جاذبه در مقابل عشق

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جاذبه در مقابل عشقوقتی اولین بار کسی را می بینیم، صرفنظر از محیط یا طریقه این ملاقات، یا مجذوب او می شویم یا نمی شویم. این مجذوبیت اولیه اگر دنبال شود، سرانجام به دوستی منجر شده و بعد ممکن است از حصار و موانعی که برای محافظت از خود در اطرافمان کشیده ایم عبور کرده تبدیل به عشق شود.
جاذبه معمولاً تصمیم آنی از دوست داشتن یا نداشتن است که به معیارهای ناخودآگاه ما برمی گردد. وقتی کسی را رو در رو ملاقات کنیم، سعی می کنیم او را با معیارهای فیزیکی و ظاهری بسنجیم. اگر از طریق نامه، تماس های تلفنی یا چت های اینترنتی با کسی آشنا شویم، سعی می کنیم از طریق نحوه صحبت کردن و گفتگویشان و اینکه چقدر حرف زدن با آنها برایمان جالب و سرگرم کننده است، آنها را بسنجیم.
کاملاً حقیقت دارد که در اینترنت مردم می توانند هر طور که بخواهند رفتار کنند، و هر شخصیتی باشند که می خواهند. اما آخر کار خودِ واقعیشان از شکاف شخصیتی که برای خود ساخته اند به بیرون نفوذ می کند و خودِ واقعیشان را می بینیم. نکته اخلاقی این چیست؟ اینکه بهتر است خودمان باشیم. چون ممکن است روزی پیش بیاید که مجبور شوید یا بخواهید که فرد آنطرف مکالمه اینترنتی را ملاقات کنید.
از طرف دیگر وقتی خودِ واقعی طرف مقابل را ملاقات می کنید، یادتان باشد که زمان باعث شده آن فرد را دوست داشته باشید، به خاطر چیزی که در فکرشان و قلبشان است. ممکن است تصور کنید آن معشوقی را پیدا کرده اید که دقیقاً مثل شما فکر میکند و دقیقاً مثل شما احساس می کند.
هیچ کس کامل نیست. همه ما اشکالات و نقص هایی داریم. اینکه بخواهیم فرد "مناسب" را برای خودمان پیدا کنیم اشکالی ندارد. اما اگر بخواهیم فرد "کامل" را پیدا کنیم، به جرات می توانم بگویم که غیر ممکن است. چون هیچ فرد کاملی وجود خارجی ندارد.
وضعیت ظاهری این فرد به اندازه وضعیت روحی و درونی او اهمیت ندارد. ما عاشق روح افراد می شویم نه قد و قواره و ظاهرشان. و گرچه برای بهتر کردن ظاهرمان می توانیم کارهایی انجام بدهیم، اما این نباید معیار اصلی ما برای دوستی باشد.
ما عاشق قلب انسانها می شویم، عاشق درونشان، خودِ واقعیشان. مسئله مهم همین است.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دل بستن از طريق نت خيلي اشتباهه مخصوصا توي اين زمونه كه همه گرگ هستن در لباس ميش..اعتماد ميكني و در آخر ميفهمي كسي نبو كه فكرو ميكردي اينكه به روحياتش وابسته بشي كاملا غلطه

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دل بستن از طريق نت خيلي اشتباهه مخصوصا توي اين زمونه كه همه گرگ هستن در لباس ميش..اعتماد ميكني و در آخر ميفهمي كسي نبو كه فكرو ميكردي اينكه به روحياتش وابسته بشي كاملا غلطه
دقیقا درست میگی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا بعضی از دوستان اینقد راحت دارن عشقای نتی رو باب میکنن و مطلب میذارن!

اشتباهه
به خدا اشتباهه!
هرکسیم میاد راست یا دروغ از خودش یا آشناهاشون میگه که نتی آشنا شدنو خیلی خوشبختن!
شنیدن کی بود مانند دیدن!!!!
به اندازه کافی مشکلات توی زندگی پیش میاد
توروخدا اینقد این رابطه هارو عادی نکنید!
اینا عشق نیست!
وابستگیه!
نمیدونم چرا یا نمیفهمن یا نمیخوان بفهمن!

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا بعضی از دوستان اینقد راحت دارن عشقای نتی رو باب میکنن و مطلب میذارن!

اشتباهه
به خدا اشتباهه!
هرکسیم میاد راست یا دروغ از خودش یا آشناهاشون میگه که نتی آشنا شدنو خیلی خوشبختن!
اینا عشق نیست!
وابستگیه!

eeee xactly ;)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اشتباهه
به خدا اشتباهه!
اینا عشق نیست!
وابستگیه!

گاهي يه اشتباه كوچيك باعث ميشه فكر كني اينجور عشقها حقيقند وجود دارند بعدا وقتي حقيقتو دريافتي كه ديگه ديرشده هم وابسته شدي و هم عشقي وجودتو گرفته كه نميتوني ازش خلاص بشي همشون بد نيستند منم ديدم كسائي رو كه خوشبخت خيلي كمند ولي هست

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
گاهي يه اشتباه كوچيك باعث ميشه فكر كني اينجور عشقها حقيقند وجود دارند بعدا وقتي حقيقتو دريافتي كه ديگه ديرشده هم وابسته شدي و هم عشقي وجودتو گرفته كه نميتوني ازش خلاص بشي همشون بد نيستند منم ديدم كسائي رو كه خوشبخت خيلي كمند ولي هست

تا زمانی که می شه تو محیط واقعی یه فرد مناسبو پیدا کنی،چرا تو محیط مجازی بگردی دنبالش! اصلا عاقلانه نیست!

یه جورایی گشتن دنباله سوزن در میان انبار کاه هست! البته بعضی هایی که می گی ،فلز یاب دارن سریع سوزن مورد نظرو پیدا می کنن!:w01:

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم بهترین شکل آشنایی شاید همین شکل اینترنتی باشه البته برای کسانی که می دانند چه می خواهند ، برای کسانی که صداقت و راستی سر لوحه ی عمل و رفتارها و حرفهاشونه ...
در غیر این صورت غلطه و اشتباه
اینکه کسی پیدا شود سوای ظاهر و مادیات باطن و ریشه فکر و اندیشه کسی رو دنبال کنه بیشترین سود رو میکنه در انتخابی که آگاهانه است
نه از روی عادت و صرف داشتن همصبحتی از جنس مخالف
بنابراین آشنایی و حتی عشق هایی این چنینی چه بسا شیرین تر و پایدارتر باشه ، بستگی به آدم ها افکار و نیاتشون داره و مدل زندگی هر شخص ... مطلق نمیشه گفت خوبه یا بد :)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا زمانی که می شه تو محیط واقعی یه فرد مناسبو پیدا کنی،چرا تو محیط مجازی بگردی دنبالش! اصلا عاقلانه نیست!

یه جورایی گشتن دنباله سوزن در میان انبار کاه هست! البته بعضی هایی که می گی ،فلز یاب دارن سریع سوزن مورد نظرو پیدا می کنن!:w01:

خوب اتفاقي پيش مياد يه رابطه شكل ميگيره خودتم اينجور روابطو قبول نداري يه لحظه به خودت ميائي ميبيني كه هم عاشقي و هم طرفتو دوست داري ميموني سردوراهي درسته يا نه؟سرانجامش چيه؟ موفق ميشيد يا نه؟چقدر صداقت دركار بوده؟اگرم بفهمي همش دروغه اون موقع هست كه انگار دنيا روي سرت خراب ميشه

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله خوشبخت هم وجود داره اما اونام شرایط خاصی دارن

آدما متفاوتن! پس عقاید و خواسته هاشونم متفاوته!

حالا اگه من و دختر موردنظر همشهری باشیم و نزدیک هم که دوستیمونو جدیتر کنیم و مثه بقیه رابطه های سالم و درست و پاک ادامه بدیم از نتی خارج میشه

اما اینکه من اینجا باشمو اون جای دیگه و فعلا قربون صدقه هم بریمو بگیم که عاشق شدیمو همینجوریم توی خواب بمونیم... یه روزی بیدار میشیم که خیلی دیره!

اینم میدونم که انسان اگه انسان باشه و انسانیت داشته باشه هرجا و به هر طریقی انسان میمونه...

موفق باشید

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله خوشبخت هم وجود داره اما اونام شرایط خاصی دارن

آدما متفاوتن! پس عقاید و خواسته هاشونم متفاوته!

حالا اگه من و دختر موردنظر همشهری باشیم و نزدیک هم که دوستیمونو جدیتر کنیم و مثه بقیه رابطه های سالم و درست و پاک ادامه بدیم از نتی خارج میشه

اما اینکه من اینجا باشمو اون جای دیگه و فعلا قربون صدقه هم بریمو بگیم که عاشق شدیمو همینجوریم توی خواب بمونیم... یه روزی بیدار میشیم که خیلی دیره!

اینم میدونم که انسان اگه انسان باشه و انسانیت داشته باشه هرجا و به هر طریقی انسان میمونه...

موفق باشید

درسته حرفاتون ...ولي من ديدم شخصيتهائي كه خيلي سخت ميشه رام اينجور روابط بشن گير افتادن وقتي پاي دل مياد وسط خيلي چيزا رنگ ميبازه

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اتفاقي پيش مياد يه رابطه شكل ميگيره خودتم اينجور روابطو قبول نداري يه لحظه به خودت ميائي ميبيني كه هم عاشقي و هم طرفتو دوست داري ميموني سردوراهي درسته يا نه؟سرانجامش چيه؟ موفق ميشيد يا نه؟چقدر صداقت دركار بوده؟اگرم بفهمي همش دروغه اون موقع هست كه انگار دنيا روي سرت خراب ميشه

عشق = علاقه ی شدید قلبی! معمولا این علاقه ی شدید بعد از مدتی فروکش می کنه! تاریخ مصرف داره اما سوخت و سوز نداره!:دی

بسته به ایتکه با طرفت (اگه هم شهریت باشه)حضورا ملاقات داشته باشی یا نه! و یا اینکه راه دور باشین،تاریخ مصرفه خودشو نشون می ده

راه دور که مطلقا درست نیست! هم شهری خوب هست،اما چون ریشه اش نت بوده،ممکنه تفاوت را احساس کنید!!

به هر حال چه کاریه! وقتی می شه تو دانشگاه و هسایه و آشنا کسی رو پیدا کنی بری تو نت :lol:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته حرفاتون ...ولي من ديدم شخصيتهائي كه خيلي سخت ميشه رام اينجور روابط بشن گير افتادن وقتي پاي دل مياد وسط خيلي چيزا رنگ ميبازه

درسته

منم اعتراضی که پست اولم داشتم به عادی کردنه این روابطه

من حرفتو قبول دارم:

وقتی پای دل وسطه با اینکه میدونی راهت اشتباهه و تصمیمت اشتباهه

اما چون نمیتونی دست بکشی و راهتو عوض کنی بازم ادامه میدی

با خودت میگی درست میشه(با اینکه خودتم میدونی داری اشتباه میکنی)

کاره دله

واسه همینم باید تا جایی که میشه از این وابستگی ها دوری کرد که تبدیل به حس و علاقه نشه

ایشالا همه خوشبخت بشن!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عشق = علاقه ی شدید قلبی! معمولا این علاقه ی شدید بعد از مدتی فروکش می کنه! تاریخ مصرف داره اما سوخت و سوز نداره!:دی

بسته به ایتکه با طرفت (اگه هم شهریت باشه)حضورا ملاقات داشته باشی یا نه! و یا اینکه راه دور باشین،تاریخ مصرفه خودشو نشون می ده

راه دور که مطلقا درست نیست! هم شهری خوب هست،اما چون ریشه اش نت بوده،ممکنه تفاوت را احساس کنید!!

به هر حال چه کاریه! وقتی می شه تو دانشگاه و هسایه و آشنا کسی رو پیدا کنی بری تو نت :lol:

آره درسته دوست داشتن حقيقته و عاشق شدن سطحي ولي همه چي با يه اتفاق شروع ميشه يه جرقه مهم نيست توي كدوم شهر باشي مهم اينه كه چقدر رابطتتون براي هم ارزش داره اي بابا يه جمله اي هست كه ميگه پيشوني منو كجا ميشوني... هر چي قسمت باشه همون پيش مياد

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته

منم اعتراضی که پست اولم داشتم به عادی کردنه این روابطه

من حرفتو قبول دارم:

وقتی پای دل وسطه با اینکه میدونی راهت اشتباهه و تصمیمت اشتباهه

اما چون نمیتونی دست بکشی و راهتو عوض کنی بازم ادامه میدی

با خودت میگی درست میشه(با اینکه خودتم میدونی داری اشتباه میکنی)

کاره دله

واسه همینم باید تا جایی که میشه از این وابستگی ها دوری کرد که تبدیل به حس و علاقه نشه

ایشالا همه خوشبخت بشن!

خودتونم ميگيد دل خوب دست خود آدم نيست درسته اين روابط ريسك پذيرند نميتوني حدس بزني واقعا همون شخصيه كه ميخواهيش يا نه؟ ولي ديگه گير افتادي رها شدن از اين منجلاب سخته

اشک دریا

عضو جدید
من خودم تووبم یکی گیرداده بودعاشقتم وفلان؛نامصب هرکامنتی که واسم میذاشت واسه چندتآزدخترای دیگه هم میذاشت(البته فضولیم گال کرده بود)آخرشم مچشوگرفتم
من خودم موروازماست نکشم بیرون به طرف اعتمادنمیکنم!!گفتم که یا دتون باشه کسی که تونت بهتون میگه عاشقتونم به ده نفردیگه هم همزمان همینومیگه

saghar bieber

عضو جدید
عشق ایستادن در زیر باران در کنار هم نیست. عشق واقعی عشقی است که یکی برای دیگری چتر شود بی انکه او بداند که چرا خیس نشد.

متین ترین کلمه عشق است پس اون رو به بازی نگریم با این...love نتی.

آخرین ویرایش: