تاپیک جامع سوال و مشاوره "انتخاب رشته، گرایش و دانشگاه"

AMIN4EVER

عضو
تا کی میشه انتخاب رشته کرد ؟

من مجاز نشدم یعنی نمیتونم حتی غیر انتفاعی هم انتخاب رشته کنم ؟ :redface:

آخرین ویرایش:

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها این پردیس عباسپور اسمش پردیسه درسته؟یعنی روزانه اس دیگه؟؟؟؟

hamed_mir

عضو جدید
سلام یه سوال دارم بد جوری گیجم کرده؟
با رتبه 1200 قدرت ارزش داره من پژوهشگاه کرج و بزم؟مدرکش ارزش داره؟فرداها از نظر کاری محدودم نمیکنه؟

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واللا تو کارشناسی دانشگاه ما نوشته بود خوابگاه میدن ندادن! اگه نوشته نمیدن که ... نمیدونم باز سوال کنید
کدوم دانشگاه بودید؟
آخه علم و صنعت نوشته نمیده کلن به دخترا ولی یکی بچه ها میگفت دادن بهمون پارسال

Armin-Z

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کدوم دانشگاه بودید؟
آخه علم و صنعت نوشته نمیده کلن به دخترا ولی یکی بچه ها میگفت دادن بهمون پارسال

دانشگاه امام خمینی قزوین
کلا به حرفایی که تو دفترچه نوشته زیاد اعتباری نیست، به تلاش خودتون برای گرفتن خوابگاه بستگی داره...یکم پیگیر باشید فک میکنم میتونید بگیرید، ولی خوب باید حواستون باشه که اگه نشد مشکل براتون پیش نیاد

juvefans

کاربر ممتاز
بچه ها این پردیس عباسپور اسمش پردیسه درسته؟یعنی روزانه اس دیگه؟؟؟؟

این دانشگاه روزانه هست ، اسم پردیس فنی عباسپور شهید بهشتی از پارسال براش درنظر گرفته شد . مشکلی در مدرکش نیست و به نام شهید بهشتی صادر میشه .

meysam_sky

عضو جدید
سلام بچه ها
آخرین رتبه قبولی دانشگاه امام حسین و شاهد و مالک اشتر در گرایش الکترونیک کسی می دونه؟

Armin-Z

کاربر ممتاز
بچه ها اینجوری وارد کردم:
1.تهران
2.خواجه نصیر
3.شریف
4.امیر کیبر
ولی از بعد انتخاب رشتم، همه میگن شریف و امیر کبیر رو حیفه بذاری بعد از خواجه... به نظرتون کدوم طرف مهمه که بیشتر بهش بها بدم، سطح علمی یا اسم و برند...؟

Sajjad_k

عضو جدید
1.تهران
2.خواجه نصیر
3.شریف
4.امیر کیبر
ولی از بعد انتخاب رشتم، همه میگن شریف و امیر کبیر رو حیفه بذاری بعد از خواجه... به نظرتون کدوم طرف مهمه که بیشتر بهش بها بدم، سطح علمی یا اسم و برند...؟

من اگه بودم برند شریف و امیرکبیر رو ترجیح میدادم واسه اپلای.

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.تهران
2.خواجه نصیر
3.شریف
4.امیر کیبر

امیرکبیر رو نمیدونم ولی کنترل شریف رو شنیدم اینقدر سخت میگیرن و بد نمره میدن هر سال چند نفر به خاطر معدل پایین آموزش محور میشن.

hoomif

عضو جدید
1.تهران
2.خواجه نصیر
3.شریف
4.امیر کیبر

شریف واسه اپلای یه چیز دیگس...البته بعد تهران (به خصوص واسه کنترل)
بنظرم اینجوری واسه کنترل عالیه:
1- تهران
2- شریف
3- شبانه تهران
4- شبانه شریف
5- امیرکبیر
6- خواجه نصیر

Armin-Z

کاربر ممتاز
من اگه بودم برند شریف و امیرکبیر رو ترجیح میدادم واسه اپلای.

انقدر از کنترل خواجه تعریف کردن که اینجوری زدم بعد شریف رو میگن خیلی استادای بی اعصاب و سخت گیر بیخودی دارن ولی نمیدونم اسمش یعنی به همه اینا می ارزه؟! امیرکبیر رو ولی نمیدونم...

آره حیفه رنک های قدرت امیرکبیر می رن شریف نه اینکه استاد های امیرکبیر رو قبول نداشته باشن ولی خب شریف و تهران خیلی واسه گرفتن پذیرش بهتره.

امیرکبیر رو نمیدونم ولی کنترل شریف رو شنیدم اینقدر سخت میگیرن و بد نمره میدن هر سال چند نفر به خاطر معدل پایین آموزش محور میشن.

از همینشم خیلی می ترسم و اینکه چندان تعریفی از استاداش نمیشه ولی خوب اسم و برندشم هست ...
واقعا اینجوریه؟ یعنی کل کارشناسی ارشدت کشک میشه که! عجبا! :(

شریف واسه اپلای یه چیز دیگس...البته بعد تهران (به خصوص واسه کنترل)
بنظرم اینجوری واسه کنترل عالیه:
1- تهران
2- شریف
3- شبانه تهران
4- شبانه شریف
5- امیرکبیر
6- خواجه نصیر

یعنی واقعا خواجه نصیر با اون سطحش به خاطر نداشتن اسم باید آخر باشه؟ میدونم واقعیت اینه که فقط اون اسمه مهمه ولی واقعا مسخره اس :(
من دکتر علیاری توی خواجه نصیر رو می شناسم کارشون واقعا درسته ولی خواجه نصیرن، کاش اوضاع دانشگاها اینجوری نبود :(

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
انقدر از کنترل خواجه تعریف کردن که اینجوری زدم بعد شریف رو میگن خیلی استادای بی اعصاب و سخت گیر بیخودی دارن ولی نمیدونم اسمش یعنی به همه اینا می ارزه؟! امیرکبیر رو ولی نمیدونم...

از همینشم خیلی می ترسم و اینکه چندان تعریفی از استاداش نمیشه ولی خوب اسم و برندشم هست ...
واقعا اینجوریه؟ یعنی کل کارشناسی ارشدت کشک میشه که! عجبا! :(

یعنی واقعا خواجه نصیر با اون سطحش به خاطر نداشتن اسم باید آخر باشه؟ میدونم واقعیت اینه که فقط اون اسمه مهمه ولی واقعا مسخره اس :(
من دکتر علیاری توی خواجه نصیر رو می شناسم کارشون واقعا درسته ولی خواجه نصیرن، کاش اوضاع دانشگاها اینجوری نبود :(

اگه اسم دانشگاه و اپلای واست مهمه و میتونی سختگیریشون رو تحمل کنی بزن همون شریف..
کنترل شریف حدودا تا چند قبول میشن؟

Armin-Z

کاربر ممتاز
اگه اسم دانشگاه و اپلای واست مهمه و میتونی سختگیریشون رو تحمل کنی بزن همون شریف..
کنترل شریف حدودا تا چند قبول میشن؟

نمیدونم دقیقا...ظرفیتاشم که امسال کم کرده ... اینکه اصن شبانه شریفم نیارم بعید نیست...ولی خوب احتماله دیگه...باید انتخاب رو درست زد جدا از اینکه آیا میشه یا نمیشه...

mortezamom

عضو جدید
سلام بچه من رتبه 370 مخابرات به نظرتون مخابرات میدان علم و صنعت انتخاب کنم یا تربیت مدرس
میگن علم صنعت سخت گیری غیر منطقی میکنن

tickbehrouz

عضو جدید
سلام و وقت به خیر.
دوستان به نظر شما با رتبه 115 مخابرات سیستم شبانه تهران رو میارم؟
بعد از شبانه تهران روزانه امیرکبیر و بعدش روزانه تربیت مدرس رو زدم. هر جفتش سیستم. از نظر سطح علمی ترتیبش درسته؟
مرسی.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام و وقت به خیر.
دوستان به نظر شما با رتبه 115 مخابرات سیستم شبانه تهران رو میارم؟
بعد از شبانه تهران روزانه امیرکبیر و بعدش روزانه تربیت مدرس رو زدم. هر جفتش سیستم. از نظر سطح علمی ترتیبش درسته؟
مرسی.

تبریک بابت رتبتون.
اگه میشه کارنامتونو قرار بدید تا بقیه هم بتونن استفاده کنن

ایشالا که شبانه تهران رو میارید.به نظرم بهتره بعد سیستم رمز رو بزنید.رمز شریف رو که صد در صد میارید.رمز میل سیستمه میتونید برید سرفصلهای دروسشو ببینی توی سیستم دروس اصلیش فرآیندهای تصادفی و مخابرات پیشرفته هستش و مال رمز فرآیند تصادفی و مخابرات پیشرفته بعلاوه رمزنگاری و رمزنگاری پیشرفته و یه چیز دیگس که یادم نمیاد

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
1.تهران
2.خواجه نصیر
3.شریف
4.امیر کیبر
انتخاب کاملا درستی کردید به نظرم
من خودم با پیشنهاد دکتر خاکی صدیق همین طور اینطور انتخاب کردم .(البته تو تهران ختم به خیر شد!)

اولا اگه بخواید ایران بمونید شرکت هایی که باید تفاوت سطح خواجه ، شریف رو تو کنترل بدونن ,میدونن (مثلا مپنا که به خود من و دوستم گفت ترجیح ما فارغ تحصیل های اول تهران دوم خواجه هست )

برای خارح هم شریف شاید برای دانشگاه های تاپ ۱۰ اینطور باشه وگرنه عملا اپلای شما به رزومه کاری تون بررسی داره
بدون شک میگم بهترین انتخاب رو کردید .ایشالا مال شما هم تهران ختم به خیر بشه;)

آخرین ویرایش:

tickbehrouz

عضو جدید
تبریک بابت رتبتون.
اگه میشه کارنامتونو قرار بدید تا بقیه هم بتونن استفاده کنن

ایشالا که شبانه تهران رو میارید.به نظرم بهتره بعد سیستم رمز رو بزنید.رمز شریف رو که صد در صد میارید.رمز میل سیستمه میتونید برید سرفصلهای دروسشو ببینی توی سیستم دروس اصلیش فرآیندهای تصادفی و مخابرات پیشرفته هستش و مال رمز فرآیند تصادفی و مخابرات پیشرفته بعلاوه رمزنگاری و رمزنگاری پیشرفته و یه چیز دیگس که یادم نمیاد

خیلی ممنون
درصد ها :
زبان 63/33
ریاضی
36/11
مدار
36/11
الک
54/55
کنترل
13/89
الكترومغناطيس سفید
نجزیه
66/67
معدل : 13 !
والا من فیلد مورد علاقم سیستمه. حتی شبکه ی دانشگاه تهران رو با اکراه زدم! در مورد رمز هم نگاه کردم درساشو و خیلی برام جالب نبود. با یکی از دوستان هم صحبت کردم که خودش رمز شریف میخوند و به این نتیجه رسیدم که مناسب من نیست. الان نگرانیم اینه که میارم سیستم شبانه دانشگاه تهران رو یا نه. شما اطلاعی دارید از رتبه ی قبولی های پارسال ؟ البته از شانس ما که ظرفیت ها رو کمتر کردن
:mad:

Armin-Z

کاربر ممتاز
انتخاب کاملا درستی کردید به نظرم
من خودم با پیشنهاد دکتر خاکی صدیق همین طور اینطور انتخاب کردم .(البته تو تهران ختم به خیر شد!)

اولا اگه بخواید ایران بمونید شرکت هایی که باید تفاوت سطح خواجه ، شریف رو تو کنترل بدونن ,میدونن (مثلا مپنا که به خود من و دوستم گفت ترجیح ما فارغ تحصیل های اول تهران دوم خواجه هست )

برای خارح هم شریف شاید برای دانشگاه های تاپ ۱۰ اینطور باشه وگرنه عملا اپلای شما به رزومه کاری تون بررسی داره
بدون شک میگم بهترین انتخاب رو کردید .ایشالا مال شما هم تهران ختم به خیر بشه;)

شاید یکی دو تا تست بیشتر (یا همون یک دو تایی که نمیدونم چرا غلط شد!) درست میزدم الان قطعا شبانه تهران رو داشتم ولی با این رتبه الانم فکر میکنم تهران واسم از دست رفته است و خیلی خیلی دلم میسوزه که تا یه قدمیش اومدم و ... بیخیال ایشاللا واسه همه هر چی صلاحه بشه...

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خیلی ممنون
درصد ها :
زبان 63/33
ریاضی
36/11
مدار
36/11
الک
54/55
کنترل
13/89
الكترومغناطيس سفید
نجزیه
66/67
معدل : 13 !
والا من فیلد مورد علاقم سیستمه. حتی شبکه ی دانشگاه تهران رو با اکراه زدم! در مورد رمز هم نگاه کردم درساشو و خیلی برام جالب نبود. با یکی از دوستان هم صحبت کردم که خودش رمز شریف میخوند و به این نتیجه رسیدم که مناسب من نیست. الان نگرانیم اینه که میارم سیستم شبانه دانشگاه تهران رو یا نه. شما اطلاعی دارید از رتبه ی قبولی های پارسال ؟ البته از شانس ما که ظرفیت ها رو کمتر کردن
:mad:

میشه نتیجه صحبت با دوستتون رو در اختیار ما هم قرار بدید ببینیم چرا آخه رمز خوب نیستش.
من از استاد تقدسی پرسیدم گفتن نزدیکترین گرایش به سیستم رمز هستش.حتی من رفتم کاتالوگ سرفصل های ارشد شریفم دانلود کردم تمام دروسی که واسه سیستم ارائه شده واسه رمز هم هستش.
دوست من سال پیش با رتبه حول و حوش 160 اینا فکر کنم رمز یا شبکه روزانه دانشگاه تهران میخونه.سیستم نیاورده بود.
ولی شما با این رتبه ایشالا حتما میارید شبانه رو

tickbehrouz

عضو جدید
میشه نتیجه صحبت با دوستتون رو در اختیار ما هم قرار بدید ببینیم چرا آخه رمز خوب نیستش.
من از استاد تقدسی پرسیدم گفتن نزدیکترین گرایش به سیستم رمز هستش.حتی من رفتم کاتالوگ سرفصل های ارشد شریفم دانلود کردم تمام دروسی که واسه سیستم ارائه شده واسه رمز هم هستش.
دوست من سال پیش با رتبه حول و حوش 160 اینا فکر کنم رمز یا شبکه روزانه دانشگاه تهران میخونه.سیستم نیاورده بود.
ولی شما با این رتبه ایشالا حتما میارید شبانه رو

من نگفتم که رمز خوب نیست! اتفاقا خیلی هم مطلوب اون دوستمون بود. منظورم اینه که خیلی باب میل من نیست. اولا که توی دروس اصلی 9 واحد اجباری مربوط به رمزنگاری داره که سیستم اونا رو به صورت اجباری نداره. اگر یه سیستمی واسه تز خودش نیاز داشته باشه اینا رو میگذرونه در غیر این صورت واحد های دیگه ای رو میگذرونه. اصل داستان هم همینه که یه رمزی هر تزی داشته باشه باید یه ربطی به رمز و امنیت داشته باشه ولی یه سیستمی دستش خیلی باز تره واسه انتخاب موضوع و این به نظر من خیلی مهمه. حالا گیرم یه نفر رمز رو انتخاب کنه و بعدش بفهمه خوشش نمیاد. کی پاسخگوئه اینجا؟! البته این مسئله واسه شبکه هم صادقه.

بالا