تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gh.fariba

عضو جدید
سوال از عارفه و فرزاد دوتا ییتون جواب بدید لطفا::::
1.چرا هیچکس حرفی از جایگاه امداد رسانی نمیزنه؟؟؟مگه نباید تو نقشه نشونش بدیم؟؟؟؟؟
2.سقف نورگیر یا داکتو چقد از کف بام باید بیاریم بالا؟؟؟؟؟؟؟؟بعد شیب بالای سقفشو اگه شیب دار نشون بدیم چند درصد بگیریم.....

با تشکر مهندس میلاد :D;)
سلام. اونی که میگن تراس... اون بازشوی امداد رسانیه نه جایگاه. بازشوی امداد رسانی 90*1.3 حد اقلشه.
تا 4 طبقه جایگاه امدادرسانی 3*5 (که معمولا ما اونو تو حیاط خواه ناخواه تعبیه میکنیم) و بالای چهار طبقه حتما باید دسترسی سواره داشته باشه. اما چنانچه معبر 6 متری داشتیم دیگه فضای استقرار ماشین آتش نشانی در حیاط نیاز نیست. ابعاد محل استقرار ماشین آتش نشانی 10*10
سوال دوم: سقف نورگیر هم میتونه باز باشه با جان پناه 1.1، هم میتونه مسقف باشه که باید ذکر بشه شیشه ایمن غیر ریزنده و دارای بازشو مناسب جهت تهویه ... که این همینکه 20 سانت بالاتر از بام باشه کافیه و بقیش دیگه شیشه خور دارای بازشو میشه
امیدوارم تونسته باشم قانعتون کنم :smile:

gh.fariba

عضو جدید
من سر این قضیه کلا کبود شدم :)
میدونین من 18 تا پله ی 17.5 سانتی میگرفتم که ارتفاع میشد 3.15 الان میگن با توجه به ضوابط معلول 17 بگیرین!!
18 تا 17 سانتی بگیریم میشه 3.06 سانت!!
من الان قصدمه اینو بگیرم!!
اما حسم زیاد راضی نیست چون ارتفاع مفید میشه 2.66! درسته تو مبجث 4 گفته 2.6 و
ا3.06 درسته اما به نظرم ارتفاع مفید کمه 2.66 اما دیگه چاره ای نیست!
واسه 3.23 میشه 19 تا پله ی 17 سانتی
که یه بازو میشه 10 تا پله یه بازو میشه 9 تا که یکی از دوستان میگین اینجوری نمیشه پله ی استقبالو رعایت کرد!!!
من فکر میکردم پله استقبال اجباری نیست ایشون میگن هست!!!
مبینین چه وضعیه
موووووووجی شدم!!! :)
خب ببین سقفتو بگیر 30. بهت قول میدم تو فاز 1 این 30 سانت بلامانعه. اونوقت ارتفاع مفیدتم میشه 2.76 که دیگه این ایده آله. (اطمینان دارم که میگما....)
پله استقبال هم به هیچ وجه اجباری نیست. و این جزو نکات ترسیم فنی هست و بیشتر به خاطر بحث نرده جان پناه پله هست وگرنه هیچ وقت تو مباحث حداقل باکس پله را 2.4*4.8 نمیدادند. چون اینجوری دیگه با احتساب پله استقبال عمرا تعداد پله های مورد نیاز تو این ابعاد تعبیه بشه!!!!!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خب ببین سقفتو بگیر 30. بهت قول میدم تو فاز 1 این 30 سانت بلامانعه. اونوقت ارتفاع مفیدتم میشه 2.76 که دیگه این ایده آله. (اطمینان دارم که میگما....)
پله استقبال هم به هیچ وجه اجباری نیست. و این جزو نکات ترسیم فنی هست و بیشتر به خاطر بحث نرده جان پناه پله هست وگرنه هیچ وقت تو مباحث حداقل باکس پله را 2.4*4.8 نمیدادند. چون اینجوری دیگه با احتساب پله استقبال عمرا تعداد پله های مورد نیاز تو این ابعاد تعبیه بشه!!!!!

خداروشکر....هلووو جان بیا یه تصمیم بگیریم تموم بشه...این پله خیلی خستمون کرد....ایشون هم راهنمایی خوبی کردن ما رو ...ممنون ازتون;)

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام بر اقا فرزاد
چطوری پسر خوب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من 2تا سوال پرسیدم اقا اما شما جواب یکیشو دادیا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دومیش درباره دسترسی دوتا تصرف متفاوتی بود که تو همکفه که هردوتا باید به حیاط خلوت راه داشته باشه یانه؟مثلا لابی مسکونیو بانک یا ازانس مسافرتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه جواب بدی ممنونت میشم......................

سلامممم.
خیلی ممنون.
مطمئن نیستم اینی که دارم میگم ولی فکر نکنم نیاز باشه اون فضای مثلا آژانس یا بانک به حیاط راه داشته باشه.

ali_bbn

عضو جدید
اقا من یه مشکلی دارم تو ستون گذاری پله !!! :cry: سه طرف پله ستون بزاریم قبوله؟؟؟ اسانسور بیرون باشه ها! من سر ساختمونا همه مدله دیدم ولی نمیدونم دوستانی که تصحیح میکنن نظرشون چیه !!

ali_bbn

عضو جدید
یه سوال دیگه ! دوستانی که اذر 92 قبول شدن برا معلول جک گذاشتن یا رمپ؟؟؟؟

ali_bbn

عضو جدید
یه چیزی که تو اجرا خ دیده میشه اینه که ارتفاع کف تا کف طبقات حداقل 3.5 متره!!! چون اکثرا میان مثلا آشپزخونه رو سیفون از زیر میزنن که خودش باعث میشه سقف پایین کلی بره پایین، با 2.76 میشه یه سقف ساده زد و هیچ طرحی توش نداشت، این برا اجراس ولی تو ازمون 2.76 فک کنم کافی باشه

shimagr

عضو جدید
دوستان اینکه پشت آسانسور یه داکت بزرگ می ذاریم دیگه لازم نیست داکتهای دیگمونو تا زیرزمین ببریم؟

ali_bbn

عضو جدید
دوستان اینکه پشت آسانسور یه داکت بزرگ می ذاریم دیگه لازم نیست داکتهای دیگمونو تا زیرزمین ببریم؟
داکت بستگی داره برا چه کاری در نظر گرفته شده باشه! اگه برا کانال کولر باشه که باید دقت کنی هر طبقه که میای پایین داکت هم کوچیکتر میشه و ....

arefe-rad

عضو جدید
اقا من یه مشکلی دارم تو ستون گذاری پله !!! :cry: سه طرف پله ستون بزاریم قبوله؟؟؟ اسانسور بیرون باشه ها! من سر ساختمونا همه مدله دیدم ولی نمیدونم دوستانی که تصحیح میکنن نظرشون چیه !!

فقط دو طرف پاگرد نیم طبقه بذار کافیه . اونم واسه اینه که توی اجرا تیر ریزیش سر گیری نیاره( ببخشید من کلا شفاف توضیح نمیدم ...:( اگه متوجه نشدین بگین)
آسانسور نیازی به اجبار ستون نیست.

یه سوال دیگه ! دوستانی که اذر 92 قبول شدن برا معلول جک گذاشتن یا رمپ؟؟؟؟

من از هرکس پرسیدم همه جک گذاشته بودن. من خودمم جک گذاشته بودم.
نکته آزمون پارسال نورگیر بود

سائ

عضو جدید

سائ

عضو جدید

ali_bbn

عضو جدید
سلام ممنونم
یعنی دوباره به این ابعاد به عمق 70 سانت در طول آسانسور باید داکت اصلی رو اضافه کنیم؟؟

این جریان داکت اسانسور چیه؟؟؟؟ :confused: اسانسور داکتش کجا بود؟؟؟ اگه جایی دیدی پشتش داکت گذاشتن برا اینه که اسانسور رو اوردن جلو برا اینکه پشتش فضا خالی نمونه کردنش داکت :biggrin:

ali_bbn

عضو جدید
نه داکت فاضلاب که باید تا پایین بره؟

اره باید تا پارکینگ بره ولی اونجا اگه ارتفاع داخلیت بیشتر از 2.40 باشه میشه و بیفته وسط پارکینگ تو سقف میتونه تغییر مسیر بده و بره جایی که فضا پارک ها مون بهم نریزه

respina

عضو جدید
سلام بچه ها، چندتا سوال در مورد آزمون اسفند 89 دارم اگرم تکراری هست لطف کنید جواب بدید
یکی اینکه گفته برای یکی از واحدها میشه فقط نورگیر در نظر بگیریم( یعنی واحد هامونو طولی طراحی نکنیم، یک واحد نورش مستقیم، و یکی دیگه غیر مستقیم باشه)
و دیگه اینکه میشه به جای نورگیر حیاط خلوت گذاشت که دو واحد نور مستقیم بگیره؟
لطفا جواب بدید

ali_bbn

عضو جدید
سلام بچه ها، چندتا سوال در مورد آزمون اسفند 89 دارم اگرم تکراری هست لطف کنید جواب بدید
یکی اینکه گفته برای یکی از واحدها میشه فقط نورگیر در نظر بگیریم( یعنی واحد هامونو طولی طراحی نکنیم، یک واحد نورش مستقیم، و یکی دیگه غیر مستقیم باشه)
و دیگه اینکه میشه به جای نورگیر حیاط خلوت گذاشت که دو واحد نور مستقیم بگیره؟
لطفا جواب بدید
چیزی که من شنید اینه که اگه عرض زمینمون حداقل 10.5 بود حتما طولی تقسیم کنیم چون طولی بهتره، ولی اگه کمتر بود عرضی تقسیم کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.