تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amindarbasi

کاربر فعال
4 طرفه نورگیر هم جان پناه میخواد و اگه بخوای خیلی دقیق بکشی دیوار 20 سانتی رو با خط چین و سنگ جان پناه با خط ....کنارش هم بنویس چی به چیه...
در مورد آسانسور هم بعید میدونم مشکلی باشه...آخه اون کنسول نی...روی سقف بام سوار شده...ولی اتاقک آسانسور ک اونجا دیگه دیده نمیشه....
کابین تا طیقه آخر مسکونی میده و موتورخانه توی خرپشته پس فکر کنم ترسیمش مشکل داره...باید طور دیگه نشون داده بشه...ولی دقیقشو نمیدونم

درست میگی باید در پلان خرپشته کابین آسانسور مشخص نباشه.ولی تقریبا 80 سانت میاد بالا

بهتیرن راه برای این کار اینکه یک سقف برای پله و آسانسور و برای داکت مرکزی که هرسه یه جاند بذارید و این دقیقا چیزیه که داره اجرا میشه

amindarbasi

کاربر فعال
داکت مرکزی حتما باید بذاریم؟

گذاشتنش ضروری نست ولی خیلی از مسایل و مشکلات شما در مورد تاسیسات حل میکنه وبهتره به لابی تو طبقات یا پاگرد پله ها متصل باشه برای دریچه بازید و شما حتما به یک داکت برای عبور لوله ها نیاز دارید.

bagher66

عضو جدید
به نظرت پشت فضای آسانسور داکت میخواد آخه بعضی از بچه ها گذاشتن این همون داکته؟آبرو بام هم ازداکت مرکزی

amindarbasi

کاربر فعال
به فایلت یه نظر کردم مثل اینکه مبحث رو مطالعه نکردی یا با شنیده هات طراحی کردی تو مبحث یه ارتفاعی به اسم اورهد هست که برای آسانسور ها متفاوت هستش و بهتره از اون ارتفاع استفاده کنید

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به فایلت یه نظر کردم مثل اینکه مبحث رو مطالعه نکردی یا با شنیده هات طراحی کردی تو مبحث یه ارتفاعی به اسم اورهد هست که برای آسانسور ها متفاوت هستش و بهتره از اون ارتفاع استفاده کنید

اینو توضیح میدید اون اورهد چیه؟؟؟
و من امروز از یه مهندسی پرسیدم گفت اصولیش اینه ک کله موتورخونه آسانسور کششی یا الکتریکی از سقف طیقه آخر یا کف بام حداکثر 1 متر بالاتر باشه ک با چندتا پله بهش دسترسی داره...
بعد از اون به فاصله 40-50 سانت از اون کف موتورخونه میان آهن کشی میکنند ک موتور آسانسور روش قرار میگیره....این درسته؟؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
خلاصه نکات مهم تاپیک تمرین گروهی آزمون طراحی آذر92 تا آخر صفحه 45 .
دوستان اگه مفید هست که بگید مابقیشم همینجا بذارم.
مشاهده پیوست 203458

ممنون عالیه....منم اتفاقا اونهارو خوندم کلا برا خودم نت برداشتم...ولی هنوز پاکنویس نکردم....و اینکه اون تاپیک مباحث مربوط به طراحی هم فکر کنم یه نیگاه بندازیم بد نباشه...درسته؟؟؟

amindarbasi

کاربر فعال
و اون قسمت میدونید کاربردش چیه فضای موتور خونه شماست که اگه هیدرولیکی باشه باید تو پلان زیرزمین تون داشته باشید

amindarbasi

کاربر فعال
میتونید به مبحث مراجعه کنی ولی تا جاییکه من یادم کابین قبل از اینکه به موتور خونه وصل بشه یک سری اتصالات لازم داره که حدو یک مترو نیم ویا بعضا بیشتر (برا آسانسور های بار بر و ضرفیت بیشتر) لازم داره

arefeh

کاربر ممتاز
میتونید به مبحث مراجعه کنی ولی تا جاییکه من یادم کابین قبل از اینکه به موتور خونه وصل بشه یک سری اتصالات لازم داره که حدو یک متر ویا بعضا بیشتر (برا آسانسور های بار بر ) لازم داره

خوب منم همینو گفتم دیگه؟؟؟کل متورخونه رو 1 متر بالاتر از کف بام میگیریم اون اتصالات اونجا صورت میگیره میره توو موتورخونه بعدش باز از اونجا میره وصل میشه به دستگاه

amindarbasi

کاربر فعال
اینو توضیح میدید اون اورهد چیه؟؟؟
و من امروز از یه مهندسی پرسیدم گفت اصولیش اینه ک کله موتورخونه آسانسور کششی یا الکتریکی از سقف طیقه آخر یا کف بام حداکثر 1 متر بالاتر باشه ک با چندتا پله بهش دسترسی داره...
بعد از اون به فاصله 40-50 سانت از اون کف موتورخونه میان آهن کشی میکنند ک موتور آسانسور روش قرار میگیره....این درسته؟؟؟؟

خب خودتون درمورد اورهد پرسیدین مجموع کابین با این فاصله رو تو ی طبقه آخر اورهد میگن

bahar-spring

کاربر بیش فعال
دوستان طبق ضوابط آتشنشانی چشم پله ممنوعه؛ حالا اگر برای دستگاه پله مون نورگیر سقفی داشتیم باید چکار کنیم، بازم نباید چشم پله بذاریم؟:question:

arefeh

کاربر ممتاز
خب خودتون درمورد اورهد پرسیدین مجموع کابین با این فاصله رو تو ی طبقه آخر اورهد میگن

آهان این تعریفش بود...فکر کردم میگید من اشتباه میکنم درصورتی ک هر دو یه چی رو توضیخ دادیم....ممنونم...حالا کدشو کشیدم مزاحمتون میشم...ممنون

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان طبق ضوابط آتشنشانی چشم پله ممنوعه؛ حالا اگر برای دستگاه پله مون نورگیر سقفی داشتیم باید چکار کنیم، بازم نباید چشم پله بذاریم؟:question:

من اینو دقیق باید بپرسم...اما به نظرم باید یه فاصله ای بین دو بازوی پله باشه....برای حمل وسایل بزرگ توی پارگرد نیاز به گردش راحت داریم...و این نیاز به چشم پله هست ولی نه 60-70 سانت...به نظرم 20 سانت نهایت 30 کافیه ولی بعید بدونم حکم نورگیر رو داشته باشه....حالا نمیدونم حکمش جی میشه

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون عالیه....منم اتفاقا اونهارو خوندم کلا برا خودم نت برداشتم...ولی هنوز پاکنویس نکردم....و اینکه اون تاپیک مباحث مربوط به طراحی هم فکر کنم یه نیگاه بندازیم بد نباشه...درسته؟؟؟
بله درسته.به نظرم تاپیک های زیر واسه طراحی خیلی خوبن وپاسخ خیلی از سوالاتمونو داده.
[FONT=&quot]آزمون طراحی 88 [/FONT]

bagher66

عضو جدید
تو مبحث 15 نگفته کل موتورخانه پرسپکتیو هم فکرکنم تو کتابه اورهد فکر کنم 4 متر بود.ولی با این هال ارتفاع خرپشته زیاد میشه

bahar-spring

کاربر بیش فعال
من چیزی توی مبحث 3 و قوانین آتشنشانی ندیدم که چشم پله رو ممنوع اعلام کرده باشه؛ چیزی که قدغن باشه رو حتما حتما میگن. تنها چیزی که گفته اینه که از فضای وسط پله برای آسانسور استفاده نشه. در تمام منابعی که چشم پله رو توضیح دادن گفتن حداقل بایستی 20سانت بذاریم، و تنها جایی که چشم پله رو ممنوع کرده توی ضوابط شهرداری هستش.
خودم که ترجیح میدم 20cm چشم پله رو بذارم.

amindarbasi

کاربر فعال
تو مبحث 15 نگفته کل موتورخانه پرسپکتیو هم فکرکنم تو کتابه اورهد فکر کنم 4 متر بود.ولی با این هال ارتفاع خرپشته زیاد میشه
اورهد 4 متره که همون فاصله اتصالات کابیت و خود کابین و شامل میشه یعنی از کف طبقه آخر شروع میشه

من اینو دقیق باید بپرسم...اما به نظرم باید یه فاصله ای بین دو بازوی پله باشه....برای حمل وسایل بزرگ توی پارگرد نیاز به گردش راحت داریم...و این نیاز به چشم پله هست ولی نه 60-70 سانت...به نظرم 20 سانت نهایت 30 کافیه ولی بعید بدونم حکم نورگیر رو داشته باشه....حالا نمیدونم حکمش جی میشه
من چیزی توی مبحث 3 و قوانین آتشنشانی ندیدم که چشم پله رو ممنوع اعلام کرده باشه؛ چیزی که قدغن باشه رو حتما حتما میگن. تنها چیزی که گفته اینه که از فضای وسط پله برای آسانسور استفاده نشه. در تمام منابعی که چشم پله رو توضیح دادن گفتن حداقل بایستی 20سانت بذاریم، و تنها جایی که چشم پله رو ممنوع کرده توی ضوابط شهرداری هستش.
خودم که ترجیح میدم 20cm چشم پله رو بذارم.

بهتره مباحث رو با دقت مطالعه کنید خودم توی دو جا این بند رو دیدم ولی به اسم چشم پله نیست و با ایجاد هرگونه روزنه نوشته شده و این چیزی که باید رعایت کنید یعنی نبود چشم پله بهتره بی خبالش بشین تو کارم بخوایین پله بذارین باید بدون چشم پله باشه وسلام و بهتره کشش ندین وقتتون کمه ها باید مسائل زود تر حل کنید تا بتونین هر چه زودتر شروع به طرح زنی بکنید .

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزان دوستان درست میگن من دوره قبل کلاس امادگی طراحی رفتم اتفاقا اینو گفتن چشم پله منسوخ شده چون در مواقع حریق مثل دودکش عمل میکنه و اگه واحدی اتیش بگیره در طبقه ای دود رو به طبقات دیگه سریع منتقل میکنه .اتفاقا تو جزوه خریدیمون هم همینو خوندم پس منسوخ میباشد

holooooooo

کاربر ممتاز
پس چرا آقا فرزادو aginنمیان راهنماییمون کنن؟!

بچه ها نمیشه این تایپیکو با این :

[h=3]تکنیک های برتر جهت قبولی در طراحی آزمون 93[/h]یکی کنیمش!!! به نظرم 2 تاشون یه موضوع را دارن دنبال میکنن به نظرم یکی باشن بهتره!!!

آخرین ویرایش:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام عزیزان دوستان درست میگن من دوره قبل کلاس امادگی طراحی رفتم اتفاقا اینو گفتن چشم پله منسوخ شده چون در مواقع حریق مثل دودکش عمل میکنه و اگه واحدی اتیش بگیره در طبقه ای دود رو به طبقات دیگه سریع منتقل میکنه .اتفاقا تو جزوه خریدیمون هم همینو خوندم پس منسوخ میباشد
مرسی. پس آقا چشم پله و هرچی پله 3طرفه و 4طرفه و .... نباید استفاده بشه دیگه..درسته؟
میدونین یکی از مهمترین قسمتهای هر طرح و ساختمون باکس پله است و نحوه جایگیری اون؛سر همینه که خیلی حساس و گیج شدم..:confused: ببخشید دوستان یه کم زیادی گیر میدم..:redface:

bagher66

عضو جدید
خودم که ترجیح میدم 20cm چشم پله رو بذارم.[/QUO
فکر کنم تو مبحث 3 راجبش توضیح داده،پیداش کردم بهت میگم کدوم صفحه

bagher66

عضو جدید
آره چشم پله نمیخواد.ولی یه سوال دیوار زیر زمین باید 35 یا 30 سانتیمتر باشه ولی تو جزوه فقط دیوار راه پله 30 سانت گذاشته اونم بخاطر پوتر که فضای راه پله رو اشغال نکنه .بقیه 20 سانت گذاشته .

bagher66

عضو جدید

آره چشم پله نمیخواد.ولی یه سوال دیوار زیر زمین باید 35 یا 30 سانتیمتر باشه ولی تو جزوه فقط دیوار راه پله 30 سانت گذاشته اونم بخاطر پوتر که فضای راه پله رو اشغال نکنه .بقیه 20 سانت گذاشته .

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
6-3-3-1-3 مبحث 3 صفحه 21 ایجاد هرگونه بازشوی ارتباطی یا روزنه نفوذی بین دو خروج مجاور هم (مانند پلکان های طرح قیچی)که با یک ساختار ازیکدیگر جدا می شوند ممنوع است.یعنی چی منظورش چشم پلس؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
6-3-3-1-3 مبحث 3 صفحه 21 ایجاد هرگونه بازشوی ارتباطی یا روزنه نفوذی بین دو خروج مجاور هم (مانند پلکان های طرح قیچی)که با یک ساختار ازیکدیگر جدا می شوند ممنوع است.یعنی چی منظورش چشم پلس؟
نه منظورش اینه که وقتی دو تا دستگاه پله کنار هم قرار داشتن این دو تا دستگاه پله رو نباید به هم مرتبط کنیم )از طریق همون روزنه و....مثلا)
توی مبحث 3 من که نیافتم دوستان میگم که فقط توی ضوابط شهرداری گفته ممنوعه. حالا هر کس منبعشو پیدا کرد که بهش اشاره ای هم شده لطفا بگه.

bagher66

عضو جدید
نه منظورش اینه که وقتی دو تا دستگاه پله کنار هم قرار داشتن این دو تا دستگاه پله رو نباید به هم مرتبط کنیم )از طریق همون روزنه و....مثلا)
توی مبحث 3 من که نیافتم دوستان میگم که فقط توی ضوابط شهرداری گفته ممنوعه. حالا هر کس منبعشو پیدا کرد که بهش اشاره ای هم شده لطفا بگه.

خودش که نوشته مانند پلکان طرح قیچی .خب منظورش چشم پلس دیگه

وضعیت
موضوع بسته شده است.