جدایی نادر از سیمین در جمع 5 قیلم نامزد اسکار

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممم...همین الان از طریق یکی از دوستان از آب گذشته به صورت داغا داغ مطلع شدیم که فیلم آقای فرهادی در جمع 5 فیلم نامزد جایزه فیلم خارجی و علاوه بر اون نامزد فیلنامه غیر اقتباسی شدن.....تبریک میگم
ایشالا خبر موفقیتشونو بشنویم:heart::heart::heart:

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی شنیدم کیف کردم هااااااااااااااااا:D

ها ما هم داريم كيف مي نماييم الان

خوش خبر باشي هميشه مارتيني
:d

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برای اولین بار است که یک فیلم از ایران نامزد بهترین فیلمنامه می شود .
در رده فیلم خارجی پیش از این فیلم بچه های آسمان ساخته مجید مجیدی نامزد این رشته شده بود که البته برنده نشد
اما این بار به نظر میرسد فیلم اصغر فرهادی بیشترین شانس را برای دریافت جایزه دارد .

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
در رده فیلم خارجی پیش از این فیلم بچه های آسمان ساخته مجید مجیدی نامزد این رشته شده بود که البته برنده نشد
اما این بار به نظر میرسد فیلم اصغر فرهادی بیشترین شانس را برای دریافت جایزه دارد .
شرمنده دوستان تشکرم تموم شد..
............................................
بلی درسته است...البت من خودم گمان میکردم با توجه به فیلمای امسال که در بهترین حالت متوسط بودن فیلم فرهادی بتونه در رده بهترین فیلم هم کاندید بشه که میسز نشد.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون سال مجیدی بدشانسی آورد که با فیلم زندگی زیباست روبرتو بنینی همزمان شد. که اگر اون فیلم نبود بچه های آسمان اسکار می گرفت.

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من از صبح میدونستم
خواستم بگم گفتم بازم دوستان متهم می‌کنن که ما خارج نشینیم و تازه از توی بی بی سی دیدیم !

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
لکن اینطور نباشد که تاپیک بنده را تحریم کنید ... :)

خیر استادددددد..نفرمایید
اون سال مجیدی بدشانسی آورد که با فیلم زندگی زیباست روبرتو بنینی همزمان شد. که اگر اون فیلم نبود بچه های آسمان اسکار می گرفت.
فیلم بنینی هم با توجه به نگاهی به مقوله هولوکاست و یهودی سوزی داشت مورد توجه قرار گرفت وگر نه فیلم مجیدی فیلم بهتر و قابل تامل تری بود

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر استادددددد..نفرمایید

فیلم بنینی هم با توجه به نگاهی به مقوله هولوکاست و یهودی سوزی داشت مورد توجه قرار گرفت وگر نه فیلم مجیدی فیلم بهتر و قابل تامل تری بود
بچه های آسمان که معرکه بود. ولی زندگی زیباست هم فیلم قشنگی بود من خیلی دوست داشتم. مخصوصا بازی بنینی رو وقتی داره تو اردوگاه واسه بچه اش فیلم بازی می کنه که نفهمه واسه چی بردنشون تو اردوگاه. بچه های آسمان هم کم جایزه نبرد من حتی شنیدم فیلمنامه اش تو چند کشور به متون درسی اضافه شد.

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های آسمان که معرکه بود. ولی زندگی زیباست هم فیلم قشنگی بود من خیلی دوست داشتم. مخصوصا بازی بنینی رو وقتی داره تو اردوگاه واسه بچه اش فیلم بازی می کنه که نفهمه واسه چی بردنشون تو اردوگاه. بچه های آسمان هم کم جایزه نبرد من حتی شنیدم فیلمنامه اش تو چند کشور به متون درسی اضافه شد.
بله فیلم خوبی بود منم عرض کردم....ولی همیشه به فیلمایی که مقوله یهودی ها رو مورد بحث قرار بدن التفاط ویژه ای میشه.....این فیلم....پیانیست پولانسکی که واقعا متوسط بود....فهرست شیندلر...و..

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا اسکار خیلی‌ سیاسیه
اون سال هم که The Hurt Locker از Avatar برد من به این نتیجه رسیدم

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله فیلم خوبی بود منم عرض کردم....ولی همیشه به فیلمایی که مقوله یهودی ها رو مورد بحث قرار بدن التفاط ویژه ای میشه.....این فیلم....پیانیست پولانسکی که واقعا متوسط بود....فهرست شیندلر...و..
تأیید میشود

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
لکن لابد امسال هم بعد از اینکه جدایی اسکار فیلمنامه رو گرفت میخاین بگین سیاسی بوده ؟ :razz::surprised:
فیلم فرهادی دیگه از این مرحله گذشته...از فجر خودمون تا برلین و آسیا پاسفیک و از همه مهمتر گلدن گلاب..و جدیدا هم بافتا....دیگه این فیلم دارای مقبولیت جهانی شده

بالا