<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

amin.hz

عضو جدید
سلام

من طراحی هستم و میخوام امسال امتحان بدم....

کسی جزوه الاستیسیته و کانتیوم کنکوری داره ؟؟؟؟

majid.izadi

عضو جدید
بچه ها من شنیدم کسانی که توی دانشگاه های مادر ایران دکتری می خونن حقوق دریافت می کنن کسی از صحتش اطلاع داره؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من شنیدم کسانی که توی دانشگاه های مادر ایران دکتری می خونن حقوق دریافت می کنن کسی از صحتش اطلاع داره؟
بستگی داره شما به چی بگی حقوق!!!

یک نصیحت برادرانه.یا برای دکترا اقدام نکنید یا اپلای کنید. گوودلاک!

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
آقای eiman_masoumi شما توی تاپیک کنکور کارشناسی ارشد راهنمایی های ارزنده ای از بچه ها کردین
به نظر شما سوالای کنکور دکتری ساخت مثل کنکور ارشد متکی به جزوه اساتید امیرکبیره؟ یا اینکه باید کتاب های مرجع مطالعه بشن؟
ممنون از لطفتون.وظیفه بوده. بنده خودم هم امسال داوطلب شرکت در کنکور دکترا ساخت و تولید هستم. خب از اونجایی که دروس ساخت و تولید کنکور دکترا شامل مطالب درس های متالورژی در تولید و آنالیز شکلدهی هست لذا داشتن یه جزوه کامل و مناسب میتونه کمک کنه.من ترم اول درس متالورژی در تولید و پاس کردم درس خیلی جامعیه و پرمطلب آنالیز شکلدهی هم ترم 3 میگیرم.

majid.izadi

عضو جدید
بچه ها لطفا کسی که اطلاع داره پاسخ بده و بگه چه نوع دانشگاه هایی حقوق می دن و چقدر؟

mori1365

عضو جدید
میگن قراره تاثیر مصاحبه رو پایین بیارن کسی در جریانه؟؟؟خداییش درستشم اینه پایین بیارن یه چیزایی ادم تو این مدت دیده و شنیده که به نظرم مثل ارشد کامل متمرکز کنن بهتره

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها خوبید. من ساحلم میخوام برا کنکور دکتری(جامدات) بخونم.هرکی کتاب کنکوری دکتری داره و لازم نداره بهم بده ممنون میشم اگه هزینه هم داشت مساله ای نیس.ریاضی مهندسی مدرسان شریف رو میخوام با استعداد مسیح خواه هر 2جلدش .و کتاب تخصصی ها.. آزمونایی که دادین.این میلمهsahel.engineer16@yahoo.com
ممنون میشم کمکم کنین.

wwewwe

عضو جدید
تابستون میخواستم خواجه نصیر کلاس ها رو ثبت نام کنم
گفتن چون سازمان سنجش میخواد توی دروس تغییرات بده برنامه نمیذاریم
ما هم فعلا معطلیم

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز

majid.izadi

عضو جدید
بچه ها کسی می دونه توی درس متالورژی در تولید چه مباحثی رو باید خوند؟

reza.mech2012

عضو جدید
بچه ها کسی می دونه توی درس متالورژی در تولید چه مباحثی رو باید خوند؟

من یکسری کتاب برای آنالیز شکل دهی و متالوژی در تولید دکتری دیده بودم که برای دکتری کافی هستند:

متالوژی در تولید دکتری

البته تو گوگل جستجو بزنین سرفصل های وزارت علوم برای درس متالوژی در تولید، سرفصلهاشو میاره.
اما باید توجه هم داشته باشین که در کنکور دکتری زیاد به سرفصل اینا و کاری ندارن، یهویی سئوالی میدن که غافلگیر بشی، پس این منابع رو سعی کنین کامل بخونین.

omid nesfi

عضو جدید
راهنمایی فوری و ضروری از تمامی دوستان دست به آچار!

راهنمایی فوری و ضروری از تمامی دوستان دست به آچار!

سلام به همه
در باره خودم: چند ماهی هست فارغ التحصیل ارشد طراحی کاربردی (روزانه) از دانشگاه تهران، لیسانس دولتی (روزانه) شهرستان بودم و شاگرد اول
چند روز دیگه اعزامم (شاید امریه)
می خوام شروع کنم برای دکتری خوندن البته من عقیده ی خاص خودم رو دارم در این راه (همه میگن حیفه که دکتری نخونی!) و از طرفی علاقه ی شدیدی به درس دارم اما مشکل کار هم هست (بگذریم!)
از دوستان عزیز که تجربه دارند در این سه سال متمادی که کنکور دکتری مکانیک رو تجربه کردند ممنون میشم یک راهنمایی های کلی در قالب پاسخ های اجمالی به پرسش های بنده داشته باشند... صادقانه از همه ممنونم
1- کلا چند درصد کتبی و چند درصد مصاحبه؟
2- منابع آزمون ؟ آیا زبان تخصصی هم هست؟
3- منابع خوب تا به امروز برای هر درس کدامه(یک معرفی اجمالی کفایت میکنه)
4- ضرایب هر درس؟
5- میزان مطالعه برای هر درس؟
6- آیا تو دوره ی اموزشی خدمت میشه واسه کنکور خوند؟ آیا امکان تحصیل دکتری (البته اگر قبول شدم!) در حین خدمت امریه امکان پذیر هست؟
7- یک سوال باب مزاح: انگیزه ی شما از راهنمایی بنده کدام است؟
1) حس همنوع دوستی (عمراً!) 2) اشاعه ی علم کشور 3) کمک صادقانه به بنده که 10 روز دیگه اعزامم 4) سایر موارد
ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم ولی حقیقتا خیلی به کمک شما نیاز دارم.... پیش ا پیش از همکاری همتون سپاسگذارم

mm.caffee

عضو جدید
سلام به همه
در باره خودم: چند ماهی هست فارغ التحصیل ارشد طراحی کاربردی (روزانه) از دانشگاه تهران، لیسانس دولتی (روزانه) شهرستان بودم و شاگرد اول
چند روز دیگه اعزامم (شاید امریه)
می خوام شروع کنم برای دکتری خوندن البته من عقیده ی خاص خودم رو دارم در این راه (همه میگن حیفه که دکتری نخونی!) و از طرفی علاقه ی شدیدی به درس دارم اما مشکل کار هم هست (بگذریم!)
از دوستان عزیز که تجربه دارند در این سه سال متمادی که کنکور دکتری مکانیک رو تجربه کردند ممنون میشم یک راهنمایی های کلی در قالب پاسخ های اجمالی به پرسش های بنده داشته باشند... صادقانه از همه ممنونم
1- کلا چند درصد کتبی و چند درصد مصاحبه؟
2- منابع آزمون ؟ آیا زبان تخصصی هم هست؟
3- منابع خوب تا به امروز برای هر درس کدامه(یک معرفی اجمالی کفایت میکنه)
4- ضرایب هر درس؟
5- میزان مطالعه برای هر درس؟
6- آیا تو دوره ی اموزشی خدمت میشه واسه کنکور خوند؟ آیا امکان تحصیل دکتری (البته اگر قبول شدم!) در حین خدمت امریه امکان پذیر هست؟
7- یک سوال باب مزاح: انگیزه ی شما از راهنمایی بنده کدام است؟
1) حس همنوع دوستی (عمراً!) 2) اشاعه ی علم کشور 3) کمک صادقانه به بنده که 10 روز دیگه اعزامم 4) سایر موارد
ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم ولی حقیقتا خیلی به کمک شما نیاز دارم.... پیش ا پیش از همکاری همتون سپاسگذارم

سلام
منم مسائل مثل شما رو دارم.
موندم دکترا بخونم یا برم امریه و کار
فقط یه چیزی رو که میدونم توی دوره آموزشی معمولا نمیشه چیزی خوند ولی توی سربازی میشه
ولی با ثبت نام توی دانشگاه، قبلش باید برید از محل خدمتتون اجازه بگیرید تا بهتون اجازه بدن فعلا سربازیتون قطع بشه ولی نمیتونید دو تا رو با هم داشته باشید

mori1365

عضو جدید
بچه های فنی مهندسی که لیسانس و ارشدم جاهای خوب بودید الکی برای چی دنبال دکترای ایران هستید بیفتید دنبال پذیرش گرفتن دکترای ایران هیچی تهش در نمیاد فقط یه 4 سال دیگه باز باید بیکارو دانشجو باشید بیفتید دنبالش پذیرش بگیرید حتی دو سال هم روند پذیرش گرفتن طول بکشه باز ارزش داره تا خوندن دکتری داخل

reza.mech2012

عضو جدید
قابل توجه دانشجویان دکتری مهندسی مکانیک و علاقمند به هیات علمی شدن:

ممنوعیت عضویت مجردها در هیات علمی:

براساس طرح ۵۰ ماده ای با عنوان طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده یکی از موارد این طرح ممنوعیت عضویت مجردها در هیات علمی است .

بر اساس این طرح ،۵ سال پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، جذب افراد مجرد به عضویت هیات علمی در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیر دولتی و معلمین مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، ممنوع است.

تنها در صورت نبودن متقاضی متاهل واجد شرایط با تایید بالاترین مقام دستگاه، جذب افراد مجرد بلامانع خواهد بود.البته افراد مجرد نخبه از شمولیت این ماده مستثنی هستند.

منبع

حالا حساب کنید، با ورود دانشگاه آزاد به عرصه دکتری و 12000 دانشجوی دکتری جدید، 4 تا 5 سال دیگه چه بلایی سرمون میاد.
پیش به سوی پسا دکترا و تا آخر عمر درس خوندن و نبودن کار. :)

آخرین ویرایش:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

براساس طرح ۵۰ ماده ای با عنوان طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده یکی از موارد این طرح ممنوعیت عضویت مجردها در هیات علمی است .
بر اساس این طرح ،۵ سال پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، جذب افراد مجرد به عضویت هیات علمی در تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیر دولتی و معلمین مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی، ممنوع است.

تنها در صورت نبودن متقاضی متاهل واجد شرایط با تایید بالاترین مقام دستگاه، جذب افراد مجرد بلامانع خواهد بود.البته افراد مجرد نخبه از شمولیت این ماده مستثنی هستند.

منبع

حالا حساب کنید، با ورود دانشگاه آزاد به عرصه دکتری و 12000 دانشجوی دکتری جدید، 4 تا 5 سال دیگه چه بلایی سرمون میاد.

:surprised:

سارنیا

عضو جدید

منبع

:wallbash:
یا بدبختی وبیکاری ویا یه جور دیگه بدبختی و ازدواج :biggrin: انتخاب با شماست.!!!خدا به دادمون برسه:razz:

mori1365

عضو جدید

منبع

وقتی ا ون مردیکه الدنگ میشینه پا منقل نیشه میکنه میگه جمعیت باید افزایش پیدا کنه نتیجشم همینه یه مشت غارتگر بیت المال به جای رسیدگی به مکشکلت کشور دنبال ازدیاد جمعیت و اضافه کردن مفلوک و بدبخت به دنیا هستن .روز به روز نفرتم از این خراب شده بیشتر میشه

mm.caffee

عضو جدید
وقتی ا ون مردیکه الدنگ میشینه پا منقل نیشه میکنه میگه جمعیت باید افزایش پیدا کنه نتیجشم همینه یه مشت غارتگر بیت المال به جای رسیدگی به مکشکلت کشور دنبال ازدیاد جمعیت و اضافه کردن مفلوک و بدبخت به دنیا هستن .روز به روز نفرتم از این خراب شده بیشتر میشه

:surprised:
:w37:
:w47:

reza.mech2012

عضو جدید
سونامی دکترا : (خبرگزاری مهر-30 مهر 93)

زمانی که در سال 90 رئیس جمهور وقت تصمیم گرفت یک شبه با یک مصوبه ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاه های دولتی را 100 درصد افزایش دهد، جای تعجب نیست که سه سال بعد دانشگاه آزاد هم به تاسی از همین موضوع برای سال 93 ظرفیت پذیرش را دو برابر کند.

حال اگر کلاس های دکتری از حداکثر 7 نفر به کلاس های 30 نفره هم بدل شود، مشکلی پیش نیامده است!

به گزارش خبرنگار مهر، در تیرماه سال 90 محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در تصمیمی اعلام کرد ظرفیت پذیرش 5 هزار و 600 نفری به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند.

حال در سال 93 دانشگاه آزاد با عملکردی مشابه همان تصمیم که برخی آن را بی خردی عنوان کرده بودند، این لشگر بیکاران را قوت بخشید !

پذیرش 2 برابری تعداد دانشجویان دکتری در سال 93 موجب شده است که در واحد نمونه ای مانند علوم تحقیقات تهران کلاس دکتری در حد کلاس لیسانس با 35 نفر تشکیل شود و اساتید حاضر به تدریس در کلاس هایی با این تراکم نشوند.

the great leader

عضو جدید
با عرض معذرت از همه دوستان، به نظرم یه مقدار بحثای حاشیه ای و غیرکاربردی تو این تاپیک زیاده، بحثایی مثل اینکه خوبه بریم دکترا یا نه، خدا لعنتشون کنه بابته افزایش ظرفیت، احمدی نژاد چقدر اخ بود و ...
در عوض بحثای کاربردی مثله انتخاب آزمون آزمایشی مناسب و منابع خوب و ... کمتر میشه
بیاید سعی کنیم یه کم تو این تاپیک بیشتر به درد هم بخوریم تا اینکه با هم درد دل کنیم!

4532mr

عضو
سلام دوستان
برای آزمون دکترای مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی چه منابعی رو بخونم؟
بخصوص برای ترمودینامیک پیشرفته و سیالات پیشرفته اگه جزوه یا مطلبی دارید معرفی کنید یا برای دانلود بذارید ممنون میشم
با تشکر از همه دوستان

sa eed

عضو جدید
مهمترین تغییرات آزمون دکتری سال94/ سهم آزمون و مصاحبه

مهمترین تغییرات آزمون دکتری سال94/ سهم آزمون و مصاحبه

زمون امسال در بخش ارزیابی دانشگاه ها با تغییراتی مواجه شده است که استقلال مورد نیاز دانشگاه ها در پذیرش دانشجوی دکتری را تامین می کند.
نسبت به سال گذشته دو تغییر عمده در پذیرش آزمون نیمه متمرکز دکتری بر اساس آیین نامه جدید بوجود آمده است که یکی مربوط به شیوه نامه اجرایی دانشگاه ها است و دیگر اینکه ایجاد حد نصاب در اختیار دانشگاه قرار گرفته است. شیوه نامه نمره گذاری برای بخش مصاحبه و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی داوطلبان آزمون دکتری پیش از این پیشنهادی بود و اکنون بر اساس آیین نامه جدید الزام آور شده است. دانشگاه ها باید بر اساس این شیوه نامه نمره گذاری کنند. ضمن اینکه دانشگاه می تواند برای نمره مصاحبه حد نصاب تعیین کند. در واقع این اختیار را دارد که نمرات زیر 20 یا 30 را نمی پذیرد. نمرات نیز در اینجا مجموع آزمون کتبی، مصاحبه و سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی داوطلب محسوب می شود. سهم آزمون کتبی در مجموع پذیرش نیمه متمرکز دکتری دانشگاه ها و مراکز علمی نیز به طریق ذیل است:
سهم آزمون ها همچون سال گذشته است به این ترتیب که 30 درصد نمره را مجموع آزمون کتبی و معدل های کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل می دهند که آزمون کتبی در این میان 80 درصد نمره و مجموع معدل ها 20 درصد آن نمره را تشکیل خواهند داد. 70 درصد باقی مانده نیز مجموعی از مصاحبه، بررسی سوابق علمی، کتاب، مقاله و سایر سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلب است. رئیس سازمان سنجش آموزش همچنین درباره اعتراضات داوطلبان به مختلف بودن شیوه نامه در دانشگاهها گفته است: یک بخشی از اعتراضات داوطلبان این بود که دانشگاهها به روش های مختلف در مصاحبه و بررسی سوابق نمره می دادند اما با الزام آور شدن شیوه نامه یکسان سازی صورت می گیرد و دانشگاه ها بر اساس این شیوه نامه نظر می دهند. خدایی اضافه کرد: همچنین در سیستم نمره گذاری سهم سوابق پژوهشی، علمی و آموزشی، معدل، میزان آشنایی با زبان، کتاب و مقاله داشتن مشخص می شود و مسئولیت پاسخ گویی بر عهده دانشگاه است.
منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

بالا