تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.
در آزمون طراحی،ساختمان بتنی طراحی کنیم یا فلزی؟
دست خودمونه؟؟؟؟؟؟
بهترینش کدومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saeid360

عضو جدید
در آزمون طراحی،ساختمان بتنی طراحی کنیم یا فلزی؟
دست خودمونه؟؟؟؟؟؟
بهترینش کدومه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله دست خودتونه هیچ ارجحیتی وجود نداره فقط باید دهانه ها رو رعایت کنید که تو فلزی حد اکثر تا 7 و تو بتنی حداکثر 7.5 تا 8 متر

ha@sa

عضو جدید
سلام دوستان .من چون خودم واسم سوال بود اختلاف تراز توی دوبلکس با چندتا پله حل میشه یا نه با یه طبقه .رفتم توی تاپیکهای قبل ببینم چطوری حلش کردن والبته از یکی از مهندسین عمران که توی کار همین مسکونی سابقه زیادی داره سوال کردم .گفتن با چندتا پله حلش کن اما توی تاپیک های بررسی ازمون اسفند 89 رو دیدم که در مورد دوبلکس هم دوستان صحبت کردند که اختلاف تراز عمومی خصوصی رو با همون طبقه حل کردند . چندتا نمونه هم گذاشتن وبراتون میذارم .اگه فرض رو برهمون اساس طبقه بذاریم ایا این شکل پله تویه این دوتا پلان درسته ؟؟؟مشاهده پیوست 246988DSC_0013[1].jpg

ج.ع

عضو جدید
سلام دوستان

بايد رديف آسانسور 8 نفره از كدوم يكي از اين جدول ها رو براي آسانسور در نظر بگيريم؟؟ 1.jpg2.jpg

با تشكر

نیما کریمی

عضو جدید

مبینا.

عضو جدید
دوستان سلام . من ازمون خرداد رو یه سری تغیرات توی سوالش دادم واسه خودم و شروع کردم به کشیدن .اینکه اومدم توی همکفش یه نیم طبقه اعمال کردم واسه قسمت تجاری . صرفا واسه اینکه ببینم چطور میشه . و اینکه توی همکف هم دو پارکینگ گذاشتم . کارمو میزارم . ببینید و اگه اشکالی به نظرتون (مخصوصا قسمت نیم طبقه میرسه ) بهم بگید . ممنونم. البته بگم کارم کامل نیست.فقط اصول اصلیشو میخوام ببینم ب نظرتون چطوره؟

همکفتون پله میان طبقش بنظر باید دیده بشه.

افروغ

عضو جدید
دوستان عزیز......سواااااااااااااااال

وقتی عرض زمین 10 متره،میتونیم زمین رو شمالی جنوبی تقسیم کنیم؟(مثلا هر واحد بشه 14 * 5 متر).......زمین تا چه عرضی نصف کردنش(بصورت طولی) منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب بدین لطفا:confused:

افروغ

عضو جدید
شهریور 91 {پلان همکف + پلان دو واحدی}

لطفا بگین درسته؟

3 تا از ماشینا از حیاط وارد میشن ، 2 تا هم از خیابون
(از اونجایی که درب فقط باید لولایی باشه! ، واسه 3 تا ماشین ،درب به سمت حیاط باز میشه و واسه اون دوتا ، رو به داخل پارکینگ)

اون 80 سانت که مجازیم پیشروی داشته باشیم ، فقط باید به تراس اختصاص داده بشه؟؟؟؟؟

پیوست ها

• 280420151467.jpg
    280420151467.jpg
    54.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 280420151466.jpg
    280420151466.jpg
    66.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

نیما کریمی

عضو جدید

لطفا بگین درسته؟

(از اونجایی که درب فقط باید لولایی باشه! ، واسه 3 تا ماشین ،درب به سمت حیاط باز میشه و واسه اون دوتا ، رو به داخل پارکینگ)

اون 80 سانت که مجازیم پیشروی داشته باشیم ، فقط باید به تراس اختصاص داده بشه؟؟؟؟؟

تو امتحان اون سال شما نهایتا میتونستی 3 تا پارکینگ جابدی... تا جایی که من یادمه از سمت حیاط دسترسی به معبر نداشتیم.... دو تا درب پارکینگ تو بر زیر 25 متر غلطه...
اون80 سانت هم جز زیر بنا هست و هر کاری بخوای می تونی بکنی

ha@sa

عضو جدید
همکفتون پله میان طبقش بنظر باید دیده بشه.

منظورتونو نمیفهمم !!!!!!!!!!1من منظورم پله گرد و اون پله که 90 درجه چرخیده بود میخوام ببینم ما مجازیم توی دوبلکس این پله رو بکشیم ؟؟؟؟؟یه سوال دیگه اینکه ارتفاع طبقه ی بالا ش چقدره . میخوام ببینم مثل نیم طبقه 2.10 یا همون حداقل مسکونی یعنی 2.40 هست ؟؟؟؟

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام دوستان عزیز یه سوال آخرش من متوجه نشدم ضخامت سقف 30 یا 40 سانت بگیرم

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

لطفا بگین درسته؟

سوال نزده چند تا پارکینگ . احتملا همون 2 پارکینگ کافی باشه.

mehdi.sp141

عضو جدید
راستی من تعدادی جزوه خریدم نوشته استفاده برای دیگران حرام است نمی دونم براتان بزارم دانلود کنید یا نه

افروغ

عضو جدید
تو امتحان اون سال شما نهایتا میتونستی 3 تا پارکینگ جابدی... تا جایی که من یادمه از سمت حیاط دسترسی به معبر نداشتیم.... دو تا درب پارکینگ تو بر زیر 25 متر غلطه...
اون80 سانت هم جز زیر بنا هست و هر کاری بخوای می تونی بکنی
ممنون از وقتی که گذاشتین
منم برداشتم این بود که دسترسی از خیابونه بعدا تو کار بچه ها دیدم که از حیاط هم دسترسی دادن ، فک کردم شاید من سوالو متوجه نشدم!!!!!!!!!!!

متاسفانه کسی راهنماییی نمیکنه:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.