تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

MK6

کاربر بیش فعال
شهریور 91 {پلان همکف + پلان دو واحدی}

لطفا بگین درسته؟

3 تا از ماشینا از حیاط وارد میشن ، 2 تا هم از خیابون
(از اونجایی که درب فقط باید لولایی باشه! ، واسه 3 تا ماشین ،درب به سمت حیاط باز میشه و واسه اون دوتا ، رو به داخل پارکینگ)

اون 80 سانت که مجازیم پیشروی داشته باشیم ، فقط باید به تراس اختصاص داده بشه؟؟؟؟؟

افروغ جان من این سوال رو از یکی پرسیدم که خودشون آزمون شهریور قبول شدن گفتن که سر جلسه اعلام شده که از هر دو طرف معبر 12 متری در نظر گرفته بشه، یعنی زمین و مثل بلوکای بالا در نظر گرفتن که (ضلع جنوبیش که حیاط داره معبر 12 متری)پایین رو هم مثل بالا در نظر گرفتن، پس هم توی شمال زمین و هم در جنوب زمین ما معبر 12 متری داریم پس شما میتونید 5 ماشین رو جا بدید و از حیاط هم دسترسی بدید.
در ضمن افروغ جان زیاد فکرت رو درگیر این سوالا نکن ،نگاه به چند سال قبل نکن، الان خیلی دقیق روی سوال همه خواسته هاشون رو مینویسن.

بهروز27

عضو جدید
سلام.
بنظرم ارتفاع سرگیری رمپ را همون 1.95 بگیریم خیلی منطقی تر هست و اصلا نمیدونم این 2.05 از کجا اومده..وبرای ماشین های شاسی بلند هم مشکلی نداره اگر 1.95 در نظر بگیریم..من که برای ازمون همون 1.95 میگیریم.
و اینکه یه چیزی که بیشتر ماها بخصوص خودم زیاد اهمیت نمیدیم طراحی پلان های طبقات هست وبخاطر همین در این قسمت خیلی نمره از دست میدیم و کار دوستانی هم که میبینیم قبولی شدن طراحی پلان های نسبتا معقولی داشتند و دوستانی بودند که ضوابط هم در جد قبولی رعایت کرده بودند ولی به طراحی پلان ها اهمیت نداده بودند رد شدند..به امید قبولی همه دوستان

ha@sa

عضو جدید
همکفتون پله میان طبقش بنظر باید دیده بشه.

عزیزم من یه اشتباهی کردم اونم اینکه توی همکفم اومدم تراز 1و 2 جدا گونه کشیدم وشما تو پست پایین که من گذاشتم پله میان طبقه رو کشیدم . اونو ببینین و نظرتونو بگید

افروغ

عضو جدید
افروغ جان من این سوال رو از یکی پرسیدم که خودشون آزمون شهریور قبول شدن گفتن که سر جلسه اعلام شده که از هر دو طرف معبر 12 متری در نظر گرفته بشه، یعنی زمین و مثل بلوکای بالا در نظر گرفتن که (ضلع جنوبیش که حیاط داره معبر 12 متری)پایین رو هم مثل بالا در نظر گرفتن، پس هم توی شمال زمین و هم در جنوب زمین ما معبر 12 متری داریم پس شما میتونید 5 ماشین رو جا بدید و از حیاط هم دسترسی بدید.
در ضمن افروغ جان زیاد فکرت رو درگیر این سوالا نکن ،نگاه به چند سال قبل نکن، الان خیلی دقیق روی سوال همه خواسته هاشون رو مینویسن.

:w27::w27::w27:

• Like
واکنش ها: MK6

aminaminamin

عضو جدید
تو امتحان اون سال شما نهایتا میتونستی 3 تا پارکینگ جابدی... تا جایی که من یادمه از سمت حیاط دسترسی به معبر نداشتیم.... دو تا درب پارکینگ تو بر زیر 25 متر غلطه...
اون80 سانت هم جز زیر بنا هست و هر کاری بخوای می تونی بکنی
80 سانت رو از طبقه دوم به بعد میتونی استفاده کنیم ،چون تو مبحث 4 گفته میزان پیش آمدگی باید در ارتفاع 3.5 متر به بالا ایجاد شود از لبه سواره رو

aminaminamin

عضو جدید
سلام.
بنظرم ارتفاع سرگیری رمپ را همون 1.95 بگیریم خیلی منطقی تر هست و اصلا نمیدونم این 2.05 از کجا اومده..وبرای ماشین های شاسی بلند هم مشکلی نداره اگر 1.95 در نظر بگیریم..من که برای ازمون همون 1.95 میگیریم.
و اینکه یه چیزی که بیشتر ماها بخصوص خودم زیاد اهمیت نمیدیم طراحی پلان های طبقات هست وبخاطر همین در این قسمت خیلی نمره از دست میدیم و کار دوستانی هم که میبینیم قبولی شدن طراحی پلان های نسبتا معقولی داشتند و دوستانی بودند که ضوابط هم در جد قبولی رعایت کرده بودند ولی به طراحی پلان ها اهمیت نداده بودند رد شدند..به امید قبولی همه دوستان
یه سوال میشه رمپ خودرو رو به عنوان یک راه خروج در نظر بگیریم ؟(طبق مبحث 3 که گفته دو راه خروج برای ساختمان)
اگه اینجوری باشه که دیگه باید سرگیریش رو برمبنای خروج آدم بگیریم که میشه 2.05

aminaminamin

عضو جدید
arefeh خانوم یا یکی از دوستان میشه لطف کنن توضیح بدن داستان این پله های تا به تا (عقب و جلو کردن پله ها ) چیه؟ و اینکه پله اول رو باید ببریم جلوتر یا عقب تر؟

بهروز27

عضو جدید
یه سوال میشه رمپ خودرو رو به عنوان یک راه خروج در نظر بگیریم ؟(طبق مبحث 3 که گفته دو راه خروج برای ساختمان)
اگه اینجوری باشه که دیگه باید سرگیریش رو برمبنای خروج آدم بگیریم که میشه 2.05

نه رمپ خودرو را نمیشه به عنوان راه خروج پیاده در نظر گرفت...که باید تعبیه راه خروخ دوم از طریق در یاپله به عرض حداقل 90سانتی متربه حیاط از زیززمین یا همکف باشد ..رمپ خودرو خروجی سواره هست و نمیشه بعنوان خروجی پیاده در نظر گرفت

smosalli

عضو جدید
سلام.
چرا1.95؟و چرا همون 1.80 که تو مبحث4 گفته رو درنظر نمیگیریم؟

مبینا.

عضو جدید
منظورتونو نمیفهمم !!!!!!!!!!1من منظورم پله گرد و اون پله که 90 درجه چرخیده بود میخوام ببینم ما مجازیم توی دوبلکس این پله رو بکشیم ؟؟؟؟؟یه سوال دیگه اینکه ارتفاع طبقه ی بالا ش چقدره . میخوام ببینم مثل نیم طبقه 2.10 یا همون حداقل مسکونی یعنی 2.40 هست ؟؟؟؟

بنظر نمیادمحدودیتی برای کشیدن پله گرد داشته باشیم.سازش باید قابل حل باشه ....از بابت ارتفاع( م4 ص 85 و86 )ارتفاعات رو داده که حداقل ارتفاع فضای اقامت..اشپزخانه و...2.40 هست که اقامت اصلی 2.60 پس اگر دوبلکس برای فضای مسکونی طراحی بشه با این چیزیکه اینجا نوشته نمیشه 2.10 گرفت.مثلا برای فضای اشتغال تجاری حداقل ارتفاع 2.40 زدند اینکه برای میان طبقش 2.10 میگیریم چیزی اینجا نوشته نشده...ولی شاید چون فضای زندگی نیست قابل قبول باشه حالا اگر دوستان دلیل دارن عنوان کنن.....

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بپرسم از چه استاد های پرسیدید .. و 2.05 از کجا اومده؟

1.80 فقط برای عبور ماشین هستش .
ولی چون زده شده پارکینگ باید دو خروجی برای افراد داشته باشه و یک مسیر همین مسیر رمپ میشه باید 2.05 در نظر بگیریم

mh_parsa85

عضو جدید
سلام دوستان

بچه ها شابلون استاندارد و کاربردی کسی داره ؟
لطفا اگه کسی داره بگه ممنون میشم

افروغ

عضو جدید
مشاهده پیوست 247076مشاهده پیوست 247077 پلان طبقه اول و دوم آبان 93 .نظراتون رو بدید دوستان

مگه میشه تو هر طبقه ، درب آسانسور عوض بشه؟! :surprised: .... با توجه به اینکه آسانسور باید برای حمل ویلچر مناسب باشه(یعنی عمق 1.4 متر رعایت بشه)

در کل خوبه فقط تو زیرزمین ، لابی آسانسور با محل چرخش اتومبیل ادغام شده! فک کنم مورد داشته باشه

پیوست ها

• ۲۰.jpg
    ۲۰.jpg
    95.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
میشه بپرسم از چه استاد های پرسیدید .. و 2.05 از کجا اومده؟ /QUOTE]
مبحث 4 روباز کنید از بالا دومی اسم مهندس اسماعیلی رو نوشته ایشون گفتن تو مبحث زده 1.80 ولی شما 2.05 بگیرید برای ماشینای شاسی بلند گف قراره مبحث 4 ویرایش بشه

بهروز27

عضو جدید
مبحث 4 روباز کنید از بالا دومی اسم مهندس اسماعیلی رو نوشته ایشون گفتن تو مبحث زده 1.80 ولی شما 2.05 بگیرید برای ماشینای شاسی بلند گف قراره مبحث 4 ویرایش بشه

مرسی..اگه ایشون گفتند که مشکلی نیست..همون 2.05 میگیریم..

honaramuz

عضو جدید
مگه میشه تو هر طبقه ، درب آسانسور عوض بشه؟! :surprised: .... با توجه به اینکه آسانسور باید برای حمل ویلچر مناسب باشه(یعنی عمق 1.4 متر رعایت بشه)

در کل خوبه فقط تو زیرزمین ، لابی آسانسور با محل چرخش اتومبیل ادغام شده! فک کنم مورد داشته باشه

ممنون افروغ جان و با آرزوی موفقیت و قبولی شما در آزمون پیش رو...

yas..

عضو جدید

دوستان همون 2.05 درسته مطمئن باشید.

افروغ

عضو جدید
میشه لطفا بگین ستونگذاری در این حالات چه جوریه؟

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    28.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.