تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
مهندس جان نثاری ، یه سوال دیگه ، ایمیل مخصوص هست که ما یک سری از ایرادهایی رو که وجود داره و پیشنهادهای خودمون رو برای شرکت سازنده ارسال کنیم ، شاید که در آینده این موارد اصلاح بشه و یا قابلیت های جدید اضافه بشه ؟؟ و یا اینکه من برای شما ارسال کنم ، و شما از طریق شرکتتون این پیشنهادها رو ارسال کنید ؟

مشکلات و پیشنهادهای کاربران بیشتر از طریق نمایندگی های فروش و خدمات شرکت انجام می شود. برای مثال شرکت Maverick به آدرس زیر یکی از آنهاست:​
اما شما می توانید ایراد یا پیشنهادتان در مورد برنامه را به این شرکت یا حتی بطور مستفیم به خود شرکت داسو ارسال کنید. مطمئن باشید صددرصد مورد توجه قرار می دهند.​

parsa s

عضو جدید
دوستان سلام
ماژول Simdesigner برای R18 رو ار کجا می تونم تهیه کنم ؟ آیا آموزش مناسبی برای این ماژول وجود داره ؟؟ ( البته هدفم بدست آوردن نیروها و ممان های وارد بر قطعات یک مکانیزمه ) ... البته اگه راه مناسبی برای این کار غیر از این ماژول سراغ دارین کمک کنید ... می خوام تا حد امکان ساده باشه و زیاد درگیر یادگیری یک نرم افزار مشکل نشم ...
با تشکر
سال خوبی داشته باشید

E_khaleghi

کاربر فعال
دوستان عزيز فرق بين سرويس پك هايي كه ارائه ميشه در چيه؟
مثلا براي R19 سرويس پك 2 (SP2) كه توي DVD نرم افزار هست نصب ميكردم و بعدا سرويس پك 5 (SP5) رو هم دانلود كردم و نرم افزار رو پاك كردم و دوباره همراه سرويس پك جديد نصب كردم ولي نميدونم چه تفاوتي با قبلي كه نصب كرده بودم داره.

آخرین ویرایش:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
دوستان عزيز فرق بين سرويس پك هايي كه ارائه ميشه در چيه؟
مثلا براي R19 سرويس پك 2 (SP2) كه توي DVD نرم افزار هست نصب ميكردم و بعدا سرويس پك 5 (SP5) رو هم دانلود كردم و نرم افزار رو پاك كردم و دوباره همراه سرويس پك جديد نصب كردم ولي نميدونم چه تفاوتي با قبلي كه نصب كرده بودم داره.
سرویس پک ایرادهای موجود در برنامه را رفع می کند. همیشه آخرین سرویس پک، سرویس پک های قبلی را هم شامل می شود بنابراین فقط کافی است آخرین سرویس پک موجود را نصب کنید. نیازی به دوباره نصب کردن برنامه برای نصب سرویس پک جدید هم نیست.​

amircatia

عضو جدید
فرمول نویسی

فرمول نویسی

سلام من می خواهم فرمولی داشته باشم تا به وسیله اون بتونم هر چند ضلعی که خواستم و بکشم ومشکل اساسی روی این می باشد که چگونه تعداد اضلاع رو باید کم وزیاد کنم. اما مطمئنم که شدنی, چون تعداد دندانه های چرخدنده پارامتریک قابل تغییر می باشد.ممنون می شم اگه کمکم کنید. :) اینم آدرس ایمیلم a.taghipour68@gmail.com

smmoosavian

عضو جدید
سلام من می خواهم فرمولی داشته باشم تا به وسیله اون بتونم هر چند ضلعی که خواستم و بکشم ومشکل اساسی روی این می باشد که چگونه تعداد اضلاع رو باید کم وزیاد کنم. اما مطمئنم که شدنی, چون تعداد دندانه های چرخدنده پارامتریک قابل تغییر می باشد.ممنون می شم اگه کمکم کنید. :) اینم آدرس ایمیلم a.taghipour68@gmail.com

دوست عزیز فکر نمی کنم کسی به شما ایمیل بزنه ، جواب سوالتون رو توی همین تاپیک باید بگیرید:

توی محیط sketcher این قابلیت وجود نداره. این هم که می بینید تعداد دندانه های چرخدنده تغییر می کنه به دلیل اینه که اون دندانه ها sketch نیستند بلکه اَشکالی هستند که توی GSD یا همون shape design توسط دستور circular pattern ایجاد شده اند .
شما با تعریف یک پارامتر از نوع integer می تونید تعداد تکرارها رو در دستور circular pattern کنترل کنید.

همچنین اگر فقط به یک منشور با مقطع چند ضلعی نیاز دارید کافیه ابتدا ، یک مثلث درست کنید و طول ضلع و زاویه رو مشخص کنید . به فیلمی که گذاشته ام توجه کنید.

amin dd

عضو جدید
خودم مشکل رو حل کردم، برای اینکار باید فایل JS0GROUP.dll (کرک شده مربوط به 64 بیتی ) رو در فولدر \Dassault Systemes\B20\win_b64\code\bin و فایل JS0GROUP.dll (کرک شده مربوط به 32 بیتی ) رو در فولدر \ Dassault Systemes\B20\win_b64\code\bin32 کپی کنید.
این فایلا رو میتونی اپ کنی؟

amircatia

عضو جدید
DRAFTING

DRAFTING

سلام من همیشه بعد از اتمام اندزه گذاری مجبورم تمام انها رو انتخاب کنم و از قسمت سمبل در بخش تنظیمات سمبل مد نظرمو انتخاب کنم.درقسمت استاندارد از قسمت Tools جایی برای ثابت کردن سمبل نبود وفقط قادر به اندازه و زاویه ی سمبل می باشیم . ممنون می شم کمکم کنید شکل این قسمت رو در زیر نشان دادم.مشاهده پیوست 49719

smmoosavian

عضو جدید
سلام من همیشه بعد از اتمام اندزه گذاری مجبورم تمام انها رو انتخاب کنم و از قسمت سمبل در بخش تنظیمات سمبل مد نظرمو انتخاب کنم.درقسمت استاندارد از قسمت Tools جایی برای ثابت کردن سمبل نبود وفقط قادر به اندازه و زاویه ی سمبل می باشیم . ممنون می شم کمکم کنید شکل این قسمت رو در زیر نشان دادم.مشاهده پیوست 49719

شما باید استاندارد drafting رو تغییر بدید. توی استاندارد حتی ریز ترین جزئیات رو هم می تونید کنترل کنید. مثل همین چیزی که عکسشو گذاشته اید. توی همین تاپیک ، دوستان قبلا در مورد نحوه ویرایش استانداردها به طور کامل و به تفصیل توضیح داده اند. شما کافیه پست های همین تاپیک رو که مربوط به همین یکی دو ماه اخیر میشه بررسی کنید. حتما پیداش می کنید.

amircatia

عضو جدید
مهندس موسویان من از آخر تا صفحه صد رو که تا آخرین روز از سال2010 بود رو دیدم اما جواب سوالمو پیدا نکردم . من می دونم چه جوری قسمت استاندارد فعال میشه فقط نوع سمبل ها را پیدا نمی کنم ممنون می شم اگه براتون امکان پذیر باشه مسیر سمبل ها رو در قسمت استاندارد نشون بدید
مهندس من برای بزرگ نمایی و جابجایی وچرخش با موس رو نمی تونم انجام بدم و صفحه ی زیر ظاهر میشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

مشاهده پیوست 49769

آخرین ویرایش:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
مهندس موسویان من از آخر تا صفحه صد رو که تا آخرین روز از سال2010 بود رو دیدم اما جواب سوالمو پیدا نکردم . من می دونم چه جوری قسمت استاندارد فعال میشه فقط نوع سمبل ها را پیدا نمی کنم ممنون می شم اگه براتون امکان پذیر باشه مسیر سمبل ها رو در قسمت استاندارد نشون بدید
مهندس من برای بزرگ نمایی و جابجایی وچرخش با موس رو نمی تونم انجام بدم و صفحه ی زیر ظاهر میشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

مشاهده پیوست 49769

احتمالا تنظیمات ماوس تان باعث این مشکل شده است. برنامه تنظیم ماوس را اجرا کنید و ببینید برای راست کلیک چطور تنظیم شده است.

تنظیم اندازه پیکان و نوع خط مورد استفاده برای اندازه‌های نقشه:
tools-standards
category: drafting
file:iso یا هر استاندارد دیگر
iso-styles
و مثلا برای اندازه‌گذاری از نوع طولی یا فاصله:
length/distance dimension

برای فعال شدن مقادیر باید کتیا را در حالت admin اجرا کنید که برای اینکار باید در ابتدا یک محیط استاندارد جدید ایجاد کنید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ک-مرجع-CATIA?p=3166026&viewfull=1#post3166026

amircatia

عضو جدید
مونتاژچرخدنده

مونتاژچرخدنده

سلام برای اینکه چرخدنده ها دندانه درگیرشان بر هم مماس شوند چه کار باید نمود یا به صورتی کجای ان می بایست نقطه یا صفحه ای تعریف نمود وانها رابر هم مماس نمود اینم عکسش ممنون میشم راهنماییم کنید.
مشاهده پیوست 50219

arjmand200

عضو جدید
از دوستان کسی یک کتاب یا مجموعه آموزشی برای طراحی قالب Core Cavity را دارند ؟؟

ebrahimsakht

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم.
چطور میشه تو انسیس یه بار گسترده به صورت تابع داد.
ممنون میشم کمک کنید نیاز فوری دارم

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام برای اینکه چرخدنده ها دندانه درگیرشان بر هم مماس شوند چه کار باید نمود یا به صورتی کجای ان می بایست نقطه یا صفحه ای تعریف نمود وانها رابر هم مماس نمود اینم عکسش ممنون میشم راهنماییم کنید.
مشاهده پیوست 50219

از قید contact بین دو سطح استفاده کنید.

MeNo

عضو جدید
دوستان یه سوال دارم.
چطور میشه تو انسیس یه بار گسترده به صورت تابع داد.
ممنون میشم کمک کنید نیاز فوری دارم

بفراما شاهد از غیب رسید.
داداش یه سری به لینک زیر بزن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/48594-%D9%85%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D8%B3?p=373294&highlight=#post373294

کد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/48594-%D9%85%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D8%B3?p=373294&highlight=#post373294

smmoosavian

عضو جدید
مشاهده پیوست 50219

من همیشه برای این کار میام اول دایره های گام هر دو تا چرخدنده رو رسم می کنم یا اگه از قبل رسم شده ، اون ها رو مرئی می کنم ، و سپس در نقطه تلاقی دایره گام با منحنی اینولوت ، در هر دو چرخدنده یک نقطه ایجاد می کنم. سپس با استفاده از دستور snap ، دو تا نقطه رو به هم متصل می کنم . در این روش هیچ قیدی ایجاد نمی شه. و اگر بخواید توی DMU kinematics حرکت اونها رو ببینید ، مشکل بصری در مکانیزم ایجاد نمیشه.  

smmoosavian

عضو جدید
مشاهده پیوست 50219

من همیشه برای این کار میام اول دایره های گام هر دو تا چرخدنده رو رسم می کنم یا اگه از قبل رسم شده ، اون ها رو مرئی می کنم ، و سپس در نقطه تلاقی دایره گام با منحنی اینولوت ، در هر دو چرخدنده یک نقطه ایجاد می کنم. سپس با استفاده از دستور snap ، دو تا نقطه رو به هم متصل می کنم . در این روش هیچ قیدی ایجاد نمی شه. و اگر بخواید توی DMU kinematics حرکت اونها رو ببینید ، مشکل بصری در مکانیزم ایجاد نمیشه.  

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا یه مشکلی برام پیش اومده
من یه فایل کتیا از یه نفر گرفتم. روی geometrical set هایی که به صورت مخفی و کمرنگ هستند کلیک و گزینه hide/showرو که میزنم اون حالت کمرنگیش عوض نمیشه. کسی میدونه مشکل چیه؟ اینم عکسشمشاهده پیوست 50242

parsa s

عضو جدید
سلام
من یه فایل دارم که از چند پارت مونتاژ شده تشکیل شده ... چطوری می تونم پارت ها رو بصورت جداگانه Save کنم ؟
با تشکر

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من یه فایل دارم که از چند پارت مونتاژ شده تشکیل شده ... چطوری می تونم پارت ها رو بصورت جداگانه Save کنم ؟
با تشکر
میتونی از گزینه Save management استفاده کنی که تو منوی File وجود داره.

rica

عضو جدید
سلام ببخشید این شکل روجوری باید بکشم میشه دوستان توضیح بدن آخه من مبتدی هستم
اون قسمت های شیب دارو چجوریباید بکشم با کدوم دستور

E_khaleghi

کاربر فعال

اين فيلمو ببين
قيدگذاري واندازه گذاريشو ديگه خودت انجام بده
http://www.4shared.com/file/zpH8vNfT/Untitled.html

راستي دوستان محدوديت حجمي براي فايلهاي ضميمه وجود داره؟
من اين فايل 3.4 مگابايتي رو نتونستم روي خود سايت آپلود كنم مجبور شدم بفرستم 4share

آخرین ویرایش:

smmoosavian

عضو جدید
فرض کنید هر کدوم از اون خونه های جدولی ، 5 میلی متره ، با این حساب می تونید با 3 بار استفاده از دستور pad و یک بار دستور mirror این مدل رو ایجاد کنید. البته این راهیه که به ذهن من رسیده شاید کس دیگری باشه که از روش بهتری بتونه این کار رو انجام بده. فیلم ضمیمه رو دانلود کنید

• Like
واکنش ها: rica

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
آقا یه مشکلی برام پیش اومده
من یه فایل کتیا از یه نفر گرفتم. روی geometrical set هایی که به صورت مخفی و کمرنگ هستند کلیک و گزینه hide/showرو که میزنم اون حالت کمرنگیش عوض نمیشه. کسی میدونه مشکل چیه؟ اینم عکسشمشاهده پیوست 50242

احتمالا در چند سطح مختلف پنهان سازی انجام شده است. مثلا یک سطح و همینطور Geometrical set دربرگیرنده آن. یا حتی یک geometrical sets که در درون geometrical set دیگر است و هر دو پنهان سازی شده اند. برای نمایش اشیا، باید هر دو آنها نمایش show داده شوند.

amircatia

عضو جدید
سلام این هم سومین روش برای طراحی مدل شما(منتظر چهارمیش هستیم:D)

• Like

rica

عضو جدید
ممنون از دوستان خیلی ممنون
ولی یه خواهش دیگه داشتم
این شکل زیر نگاه بکنید میبینیدکه شکلهای زیادی هستن که اکثرا شیب دار وزاویه دار هستن من میخوام که به طور کلی یادبگیریم یعنی یه دستورکلی باشه که بشه برا همه این شکلها پیاده کرد
یه روشی یاد بدین که بشه همه این شکل ها رو کشید

مجتبی ورشاوی2

عضو جدید
ممنون از دوستان خیلی ممنون
ولی یه خواهش دیگه داشتم
این شکل زیر نگاه بکنید میبینیدکه شکلهای زیادی هستن که اکثرا شیب دار وزاویه دار هستن من میخوام که به طور کلی یادبگیریم یعنی یه دستورکلی باشه که بشه برا همه این شکلها پیاده کرد
یه روشی یاد بدین که بشه همه این شکل ها رو کشید

عزیزم چند تا از محیط ها را بلدی ؟

• Like