تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

hedayat.k

عضو جدید
تاسيساتي

تاسيساتي

دوست عزيزم لطفا درمورد چيلر هاي جذبي برايم اطلاعات بفرست باتشكر

rozaneh

عضو جدید
جناب M_H_FOROUGHI عزیز
یه سوال دارم که خیلی سریع جوابش و میخوام. راستش رو بخواهین گیر افتادم و حتما باید جواب سوالم و رو هرطور شده پیدا کنم.
سوال: مشخصات فنی( هد و دبی) پمپ و حجم کخزن ذخیره آب برای ساختمان 4 طبقه و 5 طبقه که به جای موتور خانه از پکیج استفاده شده رو میخوام.خیلی ممنون میشم.

حامد عالمی

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
من در حال طراحی تاسیسات یک مجتمع هستم وفاصله موتورخانه تا محل طراحی شده حدودا 10 متر می باشد( یعنی موتورخانه اتاقک 3*4 خارج از ساختمان میباشد)برای جلوگیری از اتلاف حرارت لوله های آب گرم و رادیاتورها چه روشی پیشنهاد می کنید ؟
با سلام
برای این کار بهتره که ضمن لوله کشی زیر زمینی و عایق کاری مناسب (مثل پشم شیشه) لوله ها رو از داخل مجرایی رد کنید که به زمین اتصالی نداشته باشند.(مثلا در صورت امکان قرار دادن لوله ها در لوله پولیکا).
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

حامد عالمی

عضو جدید
آقا سلام من حسابی گیج شدم برای یک ساختمان 4 طبقه که هر طبقه مساحتش 170 متر باشه چه پمپ سرکولاتوری مناسب هست ( برای شوفاز خانه) ... دبی چند ؟ هد چند ؟ و غیره ....... اصلا میشه یه پمپ خوب معرفی کنید خیلی ممنون
با سلام
این سوال خیلی کلیه!
دبی و هد پمپ به بار حرارتی منتقله و ماکزیمم افت فشار بستگی داره. برای افت فشار ماکزیمم معمولا دورترین رادیاتور رو در نظر میگیرند.
وقتی ملزومات سیستم مشخص شد خیلی ساده از روی کاتالوگ ها پمپ مناسب رو انتخاب میکنیم.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

rozakamran

عضو جدید
سلام.ضمن تشکر پیشاپیش ، لطفا کتابی دزمورد محاسبات شوفاژ معرفی کنید.

mm.salemi

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

دوست عزیز پیشنهاد من عایق بندی لوله ها به صورت دقیق و نیز رد کردن لوله های آب گرم از درون لوله های قطورتر لاکی یا فایبر گلاس که مقاوت حرارتی بالایی دارند جهت جلوگیری از اتلاف انرژی.

موفق باشید. ;) ...

آخرین ویرایش:

m9hdi

عضو جدید
محاسبه سیستم برگشت اب گرم

محاسبه سیستم برگشت اب گرم

میخواستم در مورد محاسبه سیستم برگشت آب گرم و اینکه دبی اون در چه رنجی هستش من برای 149gpm آب گرم 64gpm آب برگشت بدست آوردم به نظرتون منطقی هستش؟(با توجه به اونی که توی کتاب آقای طباطبائی نوشته)
در ضمن میخواست بدونم این دبی واسه یه هتل با 160 سوئیت مناسبه؟

آخرین ویرایش:

m9hdi

عضو جدید
در ضمن اگه میشه نحوه انتخاب سختی گیر رو هم میخواستم؟

masoudkhsh

عضو جدید
با سلام.کسی در مورد سایزینگ لوله کشی تجربیاتی داره؟
کار کردن با نمودار خیلی وقت گیره.نرم افزاری سراغ دارید که فایلهایcad را ایمپورت کنه و سایزیگ هم انجام بده؟مصرفی و گرمایشی و سرمایشی

hamedan

عضو جدید
سلام دوست عزيز
مي خواستم در رابطه با چگونگي كاركرد و نگهداري تاسيسات بيمارستان منابع و مطالبي در اختيار قرار بدهي
با تشكر:cool:

sara1584

عضو جدید
سلام من در حال گذروندن دوره کاراموزی ام هستم لطفا اطلاعاتی در مورد لوله هامورد استفاده در ساختمان وپمپ ها نوع پمپی که استفاده می شه(اگر عکس هم دارید بذاردید:w27:) نقشه خوانی تاسیسات یه من بدید.

dragonfly

عضو جدید
اکسترودر

اکسترودر

با سلام خدمت دوستان عزیز
من مهندس الکترونیک هستم و در کارخانه ساخت ظروف یکبار مصرف چاپی کار میکنم در این جا برای تولید ورق پلی استایرن از دستگاههای اکسترودر استفاده میشود گرانول پس از حرارت دیدن در ماردون وارد هد شده و از این طریق وارد کلندر میشود کلندر از چندین غلتک
تشکیل شده است که با کنترل سرعت غلتک میتوان ورق را به ضخامتهای مختلف تبدیل کرد
و از طرفی دمای غلتک باید بین 50 تا 60 درجه باشد غلتک دارای دو مجرای ورودی و خروجی
آب است ولی در دراز مدت بدلیل رسوب آب مسیر غلتک مسدود میشود که با اسیدشویی
هم این مشکل بر طرف نمیشودواین باعث میشود که دمای غلتک زیاد شده و ورق موجدار
شود برای حل این مشکل من میخواهم از چیلر 15 تنی و مبدل حرارتیexchanger heating استفاده کنم که آب چیلر روغن مبدل را خنک کرده و روغن وارد غلتک شود تا غلتک رسوب نبندد و دمای غلتک ثابت بماند من برای انجام این کار با چند مشکل مواجهم:
1-اطلاعاتی درباره مبدل حرارتی و شرکتهای سازنده آن
2-قیمت چیلر 15 تنی و مبدل حرارتی
3-اطلاعاتی درباره شرکتهای انجام دهنده این پروژه

باتلاق

عضو جدید
به نظر من مهمتر از 1 و 3 سوال دوم است. 15 تن را از كجا و با چه محاسبه اي بدست آورده ايد؟!

fariborz-arvin

عضو جدید
سلام
جزوه مهندس حمید رستگاری رو تهیه کن در مورد تمام تاسیسات توضیحات کاربردی قابل اجرا داده است

vahid_2003

عضو جدید
تاسیسات

تاسیسات

با سلام من میخوام برای 18 تا دوش سیستم انتقال آب گرم و سرد رو طراحی کنم قطر لوله رفت آب گرم چقدر باشه (میدونم که دبی اب برای دوش 300 گالن در ساعت هستش )

محمد الماسی

عضو جدید
سوال تاسیساتی هر که داره بپرسه
در مورد مهندسی تاسیسات هر که سوال داره بپرسه تا انجایی که اطلاعاتم برسه جواب میدم
1-رطوبت هوا در چه فشاری چگالش پیدا میکند؟
2-کمترین دمایی که هوا در آن دما کمترین مقدار رطوبت را دارد چقدر است؟(البته در فشار معمولی)
تشکر از شما:gol:

r.kh

عضو جدید
سلام دوست عزیز
شما در مورد طراحی و اجرای تاسیسات مکانیکی کتاب یا منبع دیگه ای میشناسید ؟

masoudkhsh

عضو جدید
واحدهای آپارتمانی

واحدهای آپارتمانی

واحدهای آپارتمانی
در واحدهای آپارتمانی چند طبقه،کنتورهای آب و گاز هر واحد کجا نصب می شود؟

سلام

سلام

سلام ميخواستم در مورد ويژگي برتر كمپرسورهاي اسكرو سوال كنم وايا در اين مدل ار سيستم 2stage استفاده شده

سلام.اطلاعاتي در مورده ديپ فريزر (فريزر با دماي 80-)ميخواستم نوع طراحي و كار كرد سيستم .ممنون ميشم .با تشكر و سپاس گذاري از محندس