تمرین گروهی اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلومممممممممممم!
بچه ها من یه 30 . 40 ساعت نبودم!آخه رفته بودم تهران کلاس سپیده علی محمدزاده نوبت صبح از 11 تا 3 بعد از ظهر!
فقط میتونم بگم عالی ترین استادیه که دیدم!درسش عالی!تکنیکاش عالی.شاگرداش از تهران و شهید بهشتی و تریبت مدرس و علم صنعت قبول شدن.کارنامه رتبه های برتر رو تحلیل خواهد کرد.
کارای آبرنگش عالین.ماژیک که واویلا!!!!!!!!واسم چند تا کار دستی با ماژیک پوک شده 62 کشید که واستون آپ می کنم.خوشحالم که سر کلاسش می رم!
امروز صبحم رفته بودم کلاس اسکیس دانشگاه خودمون و 4 ساعت اونجا بودم.الان هم انجمن علمی مسابقه بادبادک بازی گذاشته و دانشگامون شلوغغغغ بود!منم که حوصله نداشتم اومدم خونه.........
در ضمن اسکیس ام رو الان با چند تا تکنیک کار می کنمو آپ می کنم وو دوستان اگه سوال داشتند می گم.
راستی کلاس پر دختر بود و من تنهاپسر اونجا بودم!!!!!!!:surprised:گفتن یه روزهایی هم برعکسه!!!

مراقب خودت باش عارف....آخه عارفها طرفدار زیاد دارن...منم اینجوریم واسه این میگم...خخخخخخ.....
راندو این خانم خیلی خوبه....اما تدریسشونو من ندیدم...ایشالله نتیجه بگیری...میشه لطف کنی تمرینهایی ک ازتون میخواد رو اینجا بزاری ک ما هم تمرین کنیم...البته اگه وفت داری....

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
مراقب خودت باش عارف....آخه عارفها طرفدار زیاد دارن...منم اینجوریم واسه این میگم...خخخخخخ.....
راندو این خانم خیلی خوبه....اما تدریسشونو من ندیدم...ایشالله نتیجه بگیری...میشه لطف کنی تمرینهایی ک ازتون میخواد رو اینجا بزاری ک ما هم تمرین کنیم...البته اگه وفت داری....
باشه!
الان دوتاشو می گم و حدودا یه ساعت وقت میبره.
خط اسکیس یعنی خطی که صاف و با جسارت و بدون قوس کشیده می شه.کنکور اسکیسه پس خط کروکی نزنین.کروکی یعنی از یه واقعیت ، تصویر برداری کنیم که اسکیس ذهنیه و فرق دارن.زود کارای میرمیران یا سیحون رو مثال نزنین که متفاوتن ، چون اونا معمارای بزرگی هستند و کارشون تایید شدست ولی ما هنوز تایید نشدیم!
تو a3 شروع کنین خطوط مورب بکشین.یعنی هی بشکنین و لطقا خطوطتون حدودا 15 سانتی باشه.قوس دار نکشین.
تمرین بعدی کشیدن خطوط بین دونقطست یعنی دوتا نقطه بزارین و یخط رو از یکی شروع کنین و به اون یکی برسونین.قوس تا 1 میلی متر قابل قبوله ولی بیشتر از اون نه.اونقدر تمرین کنین که دیگه قوس نکشین.من کارای خودمو میزارم تاببینین چی میگه.
تمرین بعدی هم 5 ضخامت متفاوت ماژیک تاچه.که اونو با شکل باید بگم.
منتظر باشین.

arefeh

کاربر ممتاز
باشه!
الان دوتاشو می گم و حدودا یه ساعت وقت میبره.
خط اسکیس یعنی خطی که صاف و با جسارت و بدون قوس کشیده می شه.کنکور اسکیسه پس خط کروکی نزنین.کروکی یعنی از یه واقعیت ، تصویر برداری کنیم که اسکیس ذهنیه و فرق دارن.زود کارای میرمیران یا سیحون رو مثال نزنین که متفاوتن ، چون اونا معمارای بزرگی هستند و کارشون تایید شدست ولی ما هنوز تایید نشدیم!
تو a3 شروع کنین خطوط مورب بکشین.یعنی هی بشکنین و لطقا خطوطتون حدودا 15 سانتی باشه.قوس دار نکشین.
تمرین بعدی کشیدن خطوط بین دونقطست یعنی دوتا نقطه بزارین و یخط رو از یکی شروع کنین و به اون یکی برسونین.قوس تا 1 میلی متر قابل قبوله ولی بیشتر از اون نه.اونقدر تمرین کنین که دیگه قوس نکشین.من کارای خودمو میزارم تاببینین چی میگه.
تمرین بعدی هم 5 ضخامت متفاوت ماژیک تاچه.که اونو با شکل باید بگم.
منتظر باشین.

مرسی من یه فیلمی از صدیق دیده بودم دقیقا همین چیزهارو میخواست ....من الان سرسه سوت میکشم میزارم...ولی الان خواااابم میااااد....باشه فردا توووو شرکت بیکارم میکشم میزارم...;)
دست گلت درد نکنه....

orkide69

عضو جدید
آقاااااااااااا خدا خیرت بده بذار ببینیم چیکار باید بکنیم،یعنی اینجا هیشکی کار نمیذاشت.عارررررررررررف بیا دعواشون کن :smile:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تمرین اوله ، اینو خود خانم محمدزاده کشیدن.

این هم تمرین دیگست و گوشه های a3 رو 2 سانت دو سانت جدا می کنیم و خطوط مورب می شیم!این کاره خودمه!کلا دستیه و خط کش توش نیست.

این هم تمرین 5 ضخامت تاچه

این هم تمرین نما کشیدنه با 5 ضخامته تاچ.کاره خودم.

این هم کاره خودمه

این هم نکاتشه.

این هم کار ایشونه با 5 ضخامت تاچ با ماژیک پوک شده تو 5 دقیقه سرپایی کشید!

این هم ماله کلاس صبحمه و ترکیب حجمی مربع مستطیل کار میکردیم.

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا نظر منم راجع به کلاسش همینه.. واقعا برا روز اول عـــــــــــــــــالی بود
دقیقا کلاس ما هم همین شرایطی که گفتی :biggrin: البته حس کردم بیشتر بچه ها برا آزاد اومدن!
یعنی روز اول فقط خط کار کرد ...
پرسپکتیو درس نداد ...
امتحان اسکیس نگرفت ؟!

orkide69

عضو جدید
آقا عارف ماژیک پوک شده چیه؟بعد اون تمرین با پنج ضخامت تو نما یعنی باید بتونیم ماژیکو تو دستمون بچرخونیم در حین نما کشیدن واسه گرفتن ضخامت های مختلف،یا مثلا اون تمرین خطوط با 5 ضخامت شما ضخامت های مختلف رو در هم میکشیدین؟مثلا اولی پهن ،دومی باریک ........آره اینجوری؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا عارف ماژیک پوک شده چیه؟بعد اون تمرین با پنج ضخامت تو نما یعنی باید بتونیم ماژیکو تو دستمون بچرخونیم در حین نما کشیدن واسه گرفتن ضخامت های مختلف،یا مثلا اون تمرین خطوط با 5 ضخامت شما ضخامت های مختلف رو در هم میکشیدین؟مثلا اولی پهن ،دومی باریک ........آره اینجوری؟
ببین ماژیک پوک شده منظورش استفاده از ماژیک نیمه خشک شده و خشک شده است.یعنی تو از یه رنگ 3 تا بخر.یکیش تر و تازست.یکیش نیمه خشکه و تو خط طولانی ، کمرنگ می شه و قسمتیش رنگ نداره.خشک شده هم باید با فشار همون یه ذره جوهر رو ازش بکشی بیرون.
5 ضخامت تاچ یعنی اینکه ماژیک چندتا لبه فارسی بر داره و از هر طرف بکشی یه ضخامت میده.آره اون تمرین با ضخامت های متفاوت بود و اسم اون تمرین ستاره ای شعاعی بود.7 تا نقطه می کشیم تو صفحه و از یکیش با f شعای می زنیم.با یکیش از پهن تاچ و یکیش از درشت تاچ و یکیش هم از نیمه درشت تاچشماره3 می شه.شماره 4 هم اتودیه و شماره 5 هم لبه پایین ماژیک رو عمودی میاریم پایینه که یه بافت خشنکمرنگ میده.اونو باید با عکس نشونتون بدم.آره همون پهن و باریک و بافت دار و اتودی و نیمه درشت.

orkide69

عضو جدید
بعد اون 5 تا کروکی دست آزاد رو از عکس بکشیم مشکلی نیست؟ اون 5 تا پلان و مقطع خط لرزان با روان نویس بکشیم؟خط لرزان کجاها کاربرد داره؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد اون 5 تا کروکی دست آزاد رو از عکس بکشیم مشکلی نیست؟ اون 5 تا پلان و مقطع خط لرزان با روان نویس بکشیم؟خط لرزان کجاها کاربرد داره؟
کروکیییییییییییییییی.خط لرزان بدرد کاره ما نمی خوره.

orkide69

عضو جدید
کاش ماژیکا درجه یک و دو و سه داشت ،واسه تمرین میرفتیم درجه 3 میگرفتیم ،ادم میمونه دلش واسه ماژیک بسوزه که داره تموم میشه یا واسه خودش و جیبش!

amineh_taheri

عضو جدید
دستت درد نکنه آقا عارف تمرین باحالیه.... من فردا تا همین موقع نمونه تمرینهام را میذارم.... ;)
فقط لطفا ایرادهای کار را بگین..... ممنون

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جون سلام...من خیلیییییییی خیلییییی خیلیییییییییییییی سرم شلوغه! هم کارای کلاس هست، هم کارم، هم عید..... اگه به پست اول تاپیک مراجعه کنین، یه لینک هست آرشیو تمرینات، من نگاه کردم اونارو کاملن براساس تمرینای شقاقیه،.. خوندمشون و مثل امسال بود... با همونا برین جلو، یعنی اونایی که کلاس نمی رن، منم هرموقع برسم سر می زنم و تمرینای خودمو می ذارم.... به طرز وحشتناکی تمرینا زیادن و الانم من باید بدوم برم سر کار... شرمنده تونم به خدا.... دیشب دو خوابیدم، پنج صبم بیدار شدم، هشت هم کلاس بودم تا الان که رسیدم و باید برم سرکار..... اگه یکی که سر کار نمی ره و سرش خلوت تره تاپیکو دست بگیره خیلی خوبه....
:cry::cry::cry::cry::w05::w05::w05:
دوستتون دارم یه عالمه.. :love:
سلام عزیزم
آره میدونم کارای دفتر و کلاسات بدجور فشرده شدن چون اون چند ماه ک درس میخوندی نرفتی
نگران نباش .. تو کاراتو مرتب کن ... هروقت وقت کردی ی سر ب ما بزن ی سرخط بهمون بده
واقعا نخسته عزیزم

اینم اون لینکی ک سمانه میگه
تمرین گروهی اسکیس - آرشیو تمرینات

اینم بقیه ی لینک های مفید ... تقدیم با عچق :دی
اسكيس - مشاوره
اسکیس - آموزش
اسکیس معماری داخلی و منظر
تمرین اسکیس منظر آزمون ارشد
[مرحله دوم تشریحی] - نمونه اسكيس هاي موضوعی دانشجویان
تمرین گروهی اسکیس 92
بررسی آزمون اسکیس 92 ( طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه )
تجربه اسکیس سال 91
تحليل موضوعات اسكيس،آمادگي اسكيس 92

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش ماژیکا درجه یک و دو و سه داشت ،واسه تمرین میرفتیم درجه 3 میگرفتیم ،ادم میمونه دلش واسه ماژیک بسوزه که داره تموم میشه یا واسه خودش و جیبش!
من ماژیکام اکثرا کیورکالر هستن ... اگه شماهم دارین میتونین تهشو ب سختی باز کنید با ی قطره الکل ... میییشه عشششششق:smoke::w07:
انقده خوب میشه واسه اسکیس
من چند تا از اینا دارم ... یکیشو حواسم نبود زیاد ریختم کمرنگ شد اما باش ک اسکیس میکشم ی جلوه ی باحال میده ب کارم

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلت نسوزه بخودا!الان خرج نکنی بعدا پشیمون میشی.
من حساب کردم کلاس اسکیس حدود 700.000 درمیاد و من هم برم بیام میشه 1.400.000 و وسائل هم بگیرم می شه 200.000 یعنی من 2.300.000 تومن خرج می کنم تا برم یه دانشگاه خوب و روزانه.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ماژیکام اکثرا کیورکالر هستن ... اگه شماهم دارین میتونین تهشو ب سختی باز کنید با ی قطره الکل ... میییشه عشششششق:smoke::w07:
انقده خوب میشه واسه اسکیس
من چند تا از اینا دارم ... یکیشو حواسم نبود زیاد ریختم کمرنگ شد اما باش ک اسکیس میکشم ی جلوه ی باحال میده ب کارم
کیور کالر خوبه ولی به تاچ نمی رسه.
نانس هم یه چیزه کم کیفیته ولی بدرد می خوره.
ماژیک کمرنکاتونو نریزین بیرون که بدرد می خوره!واسه تکنیک ماژیک بوک شده.

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
دوستان بعد از تبریک روزمونو اینا.. :D
من این ترم بیان و گرافیک دارم تازه میخوام ماژیک بخرم
مارک و کد رنگیشو میگید؟؟ اونایی ک لازمه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.jpgبچه ها تا حالا تمرین به این کر کثیفی دیده بودین ؟حالا ببینین:biggrin:

قطع ا3
بااتود کارکردم راپیدام تموم شدن وبفیه ام جوهرندارن!
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif

آخرین ویرایش توسط مدیر:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بعد از تبریک روزمونو اینا.. :D
من این ترم بیان و گرافیک دارم تازه میخوام ماژیک بخرم
مارک و کد رنگیشو میگید؟؟ اونایی ک لازمه
اینا جدول تاچ و کیور کالره
اما اونایی ک لازمه من ب سلیقه ی خودم پیش رفتم .. ب تناسب کارامو سبک شخصی
:biggrin:خخخخ
حالا دوستان اگه معرفی کنن بهت ک چ بهتر

6.jpg

1111.jpg

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
نههههههههههههههههه
اینا جدول مغازه هاست بابا .... خخخخخخخخخ واسه کدهاش عکسشو نگه داشتم
من گ همش وارمو کول میزنم بیشتر ... خخخخخخخ
اتفاقا فقط ی دونه قرمز دارم فقط خخخخ
اونم اشتباهی خریدم خخخ
سپیده می گفت یه رنگ خاص جیغ می تونه بصورت حرفه ای تو کار استفاده بشه و جسارت تو نشون بده.مثلا تو تجاری می تونیم از قرمز و آبی و توسی در نما استفاده کنیم.
خودش گفت زرد یا نارنجی یا قرمز خوبن.من خودم قرمز دارم و نارنجیمو گم کردم و زرد نیاز دارم!:D

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
استادت تعیین میکنه.

میدونم
اما من این هفته میرم مشهد
استادم هفته دیگه میخواد بگهههههه
دوستان سمانه کو؟
تمرینات چی شد؟
من اون 10 صفحه ای هارو انجام دادماااااا

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونم
اما من این هفته میرم مشهد
استادم هفته دیگه میخواد بگهههههه
دوستان سمانه کو؟
تمرینات چی شد؟
من اون 10 صفحه ای هارو انجام دادماااااا
پس اگه اینطوره ، ایناروداشته باش.
127-98-62-wg3-wg5-51-56-69-63 تاچ
.f-m-unipen 0.3-unipen 0.5-alkhatat 3
کاغذ
a3 and a2

آخرین ویرایش توسط مدیر:

p.yari

عضو جدید
من نفهمیدم الان چرا نمیشه با ماژیک سر گرد تمرین خط کرد ؟ وحتما باید سر تخت وایت برد باشه ؟

من یه عاله ماژیک سر گرد از خانه وکاشانه خریدم استفاده نکنم خشک میشه خوب!
تازه احساس میکنم خطام هم بهتره با سر گرد.:w05::w08:

معمارباشی

عضو جدید
Re: تمرین گروهی اسکیس 93

تمرین خط الان من
ساعت8 تا 10 صبح روز 6 ام اسفند

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نفهمیدم الان چرا نمیشه با ماژیک سر گرد تمرین خط کرد ؟ وحتما باید سر تخت وایت برد باشه ؟

من یه عاله ماژیک سر گرد از خانه وکاشانه خریدم استفاده نکنم خشک میشه خوب!
تازه احساس میکنم خطام هم بهتره با سر گرد.:w05::w08:

چون سر پهن تنوع خطر داره ولی سرگرد نداره

sheelan

عضو جدید
دلت نسوزه بخودا!الان خرج نکنی بعدا پشیمون میشی.
من حساب کردم کلاس اسکیس حدود 700.000 درمیاد و من هم برم بیام میشه 1.400.000 و وسائل هم بگیرم می شه 200.000 یعنی من 2.300.000 تومن خرج می کنم تا برم یه دانشگاه خوب و روزانه.

از ته دل از خدا میخوام هر جایی که دوس داری قبول شی :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا