تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احسان این جزوه کامله؟ بعده این لازمه بریم کتاب بخونیم یا بهتره برای یادگیری تکمیلی بریم سراغ تست کار کردن.من کتاب پارسه رو دارم یعنی نخونم :D

عالیه این جزوه.ببین مسعود یه سری نکات رو فقط در حل برخی مسائل میبینی.مثلا قاعده لایپ نیتز در حل سری های توانی بهتر از روشی هست که معتقدی در کتابش عنوان کرده.یا مثلا سری لژاندر-فوریه که فقط در مسائل باید نکتش و یاد بگیری.در معادلات بعد این جزوه باید کریمی رو بخونید و در ریاضیات مهندسی بعد از این جزوه حتما کتاب مهندس مومن زاده رو بخونید.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احسان جان برای ریاضی مهندسی هم جزوه ای مثل همین معادلات معتمدی هست ؟
البته مهندسی رو بهتر درک میکنم و برام نسبتا از معادلات راحتر بود.

بله بله.بعد این جزوه مومن زاده رو حتما بخونید.کتاب مهندس مومن زاده در همه فصول خصوصا مانده ها و مشتقات جزئی عالی تر از عالیه

saj2607

عضو جدید
سلامبچه های کسی کتاب کریمی جدیدشو صفحه 4دارهمن این انتگرال ex.sinx dx رو نمفهمم طبق چ روشی رفته

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلامبچه های کسی کتاب کریمی جدیدشو صفحه 4دارهمن این انتگرال ex.sinx dx رو نمفهمم طبق چ روشی رفته

سلام.من کتاب جدید ریاضی کریمی رو ندارم ماله من قدیمیه ولی اگه منظورتون انتگرال این تابع باشه باید بگم که معمولا اگه توی تابع e^x داشته باشیم از راه انتگرال جز به جز بود فک کنم اسمش :D از اون استفاده میکنیم به طوریکه e^x رو u میگیریم sinx dx رو dv بعد از اولی مشتق میگیری از دومی انتگرال بعد توی فرمول( uv منهای انتگرال V du ) میذاری اگه انتگرال V du مساوی انتگرال اصلی e^x sinx دراومد که مساوی انتگرال اصلی میگیری بعد انتگرال vdu رو میاری اینور جمع میشه بعد تقسیم بر دو میکنی جواب انتگرالت بدست میاد.ولی اگه انتگرال vdu مساوی نشد باز دوباره این روش رو پیاده میکنی اینبار حتما مساوی درمیاد

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

انتگرال های به فرم e^-ax sinnxو e^-ax cosnx بهتر است با تبدیل سینوس و کسینوس به تابع نمایی حل شود انتگرال گیری نیز در نهایت راحت تر خواهد بود

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
من حد و پیوستگی کمی یادم رفته . جزو چیزی ندارید که خلاصه و مفید توضیح بده :D

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اون قسمتایی که دورش دایره قرمز کشیدم ، کسی میتونه بهم کمک کنه و یه توضیحی دربارش بده که چطور بدست اومدن ؟؟
صفحه 10 جزوه معادلات دیفرانسیل معتقدی ( برداشته شده از سایت آقا احسان)
Untitled.jpg

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اون قسمتایی که دورش دایره قرمز کشیدم ، کسی میتونه بهم کمک کنه و یه توضیحی دربارش بده که چطور بدست اومدن ؟؟
صفحه 10 جزوه معادلات دیفرانسیل معتقدی ( برداشته شده از سایت آقا احسان)
مشاهده پیوست 151110
دایره اولتان در واقع اعمال فرمول لایپ نیتز است و دایره دوم مربوط به تبدیل لاپلاس چندجمله ای های با توان غیر صحیح است که عبارتهای گاما دار در تبدیل لاپلاسشان ظاهر میشوند.به صفحه 6 جزوه و رابطه آخر در جدول مراجعه کنید

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دایره اولتان در واقع اعمال فرمول لایپ نیتز است و دایره دوم مربوط به تبدیل لاپلاس چندجمله ای های با توان غیر صحیح است که عبارتهای گاما دار در تبدیل لاپلاسشان ظاهر میشوند.به صفحه 6 جزوه و رابطه آخر در جدول مراجعه کنید
اقا احسان تو دایره اولی از چی مشتق گرفت که شد اون؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا احسان تو دایره اولی از چی مشتق گرفت که شد اون؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://uploadpa.com/beta/12/5481iz9wztxihaami96c.jpg
در مورد این سوال (مشکلی با حلش ندارم.) دوستان چرا خواص تبدیل فوریه شکست میخوره
چون تبدیل فوریه سینوسی مد نظر است خوب پس باید fw تابعی فرد از w باشد که این قضیه گزینه یک را حذف میکند
از طرفی طبق خواص تبدیل فوریه وقتی امگا به سمت بی نهایت میل میکند باید fw هم به صفر همگرا شود
با این توصیفات گزینه 4 صحیح می باشد
اما وقتی که از تبدیل لاپلاس مسئله حل میشه می بینیم گزینه 2 صحیح است . این درحالیست که وقتی امگا به بی نهایت میل کند مقدار fw برابر مثبت منفی 2/p است
اگه میشه یکی این تناقض برای من توضیح بده.

محسن جان آیا برای محاسبه تبدیل سینوسی(یا کسینوسی) خواص تبدیل فوریه میتوانند استفاده شوند؟ من فکر میکنم خواص برای خود تبدیل استفاده میشوند.
مورد دوم اینکه در تبدیل لاپلاس و درجزوه دکتر معتقدی جایی نوشته بود لاپلاس هر تابع واقعی در صورتی که s به بینهایت برود(بالطبع w به بینهایت برود) به صفر میل میکند.چون تابع طراح در w به بینهایت به صفر نمیرود این تابع یک خاصیتی دارد و اصطلاحا واقعی نیست.حالا من نمیدونم این واقعی نبودن یعنی چی؟!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
سوال :
تو مشتق تبدیل لاپلاس مشکلی دارم :

اون قسمت قرمز رنگ چجوری محاسبه شده ؟؟

Snap_2013.05.17_20h36m16s_001_.jpg

مثال 2 :

Snap_2013.05.17_20h42m50s_002_.jpg

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
سوال :
تو مشتق تبدیل لاپلاس مشکلی دارم :

اون قسمت قرمز رنگ چجوری محاسبه شده ؟؟

مشاهده پیوست 151387

مثال 2 :

مشاهده پیوست 151389

خب در مثال اول از تابع نسبت به اس دوبار مشتق بگیری و از مثال دوم از اس یه بار مشتق بگیری همون قرمزا بدست میاد

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    16.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
قربونت درستش کردم . بزرگترین مشکلم تو حل مسائل همین اشتباهات محاسباتیه :(

بهتره از الان وقتی میخوای هر سوالی رو حل کنی همشو بنویسی و ذهنی حساب نکنی اینطوری باعث میشه کم کم سرعت عملت بیشتر بشه سرعت ذهنیتم زیاد میشه دیگه وقتی میخوای بنویسی بدونه اینکه فکر کنی درست مینویسی.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من دارم جزوه معادلات دیفرانسیل معتقدی رو میخونم ، الان دارم میفهمم معادله حل کردن چه حالی میده . هر قسمتشو دو دور میخونم میرم بحث بعدی . (در کل میخوام تا دو سه هفته اینده سه چهار دور همین جزوه رو بخونم ). حالا میخوام برم از کتاب معادلات کریمیم تست حل کنم یه مشکلی دارم . چون معادلات کوشی اویلر واسه رشته برق اهمیتش بالاست پس باید ازش تست بیشتر حل کردم . اما کریمی معادلات کوشی اویلرو با روش اپراتور معکوس حل کرده و تو کتاب گفته به روش دیگری نمیپردازم . اما جزوه معتقدی خیلی راحتر با روشی اسونتر این معادلاتو حل کرده . حالا باید چکار کنم ؟؟ درسنامه کوشی اویر کتاب کریمیم بخونم یا همین درسنامه معتقدی کافیه و فقط تستایه کریمی رو حل کنم؟؟؟
کتاب کریمی رو که میخونم همه رو با هم قاطی میکنم :(
اقا احسان اگه میشه شما راهنمایی کنید

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دارم جزوه معادلات دیفرانسیل معتقدی رو میخونم ، الان دارم میفهمم معادله حل کردن چه حالی میده . هر قسمتشو دو دور میخونم میرم بحث بعدی . (در کل میخوام تا دو سه هفته اینده سه چهار دور همین جزوه رو بخونم ). حالا میخوام برم از کتاب معادلات کریمیم تست حل کنم یه مشکلی دارم . چون معادلات کوشی اویلر واسه رشته برق اهمیتش بالاست پس باید ازش تست بیشتر حل کردم . اما کریمی معادلات کوشی اویلرو با روش اپراتور معکوس حل کرده و تو کتاب گفته به روش دیگری نمیپردازم . اما جزوه معتقدی خیلی راحتر با روشی اسونتر این معادلاتو حل کرده . حالا باید چکار کنم ؟؟ درسنامه کوشی اویر کتاب کریمیم بخونم یا همین درسنامه معتقدی کافیه و فقط تستایه کریمی رو حل کنم؟؟؟
کتاب کریمی رو که میخونم همه رو با هم قاطی میکنم :(
اقا احسان اگه میشه شما راهنمایی کنید

سلام.روش اپراتورهای معکوس برای محاسبه جواب خصوصی هست دوست من.واسه خود کشی اویلر هر دو منبع یه مدل درس دادند.بهترین متد همون متد معتقدی هست.من کریمی رو فقط واسه اینکه یه بانک تست خیلی قوی بود خریدم.
شما مشکلت رو دقیق بگو ببینم تو چه نوع مثالی مشکل داری

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.روش اپراتورهای معکوس برای محاسبه جواب خصوصی هست دوست من.واسه خود کشی اویلر هر دو منبع یه مدل درس دادند.بهترین متد همون متد معتقدی هست.من کریمی رو فقط واسه اینکه یه بانک تست خیلی قوی بود خریدم.
شما مشکلت رو دقیق بگو ببینم تو چه نوع مثالی مشکل داری
مشکلم با روش اپراتور معکوس گفته شده در کتاب کریمیه . هر وقت میرسم بهش دیگه حوصله ندارم درس بخونم . دوبار خوندمش اخر سر همشو قاطی کردم . فعلا که دارم از رو معتقدیم میخونمش امیدوام بعد خوندنش بازم مثل کتاب کریمی هنگ نکنم.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکلم با روش اپراتور معکوس گفته شده در کتاب کریمیه . هر وقت میرسم بهش دیگه حوصله ندارم درس بخونم . دوبار خوندمش اخر سر همشو قاطی کردم . فعلا که دارم از رو معتقدیم میخونمش امیدوام بعد خوندنش بازم مثل کتاب کریمی هنگ نکنم.

دوست عزیز کریمی رو برای چی میخونی؟ من که از همون اول گفتم شما معتقدی رو بخون بعدش از کریمی تست حل کن و اگر نکته خوبی داشت از اون کتاب یاد بگیر.هرچی معتقدی واسه اپراتورهای معکوس گفته نه تنها کافیه بلکه بیانش هم خیلی بهتره.شما لِم حل رو یاد بگیری تستهای آخر فصل کریمی رو حل میکنی،حتما نباید از رو کریمی بخونی تا بتونی به تستاش جواب بدی

f.babaei

عضو جدید
سلام مهندسین
من قبلا درس ریاضی مهندسی رو نداشتم الان حدود3هفته هست که روزی 3یا4ساعت ریاضی مهندسی میخونم وفقط فصل اول کتاب کریمی رو(فوریه) تموم کردم.سرعتم خیلی کنده وبیشتر مطالبم برام گنگه! یعنی در واقع تمرکز روی این دزس ندارم.نمیدونم چیکارکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جزوه معتقدی رو هم یه هفتس که میخونم و توی بحث نگاشت هنگ کردم.به هیچ عنوان به کلاس و استاد هم دسترسی ندارم

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام مهندسین
من قبلا درس ریاضی مهندسی رو نداشتم الان حدود3هفته هست که روزی 3یا4ساعت ریاضی مهندسی میخونم وفقط فصل اول کتاب کریمی رو(فوریه) تموم کردم.سرعتم خیلی کنده وبیشتر مطالبم برام گنگه! یعنی در واقع تمرکز روی این دزس ندارم.نمیدونم چیکارکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جزوه معتقدی رو هم یه هفتس که میخونم و توی بحث نگاشت هنگ کردم.به هیچ عنوان به کلاس و استاد هم دسترسی ندارم

سلام. به نظر من اول شما باید دیدتونو نسبت به این درس عوض کنید.من فک کنم چون شما این درسو نداشتین یه ترسی نسبت به این درس پیدا کردید و احساس میکنید تمام مطالب براتون گنگه و نمیتونید تمرکز کنید.
سعی کنید وقتی یه صفحه رو میخونید و میبینید نوشته هاش گنگن یا اینکه نمیفهمید چی میگه ازش بگذرید و اگه سوالی مثالی در ادامه از اون مبحث داده شده رو نگا کنید و به حل اون مثال دقت کنید ببینید چطوری حلش کرده.شما در دور اول خوندنتون قرار نیس همه مطالبو صد در صد بخونید و یاد بگیرید. بهتره یه مطلبو نفهمیدید زیاد روش وقت نذارید معمولا وقتی مطالب جلوتر میرن واسه فرد قابل فهمتر میشن

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندسین
سلام من خودم نه در درس ریاضیات و نه معادلات قوی نیستم که بخوام نظر بدم ولی منم مثل شما ریاضی مهندسی رو با کریمی شروع کردم و همینطور معادلاتو . بعد اینکه میخونی یه حس نا امیدی به ادم دست میده به نظرم کتابایه کریمی واسه افرادی که ضعیف هستن در شروع خوب نیستن . با جزوه های معتقدی شروع کن من دارم همین کار میکنم و خیلی بیشتر راضی هستم .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
این یکی از مثالهای جزوه ام هست
به نظرتون درسته حاصل انتگرال ؟؟
Snap_2013.05.20_18h31m28s_001_.jpg

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
این یکی از مثالهای جزوه ام هست
به نظرتون درسته حاصل انتگرال ؟؟
مشاهده پیوست 151745
پاسخ در نهایت درسته ولی شکل نوشتنش درست نیست . باید یه منفی قبل مشتق بزاری و موقعی هم مشتق میگیری میگی ( مشتق صورت در مخرج منهای مشتق مخرج در صورت ) که دو تا منفی با هم میرن ، اونجوری شکلشم درست میشه .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
از 2تا تابع زیر تبدیل لاپلاس گرفته شده . با استفاده از تابع گاما

اون قسمت های قرمز رنگ رو متوجه نشدم چجوری بدست آورده
اگه میشه توضیح بدید
Snap_2013.05.20_21h11m21s_004_.jpg

آخرین ویرایش:
بالا