تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
عذرا جانمن از چند تا از اساتید شنیدم ک گفتن اصلا این مدول رو زیر کارتون نکشید اگه هم میکشید بعد از اتمام پلان حتما پاک کنید چون مصحح ها فکر میکنند افکار شما محدود به این مربع ها شده و خودتونو ملزم به اونها دیدید...باید آزاد فکر کنید اگه قراره از این مدولها استفاده کنید حتما نباید از روی خظوط رد بشه ممکنه ک گاهی از وسط مربع هم رد بشه....
من خودم اگه از اونها کمک بگیرم بعدش پاک میکنم حتما ک دردسر برام نشه....

والا چی بگم عارفه جون من شنیدم که مدول بزارید ولی با این وجود من که نم یخوام حتما روی اون خطوط برم راستش نیست دارم از این به بعد یکم شکستگی هم توی کار بدم و پلان هام شاید یک جاهایی را خط شکسته بزارم،حالا ادم تمرین میکنه دیگه

cna12

عضو جدید
اینم دوتا از کارای اسکیسمه.پذیرای نظراتتان هستیم
مشاهده پیوست 198150مشاهده پیوست 198151
خیلی معمارانست...بنظرم میشه خطوط لرزش کمتری داشته باشه

اینم 1 اسکیس موضوعی که موضوع خانه عکس تو شماله.ظاهرا عارفه شما در زمینه اقلیم شمال تخصص دارین لطفا مارو از نظراتتون محروم نکنید.مشاهده پیوست 198154مشاهده پیوست 198157
کار خوبیه ولی سمت چپ سنگین تره و بهتره بجای پلان پرسپکتیو وسط باشه در مجموع مشکل کمپوزسیون داره

ایده وخلاقیت در معماری ایرانی طایفه

بسیار قبولش دارم...احسنت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

من هم که با مهندس هادیان یکم کار کردم ایشون خط هاشون یکم می لرزوندن ،والا جلسه اولی که توضیح داده بود چرا این کار میکنن را من نبودم که دلیل این را براتون بگم :smile:

oyku

عضو جدید
سلام دوستان مهندس هادیان پور تهران تدریس می کننن؟ تو کدوم آموزشگاه ؟ من پارسال کلاس عسگری پور رفتم با خط کش کارمی کردیم ولی برای ایده زیاد کار نشد ، امسال نمیدونم چیکار کنم برم شقاقی یا استاد دیگه؟ در ضمن من ساکن تهران نیستم و با این شرایط به نظرتون بهتره که از اولش برم کلاس یا اون اواخر فقط کارگاهای تهرانو رو شرکت کنم ؟ نیازمند یاری سبزتان هستم.

Sombrero

عضو جدید
کار خوبیه ولی سمت چپ سنگین تره و بهتره بجای پلان پرسپکتیو وسط باشه در مجموع مشکل کمپوزسیون داره

مرسی.پلانو سعی کردم از رو یکی از ترکیبای موندریان بزنم ولی نباید این کارو میکردم.

علی غریب

عضو جدید
عجب منم این عکسو دارم فک میکردم کار هادیان پوره چون این عکسارو سر کلاسش به ما داد!
سلام امروز کلاس رفتم خوب بود...تمرینا رو براتون میزارم..خیلی خوبه که این پیج را افتاده....این دو نفر یهنی هادیان و منصورپور یه کتاب دارن با هم کار میکنن که صفحه فیس بوکشو نگاه کنید به دردتون میخوره خیلی کارا از جمله این کار اونجا هست اینم لینک صفحه فیس بوکhttps://www.facebook.com/pages/مجموعه-کتب-روند-اسکیس-در-معماری-و-معماری-منظر/216232085167609?ref=hl ....بچه ها میگم کتاب هند بوک رو فراموش نکنید کتاب خوبیه...

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام امروز کلاس رفتم خوب بود...تمرینا رو براتون میزارم..خیلی خوبه که این پیج را افتاده....این دو نفر یهنی هادیان و منصورپور یه کتاب دارن با هم کار میکنن که صفحه فیس بوکشو نگاه کنید به دردتون میخوره خیلی کارا از جمله این کار اونجا هست اینم لینک صفحه فیس بوکhttps://www.facebook.com/pages/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B8%D8%B1/216232085167609?ref=hl ....بچه ها میگم کتاب هند بوک رو فراموش نکنید کتاب خوبیه...

هندبوک چه کتابیه؟؟؟؟؟؟

Sombrero

عضو جدید

مرسی بابت نظرت .این لرزش عمدیه چون کلاسی که میرفتم به ما میگفت برا طبیعی تر شدن کار بهتره 1خط دوم روخط اول به صورت لرزان بکشیم که یه کنتراست بین پرسپکتیو و مدارک فنی مثه پلان ایجاد بشه.

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آرزوهایت را کنار نگذار دنیا بلاخره مجبور می شود با دلت کنار بیاید..

تمرین ترکیب احجام

مشاهده پیوست 198205

اینکه ترکیب نی.کنار هم قرار دارن.باید تداخل داشته باشن...
همیشه هم به نظر من اول یک مکعب کامل بکش...بعد اون خطیکه تبدیلش میکنه وجهش رو به مثلث بکش.
خط زمین هم هیچوقت فراموش نشه
ماژیک هم حوصله نداشتی نزن.الان دو تا سمت راستی ها بسیار الکی اند.. بقیه سبتا خوب..کلا هم ماژیک باید عمودی باشه...
اینا همش نظره!

Sombrero

عضو جدید
خواهش میشه

مشاهده پیوست 198164

این اولین کارمه ک پلان و نمارو از رو پرسپکتیو زدم
یعنی فقط پرسپکتیو کارشو داشتم،پلان و نما رو خودم زدم
نظرتون چیه؟

عاقا از راندوی آسمونش چشم پوشی کنید خخخخخخخ

به نظرم روش جالبیه که ازپرسپکتیو به پلان برسیم منم یه بار این تمرینو انجام دادم.و خوب کشیدی و ایده پرسپکتیوت جالبه;)

علی غریب

عضو جدید
سلام دوستان مهندس هادیان پور تهران تدریس می کننن؟ تو کدوم آموزشگاه ؟ من پارسال کلاس عسگری پور رفتم با خط کش کارمی کردیم ولی برای ایده زیاد کار نشد ، امسال نمیدونم چیکار کنم برم شقاقی یا استاد دیگه؟ در ضمن من ساکن تهران نیستم و با این شرایط به نظرتون بهتره که از اولش برم کلاس یا اون اواخر فقط کارگاهای تهرانو رو شرکت کنم ؟ نیازمند یاری سبزتان هستم.
سلام من ثبت نام کردم....ورکشاپ و جلسه اولش عالی بود...شقاقی هم دوستام رفتن میگن خوبه...حالا دیگه به خواسته های خودت بر میگیرده...هادیان خیلی رو روند طراحی تاکید میکنه....شقاقی هم بچه ها به من گفتن تمرینای زیادی میده و بیشتر مباحث رو تو ورکشاپ ها میگه...خالصه اینطور....اینم شماره تلفن از روی اطلاعیه من نوشتمتلیه فطرس برگزار می کند:
برگزاری گارگاه اسکیس کارشناسی ارشد .... دکتر هادیان پور
تلفن رزرو : 88946393 -021 66939945 - 021

علی غریب

عضو جدید
سلام من ثبت نام کردم....ورکشاپ و جلسه اولش عالی بود...شقاقی هم دوستام رفتن میگن خوبه...حالا دیگه به خواسته های خودت بر میگیرده...هادیان خیلی رو روند طراحی تاکید میکنه....شقاقی هم بچه ها به من گفتن تمرینای زیادی میده و بیشتر مباحث رو تو ورکشاپ ها میگه...خالصه اینطور....اینم شماره تلفن از روی اطلاعیه من نوشتمتلیه فطرس برگزار می کند:
برگزاری گارگاه اسکیس کارشناسی ارشد .... دکتر هادیان پور
تلفن رزرو : 88946393 -021 66939945 - 021
شقاقی رو هم خواستی بگو شمارشو واست گیر میارم...

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
اینکه ترکیب نی.کنار هم قرار دارن.باید تداخل داشته باشن...
همیشه هم به نظر من اول یک مکعب کامل بکش...بعد اون خطیکه تبدیلش میکنه وجهش رو به مثلث بکش.
خط زمین هم هیچوقت فراموش نشه
ماژیک هم حوصله نداشتی نزن.الان دو تا سمت راستی ها بسیار الکی اند.. بقیه سبتا خوب..کلا هم ماژیک باید عمودی باشه...
اینا همش نظره!

سلام استاد
میشه چندتا نمونه ترکیب احجام بذارید؟؟ من تاحالا اصن کار نکردم متاسفانه تو دانشگاه نداشتیم...
اگه توضیحات و نکاتی هم داره بفرمائید

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
به نظرم روش جالبیه که ازپرسپکتیو به پلان برسیم منم یه بار این تمرینو انجام دادم.و خوب کشیدی و ایده پرسپکتیوت جالبه;)
مرسی:redface:
پس تمرین درستیه؟؟؟
آخه هنو از خودم نمیتونم طرح بزنم گفتم شاید با این تمرین ذهنم باز شه
بنظرت ب پلان درستی رسیدم؟؟

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام استاد
میشه چندتا نمونه ترکیب احجام بذارید؟؟ من تاحالا اصن کار نکردم متاسفانه تو دانشگاه نداشتیم...
اگه توضیحات و نکاتی هم داره بفرمائید

سلام
من یادمه پارسال یه چیزایی گذاشتم.
مهم ترین نکته اینه که جدا احجام ترکیب شن..نه خجالتی کنار هم بایستند.
اگر و تنها اگر پیدا کنم به دیده منت

برای قوی شدن طراحی پلان و ترکیب حجم...بهترین راه بی شک اتود کردن معمارای معروفه...
من خودم دانشجو بودم با لویی کان و ماریو بوتا انجام دادم.
از روی کاراشون کشیدم.اوایل با پوستی بعدا با دست آزاد.
باور کنید کولاک میکنه.

موفق باشید

Sombrero

عضو جدید
ممنون از توجهت؛اما دقيقا چى كار كنم آروم تر خط بكشم؟چى كار كنم طبيعى شه؟؟

براى كشيدن از رو عكس به نظرتون اول با مداد بكشم بعد با ماژيك دسن كنم يا همون اول با ماژيك

من که ت حالا با ماژیک دسن نکردم!به نظرم برا طبیعی تر شدن خطوطت میتونی از کتاب کروکی صدیق استفاده کن ولی خیلی تو بحرش نرو.و از رو کارایه تادائو اندو و الوار التو بکش.
27022014458.jpg28022014480 (2).jpg

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام
من یادمه پارسال یه چیزایی گذاشتم.
مهم ترین نکته اینه که جدا احجام ترکیب شن..نه خجالتی کنار هم بایستند.
اگر و تنها اگر پیدا کنم به دیده منت

برای قوی شدن طراحی پلان و ترکیب حجم...بهترین راه بی شک اتود کردن معمارای معروفه...
من خودم دانشجو بودم با لویی کان و ماریو بوتا انجام دادم.
از روی کاراشون کشیدم.اوایل با پوستی بعدا با دست آزاد.
باور کنید کولاک میکنه.

موفق باشید

بله
تعدادی از تمرینات پاسالتونو دارم و اسکیسو با اونا شروع کردم یعنی جسارت شروع اسکیس بدون هیچ آموزشی
کاش ادامه میداشت یا منم اون روزا بودم...
حتما تمرینی ک فرمودیدو انجام میدم و اینجا میذارمشون
امیدوارم وقت کرکسیونشو داشته باشید
و انشا... پیدا کنیدشون
خیلی واسم مهمه آخه تاحالا اصن کار نکردم:(

Sombrero

عضو جدید
مرسی:redface:
پس تمرین درستیه؟؟؟
آخه هنو از خودم نمیتونم طرح بزنم گفتم شاید با این تمرین ذهنم باز شه
بنظرت ب پلان درستی رسیدم؟؟
پلان به نظر یه فضای بزرگ نمایشگاهی میاد مجبور نیستی از خطوط نما تو پلان تبعیت کنی.

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
مارال جان کتاب هندبوک فایلشو دارم اگه کم حجم باشه واست میفرستم

مرسیییییی
اگه حجمش کم نبود ی جا آپ کن،لینکشو بذار بقیه هم بتونن داشته باشنش:redface:
حالا موضوعش چیه؟؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
پلان به نظر یه فضای بزرگ نمایشگاهی میاد مجبور نیستی از خطوط نما تو پلان تبعیت کنی.

دقیق متوج نشدم
یعنی لازم نیس خطوطی ک تو نما میبینمو بیارم تو پلانم؟؟؟

Sombrero

عضو جدید
بچه ها بیایم دیگه راجب جمله ی (مورد داشتیم طرف با رتبه 1900 و یه اسکیس توپ روزانه یزد اورده) صحبت نکنیم...100 بار این جمله رو شنیدم این چن روزه ...اصلن بهم الهام شده یزد قبول می شم...

چرا جمله به این باحالی!
مگه شمام 1900 میشین:D

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
یه چیز شبیه نویفرته اما میشه گفت کامل.البته کامل در راجب چنتا فضا مفصل کار شده.باشه چشم

پس باید فوق العاده باشه
بخصوص واسه من ک طراحی داخلی میخونم
ممنونم:gol:

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=198232&d=1393704223

مهندس جان سلام.
من یکی از کاراتون جسارتا از روش کشیدم.البته الان دو تا ماجیک سی دی ..یکی سبز و یکی مشکی دارم و یک مداد زرد... ک همینا کافیه
اولا ترکیب کن...تداخل مهم ترین نکته است که باعث زیبایی میشه
ثانیااول فکر کن چی می خوای بکشی بعد بکش...یهو مجبور نشی یک جا رو سیاه کنی..چون خط اضافی توش یوده
در آخر..اینا میتونه خیلی بهتر باشه.
ببخشید اگر یه اتود خیلی سریع و سبکه.
2014-03-01 23-28-45_0017.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا