تاثیر دوستی‌های پیش از ازدواج در....

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه هر دوستی ای!

اوناییکه قبل از ازدواج تو دوستی شون کار رو آسیب اجتماعی می کشونن به نظرم کلا مشکل دارن!

البته اینم مهمه که این تحقیق تو چه کشوری و با چه فرهنگی انجام شده.

امیر Amir

عضو جدید
نه هر دوستی ای!

اوناییکه قبل از ازدواج تو دوستی شون کار رو آسیب اجتماعی می کشونن به نظرم کلا مشکل دارن!

البته اینم مهمه که این تحقیق تو چه کشوری و با چه فرهنگی انجام شده.
تحقیق در ایران و مشهد(مقدس:)) انجام شده...مقدس!!!

دوستی,دوستیه...
واقعا یک دختر وقتی با یکی دوست میشه..هم برای اون پسر هم دختر واقعا کیس های دیگه ای برای دوستی نیست و اون 2 نفر اینقدر قانع هستند که خودشونو محدود به یک نفر بکنند و وقت بزارند برای یکی...
اره...همه میگن اولش برای ازدواجه...ولی اخرش میفهمند که این حرفا کشکه..و زندگی پیتزا گرندفادر نیست...

یا رفتن توی پارک ساعی و حرفهای قشنگ زدن نیست...

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا چرا باید دوستی به خاطر ازدواج باشه؟؟؟!!! منظورم یه دوستی معمولی بود!

تو کشور ما فقط دوستی رو یا به قصد ازدواج درست می دونیم یا اصلا هیچی! اگه دو نفر از اولش مطمئن باشن که میخوان باهم ازدواج کن خوب ازدواج کنن دیگه ، چرا لقمه رو دور سرشون بچرخونن! و برن چند سال دوست شن!:)

امیر Amir

عضو جدید

تو کشور ما فقط دوستی رو یا به قصد ازدواج درست می دونیم یا اصلا هیچی! اگه دو نفر از اولش مطمئن باشن که میخوان باهم ازدواج کن خوب ازدواج کنن دیگه ، چرا لقمه رو دور سرشون بچرخونن! و برن چند سال دوست شن!:)
اخر دوستی رو من ازدواج :)نمیدونم

اخر دوستی از نظر من بصورت عملی با یک دختر....یک خداحافظی ساده هست...

همین...

امیر Amir

عضو جدید
اخر دوستی رو من ازدواج :)نمیدونم
اخر دوستی از نظر من بصورت عملی با یک دختر....یک خداحافظی ساده هست...

همین...

پایان دوستی از نظر من ازدواج نیست...یعنی اینکه لزما یک دستی از نظر من دلیل نداره به ازدواج ختم بشه...چون میدونم اخرش چی میشه...و چی سر اون ازدواج میاد...

پایان و انتهای دوستی من با یک دختر بصورت عملی و واضح یک خداحافظی ساده هست...

همین...

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتایج یک تحقیق نشان می دهد دوستی‌های پیش از ازدوج عاملی بسیار موثر در بروز آسیب‌های مختلف اجتماعی و روانی برای افراد است.

نظر شما چیه؟
بستگی داره این دوستی هایی که توی ایران رایجه قطعا به میزان بسیار بالایی همونطوره که شما میگین ولی خوب خارج از ایران در بیشتر موارد عکس این حالت صادقه اونجا دوستیها حساب شده و عاقلانه تر است و بیشتر سعی میشه تا فرد مقابلشون رو در موقعیتهای مشابه توی زندگی مشترک بسنجن و کاملا از طرفشون شناخت پیدا کنن نه خیلی از مسائل پیش پا افتاده ای که توی کشور خودمون مهمه و بالای 90 درصد موارد به خوشبختی هم منتهی میشه ولی خوب چیزی اگر یه جا خوب باشه نمیشه به همه جا تعمیمش داد.:gol:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

خيلي ببخشيدا بايد شرايطشون فراهم بشه همين طوري الكي كه نميشه ازدواج كرد;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم اگه دوستي با هدف باشه براي بدست اوردن شناخت كه ما بهش ميگيم نامزدي خوبه ولي در غير اينصورت براي برطرف كردن نيازي باشه عامل به وجود اوردن اسيب اجتماعيه

rosemehr87

عضو جدید
نتایج یک تحقیق نشان می دهد دوستی‌های پیش از ازدوج عاملی بسیار موثر در بروز آسیب‌های مختلف اجتماعی و روانی برای افراد است.

نظر شما چیه؟
موافقم چون توی فرهنگ ما ارتباط یه دختر با پسر شکل خوبی نداره برای همین باعث بروز مشکلات برای افراد بعد از ازدواجشون میشه اونم ارتباط هایی که امروزه معمول شده و نکته ی جالب توجهشم اینه که وقتی این دوستی ها منجر به ازدواج میشه بعد از مدتی (البته بعضی مواقع،این دیگه بستگی به طرفین داره) به دید خوبی همدیگر را نگاه نمی کنند و مرتیط به هم شک می کنند که نکنه طرفم دوباره به همون روال قبل با افراد دیگه ای هم در ارتباط باشه وخلاصه ازاین جور حرف ها که هممون بلدیم ولی نمی دونم متاسفانه چرا به کار نمی بریم
:gol:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
پایان دوستی از نظر من ازدواج نیست...یعنی اینکه لزما یک دستی از نظر من دلیل نداره به ازدواج ختم بشه...چون میدونم اخرش چی میشه...و چی سر اون ازدواج میاد...

پایان و انتهای دوستی من با یک دختر بصورت عملی و واضح یک خداحافظی ساده هست...

همین...

......................................

اما به نظر من باید قبل ازدواج با طرف مورد علاقه ات دوست باشی.........
مگه قراره سر اون ازدواج چه بلایی بیاد؟
انفاقا اگه بدون شناخت از هم ازدواجی صورت بگیره ممکنه هر بلایی سر اون زندگی بیاد و خدا نکنه که دو طرف به قول معروف بخوان بسوزن و بسازن..!!
مگه قراره دوستی به کجا کشیده بشه؟
وقتی دوستی ای سالم باشه نباید از عاقبت ازدواج ترسید ..
باید با این و اون دوست بود و آخرش رفت یه دختر آفتاب مهتاب ندیده رو گرفت؟
به نظرم این اشتباهه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
البته نباید منکر این قضیه بشیم که دوستی بعد ازدواج خیلی مهمتر از دوستی قبل از ازدواج هستش :)
در مورد کشور خودمونم فقط ما اینطوری هستیم ، بقیه کشورها دختر پسر میرند با هم زندگی میکنند چند وقت ، خواستند ادامه میدند نخواستند نمیدند ، حال کردن میرن یک مراسمی هم میگیرند :)

Dr ehsan

عضو جدید
:eek:ماشا ا... دوستان انگار با فرهنگ خارج از کشور بیشتر از داخل آشنا هستن! :biggrin:
راستش من همه تصویرم از فرهنگ غرب از طریق فیلم هاست و از اونجا که نه مادرم شبیه فاطمه گودرزیه و نه پدرم شبیه پرویز پرستویی؛ فکر می کنم پدر مادرهای آمریکایی هم شبیه برد پیت و آنجلینا نباشن.
اما برای اینکه اسپم نشه و منم نظرم رو بدم باید بگم که من مخالف دوستیه پیش از ازدواجم. توجه کنید دوستی نه آشنایی و شناختن. خوب و لازمه که آدم طرفشو قبل از ازدواج بشناسه و حتی اگر شرایط رو برای ازدواج مناسب دید کمی هم بیشتر پیش بره(به نیت شناخت و کنترل شده) ولی دوستی بدون نیت ازدواج ( یا به بهانه اون) بین دو جنس مخالف باعث نوعی از علاقه می شه که آدمو از رفتار عاقلانه دور می کنه و به یکی یا هردو آسیب می زنه.
;)

ملیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله این دوستی های خیابانی هست که سرانجامی ندارد ولی اگر دوستی با اطلاع خانواده ها باشه خوب از خیلی از از اسیب ها و مشکلات جلوگیری می شود .

امیر Amir

عضو جدید
ازدواج

ازدواج

نظر شما چیه؟

به نظر شما چجوری میتونیم ارتباطمون رو هدفمند بکنیم وقتی شرایط اجتماعی و اقتصادی به جوان اجازه فکر نمیده...اجازه این رو نمیده که حتی برای یک روز بعد خودش تصمیم بگیره..چه برسه به سال اینده و یا سالهای اینده؟

ایا وقتی طرفین هیچ گونه شرایطی اعم از مالی,تحصیلی و شغلی رو ندارند میتونند به فکر ازدواج باشند هنگامیکه دوست هستند...
منظورم این هست که BASE دوستی رو ارتباط رو بگذارند روی ازدواج...

rosemehr87

عضو جدید
به نظر شما چجوری میتونیم ارتباطمون رو هدفمند بکنیم وقتی شرایط اجتماعی و اقتصادی به جوان اجازه فکر نمیده...اجازه این رو نمیده که حتی برای یک روز بعد خودش تصمیم بگیره..چه برسه به سال اینده و یا سالهای اینده؟

ایا وقتی طرفین هیچ گونه شرایطی اعم از مالی,تحصیلی و شغلی رو ندارند میتونند به فکر ازدواج باشند هنگامیکه دوست هستند...
منظورم این هست که BASE دوستی رو ارتباط رو بگذارند روی ازدواج...
این بستگی به طرفین داره یعنی هر چی پسرو دختر عاقل تر باشند با وجود هیچ چیز هم می تونند با هم زندگی کنند (این حرف مستلزمه یه تلاش شبانه روزیه که اکثرا از پسش بر نمیاند)
ولی اکثرا روزهای قشنگ و رمانتیک یکی دو سال اول زندگی را می بینند برای همین اگه ازشون بپرسی می گند برای ما مهم نیست و از این جور حرفای صد من یه غاز
ولی در عمومیت می گم بهتره تا حداقل یکشون یه کار پیدا نکردند از این فکر بیرون بیاند:gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این بستگی به طرفین داره یعنی هر چی پسرو دختر عاقل تر باشند با وجود هیچ چیز هم می تونند با هم زندگی کنند (این حرف مستلزمه یه تلاش شبانه روزیه که اکثرا از پسش بر نمیاند)
ولی اکثرا روزهای قشنگ و رمانتیک یکی دو سال اول زندگی را می بینند برای همین اگه ازشون بپرسی می گند برای ما مهم نیست و از این جور حرفای صد من یه غاز
ولی در عمومیت می گم بهتره تا حداقل یکشون یه کار پیدا نکردند از این فکر بیرون بیاند:gol:

درسته منم با نظرت كاملا موافقم اون زندگي ميشه بر پايه احساسات كه در آينده متوجه هر 2

طرف ميشه و بعد ها مشكل بوجود مياد.

امیر Amir

عضو جدید
ولی د
ر عمومیت می گم بهتره تا حداقل یکشون یه کار پیدا نکردند از این فکر بیرون بیاند:gol:

اخ گفتی...من بالا میرم پایین میام به ملت میگم زندگی این نیست...عشق و این خرفا کشکه..زندگیه واقعی زمخت و سخت تره...

همه میگن امیر احساس نداره,امیر بد اخلاقه...

وقتی حرف از واقعیت و دنیای واقعی که دارن توش زندگی میکنند میزنی میگن خشنی:biggrin:

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظرم دوستی ها اکثرا به ازدواج ختم نمی شه.دو طرف باید حرفاشون رو پیش از ازدواج بزنن .اونم تو چند جلسه.ولی دوستی نه.

امیر Amir

عضو جدید
به نظرم دوستی ها اکثرا به ازدواج ختم نمی شه.دو طرف باید حرفاشون رو پیش از ازدواج بزنن .اونم تو چند جلسه.ولی دوستی نه.
اصلا یک چیز ثابت شده هست توی ایران...

اونم که اینکه

اخرش به هم شک میکنند..و همین فاتحه زندگی رو میخونه

امیر Amir

عضو جدید
اصلا چه معني داره تو زندگي مشترك طرفين به هم شك كنن ؟!
خانم مهندس(صنایع!!!)
شک میکنند چون نوع اشنایی و ارتباطشون جوری بوده که همه رو به شک میندازه...

بی خیال ترین ادم ها براشون قابل قبول نیست که همسرشون سابق با کسی دوست بوده....مگر اینکه طرف خودش این کاره بوده و غیرت و این چیزا واسش معنا نداره...

ولی این نوع ارتباط یعنی شروع دوستی و ختمش به ازدواج یک لحظه این فکر رو در ذهن طرفین میاره....و اونم این هست:

این خانم/اقا که به این راحتی به من(از من) شماره داد(گرفت) نکنه غیر از من هم با یکی دیگه دوست بوده؟؟؟؟

اولدوز-ف

عضو جدید
بهتره ببینیم چرا یک همچین دوستی های اشتباهی بوجود میاد. وقتی دخترا و پسرا تو نوجوانی شون تو سن بلوغ و رشدشون تو اون موقعی که نسبت به همه چی کنجکاوندمیخوان واسه سوالاشون جواب پیدا کنن میخوان دنیا رو بشناسن جامعه چی کار میکنه؟ میاد تو بعضی موارد محدود میکنه. به جنس مخالف نگاه نکن! باهاش حرف نزن! حتی نزدیکشم نرو! که چییییییییی؟؟؟؟؟!!!!!!! بابا نا سلامتی 3/2 عمر بشر قراره با جنس مخالفش بگذره. باید بشناستش. یک عده ای قبل از بلوغ فکری دوست میشن. این اسمش دوستی نیست که. پر کردن اون خلائیه نادانیش در مورد جنس مخالفه. آخر این دوستی هم معلومه. وقتی داناییش به حد مطلوب رسید bye bye. حالا عده ای هم تا دانشگاه صبر میکنن. اونجا که فاصله ها کمتره یهو فک همه آویزون میشه. اونجا اسمشو میزارن قصد ازدواج. ولیییییی.......
ریشه یابی کنیم. دوستی خیلی رابطه خوبیه به شرطی که از این رابطه استفاده دیگه ای نشه.

بالا