تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها تو آبان 93 ارتفاع مجاز ساختمان از مبحث 4 که بیشتر میشه چجوری حساب میشه؟

respina

عضو جدید
سلام دوستان میشه رمپ چرخشی رو برای من توضیح بدید ,,,عرض و شیبش مثل رمپ مستقیمه؟ ,,,در مورد شعاع گردشش میشه توضیح بدین؟

سلام ، برای رمپ چرخشی حتما رمپ گردشی رو به صورت مربع 5در 5 ترسیم کنید، رمپ های قوسی شکل یا همون ربع دایره ندید، چون رمپ های ربع دایره نمره منفی داره
من خودم نمیدونستم ولی این امتحان هم مثل باقی امتحانات نمره منفی داره، موقع کشیدن دقت کنید و فقط بر اساس کتاب های خود مقررات ملی طراحی کنید، نه جزوه هایی مثل اشراق که پر از اشکاله

arch.mahdi

عضو جدید
سلام ، برای رمپ چرخشی حتما رمپ گردشی رو به صورت مربع 5در 5 ترسیم کنید، رمپ های قوسی شکل یا همون ربع دایره ندید، چون رمپ های ربع دایره نمره منفی داره
من خودم نمیدونستم ولی این امتحان هم مثل باقی امتحانات نمره منفی داره، موقع کشیدن دقت کنید و فقط بر اساس کتاب های خود مقررات ملی طراحی کنید، نه جزوه هایی مثل اشراق که پر از اشکاله

واقعا رمپ قوسی نمره منفی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بازم سواااالللللل
جک معلول به تنهایی جقدر میره پایین از زیرزمین و سرگیری ایجاد میکنه>؟

داکت های همکف تا طبقات بالا میرن یا میرن به داکت اصلی تو زیرزمین؟

آخرین ویرایش:

mis.me'mar

عضو جدید
بله نمره منفی دارد
سلام. با احترام به نظر سایر دوستان، فک نکنم رمپ قوسی نمره منفی داشته باشه؛ هرچند واقعیت اینست که اگه طرح جواب بده مربع 5در5 برای ورود و خروج ماشین راحت تره. اگه با کمبود فضا مواجه بشیم و بخوایم رمپ، فضای پارکینگ رو اشغال نکنه چاره ای نیست بجز طراحی رمپ قوسی

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

سلام. با احترام به نظر سایر دوستان، فک نکنم رمپ قوسی نمره منفی داشته باشه؛ هرچند واقعیت اینست که اگه طرح جواب بده مربع 5در5 برای ورود و خروج ماشین راحت تره. اگه با کمبود فضا مواجه بشیم و بخوایم رمپ، فضای پارکینگ رو اشغال نکنه چاره ای نیست بجز طراحی رمپ قوسی

رمپ قوسی اگر درست محاسبه و ترسیم بشه ...نمره منفی ندارد

b_arch_5

کاربر بیش فعال
[h=1]فیلم اموزشی طراحی معماری نظام مهندسی صدیق رو کسی داره؟[/h]

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که رمپ قوسی داشتم قبول هم شدم آخه چه کاریه 25 متر مربع رو الکی حیف کنیم و کلی فضا رو پرت کنیم
سلام دوست گرامی اگه بتونی نمونه کارتو بزاری دستی هم کشیدی یک خطه باز خوبه واقعا ممنونم
لطف بزرگی به بچه ها میکنی

افروغ

عضو جدید
سوال:

وقتی قراره درز انقطاع داشته باشیم،باید اندازه درز از مثلا عرض زمین کسر بشه،هرچی موند،تو اون قسمت طراحی بشه؟

مثلا عرض زمین هست 12 متر......درز انقطاع هم شده 6 سانت......عرض باقیمونده واسه طراحی = 11.94 متر

اگه جواب مثبته،واسه امتحان اعمال کنیم؟!

arefeh

کاربر ممتاز
سوال:

وقتی قراره درز انقطاع داشته باشیم،باید اندازه درز از مثلا عرض زمین کسر بشه،هرچی موند،تو اون قسمت طراحی بشه؟

مثلا عرض زمین هست 12 متر......درز انقطاع هم شده 6 سانت......عرض باقیمونده واسه طراحی = 11.94 متر

اگه جواب مثبته،واسه امتحان اعمال کنیم؟!

بله قطعا از عرض زمین کسر میشه و باید هم اعمال کنید

saeid360

عضو جدید
سلام دوستان آزمون آبان 93 رو با کمک طرح خانم مهندس عارفه بصورت دستی که بیشتر جنبه آماده شدن واسه آزمون رو داشت تقریبا بطور کامل کار کردم ممنون میشم اگه ببینید و نظراتتون رو بگید...
http://s6.picofile.com/file/8197400934/shrunk.zip.htm

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم در رابطه با رمپ آزمون آبان 93 جزوه اشراق
در این رمپ طول زمین 12 متر است
طول ابتدای رمپ شده 6.44 از ابتدای دیوار غربی
طول مربع 5 هست
فاصله ستون 40 سانت
درز انقطاع 7 سانت
مجموع اینا میشه 11.91 که از 12 متر اولیه 9 سانت کمتره
کسی داستان محاسبه این رمپ رو میدونه که چجوری به -2.186 رسیده در مربع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Capture1111111111111111111111111.jpg

rap_w2w

عضو جدید
نکته ذوم این هست که ما کلا به مربع 5*5 اگه کاری نداشته باشیم طول رمپ اولیه شده 6.44 که 1 متر ابتدا و 1 متر انتها رو کم کنیم میشه 4.44
حالا اگه این 4.44 رو در فرمول رمپ بزاریم به عبارتی میشه .................................... 4.44* 15 تقسیم بر 100
جواب بدست آمده میشه 0.666 که این عدد رو اگه بخوایم با اون 1 متر ابتدا و 1 متر انتها جمع کنیم میشه 0.866
حالا منطقا باید این 0.866 رو با ارتقاع شروع رمپ یعنی 1.5- جمع کنیم
حاصل بدست اومده میشه 2.366- که در کد ارتفاعی مربع 5*5 رو نشون میده
این عدد متفاوت با 2.186- که در نقشه اشراق اومده هست.................
آیا من جایی رو دارم اشتباه محاسبه می کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

holooooooo

کاربر ممتاز
بازم سواااالللللل
جک معلول به تنهایی جقدر میره پایین از زیرزمین و سرگیری ایجاد میکنه>؟

داکت های همکف تا طبقات بالا میرن یا میرن به داکت اصلی تو زیرزمین؟

اینم جک که قول داده بودم بهت ..ببخشید دیر شد

IMG_20150703_045502.jpg
همه ی داکت ها به بام میرن.... و یکی از داکت هایی که تو همکفه برا سرویس مثلا تجاریت.. اون تو طبقه ی بالا هم داکت یه فضایی هست دیگه باید تا بام بره نمیشه ولش کنی به امان خدا که!

بهروز27

عضو جدید
اینم جک که قول داده بودم بهت ..ببخشید دیر شد مشاهده پیوست 245144همه ی داکت ها به بام میرن.... و یکی از داکت هایی که تو همکفه برا سرویس مثلا تجاریت.. اون تو طبقه ی بالا هم داکت یه فضایی هست دیگه باید تا بام بره نمیشه ولش کنی به امان خدا که!
خوب در این صورت پلان جک معلول هم تو زیر زمین باید بکشیم اگه دو سوم در نظر بگیریم ؟؟چکار باید بکنیم؟

بهروز27

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم در رابطه با رمپ آزمون آبان 93 جزوه اشراقدر این رمپ طول زمین 12 متر استطول ابتدای رمپ شده 6.44 از ابتدای دیوار غربیطول مربع 5 هستفاصله ستون 40 سانتدرز انقطاع 7 سانتمجموع اینا میشه 11.91 که از 12 متر اولیه 9 سانت کمتره کسی داستان محاسبه این رمپ رو میدونه که چجوری به -2.186 رسیده در مربع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مشاهده پیوست 245143
تو جزوه اشراق از 1.32- رفته پایین نه از 150-....حساب کن دوباره درست میشه 132- همون مرکز وزدی رمپ هست

نیما کریمی

عضو جدید
سلام خدمت تمامی دوستان وعزیزان... از مطالب ارزشمندتون خیلی بهره بردم... ایشالا همگی موفق باشید

نیما کریمی

عضو جدید
maghta.jpgایراد اصلی کارم پله همکفمه که متاسفانه اواخر امتحان متوجه شدم ومجبور شدم با چند تا پله خارج از باکس درستش کنم... وفکر میکنم نمره زیادی از من کم کرده

b_arch_5

کاربر بیش فعال
ارتفاع ساختمان مبحث ٤ صفحه ٣٥ تا روي جان پناه حساب ميشه.؟

-آبان ٩٣ ميشه ٤٨٠ تجاري + ٣٢٣ مسكوني +110 جانپناه

٤٨٠+٣٢٣+٣٢٣+11٠=12.36
مبحث ٤ گفته ٣ طبقه با زيرزمين حد اكثر ١١/٧٠
پس اشتباه.؟؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.