خودش رو به کرسی میشونه و رسمیش میکنه.
اون موقع اگه ما بخواهیم تازه از خواب بیدار بشیم و جلوش وایسیم دیگه دیر شده و کاری نمیشه کرد.
بهتره همین الان یه کم چشمامون رو باز کنیم و با دقت بیشتری به اطرافمون نگاه کنیم.​

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
با عرض معذرت فراوان، تاسف صحیحه .
البته میدونم به احتمال قوی اشتباه تایپی بوده.
بازم ببخشید دوست عزیز.
شک نکن ک تایپی بوده
ولی حالا از دقتی ک کردی مرسی

بالا