تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
25متر؟؟؟؟؟؟ قضیه چیه؟ من فقط 3متر خوندم برای رد شدن ماشین آتشنشانی 25چیه آخه
:eek:
فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk
ببخشید... 2.5 بود منظورم نخطه ش جاافتاد :redface:
.
.
دراین صورت میتونین پله ها ی اضافه رو بیرون فضای باکس حل کنید

متوجه نشدم... یعنی باکس رو توی همکف بزرگتر کنم؟ یا اینکه ارتفاع همکفو بیارم بالاتر؟مث کاری که اشراق برای ازمون خرداد93 کرده که 170 سانت رفته بالا از ورودی همکف
یه سوال دیگه... ارتفاع همکف که حداکثر 120 هست از نقطه ی ورودی حساب می شه؟ ینی اگه تو یه زمین شیبدار من از ارتفاع -1 ورودی بذارم تا ارتفاع +0.20 میتونم بالا برم؟ یا نه تا ارتفاع +120؟!
.
.
.
حداقل کف پله .28هست که با فرمول ارتفاعش میشه 18بنابر این ما پله 18به بالا نداریم ولی نمی دونم برای فضاهایی مثل پارکینگ میشه فرمول رو رعایت نکرد یا نه

مرسی ;)
.
.
ولی اون سوالم که اگه پله های یک طبقه ارتفاع متفاوت با طبقات دیگه داشته باشه ایراده یا نه نظرتون چیه...؟
.
.
بله حتما باید بگذارید و در ابتدای شروع پله زیرزمین یک دو خطی میکشید و مینویسید مانع فیزیکی البته در پلان همکف

من اینو ندیدم... تو مبحث3 بود؟؟
.
.
.
3متر؟ مطمئنین؟ حتما باید 3متر بگیریم؟

الهه معماري

عضو جدید
ضخامت سقفو هم ازش کم کنید.14 تا پله میشه 238 که 30سانت ازش کم کنیم بابت سقف میشه 208.پس این تعداد کافیه

پس برای آزمون ابان93 من فک میکردم میتونیم یک گردش 13تایی پله و بعد هم یک گردش 14تایی ازهمکف به اول طی کنیم تا 4متر حل بشه. پس اینکار اشتباس؟

سحر خوشان

عضو جدید
پس برای آزمون ابان93 من فک میکردم میتونیم یک گردش 13تایی پله و بعد هم یک گردش 14تایی ازهمکف به اول طی کنیم تا 4متر حل بشه. پس اینکار اشتباس؟
این که اشتباست .تراز همکفت 0 باشه.10 سانت تراز دفترته 450 هم کف تا زیر سقفشه 30 سانتم ضخامت سقفش.میتونی 29تا پله 17 سانتی بگیری که میشه 493.هم ارتفات حل میشه هم سرگیری ندارید.یک گردش 14تایی و یکی 15تایی

سحر خوشان

عضو جدید
.
.
.
ولی اون سوالم که اگه پله های یک طبقه ارتفاع متفاوت با طبقات دیگه داشته باشه ایراده یا نه نظرتون چیه...؟

.
.
.

اختلاف ارتفاع پله ها مجاز نیست
منم تو سایت افراز خوندم 3متر میتونید بگیرید

rezahabibi66

عضو جدید
سوال
چهار طرف حیاط خلوت ستون گذاری لازم دارد ؟؟
یا ستون گذاری ساخمان کفایت می کند؟؟

و آیا حیاط خلوت باید تا زیر زمین ادامه پیدا کند؟؟ یا از زیر زمین راه داشته باشد؟؟

با تشکر

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال
چهار طرف حیاط خلوت ستون گذاری لازم دارد ؟؟
یا ستون گذاری ساخمان کفایت می کند؟؟

و آیا حیاط خلوت باید تا زیر زمین ادامه پیدا کند؟؟ یا از زیر زمین راه داشته باشد؟؟

با تشکر
نیازی به ستونگذاری ندارد در تعریف دفتر فنی حیاط خلوت نورگیر انتهایی در املاک شمالی را میگویند که حداقل عرض آن باید 2 متر باشد اگر منظورتون اینه ولی اگر منظورتون نورگیر به عبارت عام هست باز هم نیاز یه ستونگذاری مختص اون نیست و در طبقه همکف و زیرزمین هم هیچ الزامی برای اجرای آن وجود ندارد

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارتفاع همکف که حداکثر 120 هست از نقطه ی ورودی حساب می شه؟ ینی اگه تو یه زمین شیبدار من از ارتفاع -1 ورودی بذارم تا ارتفاع +0.20 میتونم بالا برم؟ یا نه تا ارتفاع +120؟!

rezahabibi66

عضو جدید
نیازی به ستونگذاری ندارد در تعریف دفتر فنی حیاط خلوت نورگیر انتهایی در املاک شمالی را میگویند که حداقل عرض آن باید 2 متر باشد اگر منظورتون اینه ولی اگر منظورتون نورگیر به عبارت عام هست باز هم نیاز یه ستونگذاری مختص اون نیست و در طبقه همکف و زیرزمین هم هیچ الزامی برای اجرای آن وجود ندارد

منظورم نور گیر انتهایی زمین های شمالی است

پس تا همکف ادامه دارد ؟؟؟

arg1598

عضو جدید
دوستان خسته نباشین.
دسترسی به حیاط خلوت ار همکف وزیرزمین که توقفگاه هست همیشه ضروریه؟

توحل اسفند 91رمپ بصورت ال شکل با فضای گردش 5*5 با 4تاشیب 10% گذاشتم طول رمپم زیاد شد وچون 2.5برای اتش نشانی اول زمین گذاشتم پیشروی رمپم تو زیرزمین زیاد هست وفضای پارکینگ کم اوردم ،چیکار کنم،میتونم اون 2.5 رو نذارم یا بجای 4تا 10% 2تا بگیرم؟

سحر خوشان

عضو جدید
ارتفاع همکف که حداکثر 120 هست از نقطه ی ورودی حساب می شه؟ ینی اگه تو یه زمین شیبدار من از ارتفاع -1 ورودی بذارم تا ارتفاع +0.20 میتونم بالا برم؟ یا نه تا ارتفاع +120؟!
نه هر کد ارتفاعی که داده میشه از 0 درنظر گرفته میشه

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان خسته نباشین.
دسترسی به حیاط خلوت ار همکف وزیرزمین که توقفگاه هست همیشه ضروریه؟

توحل اسفند 91رمپ بصورت ال شکل با فضای گردش 5*5 با 4تاشیب 10% گذاشتم طول رمپم زیاد شد وچون 2.5برای اتش نشانی اول زمین گذاشتم پیشروی رمپم تو زیرزمین زیاد هست وفضای پارکینگ کم اوردم ،چیکار کنم،میتونم اون 2.5 رو نذارم یا بجای 4تا 10% 2تا بگیرم؟
فک کنم بتونید فقط از یکیش دسترسی بزارید به حیاط.
اول رمپ گردشی بزارید و اگه بازم کم اوردید میتونید از اون 2.5 مترم استفاده کنید

الهه معماري

عضو جدید
این که اشتباست .تراز همکفت 0 باشه.10 سانت تراز دفترته 450 هم کف تا زیر سقفشه 30 سانتم ضخامت سقفش.میتونی 29تا پله 17 سانتی بگیری که میشه 493.هم ارتفات حل میشه هم سرگیری ندارید.یک گردش 14تایی و یکی 15تایی

آزمون خرداد رو ک 23پله نیاز داریم رو چطور؟

معمار111

عضو جدید
دوستان تو ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی و حرکتی نوشته حداقل ارتفاع پله در راه پله 17 سانتی متره.... یعنی حتما باید 17 سانتی متر بگیریم؟ تعداد پله 17 سانتی رو 18 تا باید بگیریم یا 19 تا؟حداقل ارتفاع تاسیسات رو تو کدوم مبحث نوشته؟

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان تو ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد معلول جسمی و حرکتی نوشته حداقل ارتفاع پله در راه پله 17 سانتی متره.... یعنی حتما باید 17 سانتی متر بگیریم؟ تعداد پله 17 سانتی رو 18 تا باید بگیریم یا 19 تا؟حداقل ارتفاع تاسیسات رو تو کدوم مبحث نوشته؟
حتمنی نیست ولی بهتره اینکارو کنید. 18 تا پله 17سانتی بگیرید که میشه 306سانت

amirreza.dolat

عضو جدید

ببخشید... 2.5 بود منظورم نخطه ش جاافتاد :redface:
.
.

متوجه نشدم... یعنی باکس رو توی همکف بزرگتر کنم؟ یا اینکه ارتفاع همکفو بیارم بالاتر؟مث کاری که اشراق برای ازمون خرداد93 کرده که 170 سانت رفته بالا از ورودی همکف آره منظورم پله ورودی بود
یه سوال دیگه... ارتفاع همکف که حداکثر 120 هست از نقطه ی ورودی حساب می شه؟ ینی اگه تو یه زمین شیبدار من از ارتفاع -1 ورودی بذارم تا ارتفاع +0.20 میتونم بالا برم؟ یا نه تا ارتفاع +120؟!
.
.خوب باید با نقطه یابی ارتفاعی رو پیداکنی که بشه از اونجا ورودی با 120بالاتر بگیری مثلا تو سوال خرداد باید از نقطه 12متری از تراز 0ورودی از سمت غرب ورودی بگیری به نظرم
.

مرسی ;)
.
.
.نمی دونم یه جاهایی میشه مثلا پله های فرار با پله های عادی ارتفاعش فرق میکنه یا پله فضای صنعتی ولی واقعا اینجا هم میشه یا نه نمی دونم !!!!
.

من اینو ندیدم... تو مبحث3 بود؟؟
بله تو مبحث3نوشته
.
.
.

amirreza.dolat

عضو جدید

چرا کسی به این توجه نمی کنه که گفته شده ارتفاع کف تا کف دو پاگرد متوالی حداکثر 370هست یعنی 20تا پله بیشتر نمیشه گذاشت تو یک چرخش پله

امیلیا

عضو جدید
دوستان هم در مبحث 4 و هم مبحث 3، گفته شده که حداکثر تعداد پله ای که بین دو پاگرد باید باشد 12 تاست!!!!

آخرین ویرایش:

امیلیا

عضو جدید
ضمن خسته نباشید به همگی.کارهای آبان 93 رو میگذارم،خواهشمندم ایراداتشو بفرمایید.

زیرزمین و همکف

پیوست ها

• zirzamin.jpg
    zirzamin.jpg
    23.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • hamkaf.jpg
    hamkaf.jpg
    23.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

امیلیا

عضو جدید
طبقات اول و دوم.

پیوست ها

• aval.jpg
    aval.jpg
    28.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • doom.jpg
    doom.jpg
    27.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

امیلیا

عضو جدید
بام.

در پلان بام،دیگه داکت آسانسور رو نذاریم؟فقط داکت اصلی رو باید بذاریم؟

ارتفاع خرپشته رو چند می گیرید؟

پیوست ها

• bam.jpg
    bam.jpg
    23.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amirreza.dolat

عضو جدید

دوستان هم در مبحث 4 و هم مبحث 3، گفته شده که حداکثر تعداد پله ای که بین دو پاگرد باید باشد 12 تاست!!!!
اصلا تو مبحث3نوشته ارتفاع کف تا کف دو پاگرد متوالی 370حداکثر هست که تو راهنماش دقیق با تصویر توضیح داده
دو تا کتابا رو دفتر مقررات چاپ کرده

وضعیت
موضوع بسته شده است.