تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ansarweb

عضو جدید
ارسال وایرلس صدا

ارسال وایرلس صدا

سلام دوستان
از دوستان کمک میخوام تا سیستم صوتی طراحی بشه تا بشه بوسیله اون صدا را برای باند ها و یونیت های شیپوری به صورت وایرلس ارسال کرد و یکی از کاربرد های وسیع اون در هیئات مذهبی هست که در حال حرکتند و باید گاهی تا 300 متر کابل را به دنبال هیئت بکشند که مسلما با توجه به حرکت و پایمال شدن مشکلات زیادی داره البته میکروفون بیسم هست ولی در این مورد هنوز دستگاهی مشاهده نکردم هر کی می تونه بسم ا...
اجرش با آقا ابا الفضل

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
از دوستان کمک میخوام تا سیستم صوتی طراحی بشه تا بشه بوسیله اون صدا را برای باند ها و یونیت های شیپوری به صورت وایرلس ارسال کرد و یکی از کاربرد های وسیع اون در هیئات مذهبی هست که در حال حرکتند و باید گاهی تا 300 متر کابل را به دنبال هیئت بکشند که مسلما با توجه به حرکت و پایمال شدن مشکلات زیادی داره البته میکروفون بیسم هست ولی در این مورد هنوز دستگاهی مشاهده نکردم هر کی می تونه بسم ا...
اجرش با آقا ابا الفضل

دوست عزیز
معمولا سیستم های صوتی مثل باند ها را وایرلس نمی کنن برای این که نویز روش اثر میزاره و به خصوص به اون تقویت کننده های قوی هیات ها یه موبایل زنگ بخوره صدای نویزش همه را کر می کنه :دی
حتی سیستم های وایرلس خانگی هم خیلی طرفدار نداره چون کیفیت صدا می یاد پایین

amirhossein_69

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
یه نقشه ال-سی متر دارم و اونو روی برد بورد پیاده سازی کردم ولی جواب نگرفتم البته یه احتمال هم میدم که شاید ال سی دی سوخته باشه چونکه یه بار پایه هاشو برعکس وصل کردم. یعنی جای 1تا8 ، 8تا1 وصل کردم.
ازتون می خوام نقشه زیر رو ببینید که آیا مشکلی داره یا قطعه ای کم یا زیاد هست؟
چون یه نفر که از الکترونیک سر در میاود بهم گفت نقشت مشکل داره ولی بهم نگفت چون پول می خواست تا بگه منم ندادم.

شهاب باقر

عضو جدید
کمک برای پایان نامه در مورد بررسی انواع کارت هوشمند

کمک برای پایان نامه در مورد بررسی انواع کارت هوشمند

سلام لطفا در صورت امکان برای تکمیل پایان نامه منو یاری کنید
موضوعش بررسی انواع کارت هوشمنده
مبحث تخصصی می خوام

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام لطفا در صورت امکان برای تکمیل پایان نامه منو یاری کنید
موضوعش بررسی انواع کارت هوشمنده
مبحث تخصصی می خوام

این سایت هم کلا در مورد کارت هوشمند هست
اگر مطالب تخصصی تر هم می خواید می تونید در سایت های معروف تر جست و جو کنید لینک دانلود را بزارید تا براتون فایل را قرار بدیم
موفق باشید

amirhossein_69

عضو جدید
help me please

help me please

سلام
کسی به نقشه ال-سی متر من نگاه ننداخت؟؟؟

اگه نقشه دیگه ای از ال-سی متر دارید واسم بزارید ممنون میشم.

amirhossein_69

عضو جدید
7805

7805

سلام
می خواستم بدونم اگه تو یه مدار پایه های ورودی و خروجی آی سی 7805 رو بر عکس وصل کنم چه اتفاقی می افته؟
چون توی مدار ال سی مترم این کار رو کردم.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
کسی به نقشه ال-سی متر من نگاه ننداخت؟؟؟

اگه نقشه دیگه ای از ال-سی متر دارید واسم بزارید ممنون میشم.
سلام
عیب یابی مدار اگر از طراحی مدار سخت تر نباشه راحت تر هم نیست
و کسی که بتونه عیب یابی کنه واقعا هرچی بگیره حقشه !
به نظرم دوکار می تونید انجام بدید
1) کلا با مطالعه دقیق موضوع ساختتون خودتون ببینید به چه چیزهایی نیاز دارین و هر قطعه دقیقا چه کار می کنه و به چه دلیل در مدار قرار داده شده
2)به همون کسی که گفته پول می گیریه عیب یابی می کنه مراجعه کنید و در حین عیب یابی سعی کنید ازش اطلاعات بگیرید در رابطه با مدارتون
سلام
می خواستم بدونم اگه تو یه مدار پایه های ورودی و خروجی آی سی 7805 رو بر عکس وصل کنم چه اتفاقی می افته؟
چون توی مدار ال سی مترم این کار رو کردم.

هر آی سی بر اساس ساختار درونیش یه اتفاقی ی یوفته
شما مدار داخلیش را بررسی کنید ببینید محافظ داره ؟ نداره ؟ چی هست و شما به کدام پایه ها چه چیزهایی را وصل کردین و ..
مثلا من خودم یک رگولاتور یه بار اشتباه گذاشتم توی مدار ولی چون ولتاژ اعمالی مدتش و میزانش کم بود خراب نشد ولی چون تا یه خد خاص را می تونست تحمل کنه اگر بیشتر از اون می ذاشتم صد درصد می سوخت
برای دیتا شیت هم سایت alldatasheet خیلی خوبه
موفق باشید

amirhossein_69

عضو جدید
آیا بین آی سی LM311D و LM311N تفاوتی هست؟
یعنی توی مدار کارایی متفاوتی داره که قابل چشم پوشی نباشه و از یکی جای دیگری استفاده کرد.

فقط خواهشا نگید برو دیتا شیتشو چک کن!

یه راهنمایی میخوام توی صفحه زیر نمی دونم از کدوم قسمت باید فایل پی دی اف رو دانلود کنم؟ و دیتا شیت رو ببینم
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/8600/NSC/LM311N.html
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/17874/PHILIPS/LM311D.html

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آیا بین آی سی LM311D و LM311N تفاوتی هست؟
یعنی توی مدار کارایی متفاوتی داره که قابل چشم پوشی نباشه و از یکی جای دیگری استفاده کرد.

فقط خواهشا نگید برو دیتا شیتشو چک کن!

یه راهنمایی میخوام توی صفحه زیر نمی دونم از کدوم قسمت باید فایل پی دی اف رو دانلود کنم؟ و دیتا شیت رو ببینم
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/8600/NSC/LM311N.html
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/17874/PHILIPS/LM311D.html
خواهشا راه دیگه ای جز چک کردن دیتا شیت ندارین !!
یه راه هم دارین به یه قطعه فروشی معتبر و مرکزی مراجعه کنید و بپرسید
ولی این را بدونید آدم کاری را که بخواد دور بزنه مجبور می شه دوبار دوبار انجامش بده !!!
موفق باشید

n301_d632

عضو جدید
بهترین زیان برای پردازش تصویر

بهترین زیان برای پردازش تصویر

با سلام،
برای پردازش تصویر چه زبان برنامه نویسی ای بهتره؟؟ به زبان functional یا...؟

از کسی پرسیدم و گفت Delphi بدلیل کدهای آمادۀ زیادی که براش وجود داره زبان مناسبیه، اما آیا با توجه به اینکه درکل delphi تقریبا آینده ای نداره، آیا قرار دادن بیس کار روی اون زبان مفیده؟ از دوستانی که در این زمینه تخصص دارند، خصوصا در محیط کاری، در انجام پروژه هایی که تنها یک بخشش پردازش تصویره و حتی پردازش صوت ، استفاده از زبانهای به روزی مثل #Cیا #F آیندۀ بهتری خواهند داشت؟ قبول که برنامه های توشته شدشون کمه، اما آینده رو بیشتر در اختیار چه زبانی می دونید؟
:que:

amirhossein_69

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم پایه های 20 و 21 و 22 از میکرو atmega8 باید به جایی وصل باشند یا اجباری نیست میشه مورد استفاده قرار نگیرن؟
آخه دوتا پایه gnd داره که یکیش 8 هست که تو مدار من وصل هست ولی پایه 22 آزاده.
اون دو تا دیگه:
avcc , AREF

کسی راهنمایی نکرد چطور می تونم از سایت ALLDATASHEET فایل PDF دیتا شیت رو دانلود کنم!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم بدونم پایه های 20 و 21 و 22 از میکرو atmega8 باید به جایی وصل باشند یا اجباری نیست میشه مورد استفاده قرار نگیرن؟
آخه دوتا پایه gnd داره که یکیش 8 هست که تو مدار من وصل هست ولی پایه 22 آزاده.
اون دو تا دیگه:
avcc , AREF

کسی راهنمایی نکرد چطور می تونم از سایت ALLDATASHEET فایل PDF دیتا شیت رو دانلود کنم!
سلام
پایه 8 و 22 که هر دو زمین هستن از داخل به هم وصلن و برای تمیز کار کردن مدار هستن که اگر شما هر طرف آی سی احتیاج به زمین داشتید بتونید اسفاده کنید
بنابر این زمین کردن یکی به معنای زمین د شدن دیگری هست ولی برای اطمینان خودتون می تونید هر دو را زمین کنید
پایه AVCC در واقع پینی هست که به منظور منبع تغذیه برای مبدل آنالوگ به دیجیتال ایجاد شده اگر شما نمی خواید از مبدل آنالوگ به دیجیتال و برعکس استفاده کنید باید به صورت دسیت خودتون این پین را از خارج به پایه VCC وصل کنید و اگر می خواید استفاده کنید باید به وسیله یه فیلــتر پایین گذر به پایه VCC متصل کنید
پایه ARFE هم به عنوان وتاژ مرجع برای مبدل A/D هست
همه این اطلاعات را به راحتی از اینجا می تونید بدست بیارید
در رابطه با راهنمایی دیتا شیت هم شما بعد از این که من جوابتون را دادم پستتون را ویرایش کردین برای همین جوابی نگرفتید بهتر بود سوالتون را در یه پست دیگه بین می کردین !
برای مشاهده و دانلود باید در سایت در کنار گزینه دانلود روی اسم آی سی که آبی شده کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت بشید
Download LM311D Click to view
و یا حتی بر روی خود عکس صفحه دیتا شیت هم که گذاشته شده کلیک کنید به صفحه مورد نظر هدایت می شید
در مورد تفاوت lm311n و lm311d هم که در جدول صفحه اول دیتا شیت گفته شده اولی پکیج DIP هست و دومی پکیج SO که فکر کنم چون شما کار دانشجویی می خواید انجام بدید همون DIP را باید استفاده کنید

8-Pin Plastic Dual In-Line Package (DIP) 0 to +70°C LM311N
8-Pin Plastic Small Outline Package (SO) 0 to +70°C LM311D 0
موفق باشید

آخرین ویرایش:

amintahghighi

عضو جدید
با سلام
اگر امکان دارد دیتا شیت های تمام آی سی هایی که شامل گیت های منطقی و مدارهای ترتیبی هستند به همراه آی سی های ماکس انکدر و ...
در تاپیک بذارین.
موید باشید

جراح

عضو جدید
کمککککککککککککککککککککککک ککککک

کمککککککککککککککککککککککک ککککک

سلام حال و احوال
این مداری رو که فرستادم کی میتونه تحلیل کنه

پیوست ها

• Schematic.jpg
    Schematic.jpg
    64.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saye_m

عضو جدید
تفاوت مهندسی برق الکترونیک با تکنولوژی الکترونیک

تفاوت مهندسی برق الکترونیک با تکنولوژی الکترونیک

:) سلام. یه سوال داشتم. تفاوت رشته مهندسی تکنولوژی الکترونیک با مهندسی برق الکترونیک چیه؟ البته با توجه به اینکه تو این رشته درس مدار الکترونیک 1و2 بجای 6 واحد شده 3 واحد اما از نظر کلی همونواحد های الکترونیک باید بگذرونن. این رشته تو آزاد تهران جنوب بجای مهدسی برق الکترونیک اومده. ممنون

شهاب باقر

عضو جدید
رله های الکترونیک

رله های الکترونیک

سلام لطفا در مورد رله های الکترونیکی منو راهنمایی کنید
مطالب کاملی در این مورد می خوام

j_gh1990

عضو جدید
با سلام به تمام دوستان عزیز
من تازه با این انجمن اشنا شدم
از دوستان اهل فن کمک می خواستم
من می خواهم با ic 7447 چهار عدد را روی چهار 7segment نمایش بدم و برنامه نویسی ان با کد ویژن باشه
از دوستان خواهش می کنم اگر کسی بلد هست کمکم کنه
با تشکر

مرسی از کمک تون

مرسی از کمک تون

سلام دوستان الکترونیکی عزیز
به تحلیل مدار داخلی فانگشن ژنراتور نیاز دارم اگه مطلبی در این مورد دارید ممنون میشم کمکم کنید:smile::warn:

eng.nafis

عضو جدید
سلام تا اونجايي كه من اطلاع دارم به كارشناسي نا پيوسته ها تكنولو‍ژي ميگن.
من خودم مهندسي تكنولو‍‍ژي الكترونيك هستم.تقريبا" واحدهاي پيوسته ها رو پاس ميكنيم.البته با چند واحد پيش.برا ما تكنولوژي رو اينطوري تعريف كردند.

• Like
واکنش ها: sh85

norozzudegan

عضو جدید
Communication security

Communication security

از دوستان تقاضا دارم اگه اطاعاتی یا کتابی یا... در مورد امنیت مخابرات یا شکستن امنیت آن دارند صرفا جهت آموزش در این تاپیک قرار بدهند.:)

Amarok

عضو جدید
:) سلام. یه سوال داشتم. تفاوت رشته مهندسی تکنولوژی الکترونیک با مهندسی برق الکترونیک چیه؟ البته با توجه به اینکه تو این رشته درس مدار الکترونیک 1و2 بجای 6 واحد شده 3 واحد اما از نظر کلی همونواحد های الکترونیک باید بگذرونن. این رشته تو آزاد تهران جنوب بجای مهدسی برق الکترونیک اومده. ممنون

تقریبا همون کاردانی الکترونیکه با چند واحد اختلاف

البته یه چیز دیگم هست!

اگه از رشته تکنولوژی الکترونیک (کنکور کاردانی به کارشناسی بدید) وقتی وارد مقطع کارشناسی بشید برخی از واح های ارائه شده فرق دارن

حتی ممکنه بعضی از کلاس هاتون جدا از بچه های پیوسته برگزار بشه

مثلا می دونم که درس 3 واحدی فیزیک مدرن رو پاس نمی کنید(اصلا بهشون ارائه نمی شه!)

یا بین الکترومغناطیس و ریاضی مهندسی یکی رو به دلخواه می گیرن

یا کلاس مدار های مخابراتیشون کاملا متفاوت با چه های پیوستس

واحد های اختیاریشونم متفاوته(کلاساشون از بچه های پیوسته یا کاردانی به کارشناسی - که با هم سر یک کلاس میشینن - جداست)

و...

دانشگاه ما هر دو این رشته ها رو داره(مهندسی الکترونیک - تکنولوژی الکترونیک)

اگه دقیقا بگید چه اطلاعاتی از این رشته ها می خواین می تونم براتون تهیه کنم

سربلند و پیروز باشید

Amarok

عضو جدید
با سلام به تمام دوستان عزیز
من تازه با این انجمن اشنا شدم
از دوستان اهل فن کمک می خواستم
من می خواهم با ic 7447 چهار عدد را روی چهار 7segment نمایش بدم و برنامه نویسی ان با کد ویژن باشه
از دوستان خواهش می کنم اگر کسی بلد هست کمکم کنه
با تشکر

میشه سخت افزارت رو برام شرح بدی؟

یا حد اقل برام یه عکس بفرستی که بدونم با چه جیزی سرو کار داریم؟(مثلا می خواین این کار رو با میکرو انجام بدید؟(چه میکرویی؟) )

7447 تا اونجا که می دونم یه bcd به 7- seg هست باید کد bcd عدد رو بش بدید خودش کد seg 7 رو می سازه

سوالتون خیلی کلی یه!هزار جور میشه جوابش داد!

سربلند و پیروز باشید

• Like
واکنش ها: sh85

a.h.hedayati

عضو جدید
سلام , اگه کسی مقاله ای یا اطلاعاتی در مورد آلتراسونیک داره لطفا راهنمایی ام کنه .
میخوام بدونم کاربردشون در ابزار آلات پزشکی چیه .:redface:
متشکر ..

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا