تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

mohammadg846

عضو جدید
خیلی اطلاعات خوب و عالی بود ممنون دوست من.

برای سایر رشته ها مثل الکترونیک هم همین رویه ها هست؟ یا اینا فقط برای برق قدرت هستند؟

الکترونیک را که امسال برای اولین بار رشته اصلی زدن!
من تازه امسال قبول شدم و حالا باید مدارک ببریم و ... تا ببینم چی میشه! شاید اصلا طراحی ندادن!!

kuchuluuu

عضو جدید
اتوکد

اتوکد

سلام به همه دوستان کلي خونديم و امتحان داديم و خدارو شکر قبول شديم و چند روز ديگه هم بايد مدارکمونو ببريم واسه گرفتن پروانه.ولي حالا مشکل اينجاست که من اصلا" اتوکد بلد نيستم و نمي تونم طراحي کنم.حالا چکار کنم؟کسي مي تونه کمکي کنه؟ ممنون دوستان

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام به همه دوستان کلي خونديم و امتحان داديم و خدارو شکر قبول شديم و چند روز ديگه هم بايد مدارکمونو ببريم واسه گرفتن پروانه.ولي حالا مشکل اينجاست که من اصلا" اتوکد بلد نيستم و نمي تونم طراحي کنم.حالا چکار کنم؟کسي مي تونه کمکي کنه؟ ممنون دوستان

سلام به شما و دیگر دوستان :w23:
عید همتون مبارک یا بقولی نوروز ، پیروز
اینشالا سالی پر پول و سلامتی باشه برا خودتون و خانواده محترمتون
و اما راجب این قضیه بگم که
منم دنبالش هستم که اساسی کار با اتوکد رو شروع کنم چون تو کار هم بعضی جاها نیاز داشتم که نقشه ها رو باهاش بکشم
برا نظام مهندسی هم فعلا عجله ای نیست 6 ماه دیگه شاید نیازمون بشه و تا اون موقع حتما یه حرکتای مثبتی انجام خواهیم داد.

p_farahbakhsh

عضو جدید
سلام دوستان سال نوتون مبارک.
من آزمون آذر شرکت کردم اما چون نخونده بودم قبول نشدم. الان میخوام شرو کنم بخونم. لطفا کسایی که قبول شدن راهنمای کنن که من از کجا شروع کنم چه کتاباییو بخونم؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان سال نوتون مبارک.
من آزمون آذر شرکت کردم اما چون نخونده بودم قبول نشدم. الان میخوام شرو کنم بخونم. لطفا کسایی که قبول شدن راهنمای کنن که من از کجا شروع کنم چه کتاباییو بخونم؟
سلام دوست عزیز
خود مباحث رو بخونید و قسمتهای مهم رو های لایت کنید یا تو چند صفحه کتاب رو خلاصه کنید. راهنمای مبحث 13 یادتون نره بخونید... واسه بحث سیستم های صوتی و آنتن مرکزی حتما جزوه تهیه کنید و بخونید. واسه کتابا و جزواتتون حتما برچسب بزنید چون توی امتحان کمکتون میکنه که زود پیدا کنید قسمتی رو که دنبالش میگردید! کتاب تست رو حتما تهیه کنید و تست سالهای قبل رو بزنید ...

موفق باشید

p_farahbakhsh

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خود مباحث رو بخونید و قسمتهای مهم رو های لایت کنید یا تو چند صفحه کتاب رو خلاصه کنید. راهنمای مبحث 13 یادتون نره بخونید... واسه بحث سیستم های صوتی و آنتن مرکزی حتما جزوه تهیه کنید و بخونید. واسه کتابا و جزواتتون حتما برچسب بزنید چون توی امتحان کمکتون میکنه که زود پیدا کنید قسمتی رو که دنبالش میگردید! کتاب تست رو حتما تهیه کنید و تست سالهای قبل رو بزنید ...

موفق باشید

ممنون از راهنماییتون.
جزوات رو از کجا میتونم تهیه کنم باید حتما کلاس برم چون وقت کلاس رفتن ندارم مجبورم خودم بخونم. برچسبارو بیرون میفروشن یا خودمون باید بنویسیم؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون.
جزوات رو از کجا میتونم تهیه کنم باید حتما کلاس برم چون وقت کلاس رفتن ندارم مجبورم خودم بخونم. برچسبارو بیرون میفروشن یا خودمون باید بنویسیم؟
خواهش میکنم
از همه جا. از اینترنت و ...
نه نیازی به کلاس رفتن نیست فقط باید خودتون وقت بذارید و خوب بخونید
برچسب رو کسی نمیفروشه باید خودتون بنویسید و بچسبونبد

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خواهش میکنم
از همه جا. از اینترنت و ...
نه نیازی به کلاس رفتن نیست فقط باید خودتون وقت بذارید و خوب بخونید
برچسب رو کسی نمیفروشه باید خودتون بنویسید و بچسبونبد

سلام دوست من... مشکل من فقط اون راهنمایی 13 هست به نظر شما چیکار کنم چون الکترونیکی هستم خیلی برام گنکِ:gol:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوست من... مشکل من فقط اون راهنمایی 13 هست به نظر شما چیکار کنم چون الکترونیکی هستم خیلی برام گنکِ:gol:
سلام
بله متوجهم ولی چاره ای نیست! چون مسائلی رو که پایه قوی ندارید رو نمیش به این راحتی خوند و یاد گرفت و باید زمان بذارید. البته نیازی نیست که همه قسمتهای راهنما رو متوجه بشید ...
من جای شما بودم قسمت روشنایی رو خوب میخوندم چون حتما یه مسئله 4-5 سوالی ازش میاد. اتصال زمین هم حتما ازش سوال میاد
به نظر من بهتره شما تست بزنید. چون معمولا بعضی سوالا شبیه سوالای سالهای قبلیه

AmooSaeid

عضو جدید
با سلام
دوستان ظاهرا میگن از امسال دیگه نمیشه فروخت و هرکس باید خودش کار کنه..
البته من این رو از چند تا همکارا تو تبریز که چند سالی هست میفروشن شنیدم؟ ایا جایی رسما اعلام شده یا شایعه است

پروانه اشتغال فروختنی نیست !!
بلکه اجاره میدن متاسفانه .. به این صورت که پروانه رو میدن و عضو یه شرکت حقوقی میشن و اون شرکت از سهمیه طراحی و نظارت شما استفاده میکنه. به اصطلاح میگن پروانه رو حقوقی کردن.

mohammadg846

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون.

دانلود برخی منابع آزمون تاسیسات الکتریکی نظام مهندسی ساختمان

اینا رو خودم از طرق مختلف جمع کردم .
فقط چون مباحث هر دوره آپدیت میشن دقت کنید که ویرایش این مباحث با ویرایش اعلام شده برای هر آزمون منطبق باشه
منابعی که لینکشون فعال هست(به رنگ آبی) یعنی قابل دانلود هست و بقیه یا مهم نیستند(مثل مبحث اول) و یا خیلی هم مهم هستند ولی چون فایلش نیست باید کتابشو تهیه کنید (مثل راهنمای مبحث سیزده)

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرائي آن (1390)
• مبحث اول ( تعاريف )- (1392)
مبحث دوم ( نظامات اداري )- (1384)
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )- (1392)
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )- (1392 )
• مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )- (1382)
• راهنماي مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )- (1382)
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان‌ برقي )- (1387)
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )- (1389)
• مبحث بیست و یکم (پدافند غیرعامل)- (1391)
• * طرح و اجراي تأسيسات برقي
* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

منابع متفرقه ای که در طرح سوالات استفاده میشود:
خلاصه نکات دتکتور و اعلام حریق

دتکتور و اعلام حریق (مفصل تر)

سیستمهای آنتن مرکزی

نکات کابلکشی شبکه

برخی از فصل های کتاب سیمکشی آسان:

فصل آنتن

فصل اعلام حریق

سیستمهای صوتی

استانداردهای سازمان برنامه و بودجه:
انشعابات جلد 1

انشعابات جلد 2

نشریه 110 جلد 1

نشریه 110 جلد 2

نشریه روشنایی شهری

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
بله متوجهم ولی چاره ای نیست! چون مسائلی رو که پایه قوی ندارید رو نمیش به این راحتی خوند و یاد گرفت و باید زمان بذارید. البته نیازی نیست که همه قسمتهای راهنما رو متوجه بشید ...
من جای شما بودم قسمت روشنایی رو خوب میخوندم چون حتما یه مسئله 4-5 سوالی ازش میاد. اتصال زمین هم حتما ازش سوال میاد
به نظر من بهتره شما تست بزنید. چون معمولا بعضی سوالا شبیه سوالای سالهای قبلیه
دمت گرم دوست خوبم
شانس ندارم پارسال راه بسته بود نتونستیم بریم الان زرتی 24 امتحان دانشگاه داریم ... مرسی از دو فصل که معرفی کردی:gol:

elham218

عضو جدید
دانلود برخی منابع آزمون تاسیسات الکتریکی نظام مهندسی ساختمان

اینا رو خودم از طرق مختلف جمع کردم .
فقط چون مباحث هر دوره آپدیت میشن دقت کنید که ویرایش این مباحث با ویرایش اعلام شده برای هر آزمون منطبق باشه
منابعی که لینکشون فعال هست(به رنگ آبی) یعنی قابل دانلود هست و بقیه یا مهم نیستند(مثل مبحث اول) و یا خیلی هم مهم هستند ولی چون فایلش نیست باید کتابشو تهیه کنید (مثل راهنمای مبحث سیزده)

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرائي آن (1390)
• مبحث اول ( تعاريف )- (1392)
مبحث دوم ( نظامات اداري )- (1384)
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق )- (1392)
• مبحث دوازدهم ( ايمني و حفاظت كار در حين اجرا )- (1392 )
• مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )- (1382)
• راهنماي مبحث سيزدهم (طرح و اجراي تاسيسات برقي ساختمانها )- (1382)
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان‌ برقي )- (1387)
• مبحث نوزدهم (صرفه‌جوئي در مصرف انرژي )- (1389)
• مبحث بیست و یکم (پدافند غیرعامل)- (1391)
• * طرح و اجراي تأسيسات برقي
* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نمي‌گردد.
• تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّي ساختمان مي‌باشد.
• تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملّي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملّي ساختمان ملاك عمل خواهد بود.
• تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود.

منابع متفرقه ای که در طرح سوالات استفاده میشود:
خلاصه نکات دتکتور و اعلام حریق

دتکتور و اعلام حریق (مفصل تر)

سیستمهای آنتن مرکزی

نکات کابلکشی شبکه

برخی از فصل های کتاب سیمکشی آسان:

فصل آنتن

فصل اعلام حریق

سیستمهای صوتی

استانداردهای سازمان برنامه و بودجه:
انشعابات جلد 1

انشعابات جلد 2

نشریه 110 جلد 1

نشریه 110 جلد 2

نشریه روشنایی شهری

واقعا متشکرم اقا محمد ک زحمات خودتونو در اختیار بقیه گذاشتید.:gol:

موفق باشید

kuchuluuu

عضو جدید

سلام به شما و دیگر دوستان :w23:
عید همتون مبارک یا بقولی نوروز ، پیروز
اینشالا سالی پر پول و سلامتی باشه برا خودتون و خانواده محترمتون
و اما راجب این قضیه بگم که
منم دنبالش هستم که اساسی کار با اتوکد رو شروع کنم چون تو کار هم بعضی جاها نیاز داشتم که نقشه ها رو باهاش بکشم
برا نظام مهندسی هم فعلا عجله ای نیست 6 ماه دیگه شاید نیازمون بشه و تا اون موقع حتما یه حرکتای مثبتی انجام خواهیم داد.

سلام مسعود جان
سال نو بر همگي دوستان و خانواده محترمتان مبارک و شاد باش.انشالله سال خيلي خوبي براي همگي باشد.
آق مسعود چرا ميگي تا 6 ماه ديگه لازم نيست؟يعني 6 ماه طول ميکشه تا شماره پروانه بدن يا اينکه تا 6 ماه ديگه بهمون کار نميدن؟!
ممنون

kuchuluuu

عضو جدید
سلام مسعود جان
سال نو بر همگي دوستان و خانواده محترمتان مبارک و شاد باش.انشالله سال خيلي خوبي براي همگي باشد.
آق مسعود چرا ميگي تا 6 ماه ديگه لازم نيست؟يعني 6 ماه طول ميکشه تا شماره پروانه بدن يا اينکه تا 6 ماه ديگه بهمون کار نميدن؟!
ممنون
آق مسعود بايد 20 فروردين بريم واسه تحويل مدارک و پيگيري شماره پروانه؟

Masoud_IEC

عضو جدید
آق مسعود بايد 20 فروردين بريم واسه تحويل مدارک و پيگيري شماره پروانه؟

سلام
والا من شنیدم که حدودا 6 ماه طول میکشه !
تو سایت نظام مهندسی خوزستان چیزی اعلام نشده که، کسی به شما اطلاع داده که 20 فروردینه ؟
ولی نظام مهندسی تهران برنامه زمانبندی اعلام کرده بود قبل عید !

elham218

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز

خانوما و اقایون پیشنهاد شما برای نوع خوندن برای امتحان نظام چیه؟؟؟

ب نظرتون اول برم سوالات انتو حل کنم، بعد خلاصه نویسی کنم. بعدش همینطوری مبحث ب مبحث جلو برم.

خوبه ب نظرتون؟؟

AmooSaeid

عضو جدید
کلاس های خانه عمران که برای نظام مهندسی برق گذاشته خوبه ؟ کسی از دوستان تجربه نداره ؟ قیمتش فقط بالاست .. 850 تومن !!
اگه کسی تجربه کلاسا رو داره خبر بده ببینیم چطور بوده

negar.z

عضو جدید
سلام دوست عزیز ،به نظر من که این ازمون نیازی به کلاس رفتن نداره فقط سعی کنین ازمونای سالهای قبل رو بخونین و کتابا رو یه نگاهی بندازین

mohammadg846

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز

خانوما و اقایون پیشنهاد شما برای نوع خوندن برای امتحان نظام چیه؟؟؟

ب نظرتون اول برم سوالات انتو حل کنم، بعد خلاصه نویسی کنم. بعدش همینطوری مبحث ب مبحث جلو برم.

خوبه ب نظرتون؟؟

منظورتون از سوالات انتو چیه؟؟

مبحث به مبحث روش جالبی نیست
اولویت اول مبحث13 بعد راهنمای مبحث 13 بعد مبحث 15 هست(البته مبحث 15 نیاز به خلاصه نویسی نداره) بعد نمونه سوالات
ضمنااگر بتونی بجای خلاصه نویسی کلیدواژه تهیه کنید خیلی مفیدتره .بعنوان مثال وقتی با سوالی در مورد کلید محدود کننده جریان مواجه شدید فوری این کلمه را در لیستتون جستجو میکنید و میفهمید در کدام منابع و کدام صفحات در باره این واژه بحث شده.

kuchuluuu

عضو جدید
سلام به همه
دوستان کسي ميدونه تو خوزستان کسايي که آزمون قبلي قبول شدن کي بايد مدارکشون رو ببرن واسه تشکيل پرونده و گرفتن شماره پروانه؟
استانهاي ديگه وضعيت چطوره؟
ممنون

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام به همه
دوستان کسي ميدونه تو خوزستان کسايي که آزمون قبلي قبول شدن کي بايد مدارکشون رو ببرن واسه تشکيل پرونده و گرفتن شماره پروانه؟
ممنون

سلام همشهری
من رفتم نظام مهندسی خوزستان سوال کردم، گفتن که نیمه اردیبهشت احتمال زیاد ثبت نامه که بهتون خبر میدیم.

nafise05

عضو جدید
سلام به همه
ممنون
سلام، استان البرز از 23 ام شروع کرده و مدارکو میگیره، البته 20 ام باید توی کارتابل الکترونیکی درخواست صدور پروانه اشتغال می دادیم که من صبح زود درخواست دادم شنبه 23 ام نوبتم شد، بچه هایی که الان درخواست می دن نوبتشون تیرماه و بعدش می افته! موفق باشید

tyler

عضو جدید
درود
خراسان رضوی 5 اردیبهشت یه جلسه توجیهی گذاشته واسه همه پذیرفته شده ها.
راستی این دوستی که کتاباشو گذاشته بود برای فروش کی بود؟پیشنهادش هنوز پابرجاس؟

Masoud_IEC

عضو جدید
سلام، استان البرز از 23 ام شروع کرده و مدارکو میگیره، البته 20 ام باید توی کارتابل الکترونیکی درخواست صدور پروانه اشتغال می دادیم که من صبح زود درخواست دادم شنبه 23 ام نوبتم شد، بچه هایی که الان درخواست می دن نوبتشون تیرماه و بعدش می افته! موفق باشید

میشه بفرمایین چه مدارکی خواستن ؟ کارت عضویتم هنو اماده نیست ! دوشنبه رفتم پیگیر شدم بهم گفتن مدارکت ناقص بوده از برج 6 تا حالا ! برو دوباره عکستو اپلود کن تو سایت از یه طرف هم سایت خراب بود ! یعنی داغونمون کردن !

ile

عضو جدید
درود
خراسان رضوی 5 اردیبهشت یه جلسه توجیهی گذاشته واسه همه پذیرفته شده ها.
راستی این دوستی که کتاباشو گذاشته بود برای فروش کی بود؟پیشنهادش هنوز پابرجاس؟

سلام، بله من کتابامو میفروشم. نمیدونستم چنین پستی خلاف قوانینه و پستم پاک شد. پیام خصوصی بفرستین در خدمتم.

nafise05

عضو جدید
میشه بفرمایین چه مدارکی خواستن ؟ کارت عضویتم هنو اماده نیست ! دوشنبه رفتم پیگیر شدم بهم گفتن مدارکت ناقص بوده از برج 6 تا حالا ! برو دوباره عکستو اپلود کن تو سایت از یه طرف هم سایت خراب بود ! یعنی داغونمون کردن !
خدا قوت! مدارکی که می خواستن: همون درخواستی که گفتم توی کارتابل باید می دادیم پرینتش، کپی برابر اصل مدرک و اصلش که باهاش باز همونجا تطبیق بدن و بعد اصلشو برگردونن، کپی شناسنامه و کارت ملی و اصلشون، کارنامه قبولی آزمون، دو تا عکس 6در4 ، 6 تومان برای عوارض صدور پروانه، تسویه حساب با نظام مهندسی، برگه سابقه کار ، فرمی که روی سایت نظام مهندسی استان گذاشته بودن که باید پر می کردیم می بردیم، همینا بود تا جایی که یادمه، البته برای آقایون حتما وضعیت نظام وظیفه شون هم بوده که من دقت نکردم
موفق باشید

AmooSaeid

عضو جدید
دوستان این طرح و اجرای تاسیسات برقی که گفته منبع خاصی معرفی نمیشه رو باید چکار کنیم ؟؟ از کجا بخونیم ؟ چی بخونیم ؟ داستان چیه ؟ یکی به ما بگه چه خبره :razz:

nafise05

عضو جدید
دوستان این طرح و اجرای تاسیسات برقی که گفته منبع خاصی معرفی نمیشه رو باید چکار کنیم ؟؟ از کجا بخونیم ؟ چی بخونیم ؟ داستان چیه ؟ یکی به ما بگه چه خبره :razz:
نگرانش نباشید، منم سر این جمله انقدر گیر کرده بودم که نگو! هر کتاب برقی ای بود فک می کردم باید بخونم کامل وگرنه قبول نمی شم، البته اطلاعاتم زیاد شد ولی اکثرشون لزوم چندانی نداشتن، سوالای سالهای گذشته رو بخونید حله، البته اصل مطلب مباحث 13 و 15 و راهنمای 13 هستن، اگه توی سوالا خیلی پایه ای مشکل داشتین از کتاب های تاسیسات مثل کتاب دکتر کلهر استفاده کنید، موفق باشید

بالا