توهین های قومیتی

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه کشور ما یک کشور پهناور چندین قومیتی ست یک واقعیت آشکار است.در اینکه چرا اتحاد را بر تجزیه ترجیح داده ایم مطمئناً منافع بسیاری برای تمامی اراضی متحد شده وجود داشته،دارد و خواهد داشت.در این میان اینکه قومیت ها تمدن،ادبیات و فرهنگ متفاوتی دارند دلیل بر اهانت صاحبان تمدن هر یک بر دیگری نمی شود.گاهاً تاریخ دو قومیت در قدیم چنان برخوردی با همدیگر داشته است که یادآوری آنها در حال حاضر به صلاح هیچ یک از دو طرف نیست.گاهاً افراطی طلب های قومیت های ایران، چنان فرهنگ سایر قومیت ها را کوبیده اند که فضایی برای عرض اندام آنها لااقل در داخل خاک کشور وجود نداشته باشد.اینکه یک ایرانی از نیچه به یک فیلسوف و شاعر بزرگ یاد کند و بزرگترین فیلسوف های هم وطن ها ولو متعلق به قومیت های دیگر را نشناسد یک فاجعه بزرگ است.
اینان نه تنها در این راه قدم بر داشته اند بلکه در جهت تخریب یکدیگر بر آمده اند.بیچاره گان نمی دانند هر توهین و تخریبی کل اعضای جامعه را به درد می آورد،مگر می شود دستی زحم بر بندد و انسان در آسایش باشد!؟
حتی کوچکترین خراش در جزئی ترین اعضای بدن نیز ناراحتی هایی برای کل اعضا بوجود می آورد وای به زمانی که حساس ترین عضو اندام به مانند مغز و یا قلب دچار اختلال شود.این برای نادانان و سفیهان غیر قابل درک است ولی چنین زخم های کاری جز مرگ انسان و نابودی تک تک اعضای حتی سالم بار دیگری ندارد.

سخن اینجاست آیا ما متحد هستیم تا منافع بیشتری داشته باشیم؟
و یا محکوم به تحمل یکدیگر هستیم که از هر کوششی برای گسستن زنجیر اتحاد کم نمی گذاریم!

اگر گزینه ی اولی را مد نظر دارید بیاد داشته باشید که در همزیستی کثیف ترین جانداران من جمله زالو ها نیز احترام به حریم دو طرف لازمه و شرط اول همزیستی ست. در واقع در ابتدا باید چنین شود که سپس به دنبال منافع مشترک بود.
اگر گزینه ی شما دومی ست،پس چه اصراری بر چنین پیوندی ست؟
اگر غیر این مد نظر دارید که زمان برده و برده داری تمام شده است که یک اقا همواره آقاست و شما نمی توانید یک آقای ولو فقیر را برده خود کنید که در ابتدایی ترین دست نبشته های حقوق بشر نیز چنین بوده است.

صحبت اینجاست،آیا این یک جهالت عوام است که ناخواسته سعی بر هلاکت خویش دارد و با قدمهای جهالت پا در وادی هلاکت می گذارد؟ ویا این چنین مسائلی دست پشت پرده هایی دارد؟

اگر جهالت است که چگونه انسانهایی در قرن 21 صحبت از تمدن و فرهنگ می کنند حال آنکه از کوچکترین دستاورد های بشری نیز اطلاعی ندارند.انسانی که در عمر خود فقط یک بار مستند راز بقا را ببیند حالت عرف آن اینست که از این جهالت درون خلاص یابد.

اما اگر چنین نیست و دست پشت پرده ای در کارست که به ولله اگر منظور غربیان است که نیست.که آنان وقت خود صرف اختراعات و مکشوفات کنند و برای حیوانات نیز حرمتی قائل شوند.

اگر بر فرض که چنین است پس چگونه یک پلاکارد توهینی با نظارت مسؤالان درجه یک کشوری و نیروی انتظامی تابع جمهوری اسلامی ایران وارد یک فضای ورزشی و فرهنگی می شود؟

شاید بگویید اتفاق است!،اما وقتی چنین صحنه ای در استادیوم انزلی رخ می دهد و هیچ مسؤلی مؤاخده نمی شود پس فردای آن روز در آبادان رخ خواهد داد و پس فردای آن در اصفهان و روز بعد تهران و تبریز و شیراز و...

این به این معنی نیست که دولتمردانی،خود قصد بر تفرقه دارد؟اگر غیر اینست چگونه خود دامن به چنین مسائلی می زنند؟

صحبت من دفاع از یک قومیت خاص نیست و تنبیه یک قومیت که همگی را شامل می شود، بی پرده سخن بگویم امروز یک فارس،ترک را خر می خواند فردا یک ترک همان فارس را سگ خطاب خواهد کرد،امروز یک جنوبی یک رشتی را بی غیرت خطاب خواهد کرد و فردا یک رشتی همان جنوبی را ملخ خور!

این اوضاع ماست،نمی گویم خود مبرا هستم ولی به ولله که اس ام اسی با مضمون "یه روز یه (فارس،لر،رشتی،ترک،عرب بلوچ و...)" داشته باشم نخوانده پاک می کنم.
دیگران همه ی ما را حیوان خطاب می کنند خودمان نیز برای خود آدمیت قائل نیستیم.چنین آدمهایی شاید شهر را با جنگل اشتباهی گرفته اند و شاید آثار و نتایج مسخ شده گان هستند که در قالب موجودی دو پا به شکل انسان ظهور یافته اند.

تصویر زیر دیروز از شبکه ملی ایران پخش مستقیم شده است چه می توان گفت!؟
یا اشباح الرجال...

كمالوند در پايان گفت: افتخار مي كنم كه پدر و مادرم آباداني هستند چون فوتبال ايران از آن آباداني‌هاست. معتقدم تيم‌هاي نفت آبادان، ملوان بندرانزلي، تراكتورسازي تبريز و شاهين بوشهر نمك ليگ هستند و اگر نباشند، فوتبال ايران از استقبال كمي برخوردار خواهد بود. تماشاگران آباداني در بازي رفت كه به تبريز آمده بودند قدري ناراحت بودند(به علت شعار آبادان مالدیوته) كه جا دارد از آنها عذر خواهي كنم و اگر هم امروز شعاري بر عليه تيم ما(تیم شما یا مردم ترک ایران!؟) دادند من رنجيده خاطر نشدم. اميدوارم خداوند اين سعادت را به من بدهد كه بتوانم در زمين آبا و اجدادي خود مربيگري كنم!

منبع:خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

جالب است که یک انسان نیز در پی منافع خود پی در پی رنگ عوض می کند،
این الطاف ما به یکدیگر است از بیگانه چه انتظاری می رود.

Sarp

مدیر بازنشسته
پرچم کشور خارجی ورودش مگه ممنوع نیست به استادیوم ؟

پس اون پرچم برزیل چیکار میکنه اونجا ؟

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرچم برزیل مانعی ندارد!

حال صرف نظر از آن، شما بنر قرمز رنگ را مشاهده کنید!

Sarp

مدیر بازنشسته
پرچم برزیل مانعی ندارد!

اونو قبلا دیدم !
حتی به نظرم یه سنازیوی از پیش تعیین شده میاد
در این روزها و . . . . .
اون هم وقتی که دربین واسه چند ثانیه زوم میکنه و در همین موقع فوری پرچم رو درمیارن و باز میکنن جلو دوربین و . . .

راستی !
روز تو تهران زیرپیراهن قرمز رنگ منو که روش نوشته شده بود "تراختور" از تنم درآوردند
از زیر یه پیرهن و یه پلیور و یه اورکت

حالا این پرچم قرمزه چجوری رفته استادیوم؟

Sarp

مدیر بازنشسته
پرچم برزیل هم مانع داره و خیلی هم مانع داره !

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پرچم برزیل مانعی ندارد!

دوست عزیز من در جریان اتفاقات قبلی که ممکنه افتاده باشه نیستم ولی در مقابل این حرکت تاسف خیلی کمه،
به امید اون روزی که کشمکش ها و توهین و تبعیض های قومیتی برای همیشه و در هر سطح و فضایی از اجتماع از بین برن، حتی در فضای مجازی!
به امید اون روزی که تمام قومیت ها ضمن حراست از آداب و رسوم خودشون یاد بگیرن به هم احترام بگذارن،
و اگر هم به کسی در جایی توهین شد، در جای دیگه ای و سر عده دیگه ای انتقام نگیره! (اتفاقی که گاها شاهدش هستیم)

این اتفاق امروز برای یک تیم فوتبال میفته و اگر مقابله نشه در جای دیگه ای به مراتب بدتر بازهم شاهدش خواهیم بود،
این کار فقط از کسانی سر می زنه که یا معنای انسانیت رو نمی فهمن یا باهاش مخالفن!
و همین طور معنای اتحاد ملی رو .

Sarp

مدیر بازنشسته
مانعی ندارد چون آنها می گویند!

پرچم ترکیه یا آزربایجان را در دست ما بیابند فکر کنم کارمان تمام است.برای همیشه
مدتی پیش در یه بازی تو ترکیه که با سالروز فاجعه نسل کشی خوجالی همزمان شده بود ، مسئولین استادیوم از ورود پرچم آذربایجان به استادیوم جلوگیری کردند

ahad_judo

اخراجی موقت
خود تماشاگرای تراکتور لیگ رو به گند کشیدن.
تیمی نبود که بهش فحش ندن.
بیچاره علی دایی و کریم باقری که ترک بودن چقدر فحش خوردن.
بیچار محسن قهرمانی
بیچاره محمد نصرتی و خیلی ها ی دیگه که فحش های رکیک خوردن

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود تماشاگرای تراکتور لیگ رو به گند کشیدن.
تیمی نبود که بهش فحش ندن.
بیچاره علی دایی و کریم باقری که ترک بودن چقدر فحش خوردن.
بیچار محسن قهرمانی
بیچاره محمد نصرتی و خیلی ها ی دیگه که فحش های رکیک خوردن

هدف من از ایجاد تاپیک چیز دیگری بود دوست عزیز!
نمی دانستم دست قلمم این چنین افتضاح است که تأثیر عکس دارد!
بحث ما فراتر از بحث فوتبالی ست که مثال ورزشی جزئی از کلیت را نشان داد.
سه سال پیش که تراکتوری در لیگ برتر نبود توهین نبود؟
مشکل تنها یک مسأله است، شما حق دارید چون تصویری که از دامنه ی حقایق نگاشته می شود با تابع عدالت نیست. واین برخی را دچار سوء تعبیر می کند.

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا تاسف برانگیزه!!

حتما شنیدین که میگن: از ماست که بر ماست، باید دید که پشت پرده کی از اختلاف بین مردم سود میبره؟ ولی اینا همش برای توجیه خودمونه، ما ملت اینقدر دشمن خارجی و داخلی داریم، که دلشون میخواد بین این ملتهایی که زیر یک پرچم جمع شدن، اختلاف بندازنو حک... کنن، ولی بدتر از اون اینکه هنوز متوجه نشدیم و دنبال موجی که اونا میدن میریم و همون کاری و میکنیم که اونا میخوان. ایکاش روزی برسه که مردم ایرانم چشماشونو باز کنن و به هم احترام بزارن و با هم برای ساختن ایران متحد بشن!!

Sarp

مدیر بازنشسته
واقعا تاسف برانگیزه!!

حتما شنیدین که میگن: از ماست که بر ماست، باید دید که پشت پرده کی از اختلاف بین مردم سود میبره؟ ولی اینا همش برای توجیه خودمونه، ما ملت اینقدر دشمن خارجی و داخلی داریم، که دلشون میخواد بین این ملتهایی که زیر یک پرچم جمع شدن، اختلاف بندازنو حک... کنن، ولی بدتر از اون اینکه هنوز متوجه نشدیم و دنبال موجی که اونا میدن میریم و همون کاری و میکنیم که اونا میخوان. ایکاش روزی برسه که مردم ایرانم چشماشونو باز کنن و به هم احترام بزارن و با هم برای ساختن ایران متحد بشن!!
آهان

چه خوب که یکی دو نفر پیدا شدند حرف حساب بزنند !
این جریانات توسط . . . . . هدایت میشه !
که متاسفانه همیشه هم عده ای از مردم هستند که به این جریانات دامن بزنند و نقش سیاهی لشکر رو بازی کنند !

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب توجه بود که چنین فتنه ای در نزدیکی سالگرد قیام مردم آزربایجان رخ می دهد! آنهم از رسانه ی ملی!
یعنی فتنه گران آن چنان در درون ملت و دولت رسوخ کرده اند که اوضاع خارج از کنترل شده است؟
من غیر از زمینه سازی فتنه ای عظیم در ایران،معنی دیگری از این سناریوی از پیش تعیین شده استخراج نمی کنم.
نمی دانم شاید عاملین دستگیر شده اند شاید هم تحت پیگرد قانونی هستند،شاید هم به امان خدا ول شده اند ولی اگر چنین شود و با عاملین نفاق برخورد شدید نشود باید شاهد نفس های آخر اتحاد باشیم.

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب توجه بود که چنین فتنه ای در نزدیکی سالگرد قیام مردم آزربایجان رخ می دهد! آنهم از رسانه ی ملی!
یعنی فتنه گران آن چنان در درون ملت و دولت رسوخ کرده اند که اوضاع خارج از کنترل شده است؟
من غیر از زمینه سازی فتنه ای عظیم در ایران،معنی دیگری از این سناریوی از پیش تعیین شده استخراج نمی کنم.
نمی دانم شاید عاملین دستگیر شده اند شاید هم تحت پیگرد قانونی هستند،شاید هم به امان خدا ول شده اند ولی اگر چنین شود و با عاملین نفاق برخورد شدید نشود باید شاهد نفس های آخر اتحاد باشیم.

تمام عزیزانی که به قول عوامل اصلی فتنه، جزء اقلیت هستن، باور کنید که ما هم به عنوان فارس زبان یا کسانی که در شهرهای فارسی زبان زندگی میکنیم، از ستمی که به ملتهای ایرانی وارد میشه خبر داریم و ما هم از این موضوع رنج میبریم، برای مثال وقتی به کردستان و خوزستان که به نظر شخصی بنده مهد تمدن ایران هست میریم و با اون فقر و اعتیاد و ... روبرو میشیم، به خدا که قلبم پاره پاره میشه. ولی آیا به نظر شما با تمام این سختی های هدفمند باید آب به آسیاب ایران ستیزان بریزیم و حرف از نفس های آخر اتحاد بزنیم؟؟ باید مقاومت کرد و صبر پیشه کرد تا پایان شب چیزی نمانده...

Hadi-Hashemi

عضو جدید
مدتی پیش در یه بازی تو ترکیه که با سالروز فاجعه نسل کشی خوجالی همزمان شده بود ، مسئولین استادیوم از ورود پرچم آذربایجان به استادیوم جلوگیری کردند

البته بعدا با سر و صدای مردم, مسلولین کم آوردن و بیخیال ممنوعیت شدن

البته کار مردم هم جالب بود

http://www.youtube.com/watch?v=u5pj3c2SdAg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: Sarp

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام عزیزانی که به قول عوامل اصلی فتنه، جزء اقلیت هستن، باور کنید که ما هم به عنوان فارس زبان یا کسانی که در شهرهای فارسی زبان زندگی میکنیم، از ستمی که به ملتهای ایرانی وارد میشه خبر داریم و ما هم از این موضوع رنج میبریم، برای مثال وقتی به کردستان و خوزستان که به نظر شخصی بنده مهد تمدن ایران هست میریم و با اون فقر و اعتیاد و ... روبرو میشیم، به خدا که قلبم پاره پاره میشه. ولی آیا به نظر شما با تمام این سختی های هدفمند باید آب به آسیاب ایران ستیزان بریزیم و حرف از نفس های آخر اتحاد بزنیم؟؟ باید مقاومت کرد و صبر پیشه کرد تا پایان شب چیزی نمانده...

اینکه اکثریت ملت ما انسان های فهیمی هستند شکی نیست و موافق نظر شما هستم.
اما

در ادامه به گونه ای صحبت می فرمائید که انگار من فرمانده تفرقه طلبان هستم و یا دست من است که تعیین کنم اتحادی باشد یا نباشد،معلوم است که گسیخته شدن چنین اتحادی به ضرر تک تک اقوام است. اما این یک واقعیت است و چنین هشدارهایی به خواب رفتگان را هدف قرار داده است.

حدس فروپاشی ساختمانی که ستون های آن هدف واقع شده چندان حدس خارق العاده ای نیست. و قصد ما نیز هشیاری جاهلان است می خواهد به قول دوستمان ترک ها باشد یا فارس ها و...

اما چرا قلب شما زمانی که 100 هزار فارس در یک محفل فرهنگی حنجره پاره می کنند و فریاد می زنند:

صدای عرعر نمیاد
ترکه صداش در نمی یاد
،
پاره نمی شود!؟
چگونه رسانه ملی 85 دقیقه صدای میک را به حد ماکس می گذارد،کسی دلش درد نمی گیرد!؟
سه ماه بعد وقتی 100 هزار نفر به تلافی چنین امری با صدای بلند فریاد می زنند:

فارس دیلی
ایت دیلی

دل کسی در این سو پاره نمی شود!؟

بحث من کاملاً مشخص است.
دیگران نمی خواهند به همدیگر احترام بگزاریم خودمان چه؟ چرا وقتی صحبت از احقاق حق می شود همه به چشم تفرقه طلب می نگرند؟
تفرقه طلبان واقعی کسانی هستند که صدای میک رسانه ی ملی را ماکس می کنند.

Sarp

مدیر بازنشسته

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ادامه به گونه ای صحبت می فرمائید که انگار من فرمانده تفرقه طلبان هستم و یا دست من است که تعیین کنم اتحادی باشد یا نباشد،معلوم است که گسیخته شدن چنین اتحادی به ضرر تک تک اقوام است. اما این یک واقعیت است و چنین هشدارهایی به خواب رفتگان را هدف قرار داده است.

من چنین جسارتی نکردم، معلومه که نه شما چنین قصدی داری و نه حتی اون آدم بی.. که در استادیوم این بی احترامی ها رو میکنه. حرف من اینه که، اونایی که این آب رو اینچنین گل آلود میکنن، از این حرفها و اون شعارهای زشت بیشترین بهره رو گرفته و از این صحبت ها به جدایی ملت ایران از هم تعبیر میکنن.
متاسفانه حق با شماست و مردم ایران (البته نه همه) جو گیر هستن و اصلا به عاقبت کارشون فکر نمیکنن، برای مثال چون طرفدار یه تیم هستن دیگه تمام مسائل دیگرو زیر پا میزارن، و هر چی بقیه میگن رو تکرار میکنن.کاری که قبلا هم انجام دادن و باور کن اصلا معنی حرفهاشونم نمیدونستن!!!
و متاسفانه به بدترین شکل تاوان کارها و شعار های بی معنی رو پس میدن..

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

رسانه ملی هم چنان در سکوت!
آیا اشتباه سال های نه چندان دور در حال تکرار است؟

سایت متحد هواداران - وقتي در تبريز كوچكترين عكس العملي از طرف هواداران تراختور سر مي زند عالم و آدم دست به دست هم مي دهند تا به نحوي موضوع در صفحه اول مطبوعات و صدر اخبار رسانه هاي شنيداري و ديداري قرار گيرد.بعنوان مثال اندك تماشاگر تبريزي حاضر در ورزشگاه كه در بازي با سايپا مرتكب اشتباه شدند سبب شد تا مايلي كهن دو دستي بر سر خود بزند و سوژه و خوراك رسانه ها را تامين نمايد.البته من هم به نوبه خود كار اين اندك تماشاگران را نمي پسندم و اعتقاد دارم فرهنگ تماشاگر آذربايجاني همانيست كه در بازي با سپاهان نمود پيدا كرد و يا تا دقيقه نود بازي با صبا كه بدون كوچكترين حركت غير اخلاقي تيم خود و در بسياري موارد تيم مقابل را تشويق كرد.
رئيس محترم كميته انضباطي كه جديدا بر مسند قاضي القضات فوتبال تكيه زده در اظهار نظري پيش ار صدور حكم داوري نموده است كه اين مسدله خود براي من هوادار تراختور ترديد و شائبه به دنبال دارد كه اگر قرار است سر تراختور بريده شود چرا ديگر آن را در مصاحبه مي گويند. بروند و بنويسند كه" برويد و سر تراختور را ببريد "و اگر قرار است پس از بررسي ادله اثباتي هر يك از طرفين در مورد موضوع ، انشاء راي شود پس چرا در بوق و كرنا كرده ايم.و لذا به عنوان يك هوادار فوتبال آذربايجان توجه قاضي القضات محترم فوتبال ايران زمين را به مواردي جلب مي نمايم:
قاضي در مقابل طرفين دعوي بايد به عدالت رفتار كند و حتي در نگاهي كه به طرفين دارد نيز نبايد تفاوت قائل شود و چه برسد به اظهار نظر.
سواي از آنچه مذكور افتاد نكته بسيار مهمي كه در ورزشگاه آبادان اتفاق افتاد و در صورت عدم توجه فدراسيون و كميته انضباطي و عدم پيگيري مديريت باشگاه تراختور، مقدمات توهين هاي نژادي و قوميتي را فراهم خواهد كرد.متاسفانه ( البته بايد نسبت به صحت و سقم اين تصاوير دقت بيشتري كرد) تصويري از تلويزيون گرفته شده كه نمايانگر تصوير يك الاغ قرمز رنگ است.
رنگ قرمز از دير باز نماد هويت آذربايجانيان و از طرفي در حال حاضر رنگ پيراهن سمبل ورزشي خطه آذربايجان است.
قطعا اگر آقاي مايلي كهن در قبال حركت دور از اخلاق عده اي توي سر خود مي زند با ديدن اين تصوير بايد عاليترين مقام ورزشي كشور كه خود نيز از خطه آذربايجان برگزيده شده توي سر بزند.
قوانين جزايي جمهوري اسلامي ايران در مواد متعددي اشاره نموده است كه توهين به هريك از سكنه ايران زمين اعم از ترک كرد ، فارس و ... مي تواند مجازات هاي سنگيني بدنبال داشته باشد .بند يك ماده 640 قانون مجازات اسلامي اشاره دارد كه هر كس نوشته ...، تصاوير ....، و بطور كلي هر چيزي كه عفت و اخلاق عمومي را جريحه دار نمايد و...با توجه به صدر ماده قانوني فوق الذكر به سه ماه تا يك سال حبس و 74 ضربه شلاق محكوم خواهد شد.
جناب قاضي القضات.آقاي رئيس كميته انضباطي. هنوز حكمي براي تيمي صادر ننموده ايد تا ميزان عدالت جنابعالي در معيار سنجش قرار گيرد و لذا تقاضا براي توجه به اين توهين هاي هواداران نفت آبادان مي تواند سرمنشا عدالت پروري و عدالت گستري رفتار جنابعالي در مسند قضاوت فوتبال امروز ايران باشد.
جاي بسي تاسف است كه بگويم:
هوادارا فهيم ( اكثريت هواداران مد نظر است.آن قليل اندك بماند) تراختور در طول دوسال حضور در ليگ برتر شاهد توهين ها و هتاكيهاي بسياري بوده اند كه در مواردي صدا و سيما نيز خواسته يا ناخواسته( البته اعتقاد نويسنده اين است كه ناخواسته بوده) براي دقايقي آن را پخش نموده و با شدت گرفتن موضوع ضمن عذر خواهي تصاوير را قطع نموده است.اقدامي كه مركز سيماي آبادان در بازي مورخ 30 ارديبهشت مجبور به آن شد تا بيش از اين موجبات نا خرسندي خيل كثيري از هموطنان ترک زبان خود را فراهم نياورند.
جناب آقاي تاج جنابعالي در مصاحبه هاي متعددي بازي تراختور سايپا را مد نظر قرار داده و گفتيد ال بل مي كنيم پس چرا براي اين موضوع واكنش نشان نمي دهيد؟
جناب آقاي نود.عادل بي عدالت، شعار هواداران تراختور در اعتراض به جنابعالي بود كه شما بارها آن را در برنامه نود پخش كرديد .آيا در محكمه وجدان خود از اين تصوير كه توهين گويا به هموطن تان است خواهيد گذشت؟
جناب آقاي جعفري در ميان هواداران فهيم تراختور هستند وكلايي كه يك يك ماده قانوني قوانين موجود را ازبرند و حاضرند براي ستادن حقوق از دست رفته هواداران تراختور به محاكم مراجعه كنند كافيست لب تر كنيد چرا سكوت ؟ آيا كمتر از شفقيد كه تيم را در مشهد ازميدان بيرون كشيد؟

و اما كلام آخر:
براي من عدالت امروزه كلمه اي بي معني شده است خصوصا در صحنه ورزش ايران زمين ، 1- جايي كه داور بازي بر خلاف مقررات ،"بعد از صوت و نشان دادن نقطه پنالتي " با فشار كنار زمين عوامل تيم مقابل از تصميم خود برگشته و از جاده عدالت خارج مي شود و جايزه بهترين بودن مي گيرد.2 - هواداران تيم مس در كرمان بدترين توهين ها را به جمع كثيري از ايرانيان ترک زبان مي كنند و كميته انضباطي چشم مي پوشد.3- هواداران پرسپوليس در تهران به رسم مهمان نوازي هموطن ترک خود را به نامي كه برازنده خودشان( همان هواداران قرمز پايتخت حاضر در بازي اول ليگ) است خطاب مي كنند و فدراسيون و كميته انضباطي تراختور را از حضور تماشاگر محروم مي كند.4- برنامه نود در سيماي ملي لهجه ترک زبانان ايران زمين را تمسخر مي كند 5- در انزلي بدترين توهين ها مي شود و كاپيتان تيم در نود مي گويد...6...نكته زياد است و فرصت نوشتن كم.
شايد بتوان خرواري كاغذ هدر داد ولي چه سود حتي اگر تمام درختان جنگلهاي دنيا را كاغذ كنيم و از ظلمي كه به تراختور و تراختورچي رفته بنويسيم فقط زخم خود را خارانده و درد بيشتر تحمل كرده ايم دريغ از يك گوش شنوا.
گوش اگر گوش تو و نا له اگر ناله ماست آنچه البته به جايي نرسد فرياد است.
آديوخ آذربايجانلي بعنوان يك شهروند ايراني ، و ترک زبان ، ضمن احترام به كليه آباداني هاي هموطن ، حركت زشت آن عده از هواداران تيم صنعت نفت را محكوم نموده و اعتقاد دارد نشان دهندگان اين تصاوير عقلشان در حد همان حيواني است كه در تصوير موجود است( البته به آن حيوان توهين نشود كه خدمت بسيار براي خلق دارد ).
مرجع:سایت متحد

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوتبال ایران که اصلا لیاقت نظر دادن نداره...واسه همین خیلی درجریان مسائلش نیستم
اما
اگه انتظار دارین تو مملکتی که وقتی هواپیما سقوط می کنه وزیرش می گه الحمدلله خسارت کم بوده ، صداوسیما و دستگاه ورزشش دنبال احترام به حقوق شهروندی باشن کاملا در اشتباهین...
این رو هم باید مد نظر داشت:کسی که توهین می کنه مسلما حرکتش از فرهنگ پایین خودش نشئت می گیره.... گفتن این حرفها تنها اگه بتونه قدری فرهنگ رو بالاتر ببره مفیده... اگر نه باید بشینیم و ازدست رفتن یک ایران بزرگ رو تماشا کنیم متاسفانه و این بحثها هم نتیجه ای نخواهد داشت

ahad_judo

اخراجی موقت
هدف من از ایجاد تاپیک چیز دیگری بود دوست عزیز!
نمی دانستم دست قلمم این چنین افتضاح است که تأثیر عکس دارد!
بحث ما فراتر از بحث فوتبالی ست که مثال ورزشی جزئی از کلیت را نشان داد.
سه سال پیش که تراکتوری در لیگ برتر نبود توهین نبود؟
مشکل تنها یک مسأله است، شما حق دارید چون تصویری که از دامنه ی حقایق نگاشته می شود با تابع عدالت نیست. واین برخی را دچار سوء تعبیر می کند.
بیاییم و با الفظ بازی نکنیم.لطفا.
دوست عزیز حقیقت اون چیزیه که ما توی تلویزیون و ورزشگاهها میبینیم ولا غیر.
تو این دوره زمونه کسی گول نمیخوره دیگه.
درسته همیشه توهین بوده ولی این فصل شاهکار بوده.

آخرین ویرایش:

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیاییم و با الفظ بازی نکنیم.لطفا.
دوست عزیز حقیقت اون چیزیه که ما توی تلویزیون و ورزشگاهها میبینیم ولا غیر.
تو این دوره زمونه کسی گول نمیخوره دیگه.
درسته همیشه توهین بوده ولی این فصل شاهکار بوده.

بازی کردن با کلمات، با خلق یک جمله تماماً منطقی که برای سنین زیر 18 سال غیر قابل فهم و برای راویان دروغ آزار دهنده هست تفاوت اساسی دارد!

ahad_judo

اخراجی موقت
بازی کردن با کلمات، با خلق یک جمله تماماً منطقی که برای سنین زیر 18 سال غیر قابل فهم و برای راویان دروغ آزار دهنده هست تفاوت اساسی دارد!
اشکال نداره.من زیر 18 سال هستم.
شما با این طرز بیانت معلومه که خیلی آدم باحالی هستی و انشالا ایران رو هم اباد خواهی کرد.شایدم تجزیه.
از اسم کاربر و امضاتون هم معلومه که چرا ناراحت شدین.
متاسفم برای خودم که در این فروم فعالیت میکنم.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکال نداره.من زیر 18 سال هستم.
شما با این طرز بیانت معلومه که خیلی آدم باحالی هستی و انشالا ایران رو هم اباد خواهی کرد.شایدم تجزیه.
از اسم کاربر و امضاتون هم معلومه که چرا ناراحت شدین.
متاسفم برای خودم که در این فروم فعالیت میکنم.

پس افکار شما جزو افکاری ست که موافق حمل بنر های قرمز رنگ به استادیوم ها هستند و نصف ملت ایران را به مضحکه می گیرند و اگر احیاناً اعاده ی حیثیتی شود، به جای احقاق حق، تفرقه طلب و تجزیه طلب می نامیدشان.فکر کنم از علم روز دنیا کمی فاصله گرفته اید چنین مغلطه هایی در حدود یک دهه ای می باشد که تاریخ گذشته شده اند.

در مورد آبادی ایران آرزوی هر ایرانی الاصیلی ست نه هر مهاجر!
دفعه ی دیگری اگر عضویتی در کار باشد رد باب نام کاربری،آواتار و مشتقات با شما حتماً مشورت خواهم کرد.
البته که ناراحت شده ام اگر به شما توهین شد،شما ناراحت نشوید.
بله ظاهراً شما دنبال یک محیط باحال می گردید من نیز توصیه می کنم که محلی با حال تر برای مضحکه دیگران بیابید.

ahad_judo

اخراجی موقت
پس افکار شما جزو افکاری ست که موافق حمل بنر های قرمز رنگ به استادیوم ها هستند و نصف ملت ایران را به مضحکه می گیرند و اگر احیاناً اعاده ی حیثیتی شود، به جای احقاق حق، تفرقه طلب و تجزیه طلب می نامیدشان.فکر کنم از علم روز دنیا کمی فاصله گرفته اید چنین مغلطه هایی در حدود یک دهه ای می باشد که تاریخ گذشته شده اند.

دفعه ی دیگری اگر عضویتی در کار باشد رد باب نام کاربری،آواتار و مشتقات با شما حتماً مشورت خواهم کرد.
البته که ناراحت شده ام اگر به شما توهین شد،شما ناراحت نشوید.
بله ظاهراً شما دنبال یک محیط باحال می گردید من نیز توصیه می کنم که محلی با حال تر برای مضحکه دیگران بیابید.
مضحکه نیست واقعیت هست.منظورم از اواتور و امضا هم یعنی اینکه طرفدار تراکتور هستین و طرفداری یک جانبه میکینین.
امثال شما باسوادها و با ادب ها هستن که ایران را گلستان کردن.وگرنه مردم در این وضع اسفناک نبودن.
من مزحکه نکردم.معلومه حرفام رو هضم نکردین.گفتم هوادارای تراکتور به عالم و ادم فحش میدادن.وگرنه هوادارهای ابادان تا حالا کسی رو اینجور مسخره نکرده بودن.من کار اونها رو هم بد میدونمو واقعا زشت بود.
شما هم به جای اینکه به بنده توهین کنید خلاف حرف من را ثابت کنید.بنده در بست مخلص شما خواهم بود.

ahad_judo

اخراجی موقت
در مورد این توهین هم مدیران باید تصمیم بگیرن.
شما واقعا ماهیت خود را در دو نوبت نشان دادین.
ادب رو ظاهرا قورت دادین.شما که خودت ادب نداری میای تایپیک ادب بازمیکنی.
آدم از کار شما خنده اش میگیره.
خیلی باحالی.
اسم خودت رو گذاشتی اصیل ایرانی.دارم از ته دل میخندم.

آخرین ویرایش:

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مضحکه نیست واقعیت هست.

چی واقعیت هست؟ نسبت بنر قرمز رنگ به ملت ترک؟
اصرار نکنید من مقابله به مثل نخواهم کرد...

منظورم از اواتور و امضا هم یعنی اینکه طرفدار تراکتور هستین و طرفداری یک جانبه میکینین.

کجای نام کاربری و امضای بنده نوشته شده است که تراکتور؟
شما از امضای بنده تراکتور که سهل است یک بوق تراکتور در بیاورید حق به شما دهم،
از همان ابتدا معلوم بود یا از جایی پر هستید یا قضاوت هایتان عجولانه هست.
امثال شما باسوادها و با ادب ها هستن که ایران را گلستان کردن.وگرنه مردم در این وضع اسفناک نبودن.

پس وای به حال بی سواد ها!
من مزحکه نکردم.معلومه حرفام رو هضم نکردین.گفتم هوادارای تراکتور به عالم و ادم فحش میدادن.وگرنه هوادارهای ابادان تا حالا کسی رو اینجور مسخره نکرده بودن.من کار اونها رو هم بد میدونمو واقعا زشت بود.

ظاهراً این شما بودید که اصل موضوع را نگرفتید!
شما هم به جای اینکه به بنده توهین کنید خلاف حرف من را ثابت کنید.بنده در بست مخلص شما خواهم بود.

ببخشید!!!
کدام جمله ام توهین بود اونوقت!؟

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد این توهین هم مدیران باید تصمیم بگیرن.
شما واقعا ماهیت خود را در دو نوبت نشان دادین.
ادب رو ظاهرا قورت دادین.شما که خودت ادب نداری میای تایپیک ادب بازمیکنی.
آدم از کار شما خنده اش میگیره.
خیلی باحالی.
اسم خودت رو گذاشتی اصیل ایرانی.دارم از ته دل میخندم.

با کمال میل حاضر هستم گفتگوی دو طرف مورد قضاوت مدیران قرار گیرد...
به شرط اینکه پای صحبت های خود بمانید...
واقعاً متوجه فرمایشات شما نمی شوم فکر کنم بحث دو تاپیک مجزا را اشتباه گرفته اید...
عرض کردم در این فروم تالاری بنام مضحکه دیگران وجود ندارد اگر هم باشد مطمئناً اینجا نیست!

ahad_judo

اخراجی موقت
بنده و شما به نتیجه ای نمیرسیم.پس بذار ادامه ندیم.
بنده خودم به خاطر فحاشی در استادیوم برای همیشه رفتن به استادیوم رو تحریم کردم.
دارم هم میگم کار ابادانی ها خیلی کار زشت و ناپسندی بود.همه جای ایران این وضع ناگوار هست..ولی جو تبریز تو لیگ امسال یه کم مشوش تر بود.
اگر قبول دارید حرف من رو که خیلی هم خوب.
اگر نه بهتره ادامه ندیم تا کدورتی پیش نیاد.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده و شما به نتیجه ای نمیرسیم.پس بذار ادامه ندیم.
بنده خودم به خاطر فحاشی در استادیوم برای همیشه رفتن به استادیوم رو تحریم کردم.
دارم هم میگم کار ابادانی ها خیلی کار زشت و ناپسندی بود.همه جای ایران این وضع ناگوار هست..ولی جو تبریز تو لیگ امسال یه کم مشوش تر بود.
اگر قبول دارید حرف من رو که خیلی هم خوب.
اگر نه بهتره ادامه ندیم تا کدورتی پیش نیاد.

بحث کنید،اما توهین نکنید!
یک پست چندین سطری را در چند پست ارسال کنید،کسی به شما نخواهد گفت قصد افزایش پست دارد!
اما در تاپیک های بحثی، الفاضی به بورد سایت وارد نکنید که بعداً خود پی به اشتباه خود برید تا مجبور به ویرایش آن شوید.

با آرامش تمام صحت نمائید...

سه مقوله وجود دارد

1.توهین کرده اید.
2.بدون آگاهی از اصل موضوع بحث تاپیک را به حاشیه برده اید.
3.ادعا بر این کرده اید که من به شما توهین کرده ام.

پس از روشن شدن این مطالب می توانید تشریف ببرید البته امیدوارم نوشته هایتان را ویرایش نکنید،نوشته های من نیز به عینه موجود است.
همیشه گذشت کرده ام چون توهین به شخص بنده بوده است اما این بار شما به قصد، برای عوض کردن بحث تاپیک موضوع توهین به ملیون ها ترک ایرانی را سرگرمی دانسته اید و با بکار بردن الفاظ تحریک آمیز سعی در اثبات حقانیت ایشان و ادعایشان داشته اید.

تکلیف آن سه مورد مشخص نشود من با شما کار خواهم داشت.