* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

hadiadnani

عضو جدید
سلام دوست عزیز
احتمالا با ریز کردن مش ها مشکل حل بشه. ولی هر فرایند شکل دهی ای رو نمیتونید به این شیوه مدلسازی کنید.
سلام دوستان..من دو قطعه فلز رو روی هم قرار دادم و قراره شکل دهی بکنم . وقتی انسیس رو اجرا می کنم اولا شکل بهم میریزه و ثانیا با error negative volume مواجه میشوم..لطفا راهنماییم کنید چکار کنم .
با ریز کردن مش ها هم مشکلم حل نشد..به دادم برسید..در ضمن من اول قطعات رو به هم می چشبونم بعد شکل دهی می کنم...این روش درسته ؟یه چیز دیگه : طول این قطعات باید باهم برابر باشه یا ؟؟؟؟..ضریب اصطکاک و ... هم تاثیر داره؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان..من دو قطعه فلز رو روی هم قرار دادم و قراره شکل دهی بکنم . وقتی انسیس رو اجرا می کنم اولا شکل بهم میریزه و ثانیا با error negative volume مواجه میشوم..لطفا راهنماییم کنید چکار کنم .
با ریز کردن مش ها هم مشکلم حل نشد..به دادم برسید..در ضمن من اول قطعات رو به هم می چشبونم بعد شکل دهی می کنم...این روش درسته ؟یه چیز دیگه : طول این قطعات باید باهم برابر باشه یا ؟؟؟؟..ضریب اصطکاک و ... هم تاثیر داره؟

فرایند شکل دهی رو توضیح ندادین. به نظر می رسه چسباندن قطعات معنی نداشته باشه. برابر بودن یا نبودن طول قطعات جزء صورت مسئله است و شما باید توضیح بدید. به نظرم اول باید فرایند شکل دهی رو به خوبی متوجه بشید و بعد شبیه سازی کنید.

S.SAHAR.H

عضو جدید
سلام میشه بهم بگین دستور freez داخل انسیس ورک بنچ چه کاری میکنه؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام میشه بهم بگین دستور freez داخل انسیس ورک بنچ چه کاری میکنه؟
سلام
اجسام در محیط Design Modeler دو حالت دارند: Active یا freeze. اجسام Active اگر در تماس با هم ایجاد بشن با هم یکی (merge) میشن. اما اگر یکی از اجسام freeze باشه این اتفاق نمی افته. در ضمن بسیاری از دستورات بر روی اجسام freeze اعمال نمیشه و از این روش برای مستثنا کردن برخی اجسام از اعمال دستور معین، به کاره میره.

100daraje azadi

عضو جدید
سلام
به هیچوجه از محیط Mechanical APDL برای اینکار استفاده نکنید. با استفاده از ورکبنچ و نصب اون در کنار سالید ورکز، منوی انسیس در داخل محیط سالید ایجاد میشه و میتونید به راحتی مدلتون رو به ورکبنچ انتقال بدین.
در ضمن فرمت iges فرمت ضعیفیه و بهتره از step یا sat استفاده بشه.

مهندس احسان ، همونطور که شما میدونید و اشراف دارید. در همه مراحل انسیس ورک بنچ (geometry,model,setup,result,....,l) یک تیک برای تایید درستی تعریف اون مرحله روبروی سلول مورد نظر ظاهر میشه. ولی چرا بعضی مواقع با اینکه درست تعریف شده اون تیک زده نمیشه و این ارور رو میده؟

hj.jpg

تمام مراحل رو طبق دستور وارد کردم ولی ارور میده !
لطفا راهنمایی بفرمایید.

zizoo21

عضو جدید
سلام
میتونید دستگاه مختصات جسم یا Element CS رو دوران بدید و تحلیل رو تکرار کنید.

بسیار سپاسگزارم آقای مهندس احسان،
راستش من میخوام یک دیاگرام رسم کنم بر حسب زاویه انیسوتروپی (از 0 تا 90 درجه) و یک نسبت. این نسبت همان تقسیم ییلد استرس برای هر کدام از این زوایای انیسوتروپی است بر ییلد استرس وقتی زاویه 0 درجه است.
آیا میشه با یک تحلیل و این نمودار را در پس پردازش رسم کرد. بسیار سپساسگزار اگر لطف کنید کمک کنید.

zizoo21

عضو جدید
یک سوال کلی دیگه،
میشه بفرمائید اصلا چطور میشه بارگذاری که در آن ییلد رخ میده رو در انسیس پیدا کرد. مثلا در انیسوتروپی با در نظر گرفتن سطح ییلد هیل.
یه سوال دیگه در منوی نتایج تنش وان مایزز هست ولی چرا تنش هیل نیست؟
ببخشید من در انسیس تازه واردم و سوال زیاد پرسیدم :)
بسیار سپاسگزارم

ehsan4476

عضو جدید
مهندس احسان ، همونطور که شما میدونید و اشراف دارید. در همه مراحل انسیس ورک بنچ (geometry,model,setup,result,....,l) یک تیک برای تایید درستی تعریف اون مرحله روبروی سلول مورد نظر ظاهر میشه. ولی چرا بعضی مواقع با اینکه درست تعریف شده اون تیک زده نمیشه و این ارور رو میده؟

مشاهده پیوست 218084

تمام مراحل رو طبق دستور وارد کردم ولی ارور میده !
لطفا راهنمایی بفرمایید.

اصولا اگر CFX Setup رو باز کنید و تنظیمات سیال رو انجام بدین علامت سوال برداشته میشه.
موفق باشید

ehsan4476

عضو جدید
بسیار سپاسگزارم آقای مهندس احسان،
راستش من میخوام یک دیاگرام رسم کنم بر حسب زاویه انیسوتروپی (از 0 تا 90 درجه) و یک نسبت. این نسبت همان تقسیم ییلد استرس برای هر کدام از این زوایای انیسوتروپی است بر ییلد استرس وقتی زاویه 0 درجه است.
آیا میشه با یک تحلیل و این نمودار را در پس پردازش رسم کرد. بسیار سپساسگزار اگر لطف کنید کمک کنید.
تنش تسلیم ورودی مسئله شماست و بستگی به ریزساختار و خواص مواد جسمتون داره. بنابراین محاسبه اون در جهت های مختلف امکان پذیر نیست. شما میتونید تنش رو در جهات مختلف بخونید.

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس سلام
دو تا سوال
1. ورک بنچ میتونه از ابر نقاط مستقیم ورودی بگیره؟
2. اثر فشار سیال روی تغییر شکل پره یک توربین چطور میشه مدل کرد؟ باید بین فلوئنت و مکانیکال کوپل انجام بشه؟
ممنون

100daraje azadi

عضو جدید
اصولا اگر CFX Setup رو باز کنید و تنظیمات سیال رو انجام بدین علامت سوال برداشته میشه.
موفق باشید

تشکر . اتفاقی روی setup راست کلیک کردم و قسمت properties رو باز کردم. اونجا یه جور حالت عیب یابی در تعریف داده های ستاپ داره که میگه مشکل از کجاست. خوشبختانه مشکل حل شد.
مشکل این بود که توی یه قسمت از تعریف timestep برای تحلیل گذرا به جای علامت های دستوری * اشتباها علامت " رو وارد کرده بودم. که بعد از اصلاح مشکل بر طرف شد.
اینم واسه این نوشتم تا دوستان عزیز استفاده بفرمایند. :D

behnam_roli

عضو جدید
سلام
من یک جریان آشفته رو تو cfx مدل کردم... موقع حل RMS رو 10e-4 میزارم... مشکلم اینه که موقع حل تو CFX-Solver manager نمودارها زیر 10e-4 نمیاد... حتی تا 600 تکرار هم گذاشتم بازم نشد. الان میترسم نتایجم غلط بشه کلا... چیکار میتونم تا نتایجم همگراییش بیشتر بشه؟

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان
من موقع ران کردن شبیه سازیم با این ارور مواجه میشم
میشه کمکم کنید
cofficient matrix has a negative diagonal . probably indicates divergent solution.
enke node=1.

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان
من موقع ران کردن شبیه سازیم با این ارور مواجه میشم
میشه کمکم کنید
cofficient matrix has a negative diagonal . probably indicates divergent solution.
enke node=1.

دوستان وقتی ینده این مقدار EXEC رو کم میکنم این پیغام دیگه نمیاد
چرا؟

behnam_roli

عضو جدید
سلام
من یک جریان آشفته رو تو cfx مدل کردم... موقع حل RMS رو 10e-4 میزارم... مشکلم اینه که موقع حل تو CFX-Solver manager نمودارها زیر 10e-4 نمیاد... حتی تا 600 تکرار هم گذاشتم بازم نشد. الان میترسم نتایجم غلط بشه کلا... چیکار میتونم تا نتایجم همگراییش بیشتر بشه؟

دوستان لطفا کمک کنید... چیکار کنم نتایجم همگراتر بشه؟؟

iranika

عضو جدید
تفاوت المان

تفاوت المان

سلام خدمت مهندسین عزیز
من دارم کتاب مثلث نارنجی رو کار میکنم(این کتاب انسیس 9 رو آموزش میده) اما انسیس روی سیستم من 15 است
حالا مشکل اینجا ست که گویا المان های انسیس 9 با 15 متفاوته ومن تو حل مثال خوردم به مشکل
موضوع از چه قرار؟و چیکار باید بکنم؟
مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

mrtklf07

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسین عزیز
من دارم کتاب مثلث نارنجی رو کار میکنم(این کتاب انسیس 9 رو آموزش میده) اما انسیس روی سیستم من 15 است
حالا مشکل اینجا ست که گویا المان های انسیس 9 با 15 متفاوته ومن تو حل مثال خوردم به مشکل

سلام بر شما
انسیس 15 در واقع انسیس ورکبنچ (Ansys Workbench) و با انسیس 9 متفاوته. خیلی از موارد تغییر کرده
من اطلاع ریز و دقیق ندارم ولی help نرم افزار خوب توضیح داده.

katolbashi

عضو جدید
دوستان عزیز برای شبیه سازی تشعشع رسده به سلول های فتو ولتاییک خورشیدی و حرکت باد روس سلول خورشیدی باید با کدام ماژول نرمافزار کار کنم؟

امیر 1224

عضو جدید
دوستان عزیز برای شبیه سازی تشعشع رسده به سلول های فتو ولتاییک خورشیدی و حرکت باد روس سلول خورشیدی باید با کدام ماژول نرمافزار کار کنم؟
برای تشعشع فلوئنت توانایی محاسباتشو داره البته CFX و مکانیکالشم تشعشع دارند ولی من کار نکردم نمیدونم چی و چطوراند؟
حرکت باد هم مربوط جریان سیال میشه و هم فلوئنت و هم CFX انجام می دند البته اگه منظورت FSI هست باید یکی از این نرم افزارها را برای حل دامنه سیالت و قسمت مکانیکال برای حل دامنه جامد سلول خورشیدیت کوپل کنی

divoone1985

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین عزیز

تو منوی استارت بگرد دنبال MECHANICAL APDL .
این همون ورژن قدیمیه انسیسه.

saeid15207

عضو جدید
المان های قدیمی در کتابخانه نرم افزار به صورت علنی موجود نیستند بلکه بایگانی شده اند.شما باید از طریق زبان برنامهAPDL این المان های قدیمی را فرا خوانی کنید.

atooz

عضو جدید
سلام
من نرم افزار انسیس15 نصب کردم ولی آموزش ها همش واسه 12 هستش
کتاب یا دانلود آموزش واسه 15 هیچکی سراغ نداره؟؟؟
الان تو 15 نمیتونم flotran cfd رو پیدا کنم کجاست! فقط قسمت های استراکچر و دما و انسیس فلوئید رو داره
شما نمیدونید از کجا باید بیارمش؟؟؟

sa eed

عضو جدید
سلام
من باید یه مقاله رو سر کلاس کنفرانس بدم یه قسمت مقاله نوشته از المان Plane 182 جهت مدلسازی نمونه در اجزای محدود استفاده کرده و به منظور مدلسازی واقعی تر شرایط اعمال نیرو، سطوح تماس بین غلتک و نمونه، از المان های تماسی target169 و contact175 استفاده کرده.
کسی میتونه برام توضیح بده اینا چین و کارشون چیه؟ و من توی توضیح دادن این قسمت باید چی بگم؟

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم
اگه یه فایل با نرم افزار اتوکد رسم شده باشه میشه توی برنامه انسیس آوردش و روش کار انجام داد؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام. چطور میشه یه جسم شناور درون آب رو مدل کرد؟
سلام
ارتباط دادن محیط تحلیل جامد با نرم افزارهای سیالاتی کار پر دردسریه و نیاز به تحلیل های طولانی داره. اگر هدفتون صرف مدلسازی شرایط شناوری و محاسبه فشار وارد بر جسم در حالت نهایی هست میتونید با استفاده از کد نویسی APDL فشار متغیر با ارتفاعی به جسم وارد کنید تا جسم به تدریج به شرایط شناوری برسه.

ehsan4476

عضو جدید
سلام
من باید یه مقاله رو سر کلاس کنفرانس بدم یه قسمت مقاله نوشته از المان Plane 182 جهت مدلسازی نمونه در اجزای محدود استفاده کرده و به منظور مدلسازی واقعی تر شرایط اعمال نیرو، سطوح تماس بین غلتک و نمونه، از المان های تماسی target169 و contact175 استفاده کرده.
کسی میتونه برام توضیح بده اینا چین و کارشون چیه؟ و من توی توضیح دادن این قسمت باید چی بگم؟
سلام
توی Help توضیحاتی البته به زبان فنی راجع به این المان ها هست. به طور ساده میشه گفت المان plane182 برای مدلسازی رفتار مکانیکی جسم به کار میره. در این المان رابطه ریاضی بین نیروهای اعمال شده به قطعی از جسم جامد و جابجایی های ایجاد شده در آن نوشته شده است.
ایمان های conta172 و targe169 به صورت جفت المان به کار می ره. این المانها جزء المانهای سطحی هستند که هرکدام بر روی یکی از سطوح تماسی می نشیند. کنترل فاصله بین دو سطح و اعمال نیروهای لازم برای جلوگیری از نفوذ سطوح از وظایف این المانهاست.