تیم ( ملی ) ایران با "شاهزاده‌های پارسی" در جام ملت‌های آسیا !!!

بصیرتمند

عضو جدید
به مانده ام چرا بیهوده بحث می نمانید..
حیف شد در اوایل انقلاب قصدمان این بود که بناهای ستمشاهی را نابود سازیم که متاسفانه این پهلویها در دوران حکومتشان سنک بنای حکومتهای قبل از اسلام را گذاشتند و امروز میبینم که گریبان گیرمان را گرفته است..
ما که پدربزرگهمایمان اسمی از کورش و داریوش و.. بر خود نداشته اند و همگی زلفعلی یا الله یا یا رجب یا رمضانعلی یا غلامغلی یا ... بوده اند چرا باید یک شبه اسامی جباران تاریخ دوباره بر زبان بیافتد..
همانطور که گفتم کلمه ی "شاهزاده" مورد دارد و بنده حتما پیگیر میشوم تا بیبینم این جریان فتنه در سازمان ورزشی از کجا آب میخورد..
چرا اسم اتوبوس را "پیروان ولایت" نگذاشته اند به نظرم بسی با ابهت تر و هم چنین متناسب با فضای حاکمیت اسلامی است..

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس همون بهتر که فکر کنی ما تجزیه طلبیم

چی رو گشتی نبود ؟
بگو دوتائی بگردیم
اگه حرف سیاسی بزنم کا تاپیکتو میبندن .. ... که بگم دنبال چی بودیم ...
اما نوع حرف زدن خودتون اینجوری به نظر میرسه ..
من میگم زنده باد آذربایجان .. میگی چیزی از شما کم نمیشه اضافه هم میشه ... یکی میگه زیر یه پرچم .. میگی .. کم آوردید ... قبول کن خودتم داری تند میری... واقعا کسی به آذربایجانیا توهین نکرده که شما این حرفها رو میزنی .. حرف کسیم قبول نداری ...

Sarp

مدیر بازنشسته
اگه حرف سیاسی بزنم کا تاپیکتو میبندن .. ... که بگم دنبال چی بودیم ...
اما نوع حرف زدن خودتون اینجوری به نظر میرسه ..
من میگم زنده باد آذربایجان .. میگی چیزی از شما کم نمیشه اضافه هم میشه ... یکی میگه زیر یه پرچم .. میگی .. کم آوردید ... قبول کن خودتم داری تند میری... واقعا کسی به آذربایجانیا توهین نکرده که شما این حرفها رو میزنی .. حرف کسیم قبول نداری ...
من اگه به امضام اعتقاد نداشتم نمیذاشتمش تو امضا
اونقده هم پشتم گرمه که از ترویج افکار تجزیه طلبانه م ترسی از کسی نداشته باشم !
کسی نگفته توی ملت به آذربایجان توهین کردی
شماها نمیدونم چرا وقتی این بحثها میگیره جبهه میگیرید !
ولی همیشه هم از یکی بودن پرچم و مملکت و اتحاد دم میزنید !
این دم زدنها کجا و در مقابل من جبهه گرفتن کجا !!!!

کدوم حرفتون رو قبول کنم ؟
که ایران همون فارسه ؟ (پارس)
یا اینکه قبول کنم حق ندارم به زبان مادریم تحصیل کنم ؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه به امضام اعتقاد نداشتم نمیذاشتمش تو امضا
اونقده هم پشتم گرمه که از ترویج افکار تجزیه طلبانه م ترسی از کسی نداشته باشم !
کسی نگفته توی ملت به آذربایجان توهین کردی
شماها نمیدونم چرا وقتی این بحثها میگیره جبهه میگیرید !
ولی همیشه هم از یکی بودن پرچم و مملکت و اتحاد دم میزنید !
این دم زدنها کجا و در مقابل من جبهه گرفتن کجا !!!!

کدوم حرفتون رو قبول کنم ؟
که ایران همون فارسه ؟ (پارس)
یا اینکه قبول کنم حق ندارم به زبان مادریم تحصیل کنم ؟
آخه شما داری جبهه میگیری ... برو چند صفحه قبل ... یکی گفته خوب میزاشتن شاهزادگان ایرانی ...
زیر اون پست ببین من تشکرم کردم ....
من و بقیه اومدیم میگیم بابا اینی که شما میگی نبوده ... اگه خداییش توهین به آذربایجانیها بود خداییش همین من حداقل طرفداری شما رو که نه ( نگیم ما , شما).. طرفداری خودم ( ایرانی) رو میکردم .. الان باز یه حرفی میزنی که دیگه کم آوردی .. دیگه فلان .. دیگه بیسار ...
البته چند تایی هم اومدن تیکه انداختن و رفتن .... ولی شما یه تنه وایسادی حرف خودتو میزنی ....
آخرشم نفهمیدم تجزیه طلبی یا نیستی .. یه جا گفتی افکارتون که ما تجزیه طلبیم رو عوض کنید و بیاید .. حالا میگی پشتم گرمه و تجزیه طلبم ..

بصیرتمند

عضو جدید
بصیرت به کنار..
___
الکی شلوغش نکن خودت هم ادعا داری از همه ی اعضای این باشگاه بیشتر تاریخ میدونی (که نمیدونی) بایستی مسئله ی به این سادگی را بفهمی کسی با گفتن "پرشیا" یاد فارسها نمی افته که بخواد یاد ترکها یا کردها یا .. نیافته..
اگه ایرادت مثل کاپلو بود که لامشکل ولی از اونجایی که حرفهات رو خوندم و طرفدارن ایضا!
میدونم ایرادتون الکی است..
یه تایپیک دیگه میتونید باز کنید که کلمه "ایران" را مغولها بر این گذاشتند که مکمل این ایرادتون باشه..
___

Sarp

مدیر بازنشسته
آخه شما داری جبهه میگیری ... برو چند صفحه قبل ... یکی گفته خوب میزاشتن شاهزادگان ایرانی ...
زیر اون پست ببین من تشکرم کردم ....
من و بقیه اومدیم میگیم بابا اینی که شما میگی نبوده ... اگه خداییش توهین به آذربایجانیها بود خداییش همین من حداقل طرفداری شما رو که نه ( نگیم ما , شما).. طرفداری خودم ( ایرانی) رو میکردم .. الان باز یه حرفی میزنی که دیگه کم آوردی .. دیگه فلان .. دیگه بیسار ...
البته چند تایی هم اومدن تیکه انداختن و رفتن .... ولی شما یه تنه وایسادی حرف خودتو میزنی ....
کسی نگفته شاهزادگان پارسی توهین به آذربایجانه
ما میگیم شاهزادگان پارسی به معنی تیکه تیکه کردن ایرانه !

شاهزادگان پارسی روی اتوبوس تیم ملی یعنی
جناب کرد تو برو به جهنم
جناب ترک تو برو گم شو
جناب لر آدم هم حسابت نمیکنیم
جناب عرب یا باید بگی تو هم پارس هستی یا بهت انگ تجزیه طلبی میچسبونیم
.
.
.
.
.
.

منظورت این نیست که از افکار خودم برگردم ؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف شد در اوایل انقلاب قصدمان این بود که بناهای ستمشاهی را نابود سازیم که متاسفانه این پهلویها در دوران حکومتشان سنک بنای حکومتهای قبل از اسلام را گذاشتند و امروز میبینم که گریبان گیرمان را گرفته است..
ما که پدربزرگهمایمان اسمی از کورش و داریوش و.. بر خود نداشته اند و همگی زلفعلی یا الله یا یا رجب یا رمضانعلی یا غلامغلی یا ... بوده اند چرا باید یک شبه اسامی جباران تاریخ دوباره بر زبان بیافتد..
همانطور که گفتم کلمه ی "شاهزاده" مورد دارد و بنده حتما پیگیر میشوم تا بیبینم این جریان فتنه در سازمان ورزشی از کجا آب میخورد..
چرا اسم اتوبوس را "پیروان ولایت" نگذاشته اند به نظرم بسی با ابهت تر و هم چنین متناسب با فضای حاکمیت اسلامی است..
دوست عزیز مشکل ما اینه که همیشه قصد داریم "بناهای" ستم شاهی رو نابود کنیم:)

Sarp

مدیر بازنشسته
بصیرت به کنار..
___
الکی شلوغش نکن خودت هم ادعا داری از همه ی اعضای این باشگاه بیشتر تاریخ میدونی (که نمیدونی) بایستی مسئله ی به این سادگی را بفهمی کسی با گفتن "پرشیا" یاد فارسها نمی افته که بخواد یاد ترکها یا کردها یا .. نیافته..
اگه ایرادت مثل کاپلو بود که لامشکل ولی از اونجایی که حرفهات رو خوندم و طرفدارن ایضا!
میدونم ایرادتون الکی است..
یه تایپیک دیگه میتونید باز کنید که کلمه "ایران" را مغولها بر این گذاشتند که مکمل این ایرادتون باشه..
___
پسرم برو جواب تایپیکهای قبلی رو بده بیا ببینم میخوای چی بگی

فرار هم کردی مشکلی نیست هااااااا

آخرین ویرایش:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نگفته شاهزادگان پارسی توهین به آذربایجانه
ما میگیم شاهزادگان پارسی به معنی تیکه تیکه کردن ایرانه !

شاهزادگان پارسی روی اتوبوس تیم ملی یعنی
جناب کرد تو برو به جهنم
جناب ترک تو برو گم شو
جناب لر آدم هم حسابت نمیکنیم
جناب عرب یا باید بگی تو هم پارس هستی یا بهت انگ تجزیه طلبی میچسبونیم
.
.
.
.
.
.

منظورت این نیست که از افکار خودم برگردم ؟
اما من هنوزم فکر میکنم معنیش همون شاهزادگان ایرانه ...
به هر حال نظراتمون عکس همدیگه هست ... موفق باشی ...

• Like
واکنش ها: Sarp

بصیرتمند

عضو جدید
پسرم برو جواب تایپیکهای قبلی رو بده بیا ببینم میخوای چی بگی

فرار هم کردی مشکلی نیست هااااااا
من؟ فرار؟اخراج؟
:دی..
یادمه یه بار جوابت رو تو یه تایپیک نوشتم مال خیلی وقت پیش، اومدم سند کنم که ازرائیل اومد سراغ پی سی ام:دی..
در کل بگم اهل بحث کردن نیستی بردار..
از خود اول بحث نمیدونی میخوای در مورد چی بحث کنی..به نظر بنده..ببخشید میگم ها..
فقط یه نگاه به اولین پستت تا آخرین پستت بکنن تو این تایپیک..

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاهزاده‌هاي پارسي در جام ملت‌ها+عكس

شاهزاده‌هاي پارسي در جام ملت‌ها+عكس

اتوبوس 16 تیم حاضر در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا صبح امروز در دوحه، محل برگزاری مسابقات رونمایی شد و روی اتویوس تیم ایران شعار "شاهزاده‌های پارسی" نقش بسته بود.
به گزارش شبکه ایران به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، این اتوبوس‌ها 45 صندلی دارد و برای حمل و نقل مربیان، بازیکنان و اعضای تیم از هتل محل اقامت به زمین تمرین و مسابقه در نظر گرفته شده است و بر روی هر کدام از آنها پرچم کشور مربوطه و شعار آنها در این رقابت‌ها درج شده است.

روی اتوبوس تیم ملی فوتبال ایران علاوه بر پرچم سه رنگ کشورمان شعار "شاهزاده‌های پارسی" نقش بسته که به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته شده است.

عراق مدافع عنوان قهرمانی با اتوبوسی که شعار "شیرهای بین النهرین" را بر بدنه خود دارد، دورتادور قطر را طی خواهد کرد. تیم ملی فوتبال استرالیا نیز شعار "ما رعد هستیم از جنوب" را برای خود انتخاب کرده است. شعار تیم‌های حاضر در رقابت‌های جام ملت‌های 2011 آسیا توسط هوادارن تیم‌ها انتخاب شده است.

پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا از 17 دی‌ماه به میزبانی قطر آغاز خواهد شد. تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه D این مسابقات به مصاف تیم‌های عراق، کره شمالی و امارات خواهد رفت.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم اگه خدا بخواد اون پست بالاییم جواب کاملی به همه دوستان باشه

شعار کشورهای دیگه رو ببینید

عراق : شیرهای بین النهرین نه عراقی

استرالیا : ما رعد هستیم از جنوب

بحرین : ..................

همه و همه شعارهای انتخابیشون به گذشته بر میگرده و تمامی اینها شعاری حماسیس

امیدوارم بابک جان اگه خدا بخواد متوجه شده باشن و مثل آتیلای عزیز که نبودنش خیلی حس میشه
قومیتی برخورد نکن

چرا که اگر این چنین است شمال استرالیا بایستی ناراحت شود
عراق یه طور و ...........

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
سمیه خانم بحث چیز دیگه ایه، هم اصفهان منطقه محروم داره هم تبریز داره هم خوزستان داره هم کهگیلویه داره
منتها خون تبریزی ها و ترکها رنگی تر نیست که این حرفا رو بزنن وگرنه همه شهرهای ما باید قیام کنن و برای خودشون پرچم مستقل اختراع کنن و خودشونو منتسب کنن به یه کشور دیگه!

هرچی من میخوام تو این بحث شرکت نکنم نمیذارین که...
حالم به هم میخوره از بحث قومیتی، من آنم که ستارخان از قوم ماست و من آنم که فلانی از قوم ماست، اصفهان هم بیشترین شهیدو داد تو جنگ، بیام پس الآن ادعا کنم من سهم دارم تو این انقلاب و این کشور ماله منه یا چرا بهم توجه نمیشه چون شهید دادم!!!!!

خودم چه غلطی کردم برای کشورم که الآن دو قورت و نیمم باقیه و همش انتظار انتظار انتظار از این و اون و دولت و حکومت و مردم دارم و به زمین زمان گیر میدم و غر میزنم به همه...

بس کنید بابا مملکتو چاپیدن بردن داریم سر عکس اتوبوس دعوا می کنیم!
:cry::cry::cry:
همشهری حالا چرا اینقد عصبانی میشین شما؟؟؟!!!!! حداقل به خودتون رحم کنین!!!:)
منم اصلا با بحثهای قومی به اون شکلی که تو یه باشگاه رواج داره موافق نیستم قبلا هم تو یه تایپکهای مختلف اینو گفتم .....اگر چه که کاملا مطمئنم عمدا و یا سهوا مسئولین کشور اعم از مسئولین قبلی وفعلی هیچ تلاش قابل ملاحظه ای برای حفظ و گسترش فرهنگ های قومی نداشتن ..دلیل ادعام هم از بین رفتن هر روز سنن و لباسها و گویشهای محلیو....هست که خوب نتیجه این بی توجهی در درجه اول بی هویتی ما و رونق فرهنگهای بیگانه هست!!!
چه شما خوشتون بیاد چه نه محرومیت استانهای مرزی وجود داره...مثلا برای من سواله که چرا خوزستانی که تقریبا به واسطه نفت و گازش داره بودجه کل کشور رو تامین میکنه باید وضعیتش این باشه....من روستاهاش رو نمیگم شهرهای بزرگی مثل آبادان و خرمشهر رو اگه دیده باشین کاملا متوجه منظور من میشین!در مورد اصفهان هم باید بگم به نظر من سهمش رو گرفته حداقل نسبت به بقیه استانها اوضاش خیلی خیلی بهتره....البته چون اینجا ساکنم میگم خدا رو شکر!:smile:
شما رو نمیدونم اما من دو قورت و نیمم باقی نیست اما تصمیمات کلان و مدیریتهای کلان واقعا در توان امثال ما نیست...نتیجه سیاستگذاریها هر چی که باشه مستقیم تو زندگی ما نقش داره اگه حرفی زده میشه برمیگرده به اون قسمت!
مملکت رو کی چاپیده برده ؟؟؟!!! :surprised::surprised::surprised:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اصلا چیزی به نام حقوق شهروندی و .....میبینین که حالا درجه 1 و 2 داشته باشه؟؟؟
THANKS;);)

اینو جدی گفتین؟؟؟
در ضمن جمهوری اسلامی... نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد;)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اینو بگم که جدای از فارس و غیر فارسش اصلا اسم زیبایی نیست... اینم شد شعار؟؟؟ شاهزادگان پارسی... تصورشم که می کنم به بازیکنای تیم ملی بگم شاهزاده خنده م می گیره... همون ببر مازندران می ذاشتن قشنگتر بود :d :d

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

امیدوارم بابک جان اگه خدا بخواد متوجه شده باشن و مثل آتیلای عزیز که نبودنش خیلی حس میشه
قومیتی برخورد نکن

عزیزم اونا منظورشون جنوب آسیا بوده نه جنوب استرالیا... دیگه اینو راحت می شه فهمید!

• Like

Sarp

مدیر بازنشسته
بس كه شب تا صبح ميشيني اينجا پست ميدي ما رو يادت رفته
اوكي عيب نداره
تو که از یاد نمیری
مخصوصا با اون کله کچلت :surprised:
گفتی به ما هم گیر دادی
گفتم شما کی باشین !

قومیتی برخورد نکن

داداش نمیدونم میگیری منظور ما چیه و داری با کلمات بازی میکنی و یا واقعا من نمیتونم برسونم چی میگم
اولا شعار عراق و استرالیا رو که مثال میزنی کاملا معلومه منظور اونا چیه که فکر کنم معنی اونا رو هم نگرفتی
مثلا استرالیا رو یکی از دوستان گفت معنیش چیه
و دوما اگه یه بار دیگه متن خبرت رو بخونی میبینی که نوشته هواداران انتخاب میکنند شعار رو
یا ما اینجا آدم نیستیم که نظرمون مهم باشه و یا . . .
ویا دیگه نداشت که بگم :surprised:
من؟ فرار؟اخراج؟
:دی..
یادمه یه بار جوابت رو تو یه تایپیک نوشتم مال خیلی وقت پیش، اومدم سند کنم که ازرائیل اومد سراغ پی سی ام:دی..
در کل بگم اهل بحث کردن نیستی بردار..
از خود اول بحث نمیدونی میخوای در مورد چی بحث کنی..به نظر بنده..ببخشید میگم ها..
فقط یه نگاه به اولین پستت تا آخرین پستت بکنن تو این تایپیک..
بلــــــــــــــه
چیزی که زیاده بهانه س
مهم نیست
ایشالا این بهانه جوئیها هم کوپنی میشه
نیازی به اولین و آخرین پست نیست
همین که میای مغول و ولایت فقیه و جمهوری و . . . رو میندازی وسط ، بحث کلی منحرف میشه از مسیر

بله اگه طرف بحثم تو باشی نیستم
کسی که به چیزی پایبند نیست

بصیرتمند

عضو جدید
خب برادر از اول ایرادت معلوم بود میخواهی چه بگویی..
ایرادت الان به چیست؟
به اینکه چرا نوشتن پارسی؟
چرا ننوشتند ایرانی؟
خدایی این پست اولت را رمز گشایی کن تا بالاخره بفهمیم تفاوت پرشیا یا ایران چیست!شما که دیگر لاقل فهمیده اید.

الاغها هنوز تفاوت ایران رو با فارس نفهمیده اند !

لابد وقتی ایران با شکستهای مفتضاحه میخواد برگرده به کشور میخوان تو تیترها بزنن "ناکامی شیرهای ایرانی در بازیهای آسیایی"​

بقیه پیش کش..

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون محمد جان، مطلب خوبی گذاشته بودی

من پیشنهاد دارم برای دوستان معترض:
زین پس به جای واژه مجعول، نامانوس، تفرقه افکن، قومیت گرا و نا مناسب PERSIAN GULF از واژه وحدت آفرین IRANIAN GULF استفاده کنید.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا فرض میگیریم فرقی بین پرشیا و ایران نیست.
ولی وقتی میدونیم باعث ناراحتی افرادی میشه.چرا ما میخواهیم باعث ناراحتی بشیم.
یعنی اگر بگیم شاهزاده ایران اتفاقی میوفته.
من از کلمه شاهزاده ایرانی 100 برابر بیشتر لذت میبرم تا شاهزاده پارسی

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

زین پس به جای واژه مجعول، نامانوس، تفرقه افکن، قومیت گرا و نا مناسب PERSIAN GULF از واژه وحدت آفرین IRANIAN GULF استفاده کنید.

عزیز من
پرشن اسم دریاچه هست و ربطی به این موضوع نداره.
مثل این میمونه که به دریاچه ارومیه بگیم دریاچه ایرانی
عزیز من تیم ملی ایران داره میره بازی کنه
توش ارمنی هست. پارس هست. ترک هست.لر هست.عرب هست.
شاید برای خارجی ها پرشن فرقی نداشته باشه با ایران
ولی برای ما که فرقی هست.
نام ایران نامی نیست که از 100 سال پیش بود.از هزاران سال پیش بوده.
از زمان فردوسی و غیره بوده.

سوال من این هست که چرا ما میخواهیم حساسیت ایجاد کنیم .چرا ما میخواهیم نارحتی ایجاد کنم.
عزیز من اندرانیک تیموریان شاهزاده پارسی نیست.چون یک ارمنی هست.
نمیشه به تیموریان گفت پارسی

• Like

سارا 2012

عضو جدید
به نظر من ایران بود خیلی بهتر بود چون تو ایران قومیت های مختلفی وجود داره

• Like

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز من
پرشن اسم دریاچه هست و ربطی به این موضوع نداره.
مثل این میمونه که به دریاچه ارومیه بگیم دریاچه ایرانی
عزیز من تیم ملی ایران داره میره بازی کنه
توش ارمنی هست. پارس هست. ترک هست.لر هست.عرب هست.
شاید برای خارجی ها پرشن فرقی نداشته باشه با ایران
ولی برای ما که فرقی هست.
نام ایران نامی نیست که از 100 سال پیش بود.از هزاران سال پیش بوده.
از زمان فردوسی و غیره بوده.

سوال من این هست که چرا ما میخواهیم حساسیت ایجاد کنیم .چرا ما میخواهیم نارحتی ایجاد کنم.
عزیز من اندرانیک تیموریان شاهزاده پارسی نیست.چون یک ارمنی هست.
نمیشه به تیموریان گفت پارسی
وسط عرب ها اسم دریاچه رو گذاشتن پارس!!!!!
دریاچه ارومیه هم چون در کنار ارومیه است اسمش شده ارومیه، خلیح فارس هم جون در کنار ایرانه و قبلاً ایران رو میگفتن PERSIA شده PERSIAN...

توجیه نکنید، پرشیا همون ایرانه، پرشیا یه نام تاریخیه، مثل PRINCE، مگه ما الآن توی ایران شاهزاده داریم؟ شاهزاده هم ماله تاریخ ایران بوده، پرشیا هم اسم تاریخیه ایران...
و مثل پرشین گلف که ربطی به قوم فارس نداره، اسم پرشیا هم ربطی به قوم فارس نداره...

وقتی یه عده دنبال فرصت اند از هر چیز سوء استفاده کنند، شما به هر سازیشون که برقصید سو ءاستفاده می کنند...

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
خب برادر از اول ایرادت معلوم بود میخواهی چه بگویی..
ایرادت الان به چیست؟
به اینکه چرا نوشتن پارسی؟
چرا ننوشتند ایرانی؟
خدایی این پست اولت را رمز گشایی کن تا بالاخره بفهمیم تفاوت پرشیا یا ایران چیست!شما که دیگر لاقل فهمیده اید.

الاغها هنوز تفاوت ایران رو با فارس نفهمیده اند !

لابد وقتی ایران با شکستهای مفتضاحه میخواد برگرده به کشور میخوان تو تیترها بزنن "ناکامی شیرهای ایرانی در بازیهای آسیایی"​

بقیه پیش کش..
واسه رمزگشاائی این جمله نیازه که بری تاریخ ماد و پاس و . . .رو بخونی
و چون امر محالیه پس انتظاری ازت ندارم

مصطفی یا میشینی مثل بچه آدم جواب تک تک سوالاتمو میدی
و یا دیگه پست نزن
و همچین برو اول تاریخ قوم ماد و پارس رو بخون بد بیا اظهار نظر کن
اظهار نظر هم که چه عرض کنم . . . . !!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه رمزگشاائی این جمله نیازه که بری تاریخ ماد و پاس و . . .رو بخونی
و چون امر محالیه پس انتظاری ازت ندارم
و یا دیگه پست نزن
و همچین برو اول تاریخ قوم ماد و پارس رو بخون بد بیا اظهار نظر کن
اظهار نظر هم که چه عرض کنم . . . . !!!

پیشنهاد بدی بود مگه؟
PERSIAN GULF هم دقیقاً مثل PRINCE OF PERSIA است، تفاوتی شما توش می بینید؟

قوم ماد و پارس و اینها ربطی به اینجا نداره، توی انگلیسی و توی تاریخ به ایران با همه قومیت هاش میگفتن پرشیا...

من راجب گلخونه و ظاهر شهرها و اینها حرفی ندارم بزنم، همون اول هم گفتم، بحثم بر سر اینه که ایراد شما وارد نیست به این عکس و به اون شعار...

mohsen 88

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یا دیگه پست نزن
اتفاقا" براي اولين باريه كه ميبينم بحث نسبتا" داره خوب پيش ميره
مصطفي جان قبول كن اين كار سهل انگاري بود.هم كلمه princes و هم كلمه persia.
خيلي دوست دارم بدونم اون مسئول يا نهادي كه اين شعار رو براي تيم ملي انتخاب كرده بايد از اينكه هموطناش ميگن ديدن بازيهاي تيم ملي براشون ارزش نداره چه حسي بهش دست ميده.اينا همونايي هستن كه بعد از بازي تيم ملي برابر استراليا ريختن تو خيابون و همپاي ديگران شادي كردن. كسايي كه به خاطر سهل انگاريشون حس همبستگي رو تو يه ملت از بين مي برن شايسته حمايت نيستن

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
وسط عرب ها اسم دریاچه رو گذاشتن پارس!!!!!
دریاچه ارومیه هم چون در کنار ارومیه است اسمش شده ارومیه، خلیح فارس هم جون در کنار ایرانه و قبلاً ایران رو میگفتن PERSIA شده PERSIAN...

توجیه نکنید، پرشیا همون ایرانه، پرشیا یه نام تاریخیه، مثل PRINCE، مگه ما الآن توی ایران شاهزاده داریم؟ شاهزاده هم ماله تاریخ ایران بوده، پرشیا هم اسم تاریخیه ایران...
و مثل پرشین گلف که ربطی به قوم فارس نداره، اسم پرشیا هم ربطی به قوم فارس نداره...

وقتی یه عده دنبال فرصت اند از هر چیز سوء استفاده کنند، شما به هر سازیشون که برقصید سو ءاستفاده می کنند...
کلا وقتی این تفاوت ها را متوجه نمیشه
برایم عجیب هست.
پس سعی میکنم بیخیال بشم و دیگه بحثی نکنم

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا" براي اولين باريه كه ميبينم بحث نسبتا" داره خوب پيش ميره
مصطفي جان قبول كن اين كار سهل انگاري بود.هم كلمه princes و هم كلمه persia.
خيلي دوست دارم بدونم اون مسئول يا نهادي كه اين شعار رو براي تيم ملي انتخاب كرده بايد از اينكه هموطناش ميگن ديدن بازيهاي تيم ملي براشون ارزش نداره چه حسي بهش دست ميده.اينا همونايي هستن كه بعد از بازي تيم ملي برابر استراليا ريختن تو خيابون و همپاي ديگران شادي كردن. كسايي كه به خاطر سهل انگاريشون حس همبستگي رو تو يه ملت از بين مي برن شايسته حمايت نيستن
سهل انگاری ای من خدا شاهده نمی بینیم، چرا prince of persia بد میشه ولی persian gulf موردی نداره؟

ببینید کسی که بخواد حرف خودشو مبنی بر وجود تبعیض تایید کنه از هر چیزی کوچیکی مثل این استفاده میکنه، کاری که اینجا انجام شده، بله اینها همونهان ولی این قضیه اصلاً اهمیتی نداره که اینها بزرگش کردند، تقریباً میتونم بگم این بحث فقط بین افرادی از یه قومیت خاص رواج پیدا کرده و برای احاد مردم فرقی نمی کنه، اینها هم چون دوست دارن حساسش کنن قضیه رو وگرنه هیچ ارزش پرداختن نداره، چون منظور و اون شعار چیز دیگری بوده است به جز اختلاف قومیتی انداختن...

بنا به این باشه عرب های خوزستان هم ازا ینکه دریای بغل دستشون اسمش پرشینه نه عربین دلخور بشن از حکومت!!!!! این که نشد استدلال که...

بالا