تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان صاحب نظر میشه ببنید ترسیم پله من کاملا درسته؟و ستونای باکس پله و اسانسورو درست گذاشتم یانه؟
میشه اون ستون اخری رو بکشم به سمت چپ؟جایی که علامت سوال گذاشتم(یا اینکه ستونای باکس پله و اسانسور باید در یک راستای مستقیم باشن؟)
مشاهده پیوست 256332
کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سری سوال
1- اگه آشپزخونه تو واحدای بزرگ مطیخ داشته باشه امکانش هست نور طبیعی روو فقط واس مطبخ درنظر بگیریم و قسمت اوپن فقط از هال نور بگیره؟
2-در تراس رو می شه شیشه گذاشت جزو مساحت نورگیر هال حساب کرد؟
3-کمد اتاق خواب ابعادش چجوری بود؟
4- تو واحدایی که ورودی از حیاطه بجز 25متر ابتدایی کلا رمپو تو حیاط دربیاریم دیگه؟
5-داکت کولر ابعاد مفیدش چقدره؟ و داکت کولر طبقات بالا تو طبقات پایین حذف میشه دیگه؟
6-ایعاد درست و مستند داکت ها ی سرویس و اشپزخونه چقدره؟
7-داکت تاسیسات تا بام نمی ره؟ اینو تو همین تاپیک دیدم
8-داکت ها توی همکف دیده می شن یا نه؟ من تصورم این بود داکت تو همکف دیده می شه.... تو طراحیای اشراق دیدم داکت تو همکف نبود
9-اگه داکت تو همکف بیاد قسمت سرگیر رمپ که خالیه نمی شه توطبقات بالا داکت گذاشت.. من تو تمرینام به این مسئله برخوردم.. چجوریه قضیه؟
10-نورگیری تو واحدای تجاری و غیره چجوریه؟ مثلا تو ازمون خرداد93 نیازه نورگیرو تا همکف بیاریم پایین برای فروشگاه کتاب؟ من اینو تو کار قبولی یکی از بچه ها دیدم
11-داکت اصلیو بندازیم پشت اسانسور دیوار بینشون 20 سانت باشه؟ و عایق دیگه؟

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
.........................................................
من تو تمرین ازمون خرداد93 خیلی شیک و مجلسی وختی پلانای بالا رو هم کشیدم تازه متوجه شدم به ارتفاع 3.8 همکف اصن نگاه نکردم و باکس پله م همون باکس 19تایی طبقات بالا هس!!!
فرض کنین سر جلسه چنین وضعیت احمقانه ای پیش بیاد... حالا من دوراه دارم یا 1-باکس پله رو بزرگتر کنم که 23تا پله ی 17سانتی بشه (که باید کلی دیوارو که ترسیم کردم پاک کنم و جابجا کنم و کلا کار کثیف ومیشه و تغییر هم می کنه/ حالا اینکه چقد وقتم می ره باتوجه به اینکه حلزونی کار می کنم بماند) یا اینکه 2- پله های همکفمو 19 سانتی بگیرم که میشه 20تا پله
اینکه پله های یک طبقه ارتفاعش فرق داشته باشه با طبقات دیگه فک میکنین چقد پوئن منفیه؟

amirreza.dolat

عضو جدید

دوستان یه سری سوال
1- اگه آشپزخونه تو واحدای بزرگ مطیخ داشته باشه امکانش هست نور طبیعی روو فقط واس مطبخ درنظر بگیریم و قسمت اوپن فقط از هال نور بگیره؟》》》به نظر من میشه
2-در تراس رو می شه شیشه گذاشت جزو مساحت نورگیر هال حساب کرد؟
3-کمد اتاق خواب ابعادش چجوری بود؟》》》عرضش60طولش حداقل 1/20
4- تو واحدایی که ورودی از حیاطه بجز 25متر ابتدایی کلا رمپو تو حیاط دربیاریم دیگه؟》》》25متر؟؟؟؟؟؟ قضیه چیه؟ من فقط 3متر خوندم برای رد شدن ماشین آتشنشانی 25چیه آخه:eek:
5-داکت کولر ابعاد مفیدش چقدره؟ و داکت کولر طبقات بالا تو طبقات پایین حذف میشه دیگه؟بله و 40×40هست
6-ایعاد درست و مستند داکت ها ی سرویس و اشپزخونه چقدره؟
7-داکت تاسیسات تا بام نمی ره؟ اینو تو همین تاپیک دیدم》》》》مهندس دقت کن من گفتم داکت تهویه اتاق تاسیسات نه داکت خود تاسیسات
8-داکت ها توی همکف دیده می شن یا نه؟ من تصورم این بود داکت تو همکف دیده می شه.... تو طراحیای اشراق دیدم داکت تو همکف نبود
9-اگه داکت تو همکف بیاد قسمت سرگیر رمپ که خالیه نمی شه توطبقات بالا داکت گذاشت.. من تو تمرینام به این مسئله برخوردم.. چجوریه قضیه؟》》》فک کنم بشه رایزر ها تو همکف مسیرشونو عوض کنن برن تو داکت اصلی اما فکرکنم تو همکف این مسر حتما سقف کاذب بخواد
10-نورگیری تو واحدای تجاری و غیره چجوریه؟ مثلا تو ازمون خرداد93 نیازه نورگیرو تا همکف بیاریم پایین برای فروشگاه کتاب؟ من اینو تو کار قبولی یکی از بچه ها دیدم》》》من چیزی راجع به فرقشون نخوندم در ضمن مبحث 4عنوانش الزاملت عمومیه یعنی برای عموم ساختمانها و تصرفها بنابر این عمق نور گیری همونه اگر اشتباه میکنم دوستان بگن
11-داکت اصلیو بندازیم پشت اسانسور دیوار بینشون 20 سانت باشه؟ و عایق دیگه؟

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

amirreza.dolat

عضو جدید

من تو تمرین ازمون خرداد93 خیلی شیک و مجلسی وختی پلانای بالا رو هم کشیدم تازه متوجه شدم به ارتفاع 3.8 همکف اصن نگاه نکردم و باکس پله م همون باکس 19تایی طبقات بالا هس!!!
فرض کنین سر جلسه چنین وضعیت احمقانه ای پیش بیاد... حالا من دوراه دارم یا 1-باکس پله رو بزرگتر کنم که 23تا پله ی 17سانتی بشه (که باید کلی دیوارو که ترسیم کردم پاک کنم و جابجا کنم و کلا کار کثیف ومیشه و تغییر هم می کنه/ حالا اینکه چقد وقتم می ره باتوجه به اینکه حلزونی کار می کنم بماند) یا اینکه 2- پله های همکفمو 19 سانتی بگیرم که میشه 20تا پله
اینکه پله های یک طبقه ارتفاعش فرق داشته باشه با طبقات دیگه فک میکنین چقد پوئن منفیه؟
دراین صورت میتونین پله ها ی اضافه رو بیرون فضای باکس حل کنید

amirreza.dolat

عضو جدید

حداقل کف پله .28هست که با فرمول ارتفاعش میشه 18بنابر این ما پله 18به بالا نداریم ولی نمی دونم برای فضاهایی مثل پارکینگ میشه فرمول رو رعایت نکرد یا نه

الهه معماري

عضو جدید
دوستان توی یکی از صفحات همین تاپیک گفته شده حداقل تعداد پله برای اینکه سرگیر نشه 14تاست. یعنی اگه 13پله باشه ی بازو 6 و یک بازو 7 سرگیر میشه؟ بیشتر از 2.05 هست که.

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان توی یکی از صفحات همین تاپیک گفته شده حداقل تعداد پله برای اینکه سرگیر نشه 14تاست. یعنی اگه 13پله باشه ی بازو 6 و یک بازو 7 سرگیر میشه؟ بیشتر از 2.05 هست که.
ضخامت سقفو هم ازش کم کنید.14 تا پله میشه 238 که 30سانت ازش کم کنیم بابت سقف میشه 208.پس این تعداد کافیه

آخرین ویرایش:

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان صاحب نظر میشه ببنید ترسیم پله من کاملا درسته؟و ستونای باکس پله و اسانسورو درست گذاشتم یانه؟
میشه اون ستون اخری رو بکشم به سمت چپ؟جایی که علامت سوال گذاشتم(یا اینکه ستونای باکس پله و اسانسور باید در یک راستای مستقیم باشن؟)
مشاهده پیوست 256332
کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟؟

afraz.memar

عضو جدید
دوست عزیز بزای بدست آوردن سرگیری رمپ کافیه طول سز گیزی زمپ رو حساب کنی. درست مثل مخاسیه طول رمپ. طبق استانداردها ارتفاع سزگیری رمپ2.05 می باشد پس : ابتدا 10 سانت از این ارتفاع که معادل 1 متر ابتدایی رمپ با شیب 10 درصد است کم میکنیم.ارتفاع باقیمانده 1.95 است که تقسیم بر 15 درصد میکنیم که عدد بدست امده را با 1 متر اابتدای رمپ جمع میکنیم عدد حاصله طول سر گیر رمپ است.

azade tajaddini

عضو جدید
مهندسین یه جا خوندم نوشته بود در طبقه همکف برای پله های زیرزمین باید در گذاشت.تا موقع حریق آدم ها اشتباه نکنن و به طبقه زیرزمین نرن.این مطلب درسته؟؟ اگه آره دقیقا کجا باید در بزاریم؟؟؟

amirreza.dolat

عضو جدید

مهندسین یه جا خوندم نوشته بود در طبقه همکف برای پله های زیرزمین باید در گذاشت.تا موقع حریق آدم ها اشتباه نکنن و به طبقه زیرزمین نرن.این مطلب درسته؟؟ اگه آره دقیقا کجا باید در بزاریم؟؟؟
بله حتما باید بگذارید و در ابتدای شروع پله زیرزمین یک دو خطی میکشید و مینویسید مانع فیزیکی البته در پلان همکف

azade tajaddini

عضو جدید
طول رمپ.سرگیری.طول رمپ معلول برای سرگیری 180 و ارتفاع 240 پارکینگ و ضخامت سقف 30

طول رمپ.سرگیری.طول رمپ معلول برای سرگیری 180 و ارتفاع 240 پارکینگ و ضخامت سقف 30

دوستان این جدول خیلی کمک من میکنه.امیدوارم به شما هم کمک کنه

پیوست ها

• photo_2016-02-14_01-27-22.jpg
    photo_2016-02-14_01-27-22.jpg
    23.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

afraz.memar

عضو جدید
دوستان کسی میدونه ارتفاع مفید تاسیات چقدره زمانی که زیر زمین فقط تاسیسات و انباری باشه؟

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگر چندتا پلان خوب دارید که بشه سر جلسه ببریم اینجا به اشتراک بگذارید،ممنون

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان ابتدای رمپ که گفته شده فضای ایست قرار بدید
تو فایلی تو سایت بود برای راه و شهر سازی اصفهان گفته بود الزامی نیست
باید بزاریم یا نه

2.5 metr.jpg

rap_w2w

عضو جدید
دوستان ابتدای رمپ که گفته شده فضای ایست قرار بدید
تو فایلی تو سایت بود برای راه و شهر سازی اصفهان گفته بود الزامی نیست
باید بزاریم یا نه

مشاهده پیوست 256349

الزامی هست زمانی که بشه گذاشت ولی زمانی که توو تامین سهولت حرکت برای خودروها مشکل وجود داشته باشه نباید بزاری

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این اندازه درست برای نورگیرهاست.باید فضای اصلی و فرعی رو بشناسید و ابعاد نورگیر مناسب رو بدونید.اگه واضح نیست فایل وردشو بفرستم براتون
مشاهده پیوست 256331

دوستان استاندارد های پاسیو برای دو واحد در کجا و چه صفحه ای اشاره شده ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.