تا حالا با جنس مخالف دوست بودی تو عمرت؟

تا حالا با جنس مخالف دوست بودی تو عمرت؟

• تاحالا با به هیچ عنوان با جنس مخالف دوست نبودم

رای: 65 43.9%
  • دوست بودم اما هیچ گونه رابطه جسمی برقرار نکردم

رای: 49 33.1%
  • رابطه جسمی داشتم اما رابطه جنسی نه(رابطه کامل نداشتم)

رای: 18 12.2%
  • دوست بودم و رابطه نسبتا کامل جنسی برقرار کردم

رای: 16 10.8%

• مجموع رای دهندگان
    148
وضعیت
موضوع بسته شده است.

server

عضو جدید
خوب فکر نمیکنی حامد که دخترا شاید نخوان بگن ؟
خودت که میدونی چقدر ذهن ادما منحرفه
ممکنه چه فکرایی بکنن

نه؟
اینجا که همدیگه رو نمیشناسیم واسه چی نخوان بگن ولی اون طور که من میدونم دخترا در این مورد خیلی کمتر حرف میزنن تا پسرا

میشه نظرسنجی رو به صورت خصوصی دراورد که مشخص نشه کی چه رای ای داده که فکر میکنم اینطوری بهتر باشه.
در هر صورت اگه میخواین گزینه های نظرسنجی رو اعلام کنین تا درستش کنم.
خوب گزینه هاش معلوه دیگه
1- بله دوست پسر
2- بله دوست دختر
3- نه خیر

آره بودم . و بنظر من کسی که دوست نبوده تا به حال و اقدام به تشکیل زندگی مشترک میکنه ، ضرر میکنه .
چون یه فرد بی تجربه یا کم تجربه به حساب میاد ..!
ولی بنظر من ننگ و اشتباه دونستن دوستی دختر و پسر از طرف خونوادشون کار اشتباهی . باید بتونن آزادانه از حال و هوای جنس مخالف با خبر شن تا بتونن جنس مخالفشون رو به خوبی بشناسن و بقول معروف فرد چشم و گوش بسته ای نباشن.
یه نظر دیگه که دارم اینه که بهتره کسانی که قصد ازدواج دارن با کسی ازدواج کنن که مدت زیادی باهاش دوست بودن و اونو بخوبی میشناسن .
گوش کردن حرف پدر و مادر واسه ازدواج فامیلی و یا شخصی که از جانب اونا معرفی میشه می تونه عاقبت خوبی به دنبال نداشته باشه .
این نظر شخصی منه :w16:
من زیاد با نظر شما موافق نیستم به نظر من باید با همه راحت بود ولی حد و حدود رو رعایت کرد و این بستگی به این داره که دوست پسر و دختر رو چطوری معنی کنیم که در ایران با معشوقه و چیزایی از این قبیل اشتباه گرفتن البته این نظر من هستش

حال کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من اولین دختری هستم که شجاعانه اعلام کردم

دخترا خودم هواتون رو دارم

بیاین یکی یکی رو کنین;)
عجب فرد شجاعی هستین :biggrin:

سلام بچه
در ادامه یکی از تاپیک ها خواستم واسمون مشخص بشه که چقدر تو جامعه رابطه دختر و پسر جریان داره
فقط خواهش میکنم بچه ها صادقانه جواب بدن تابه یه نتیج واقعی برسیم
ضمنا لطفا این نظر سنجی شرایط سنی هم داره اخه اونایی که سنشون خیلی کمه که معلومه موقعیت دوستی رو نداشتن هنوز
آقایون از 17 و خانوما از 15 به بالا لطفا شرکت کنن

من که ...
خودم هم نمیدونم :confused:
منو راهنمایی کنین
:cry::cry:
ولی فکر کنم ندارم ;)

HoOMan.tbz

عضو جدید
نیما جونم من فقط تلفنی صحبت نمی کردم بیرون می رفتم و ...

چیه خیلی جوون دیده می شم؟ علت متحول شدنمم اینا نبود مفصل یه روز وقت داشتم تعریف می کنم(همین خانومم بود علتش -البته اون موقع نبود و بعدا شد خانومم)

خدا به اعتقادم و دلم و توبم رحم کرد که صادق ترین و پاکترین فرد قسمتم شد
اگه اونجا نزدم علتش اون علامت زن زلیلی آخر جمله بود که یعنی احضارم کردن :w01:

server

عضو جدید
من داشتم فراوان
رفتم دانشگاه آدم شدم.البتع دوست دختر نداشتم ها اما 10 تا 10 تا می حرفیدم و شدیدم سر کار می زاشتم.نمی دونم چرا فک می کردم می خوان تیغم بزنن واس همین منم حسابی سر کارشون می زاشتم.اما الان عین سگ پشیمونم از کردم.
واقعا شاید فک کنین دموده فک می کنم یا پیر شدم و ... اما خدایش رابطه نداشتن قبل ازدواج مزخرفترین کار زندگیه و در عین حال بیهوده ترینش.افتخار داره آدم وقتی که ازدواج می کنه زنش اولین فردی باشه که باهاش صمیمیه.یه خورده فک کنین ,بیشتر توضیح می دم.
درکل عدالت خدارم فراموش نکنین . خارج از عدل خداست اگه یکی که رفته تمام عشق و حالشو کرده بیاد براش کسی رو قسمت کنه که اصلا پسر ندیده(آخه مردا عادتشونه هر غلطی می کنن آخر سر هم دنبال دختر تمیز واسه ازدواج می گردن):w02:
پس مطمئن باش هر جور که هستی همونجورش قسمتت می شه.:thumbsdown:

اینم بگم که با اینکه ارتباطم با دختر جماعت گسترده بود اما هیچ وقت به خودم این اجازرو ندادم که حتی دست یکیشونو لمس کنم.(البته فقط به خاطر اعتقاداتم)(اما نمی دونم چرا تو این اعتقادات شیکستن دل معنا نداشت.شاید فک می کردم قانون جنگل برقراره:w01:)
الحمد الله خداهم یکی رو قسمتم کرد که ...:w41:
خوب شد که حالا به اشتباه خودت پی بردی و پشیمون هستی

Matrix

عضو جدید
مختصر و مفيد :

تا وقتي كه شما اسم اين رو ميزاريد دوست پسر و دوست دختر مطمئن باشيد هيچ چيز عوض نميشه ! وقتي ميتونيد ادعاي يك رابطه ي واقعا" سالم رو بكنيد كه فقط از عنوان "دوست" استفاده كنيد ! اونم بدون در نظر گرفتن جنسيت!

منظور از دوستي سالم هم دوستي مثلا" دو تاپسر هست ، ارتباط فيزيكي دارند ، خيلي راحت هستند باهم ، خيلي كارا ميكنند ولي تو يه همچين دوستي اي هيچكس به فكر حرمت شكني نيست ! هيچكس از دوستي اهداف ... نداره!

البته شايد بد منظورمو گفته باشم !

phalagh

مدیر بازنشسته
مختصر و مفيد :

تا وقتي كه شما اسم اين رو ميزاريد دوست پسر و دوست دختر مطمئن باشيد هيچ چيز عوض نميشه ! وقتي ميتونيد ادعاي يك رابطه ي واقعا" سالم رو بكنيد كه فقط از عنوان "دوست" استفاده كنيد ! اونم بدون در نظر گرفتن جنسيت!

منظور از دوستي سالم هم دوستي مثلا" دو تاپسر هست ، ارتباط فيزيكي دارند ، خيلي راحت هستند باهم ، خيلي كارا ميكنند ولي تو يه همچين دوستي اي هيچكس به فكر حرمت شكني نيست ! هيچكس از دوستي اهداف ... نداره!

البته شايد بد منظورمو گفته باشم !
دوستی معمولی؟!!!!!!!!!
چند نفر از شما ها حاضرید همسرتون بعد از ازدواج هم از این دوستای سالم و معمولی!! داشته باشه؟

Matrix

عضو جدید
دوستی معمولی؟!!!!!!!!!
چند نفر از شما ها حاضرید همسرتون بعد از ازدواج هم از این دوستای سالم و معمولی!! داشته باشه؟

بحث ما در مورد عقايد همسرداري و .. نبود .
منم اسمي از دوستي معمولي نبردم !

اون تعريف من ، متاسفانه تعريف خارجي ها هست ! يعني فرهنگ يه عده آدم بي فرهنگ ! كه متاسفانه تو مملكت ما ... ديگه خيلي خيلي بايد دو طرف ايده آل فكر كنند تا به يه همچين حالتي برسند !

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کشور ما چون از بچگی دیوار کشیده میشه تا آخره دانشگاه همه چیز با اونا فرق میکنه
پس بیاین تو فرهنگ خودمون نگاه کنیم
خوب من بیام پایین از منبر!:child:

نیما جونم من فقط تلفنی صحبت نمی کردم بیرون می رفتم و ...

چیه خیلی جوون دیده می شم؟ علت متحول شدنمم اینا نبود مفصل یه روز وقت داشتم تعریف می کنم(همین خانومم بود علتش -البته اون موقع نبود و بعدا شد خانومم)

خدا به اعتقادم و دلم و توبم رحم کرد که صادق ترین و پاکترین فرد قسمتم شد
اگه اونجا نزدم علتش اون علامت زن زلیلی آخر جمله بود که یعنی احضارم کردن :w01:
نه هومن جون منظورم این نبود که شما فقط تلفنی صحبت کردی.
من فقط آخرش رو گفتم که ممکنه مثل شما همه چیزو ترک کنند بذارند کنار . وگرنه میدونم شما در این زمینه پیش کسوت بودید! ;)

Matrix

عضو جدید
تو کشور ما چون از بچگی دیوار کشیده میشه تا آخره دانشگاه همه چیز با اونا فرق میکنه

موضوع اينه كه فرهنگ ما رو له كردند ! تنها چيزي كه ما الآن به نام فرهنگ ميشناسيم دستورات تغيير يافته اي از اسلام هست ! همين!

فكر ميكنم بايد يك الگو پيدا كنيم ... كه من در اين موارد واقعا" عاشق فرهنگ خارجي ها هستم !

بازم به نظر من اگه وقت انتخاب دوست چشممون رو بروي جنسيت طرف مقابل ببنديم ... هيچكس نميتونه به دوستي ما با كسي ايراد بگيره!

همینه
مشکله ما همینه که از بچگی بین زنا و مردا دیوار میبینیم . وقتی بزرگ میشیم فکر میکنیم دیگه کاملا روی پای خودمونیم و کاملا آزادیم و هر کاری خواستیم میتونیم انجام بدیم و در حقیقت عقده بچگی رو خالی میکنیم .
چرا خارجی های بی فرهنگ ( بقول ماتریکس) وقتی با جنس مخالفشون دوست هستند فقط از کلمه دوستی استفاده میکنن ؟ یعنی شاید کارهای جنبی هم باهاش انجام بدن ولی هر چیزی سر جای خودشه و حرمت همدیگرو نگه میدارن . ( عقده ندارن چون از بچگی دیوار ندیدن ) ولی اینجا اگه بفهمن با یکی دوستی دیگه مردم واسه خودشون تا آخرش میرن که دیگه آره این میخواد ..... ( چون فرهنگ ما اینجوری جا افتاده دیگه )

موضوع اينه كه فرهنگ ما رو له كردند ! تنها چيزي كه ما الآن به نام فرهنگ ميشناسيم دستورات تغيير يافته اي از اسلام هست ! همين!

فكر ميكنم بايد يك الگو پيدا كنيم ... كه من در اين موارد واقعا" عاشق فرهنگ خارجي ها هستم !

بازم به نظر من اگه وقت انتخاب دوست چشممون رو بروي جنسيت طرف مقابل ببنديم ... هيچكس نميتونه به دوستي ما با كسي ايراد بگيره!
نمیشه جنسیت رو نادیده گرفت
یعنی نمیشه با یه دختر دوست بود و فکر کنی با یه پسر دوستی! چون نیازها و برخوردهای این دو جنس با هم خیلی فرق میکنه
بنظر من اگه بخوای با دختری دوست باشی و به دیده هم جنست بهش نگاه کنی ، دوستی پایداری نخواهد بود .
به دیده جنس مخالف باید نگاه کنی ولی ارزشها و حرمتهارو حفظ کنی

Matrix

عضو جدید
همینه
مشکله ما همینه که از بچگی بین زنا و مردا دیوار میبینیم . وقتی بزرگ میشیم فکر میکنیم دیگه کاملا روی پای خودمونیم و کاملا آزادیم و هر کاری خواستیم میتونیم انجام بدیم و در حقیقت عقده بچگی رو خالی میکنیم .
چرا خارجی های بی فرهنگ ( بقول ماتریکس) وقتی با جنس مخالفشون دوست هستند فقط از کلمه دوستی استفاده میکنن ؟ یعنی شاید کارهای جنبی هم باهاش انجام بدن ولی هر چیزی سر جای خودشه و حرمت همدیگرو نگه میدارن . ( عقده ندارن چون از بچگی دیوار ندیدن ) ولی اینجا اگه بفهمن با یکی دوستی دیگه مردم واسه خودشون تا آخرش میرن که دیگه آره این میخواد ..... ( چون فرهنگ ما اینجوری جا افتاده دیگه )

البته يادآوري كنم كه :
طبق يه سريال طنز معروف 240 قسمتي كه من ديدم ! يه جورايي حس ميكنم فرهنگشون دستم اومده !
خارجي ها كلا" دو نوع دوستي دارند !
1- اوني كه بهش ميگن دوست و فرقي هم نميكنه هم جنس باشه يا .... ! تو اين مدل دوستي ها يه سري حرمتها هست كه هميشه حفظ ميشه ! شايد باورش سخت باشه ولي اين دوستها درست مثل خواهر و برادر هستن ....
2- اون دوستي اي كه ازش به عنوان date ياد ميكنند . اون هم به اين شكل هست كه اين دوستي ها بيشتر به خاطر رفع نيازهاي جنسي'شون هست و اينكه اگر اين شخصي كه باهاش تو date هستن ... يك دوسته خوب هم باشه ! اين ميتونه به ازدواج منتهي شه ! وگر نه بعد از يه مدت ميرن سراغ يكي ديگه !
ولي در يك زمان خاص فقط با يك نفر اين دوستي رو دارند!

ولي تو كشور ما چطوريه !؟

من ميگم بايد يه جورايي خودمون رو عادت بديم كه ما هم دوستي هامون رو از غرايضمون جدا كنيم ! يعني دوستي نوع اول رو داشته باشيم با بقيه!

نمیشه جنسیت رو نادیده گرفت
یعنی نمیشه با یه دختر دوست بود و فکر کنی با یه پسر دوستی! چون نیازها و برخوردهای این دو جنس با هم خیلی فرق میکنه
بنظر من اگه بخوای با دختری دوست باشی و به دیده هم جنست بهش نگاه کنی ، دوستی پایداری نخواهد بود .
به دیده جنس مخالف باید نگاه کنی ولی ارزشها و حرمتهارو حفظ کنی

نه نه. من ميگم فقط وقت انتخاب دوست بايد اينكارو كنيم ! كه دوست رو به خاطر غرايض و هوسها انتخاب نكنيم ! اونو به خاطر افكار و رفتارش انتخاب كنيم!
حالا بعدش اگر دختر بود يه طوري باش رفتار ميكنيم و اگر پسر بود يه طور ديگه!

bacheironi_or2

عضو جدید
من خودم شخصا قبول دارم م ن 4 ساله بايكي دوستم و اين رابطه به قدري صميمي است كه به هم كاملان اعتماد داريم . بعدم دوستي گفتن نه چيزه ديگه هيچ كس به دوست خودش رابطه نا مناسب نداره اونهايي كه دان در اصل دوست نيستن بلكه رابطه مي خوان به اسم دوستي همينا.:)

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اون سریال 240 قسمتی فرندز رو دیدم داش ماتریکس
خیلی باحاله
دوستی هاشون هم خیلی جالبه
اما اگه دقت کنی او مو سیاهه همش دنباله غذا و رابطه!! از اون مدل هست و تقریبا همش هم دارن در این موردا صحبت میکنن! البته بین خودشون که دوست هستند زیاد در بند این چیزا نیستن و فقط رابطشون با دیگران رو تعریف میکنن!
راستی راس از همشون باحال تره:w15:

Matrix

عضو جدید
منم اون سریال 240 قسمتی فرندز رو دیدم داش ماتریکس
خیلی باحاله
دوستی هاشون هم خیلی جالبه
اما اگه دقت کنی او مو سیاهه همش دنباله غذا و رابطه!! از اون مدل هست و تقریبا همش هم دارن در این موردا صحبت میکنن! البته بین خودشون که دوست هستند زیاد در بند این چیزا نیستن و فقط رابطشون با دیگران رو تعریف میکنن!
راستی راس از همشون باحال تره:w15:

ايول ! پس تو هم ديدي ؟؟؟

آره . منظورت Joey هست كه خوب اون يه استثناست ! بين 6 نفر فقط يك نفر اينطوريه! و اين نشون ميده كه تو هر جمعي به هر حالي يه سري هستن كه...
آخه سريال در همچين حالتي ساخته شده ! مثلا" شايد هر ده قسمت يه بار خيلي كوتاه در مورد شغل يكيشون نشون بده ! يا در مورد بقيه كارها...

آقا بحث در مورد سريال مختومه'ست ها ! تاپيك رو منحرف نكن ديگه!

باحال تر از همه Joey هست به نظر من ! حرفاش و حركاتش خيلي باحاله! بعدشم Ross , pheobe

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوبی که چند تا تختش کمه:w15:
آره تو دخترا اون بهتره!
راستی چندلر شبیه اون آواتار امیر محسنی نیست؟;)
خوب شرمنده تاپیک داره منحرفات میشه!(ببین من و تو نباید همزمان وارد تاپیکی بشیم! یکی مون هم برای منحرف کردن یک تاپیک بلکم یک تالار !! بلکم یک باشگاه کافیست!!!:whistle: وای به حال دو تامون!)
داشتم میگفتم!
فرهنگ اونا با ما فرق داره داداش
ما که نمیتونیم بگیم بیایم مثله اونا بشیم
اگرم بخوایم بشیم کمیته و نیروی انتظامی نمیذاره!:whistle:
البته من بازم معتقدم بچه های نسل جدید اصلا زیر بار حرف این نظام نخواهند رفت و 10 سال دیگه خدا بخیر گرداناد!
البته چون برنامه ریزی نشده، به نظرم اوضاع خیلی بد میشه! چون بچه ها فقط از طریق فیلمهای هالیوودی و اونم دیدن نایت کلابها و فرهنگ پست این کشورها و تقلید دارن پیش میرن
نمونش هم ایکس پارتی ها و هزارتا کوفت و زهرمار دیگست که روز به روز بیشتر میشه
خلاصه خدا بخیر گرداناد:w05:

Matrix

عضو جدید
فوبی که چند تا تختش کمه:w15:
آره تو دخترا اون بهتره!
راستی چندلر شبیه اون آواتار امیر محسنی نیست؟;)
خوب شرمنده تاپیک داره منحرفات میشه!
داشتم میگفتم!
فرهنگ اونا با ما فرق داره داداش
ما که نمیتونیم بگیم بیایم مثله اونا بشیم
اگرم بخوایم بشیم کمیته و نیروی انتظامی نمیذاره!:whistle:
البته من بازم معتقدم بچه های نسل جدید اصلا زیر بار حرف این نظام نخواهند رفت و 10 سال دیگه خدا بخیر گرداناد!
البته چون برنامه ریزی نشده، به نظرم اوضاع خیلی بد میشه! چون بچه ها فقط از طریق فیلمهای هالیوودی و اونم دیدن نایت کلابها و فرهنگ پست این کشورها و تقلید دارن پیش میرن
نمونش هم ایکس پارتی ها و هزارتا کوفت و زهرمار دیگست که روز به روز بیشتر میشه
خلاصه خدا بخیر گرداناد:w05:

همون چون چندتا تختش كمه دوست داشتنيه !:دي چندلر هم آره ! اونم آدم باحاليه ! در كل تمام بازيگراي اين فيلم يه پا جواد رضويان هستن !:دي

----------

آره موافقم ! متاسفانه . ولي وقتي جلوي خوبي و بدي رو با هم بگيرند .. ديگه كسي واسه پيدا كردن عادات خوب خودشو به دردسر نميندازه ولي خيليها به سمت اون بدي ها كشيده ميشن!
منم چندان اميدوارم نيستم !

گل پسر

عضو جدید
برای چی برگرده بی خیال راهی که غلط باشه خراب می شه درست کردن دوباره نداره چون غلط غلط

گل پسر

عضو جدید
البته نمی خوام از مدلی ها ... حرف بزنم
این رابط به من خیلی کمک کرد می شه گفت نگرش منو عوض کرد به طرف مثبت
خیلی از نگرش رهای بچه گونه منو عوض کرد
و بعضی تجربه های مثبت به دست آوردم درس گرفتم با جیز های منفی آشنا شدم
خیلی جاها رفتم که خیلی پشیمونم
در کل به جالب بود :biggrin:

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تبریک میگم
من خیلی زود وابسته میشم.ترجیح می دم با جنس مخالف دوست نشم.البته به نوع دوستی هم بستگی داره

phalagh

مدیر بازنشسته
بحث ما در مورد عقايد همسرداري و .. نبود .
منم اسمي از دوستي معمولي نبردم !

اون تعريف من ، متاسفانه تعريف خارجي ها هست ! يعني فرهنگ يه عده آدم بي فرهنگ ! كه متاسفانه تو مملكت ما ... ديگه خيلي خيلي بايد دو طرف ايده آل فكر كنند تا به يه همچين حالتي برسند !
انگار من نتونستم منظورم رو خوب بیان کنم.
ببینید الان شما (منظورم شخص شما نیست،بلکه بعضی از کسانی که تو این تاپیک دارن نظر میدن) دارید میگید که دوستی بین دوجنس مخالف میتونه مثل دوستی بین دو هم جنس باشه.وباید چشممون رو روی جنسیت ببندیم.
من میگم فرض کنیم حرف شما درست و این دو تا هیچ فرقی نداشته باشن.خوب دوستی که فقط به دوران تجرد مربوط نمیشه.هر انسانی چه متاهل و چه مجرد یه سری دوست داره.حالا شما که به همسرتون نمیگید که باید دوستاتو بزاری کنار. پس اگه این دونوع دوستی فرقی با هم ندارن پس همسر شما باید اجازه داشته بعد از ازدواج هم همچین دوستایی داشته باشه.
اما آیا واقعا همچین اجازه ای داره؟

phalagh

مدیر بازنشسته

اینکه توی جامعه ما دوستی دختر و پسر پذبرفته شده نیست نمیشه بگیم کاملا به اعتقادات اسلامی ربط داره.دیدم خانواده هایی رو که امیشه گفت به اعتقادات و اصول اسلامی پایبندن اما روی این مسئله بسیار بسیار حساسن. این حساسیت به بافت سنتی جامعه ما برمیگرده. و در گذشته ها ریشه داره و همش به فرهنگ اسلامی ربط نداره.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب فکر نمیکنی حامد که دخترا شاید نخوان بگن ؟
خودت که میدونی چقدر ذهن ادما منحرفه
ممکنه چه فکرایی بکنن

نه؟
دیگه انقدر خودت و. تحویل نگیر بابا

همین خارجیا بودن که فرهنگشون و تو این مسائل تو سر ما میزدن
برای همینم الآن هر بچه ای که توی کشوری مثل آلمان به دنیا میاد ...بابائه میره آزمایش دی ان ای می گیره

دوستی معمولی؟!!!!!!!!!
من حاضرم
ولی به قول خودت ...اگه سالم باشه .....اسمش روشه ...سالم
انگار من نتونستم منظورم رو خوب بیان کنم.
ببینید الان شما (منظورم شخص شما نیست،بلکه بعضی از کسانی که تو این تاپیک دارن نظر میدن) دارید میگید که دوستی بین دوجنس مخالف میتونه مثل دوستی بین دو هم جنس باشه.وباید چشممون رو روی جنسیت ببندیم.
من میگم فرض کنیم حرف شما درست و این دو تا هیچ فرقی نداشته باشن.خوب دوستی که فقط به دوران تجرد مربوط نمیشه.هر انسانی چه متاهل و چه مجرد یه سری دوست داره.حالا شما که به همسرتون نمیگید که باید دوستاتو بزاری کنار. پس اگه این دونوع دوستی فرقی با هم ندارن پس همسر شما باید اجازه داشته بعد از ازدواج هم همچین دوستایی داشته باشه.
اما آیا واقعا همچین اجازه ای داره؟
منظورت از همچین دوستایی چیه؟
اگه سالمه خب اشکالی نداره
ممکنه خود من هم بعد ازدواجم با دوستای سالمم ارتباطم و نگه دارم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا