تغییر تابعیت سامان تهماسبی کشتی گیر ایرانی

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرد اونه که توی شرایط سخت واسه کشورش بجنگه
نه وقتی یه جای دیگه دو زار بیشتر بهت دادن بری بشی برده خارجی ها
همیشه حالم از پول پرست ها بهم می خورده و می خوره

البته در مورد این آقا هنوز صحت خبر معلوم نیست

ولیکن همچین کاری از پستی هم یه چیزی اون ورتره

هیچوقت راجع به دیگران اینطور قضاوت نکن
به امضا من توجه کن

شاید مشکلی داشته....شاید مجبور بوده...چون واقعا کمتر ایرانی پیدا میشه که همچین کاری کنه
زور قضاوت نکن...حتی اگه تمامی مدرک علیه یه نفر باشه

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
هیچوقت راجع به دیگران اینطور قضاوت نکن
به امضا من توجه کن

شاید مشکلی داشته....شاید مجبور بوده...چون واقعا کمتر ایرانی پیدا میشه که همچین کاری کنه
زور قضاوت نکن...حتی اگه تمامی مدرک علیه یه نفر باشه

عزیز من که گفتم معلوم نیست همچین کاری کرده باشه
ولیکن حق با شماست
قضاوت در مورد دیگران نباید کرد
ولیکن اینجور مسائل اکثرا به خاطر پوله دیگه

forsha

عضو جدید
هیییییی روزگار امیدوارم که واقعا این کار رو نکرده باشه ولی اگه تن به چنین خفتی هم داده خب دیگه به ما ربطی نداره چون دیگه حتی هم وطن ما هم نیست آذربایجانی هم نیست یه آدم بی وطنه

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز من که گفتم معلوم نیست همچین کاری کرده باشه
ولیکن حق با شماست
قضاوت در مورد دیگران نباید کرد
ولیکن اینجور مسائل اکثرا به خاطر پوله دیگه

شاید مادرشون مشکل اساسی داشتن
سرطان مثلا..مجبور به پول بوددن...برای درمان مادرشونم شده رفته این کارو کرده
الله علم
امید که وطن فروشی نکرده باشه

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل تغيير تابعيت کشتی گیرملی ایرانی چیست ؟
سامان طهماسبي با دوبنده‌ي تيم ملي كشتي فرنگي آذربايجان در مسابقات جهاني مسكو به ميدان مي‌رود.

به گزارش ايسنا، سامان طهماسبي فرنگي كار وزن 84 كيلوگرم ايران و دارنده‌ي دو مدال برنز جهان و طلاي آسيا كه در المپيك هم نماينده ايران بود، به دليل مشكلات مالي و عدم توجه لازم به وي، دوبنده تيم ملي كشتي فرنگي آذربايجان را در مسابقات جهاني مسكو خواهد پوشيد تا يك كشتي‌گير ايراني رقيب ايراني‌ها شود.

فدراسيون جهان كشتي رسما حضور طهماسبي در تيم ملي آذربايجان را تاييد كرد و بر اين اساس وي جانشين "شالوا گادابادزه" در ليست نهايي شده است. طهماسبي امروز به روي باسكول وزن كشي مي‌رود.

آذربايجاني ها براي كشتي‌گيراني كه صاحب مدال جهاني شوند از 100 تا 200 هزار دلار پاداش در نظر گرفته و حقوق ماهيانه قهرمانان‌شان نيز حدود 4 هزار دلار است. اين شرايط مالي باعث شده تا بسياري از كشتي‌گيران روسي براي آذربايجان كشتي بگيرند.

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
سامان طهماسبی کيست و چرا تغيير تابعيت داد؟

سامان طهماسبی دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان، در مسابقات جهانی ۲۰۱۰ مسکو روی تشک خواهد رفت، اما با لباس (دوبنده)‌ تيم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربايجان!

اهل سنندج است و کرد زبان. او اولين نفری است که در وزن ۸۴ کيلوگرم موفق به کسب مدال جهانی برای کشتی فرنگی ايران شد. برنز جهانی گوانگ ژو و برنز جهانی باکو در دو سال پياپی رقم خورد.

طهماسبی برنده مدال طلای آسيا در سال ۲۰۰۷ است. در تمام اين سال ها هر بار از مسابقات مختلف بر می گشت، مثل ساير مدال آوران در برنامه های تلويزيونی صداوسيما حاضر می شد و هر بار فقط يک درخواست داشت: من بيکارم، برای گذران زندگی ام نياز به شغل دارم!

او مدتی قبل در رقابت های قهرمانی کشور جمهوری آذربايجان شرکت کرد و به قهرمانی رسيد. اما پس از بازگشت به ايران و بازتاب گسترده اين خبر، ضمن تکذيب تغيير تابعيت، به خبرگزاری ايسنا گفت: «به عنوان يک قهرمان ملی خواسته زيادی ندارم. تنها از رئيس‌جمهور و مسئولين می‌خواهم يک شغلی برايم فراهم کنند و مشکل مسکنم را حل کنند. درخواست من معقولانه است و می‌خواهم باز هم برای ايران افتخارآفرين شوم.»

حالا که تغيير تابعيت طهماسبی علنی شده است، مشخص می شود که مسئولين دولت با درخواست او موافقت نکرده اند. مگر اين که تا فردا و قبل از آغاز مسابقات، به هر طريق ممکن رضايت او را برای انصراف از حضور در مسابقات جلب کنند.

به زعم کارشناسان کشتی، تغيير تابعيت طهماسبی غير از بيکاری و مشکل مسکن، دليل ديگری هم داشت. او قربانی اختلافات فدراسيون کشتی با عبدالله عزيزی رئيس سابق کشتی کردستان شد.

منبع : radiofarda

rose gol

عضو جدید

کشورش نباید به فکر اون باشه؟
گزارشی که از حقوق ملی پوشا از تلویزیون پخش شدو دیدید؟
اونا نباید خجالت بکشن ازاینکه فقط به فوتبالیستی بی عرضه شون برسن؟
حرف فقط پول نیست وقتی 1جا ارزشتو درک نکرد هرکی باشه باید ولش کنی
شکم گشنه بگه وطن چیه؟
به نظر من درس خوبی واسه مسوولان بود
دستش درد نکنه

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که دارم فکر میکنم به این نتیجه رسیدم که بهتر هست ایشون اول بشند و کشتی گیر ایرانی ها شکست بدهند.تا این حکومت حداقل به خودش بیاد.ولی باز هم امیدی نیست بهشون

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
پول خوب و زندگی (شاید) راحت نوش جونش.
اما دلم براش میسوزه.
چون اونا به چشم یه خارجی بهش نگاه میکنن که تو تیم ملی شون کشتی میگیره.هیچوقت نمیتونه با گرفتن یه مدال برا مردم اون کشور قهرمان ملی باشه.همون جوری که رضازاده ,خادم یا ساعی برای کشور هستن باشه.

alireza-1991

عضو جدید
سلام
سامان طهماسبی دیروز(سه شنبه) در لباس تیم اذربایجان در همون دور نخست شکست خورد و حذف شد

*Essi*

اخراجی موقت

البته این مبارزه در حالت سخت شامل حال پهلوان تختی میشه که جز به ملت،به هیچکس اعتنا نکرد.

نه مثل رضازاده که از پاچه خواری آقا ،سوپر میلیونر شود،و برای تملق بگوید ترکیه به من پیشنهاد داد نرفتم.

رضا زاده روز به روز منفورتر خواهد شد.