تاپیک سوالات کنترل

peter

عضو جدید
درخواست کتاب

درخواست کتاب

با سلام
دوستان عزیز کسی میتونه این کتاب رو برام پیدا کنه یا اگه داره بفرسته
ممنون میشم(خیلی دنبالش گشتم pdf نیست)

Systems & control: an introduction to linear, sampled & non-linear systems
By T. Dougherty

الميرا

عضو جدید
سلام. چرا هيچكس سوالمو جواب نميده.لطفا يه اطلاعات كلي در مورد گرايشهاي ارشد كنترل و انواع كنترل به من بدين. مرسي;)

masoud-

عضو جدید
از همه سرورانی که تو زمینه ابزار دقیق تجربه کار عملی دارند..سوالی میپرسم
نحوه اتصال شیلد کابل ابزار دقیق به زمین چطوریه؟؟آیا فقط از یک طرف باید شیلد رو زمین بکنیم؟؟؟یا باید دو طرفه باشه؟
اگه ممکنه با دلیل علمی توضیح بدین.چون میدونین که من پاسخ غیر مستند رو قبول نمیکنم.
اگه مقاله هم در این رابطه سراغ دارین..خوشحال میشم معرف کنین.
با تشکر- فرزین

سلام دوست عزیز،
لطفا دقیقا توضیح بدین که چه نوع کابل ابزاردقیق و در چه مسیری را میخواهید زمین کنید. از Junction Box تا Instrument یا از سیستم کنترل تا Junction Box . کابل مورد استفاده Signle pair یا Multi pairs هستش؟
اصولا ما شیلد رو فقط در پانل سیستم کنترل زمین میکنیم ، اونم بصورت تفکیک شده برای سیگنالهای IS و NIS . اگر اطلاعات بیشتری نیاز داری آدرس Email بده تا نقشه های استاندارد earthing که در پروژه های Offshore یا Onshore استفاده میکنیم برات بفرستم.

farizin

عضو جدید
سلام. چرا هيچكس سوالمو جواب نميده.لطفا يه اطلاعات كلي در مورد گرايشهاي ارشد كنترل و انواع كنترل به من بدين. مرسي;)
من اینا رو اطلاع دارم.
مهندسی پزشکی (گرایش بیوالکتریک)، مهندسی هسته ای (دو گرایش مهندسی راکتور و مهندسی پرتو پزشکی)
مهندسی ابزاردقیق:heart::heart::heart:

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
سلام دوستهای عزیز,البته شاید این سوال به رشته شما مربوط نشه ولی کسی می دونه سایز کانکشن temperature transmitter وPT چه طور تعیین میشه؟چه عواملی روی آونها موثره

MJT.TBM

عضو جدید
با سلام
از همه دوستان عزيز مي خواهم اگه منبعي در زمينه مدارات حفاظتی ورلهای پست هاي توزيع 20kv سراغ دارن به من معرفي كنند. ;)

• Like
واکنش ها: tbm

abdolrahim

عضو جدید
من این ترم درس پی ال سی دارم چیکار باید کرد تو این درس خودت بتونی مدار طراحی کنی
چون استاد مدار های ساده میده پیچیده شو میده ما طراحی کنیم

tbm

عضو جدید
من این ترم درس پی ال سی دارم چیکار باید کرد تو این درس خودت بتونی مدار طراحی کنی
چون استاد مدار های ساده میده پیچیده شو میده ما طراحی کنیم
سلام
اول سعی کن بتونی مدارات برقرو بخوبی تحلیل کنی بعد دقیقا بدونی مداری که میخوای طراحی کنی چه کاری قراره انجام بده;)

الميرا

عضو جدید
سلام.يه نفر راجع به اين گرايشاي مكاترونيك و مهندسي راه آهن برقي توضيح بده:surprised::redface:راجع به چي هستن؟

farizin

عضو جدید
1- توضیحی درباره مهندسی مکاترونیک
2- درباره مهندسی راه اهن برقی باید بگم که این یکی از گرایش های رشته مهندسی راه اهن در سطح کارشناسی ارشد هست.
(البته تا جایی که معلومات من اجازه میده این رشته بیشتر درباره سیستمهای قدرت و کنترل بکار رفته در قطارها میباشد.برای نمونه اینم چندتایی از پروژه های رشته راه آهن برقی)

جولیا

عضو جدید
اسکادا

اسکادا

سلام دوستان.کسی راجع به اسکادا مقاله یا کتابی نداره؟(صرفا فارسی باشه)

farizin

عضو جدید
من دارم...فقط فکر کنم تو کامپیوتر شرکته
فردا صبح آپلود میکنم.البته منم از سایت مهندسی برق برداشتم
(در صورتی که نتونستین داونلود کنین بهم بگین بفرستم)
در ضمن بعنوان یک کارشناس اسکادا ، کلی کتاب و مقاله انگلیسی راجع به SCADA هست...بهتره برین سراغ اونا...منابع فارسی بسیار ضعیف و ناقص هستند:cry:

الميرا

عضو جدید
من دارم...فقط فکر کنم تو کامپیوتر شرکته
فردا صبح آپلود میکنم.البته منم از سایت مهندسی برق برداشتم
(در صورتی که نتونستین داونلود کنین بهم بگین بفرستم)
در ضمن بعنوان یک کارشناس اسکادا ، کلی کتاب و مقاله انگلیسی راجع به SCADA هست...بهتره برین سراغ اونا...منابع فارسی بسیار ضعیف و ناقص هستند:cry:
[/quoteسلام.چه جوري اينقدر خوب لينك ميكني؟به ما هم ياد بده:redface::cool:

farizin

عضو جدید
المیرا جان :redface: خیلی راحته...فرض کن میخوایی یاهو رو لینک کنی و نشون بدی
کلمه دلخواهی که میخوایی جایگزین لینکت باشه (دراینجا یاهو) رو هایلایت میکنی
بعد ایکون قراردادن لینک (اون کره زمین با یه زنجیر دو حلقه ای) رو میزنی و اونجا لینکت رو مینویسی (مثلا http://www.yahoo.com)
{یا اینکه آدرس اون رو از آدرس بار کپی -پیست میکنی داخل اون کادری که در اختیارت قرار میده} بدین ترتیب اون کلمه با اون آدرس لینک میشه
به همین راحتی;)

جولیا

عضو جدید
اسکادا

اسکادا

اقای فرزین پس چی شد راجع به اسکادا می خواستی اپلود کنی؟!:mad:

farizin

عضو جدید
جوليا دوست عزيز:) اگه كمي دقت كني و يكي دو پست بالاتر رو هم نگاه كني...من لينك داونلودش رو گذاشتم
اگه نتونستي...بگو خودم يه جايي آپلود كنم

abdolrahim

عضو جدید
سلام
یک کتاب معرفی کنید برای اموزش کامل پی ال سی از مقدماتیش تا پیشرفته
مثال هاشو از کجا میشه گیر اورد که باهاشون کار کنم و کابرد اون ها رو یاد بگیرم

MJT.TBM

عضو جدید
سلام
یک کتاب معرفی کنید برای اموزش کامل پی ال سی از مقدماتیش تا پیشرفته
مثال هاشو از کجا میشه گیر اورد که باهاشون کار کنم و کابرد اون ها رو یاد بگیرم
سلام
کتاب مثلث نارنجی
میدان انقلاب می تونی اون یدا کنی;)

tifoosi

عضو جدید
یه سوال مهم

یه سوال مهم

من دانشجوی ترم 3 کنترلم می خواستم از الان بدونم توی این رشته (کنترل) چه درس ها یا مطالبی رو باید فوووووووووول باشم؟ :)

tifoosi

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

دروس مهمی که حتما باید توووووووو رشته کنترل فوووووووول بود چییییییییییییه؟

mahmood rasti

عضو جدید
پروژه ی کنترل ؟؟؟

پروژه ی کنترل ؟؟؟

سلام
خسته نباشید
فرض کنید یک گوی مثلا آهنی به وزن 100 گرم توی یک اتاقکی قرار دارد که این اتاقک دارای مقاومت هایی است که جریان از ان عبور میکند حال باید طوری این جریان" میدان مغناطیسی" را کنترل کرد که این میدان بر نیروی وزن غلبه کرده و در ارتفاعی مثلا 10 سانتی متر قرار گیرد. ابتدا باید معادلات حالت. مشخصه و .... که برای چنین سیستمی لازم است در نظر گرفت سپس با مطلب ان را برنامه نویسی کرد.
ممنون:gol:
mahmood_rasti@yahoo.com

h-shiva

عضو جدید
تناقض

تناقض

دوستان خوبم
يادمان باشد اگر واقعا مي دانيم پاسخ دهيم و تجربيات و دانسته هاي واقعيمان را بگوييم.نه حدس و گمان. وگرنه اين سايت تنها سبب گمراهي مان خواهد شد.

كمي متعجب شدم از اينكه دوستان پاسخ هاي غير تخصصي گاها عجيب و غريب مي دهند.
مثلا براي رنج دماي 20 تا 30 درجه بهترين انتخاب بر اساس رنج NTC يا PTC است. اين سنسورها كه از خانواده ي RTD (مقاومتي)ها هستند ايده آل رنجهاي كوچكند. تغيير مقاومتي، در نتيجه دقت آنها چندين برابر PT100 هاست. اما چندان خطي نيستند. يعني در بازه هاي وسيع دما بكار نمي آيند. ولي وقتي بخواهيد دماي يك اتاق را روي مثلا 25 ثابت نگه داريد اينها شاهكارند و ارزانتر از هر سنسور ديگر.

با سلام
من فكر ميكردم PT100 نوع خاصي از PTC ميباشد ، حال بامطالعه مطلب فوق به تناقض رسيدم ؟ لطفا بيشتر توضيح بدهيد .

sharmaghan

عضو جدید
سلام ببخشید ممکنه جزوه کنترل فازی به همراه مسائل حل شده این درس را در اختیار من بگذارید
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

divoone87

عضو جدید
کمک

کمک

سلام عزیزان.من با Bascom-AVR کار کردم اما الکترونیکم ضعیفه،اگه میشه کمک کنید.عجله دارم.یه مدار اینفرارد می خوام که با ای تی مگا 16 یا 32 باشه و بتونم 3تا خروجی مثل ال ای دی رو روشن و خاموش کنم.