تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

soheyla d

عضو جدید
دوستان عزیز چند سوال دیگه هم داشتم: اگه راهنماییم کنید ممنونتان میشم:

1. سول اسفند 89 به اقلیم معتدل اشاره کرده ودرصد ساخت رو 60%+2 گفته حالا این درصدرا برای کل طبقات در نظر میگیریم یا فقط همکف و بقیه بدون آن متر ساخته می شود. 60% میشه 20/40 ؟؟؟؟

2. سوال شهریور 91سایت پلان اندازه 14/60 را نشان داده که گفته پیشروی 80 سانتی متری داشته باشه 15/40 حالا این پیشوی را در همکف اعما ل میکنیم یا کلا اعمال میشود؟؟؟

3. در همین سال اشاره کرد ه که 2 واحد مجزا در 4 طبقه ولی 8 ماشین راجانمیده این سوال را چطور حل کنیم؟؟؟؟؟؟

MK6

کاربر بیش فعال
دوستانی که تجربه امتحان طراحی رو دارین:
سر جلسه،وقتی پلان زیرزمین رو کشیدین،چجور پلان همکف رو از روش میکشین؟(محل ستون و آکس و داکت ها و ...) .....منظورم اینه چجور کپی میکنین؟
میشه از کاربن استفاده کرد؟!!

نه افروغ جان نمیشه از کاربن استفاده کرد، مراقبا نه اجازه استفاده از کاربن رو میدن نه میز نوری، تنها روشی که راحته آکس بندی ستوناست که سریع با آکس بندی ستونات توی تمام طبقاتت، میتونید باکس پله و ... انتقال بدید، البته این روشی که من انجام میدم، روشهایی که دوستان هم بخوان پیشنهاد بدن دونستنش خالی از لطف نیست.

خانه آبشار

عضو جدید
نه افروغ جان نمیشه از کاربن استفاده کرد، مراقبا نه اجازه استفاده از کاربن رو میدن نه میز نوری، تنها روشی که راحته آکس بندی ستوناست که سریع با آکس بندی ستونات توی تمام طبقاتت، میتونید باکس پله و ... انتقال بدید، البته این روشی که من انجام میدم، روشهایی که دوستان هم بخوان پیشنهاد بدن دونستنش خالی از لطف نیست.
1*شما میتونید انداره هارو تو یه برگ بنویسین و سریع کپ بزنین
2*میتونید با فشار یه جسم سخت مثل یه خودکار که نمینویسه روی آکس ستون انتقال بدین
3* به غیر از زیرزمین اگه آکسها تو طبقات یکم اینور اونورشد زیاد مهم نیست

b_arch_5

کاربر بیش فعال
1*شما میتونید انداره هارو تو یه برگ بنویسین و سریع کپ بزنین
2*میتونید با فشار یه جسم سخت مثل یه خودکار که نمینویسه روی آکس ستون انتقال بدین
3* به غیر از زیرزمین اگه آکسها تو طبقات یکم اینور اونورشد زیاد مهم نیست

روش سوزن چجوریه پس؟

respina

عضو جدید
سلام دوستان، یک سوال در مورد جزوه های اشراق دارم، قسمتی که در مورد نحوه یافتن کد ارتفاعی محل مورد نظر برای زمین های شیب دار توضیح داده گفته شده :
اختلاف ارتفاع آکس درب ورودی را از گوشه ضلع پایین = فاصله آکس درب ورودی * شیب
این فاصله آکس درب ورودی یعنی چی؟ و توی آزمون ابان 93 ، این 2.22 رو از کجا به دست آورده؟

خانه آبشار

عضو جدید
ضوابط ترسیم برش چی هست؟
کسی میتونه کمک کنه؟

1*درز انقطاع
2*شمارش تعداد پله
3*چاله آسانسور
4*نمایش سرگیریها
5*خرپشته
6*ارتفاع بالاسری
7*جانپناه
8*کالاهک داکت
9*دیوارهای داخلی
10*نمایش کدهای ارتفاعی
2و 3و 4و 10 مهم تر از بقیه مواردن .

خانه آبشار

عضو جدید
سلام دوستان، یک سوال در مورد جزوه های اشراق دارم، قسمتی که در مورد نحوه یافتن کد ارتفاعی محل مورد نظر برای زمین های شیب دار توضیح داده گفته شده :
این فاصله آکس درب ورودی یعنی چی؟ و توی آزمون ابان 93 ، این 2.22 رو از کجا به دست آورده؟
خودتون و درگیر جزوه ها نکنین و در صورت امکان تصویرو ضمیمه سوالتون کنید تا راهنمایی شید .

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز

میشه لطف کنید و جزوه شیب دار رو بزارید اینجا
:gol:

دوستانی که تجربه امتحان طراحی رو دارین:
سر جلسه،وقتی پلان زیرزمین رو کشیدین،چجور پلان همکف رو از روش میکشین؟(محل ستون و آکس و داکت ها و ...) .....منظورم اینه چجور کپی میکنین؟
میشه از کاربن استفاده کرد؟!!
ورق های امتحانی تا حدی نازکند ستونای زیرزمینو میکشی بعد راپیدیشون میکنی بعد به راحتی می تونی برای طبقات بعد کپی کنی چون راپید مشخص می شه اما اگه با مداد باشه اصلا مشخص نمیشه;)

smosalli

عضو جدید
سلام مهندس عزیز نه لازم نیست چون گفته معتدل نگفته مرطوب.معمولا برای پایه 3 در سوال می نویسن معتدل و شما وقتی تراز خاصی بهتون ندادن از کد 0.00 شروع می کنین به حل پلان

آخه منطقی نیست از 0.00 شروع به حل پلان کنیم!اینجوری حدود 18متر رمپ میخوایم تا برسیم به حداقل ارتفاع غیر سرگیر(2.70-) یا به قول شما به 2-بخوایم برسیم 14متر رمپ میخوایم که 10مترش می افته داخل زیرزمین و برای حل سرگیری رمپ کلی باید تو همکف عقب نشینی داشته باشیم!!!وغیر این شاید اصلا برای حل پارکینگهات به مشکل بخوری.

smosalli

عضو جدید
دوستان عزیز چند سوال دیگه هم داشتم: اگه راهنماییم کنید ممنونتان میشم:

1. سول اسفند 89 به اقلیم معتدل اشاره کرده ودرصد ساخت رو 60%+2 گفته حالا این درصدرا برای کل طبقات در نظر میگیریم یا فقط همکف و بقیه بدون آن متر ساخته می شود. 60% میشه 20/40 ؟؟؟؟

2. سوال شهریور 91سایت پلان اندازه 14/60 را نشان داده که گفته پیشروی 80 سانتی متری داشته باشه 15/40 حالا این پیشوی را در همکف اعما ل میکنیم یا کلا اعمال میشود؟؟؟

3. در همین سال اشاره کرد ه که 2 واحد مجزا در 4 طبقه ولی 8 ماشین راجانمیده این سوال را چطور حل کنیم؟؟؟؟؟؟

60%+2متر برای کل طبقات در نظر گرفته میشه از زیرزمین تا آخرین طبقه.
34*60%=20.40متر+2=22.40
طول زمینت برای طراحی 14.60هست,پیشروی 80سانت برای زمین هایی هست که در مجاورت گذر12تا20متری هستن که این پیشروی در ارتفاع3.5متری تراز متوسط زمین اعمال میشه(طبق مبحث4).
تو این زمین حداکثر4تا پارکینگ در میاد,نگفته که حتما8 تا پارکینگ جانمایی کنید,فک کنم اگه یکی از گزینه ها رو انتخاب کنیم بهمون3تا پارکینگ میده و برای همین هم هست که گفته بهترین حالت رو انتخاب کنید!!

yas..

عضو جدید
سلام .من دستگاه پله ی آزمون آبان 93 را ترسیم کردم .ببینید اگه ایراد داشت بگین.مشاهده پیوست New Folder.rar

چون ارتفاع کل ساختمان از روی زمین تا جانپناه نباید بیشتر از 14/90 متر بشه .طبقات مسکونی ارتفاعش 2متر و 95 سانتی متر شد که برای حل کردن تعداد پله مجبور شدم یک بازو پله 9عدد 18 تایی شد و بازوی دوم کلا 8عدد پله شد که 6تاش ارتفاع 17 داره 2 تای دیگش 15 سانتی شد .نمیدونم چیکارش کنم.در ضمن پله ی طبقه ی همکف چون توی سوال گفته بود ارتفاع تا زیر سقف 4متر و 50 سانت باشه .450 به اضافه ی 30 سانت ضخامت سقف میشه 480 سانت که تعداد پله میشه 27 عدد با ارتفاع 18 سانت . من مجبور شدم 3تا پله را در ورودی دستگاه پله بدم و 24 تای دیگش شد دو بازو ی 12 تایی.پله ی طبقه ی زیرزمین هم به دلیل اینکه این 3 تا پله را توی همکف از کف طبقه آوردم بالا شد 18 تا با ارتفاع 18 سانت.هر کی حلش کرده لطف کنه بیاد بررسی کنه.:biggrin:

آخرین ویرایش:

zeinab_m2

عضو جدید
آخه منطقی نیست از 0.00 شروع به حل پلان کنیم!اینجوری حدود 18متر رمپ میخوایم تا برسیم به حداقل ارتفاع غیر سرگیر(2.70-) یا به قول شما به 2-بخوایم برسیم 14متر رمپ میخوایم که 10مترش می افته داخل زیرزمین و برای حل سرگیری رمپ کلی باید تو همکف عقب نشینی داشته باشیم!!!وغیر این شاید اصلا برای حل پارکینگهات به مشکل بخوری.
پس شما از چند چند شروع به حل پلان می کنید؟من حالت کلی رو میگم و همیشه هم جواب درست درمیاد.ارتفاع سرگیر برای پارکینگ های متوسط از 210 سانت شروع میشه از اون به بعد سرگیر نیست معلومه که باید توی همکف عقب نشینی ها رو رعایت کنیم هر جا که حیاط باشه و طول رمپ داخل حیاط تمون بشه مشکلی نداریم در غیر اینصورت هم ارتفاع سرگیر هست و هم عقب نشینی...

خانه آبشار

عضو جدید
سلام .من دستگاه پله ی آزمون آبان 93 را ترسیم کردم .ببینید اگه ایراد داشت بگین.مشاهده پیوست 244089

چون ارتفاع کل ساختمان از روی زمین تا جانپناه نباید بیشتر از 14/90 متر بشه .طبقات مسکونی ارتفاعش 2متر و 95 سانتی متر شد که برای حل کردن تعداد پله مجبور شدم یک بازو پله 9عدد 18 تایی شد و بازوی دوم کلا 8عدد پله شد که 6تاش ارتفاع 17 داره 2 تای دیگش 15 سانتی شد .نمیدونم چیکارش کنم.در ضمن پله ی طبقه ی همکف چون توی سوال گفته بود ارتفاع تا زیر سقف 4متر و 50 سانت باشه .450 به اضافه ی 30 سانت ضخامت سقف میشه 480 سانت که تعداد پله میشه 27 عدد با ارتفاع 18 سانت . من مجبور شدم 3تا پله را در ورودی دستگاه پله بدم و 24 تای دیگش شد دو بازو ی 12 تایی.پله ی طبقه ی زیرزمین هم به دلیل اینکه این 3 تا پله را توی همکف از کف طبقه آوردم بالا شد 18 تا با ارتفاع 18 سانت.هر کی حلش کرده لطف کنه بیاد بررسی کنه.:biggrin:[/QUOTE
1*ببین برش و طولی خواسته یا عرضی
2*4 تا 7 تا پله درسته
3*12و12و3 که جمعا میشه 27 از نظر اجرایی درست نیست.3 تا پله رو چی سواره؟رو هوا؟
4*پله رو میتونی با دست هم بکشی مهم تعدادشه چون تو اصلاح شمرده میشه
5*چاه آسانسور نداری
6*سقف کاذب نداری

soheyla d

عضو جدید
34*60%=20.40متر+2=22.40
طول زمینت برای طراحی 14.60هست,پیشروی 80سانت برای زمین هایی هست که در مجاورت گذر12تا20متری هستن که این پیشروی در ارتفاع3.5متری تراز متوسط زمین اعمال میشه(طبق مبحث4).
تو این زمین حداکثر4تا پارکینگ در میاد,نگفته که حتما8 تا پارکینگ جانمایی کنید,فک کنم اگه یکی از گزینه ها رو انتخاب کنیم بهمون3تا پارکینگ میده و برای همین هم هست که گفته بهترین حالت رو انتخاب کنید!!

mamnoon babate pasekhetan, yani ma kolan ham to hamkaf & ham to tabaghat ba andaze 14/60 tarahi mikonin
va behtarin gozine pele dar vasat va chasbideh be divar???

zeinab_m2

عضو جدید

ba har 2 javab mideh vali gozine dorost ra mikham bedanam?
با اونی که وقت کمتری بگیره ترسیمش

soheyla d

عضو جدید
34*60%=20.40متر+2=22.40

hala ma on pakh ra ham da pelane tabageh hamkaf & zirzamin bayad dashte bashim ya na toye tabagat in pakhi emal mishe?:confused:
sharmandeh in hame soal miporsa akhe vagean gijkonnandast soalat?:cry:

zeinab_m2

عضو جدید
hala ma on pakh ra ham da pelane tabageh hamkaf & zirzamin bayad dashte bashim ya na toye tabagat in pakhi emal mishe?:confused:
sharmandeh in hame soal miporsa akhe vagean gijkonnandast soalat?:cry:
داخل زیرزمین لازم نیست چون مساحتش رو میشه کمتر گرفت به حدی که انباری ها و تاسیسات تامین بشه ولی در بقیه طبقات اعمال میشه

yas..

عضو جدید
خواهش میکنم از همه پله ی آزمون آبان 93 را برای من توضیح بدین.ماه رمضان کمک کردن خیلی ثواب داره.

yas..

عضو جدید
سلام .من دستگاه پله ی آزمون آبان 93 را ترسیم کردم .ببینید اگه ایراد داشت بگین.مشاهده پیوست 244089

چون ارتفاع کل ساختمان از روی زمین تا جانپناه نباید بیشتر از 14/90 متر بشه .طبقات مسکونی ارتفاعش 2متر و 95 سانتی متر شد که برای حل کردن تعداد پله مجبور شدم یک بازو پله 9عدد 18 تایی شد و بازوی دوم کلا 8عدد پله شد که 6تاش ارتفاع 17 داره 2 تای دیگش 15 سانتی شد .نمیدونم چیکارش کنم.در ضمن پله ی طبقه ی همکف چون توی سوال گفته بود ارتفاع تا زیر سقف 4متر و 50 سانت باشه .450 به اضافه ی 30 سانت ضخامت سقف میشه 480 سانت که تعداد پله میشه 27 عدد با ارتفاع 18 سانت . من مجبور شدم 3تا پله را در ورودی دستگاه پله بدم و 24 تای دیگش شد دو بازو ی 12 تایی.پله ی طبقه ی زیرزمین هم به دلیل اینکه این 3 تا پله را توی همکف از کف طبقه آوردم بالا شد 18 تا با ارتفاع 18 سانت.هر کی حلش کرده لطف کنه بیاد بررسی کنه.:biggrin:[/QUOTE
1*ببین برش و طولی خواسته یا عرضی
2*4 تا 7 تا پله درسته
3*12و12و3 که جمعا میشه 27 از نظر اجرایی درست نیست.3 تا پله رو چی سواره؟رو هوا؟
4*پله رو میتونی با دست هم بکشی مهم تعدادشه چون تو اصلاح شمرده میشه
5*چاه آسانسور نداری
6*سقف کاذب نداری

خوب میشه شما درستش را ترسیم کنی من خیلی گیج شدم.ارتفاع 4 متر و 80 را چجوری میشه پله را دو بازو ترسیم کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این سقف کاذب را چجوری ترسیم کنم .فقط پله را کشیدم آسانسور را نکشیدم.

smosalli

عضو جدید
پس شما از چند چند شروع به حل پلان می کنید؟من حالت کلی رو میگم و همیشه هم جواب درست درمیاد.ارتفاع سرگیر برای پارکینگ های متوسط از 210 سانت شروع میشه از اون به بعد سرگیر نیست معلومه که باید توی همکف عقب نشینی ها رو رعایت کنیم هر جا که حیاط باشه و طول رمپ داخل حیاط تمون بشه مشکلی نداریم در غیر اینصورت هم ارتفاع سرگیر هست و هم عقب نشینی...

طبق مبحث4 حداقل ارتفاع غیر سرگیر پارکینگ زیرزمین 2.20 هست،انبار2.10 هست.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خواهش میکنم از همه پله ی آزمون آبان 93 را برای من توضیح بدین.ماه رمضان کمک کردن خیلی ثواب داره.
سوالتون دقیقا چیه؟ ارتفاع همکف که بلند تره منظورتون هست چه طور باید حل بشه ... معمولا سه تا گردش در نظر مگیرن و جای در باکس پله عوض میشه من اینطوری شنیدم و کارای دگه ام میشه انجام داد تایپک قبولیه آبان 93 رو ببنید نمونه هستش

وضعیت
موضوع بسته شده است.