به مناسبت سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث درباره میرزا کوچک خان هست، یک نکته ای رو هم بگم، ببینیم چه شباهتی بین جامعه اونروز با جامعه امروز ماست.

میرزا کوچک خان که امروز میگیم نماد حق هست، چرا اونزمان تنها ماند؟ چرا یک اقلیت پشتش ماندند؟
اینکه میگن از کربلا درس گرفته، چرا در کربلا هم جبهه حق در اقلیت بود؟

مشکل از کجا هست که مردم یک سرزمینی پس از گذشت سال های سال تازه قدرت تشخیص حق از باطل رو پیدا میکنند؟؟!!!

جز اینکه معیار حق و باطل رو خودش نمیتونه تشخیص بده و منتظره تا حاکمینش براش تعیین کنند کی حق هست و کی باطل !!!!

رضاخان بگه میرزا باطل بود، عوام میگن باطل، نظامی دیگر بگه بر حق بود میگن بر حق بود.
و هردوشون هم دلیل میارن و عوام هم کاملا قانع میشه !!!
خیلی باید ساده لوحانه نگاه کنیم که افرادی که در کربلا جلوی حسین بن علی ایستادند، توجیه نبودند، اتفاقا کاملا شستشوی مغزی شده بودند که بر حق هستند.

ایران سرزمینی هست که سال هاست توسط یک عده زیرک با شستشوی مغزی عوام ارائه شده و مطمئن باشید اونهایی که بیشتر دم از ملت و عوام میزنند، کسانی هستند که بیشترین نفع رو از کرنش عوام میبرند.

عوام ایران هرگز قدرت تشخیص نداشته اند چون عادت کردن به دنبال کسی راه افتادن با چشم و گوش هایی بسته و اطاعت کنان.
و همیشه هم گفته شده با ذکاوت ترین مردمان هستند، در حالیکه حتی به رای هایی که دادن نگاه کنید، در اکثریت دوره ها فریب خوردن !!!!
چون به زعم آقایان به افراد بی بصیرت رای دادن.

یک حکایت کوتاه هم در پایان به زبان تمثیل : (برداشت آزاد)

اگر گوسفند میدانست چوپان در قرار مخفیانه با قصاب چه خوابی برای ران اون دیده، بارها ترجیح میداد استقلال داشته باشه و به جنگ گرگ بره، اما آزاد زندگی کنه و از ترس سگ هایی که جز پارس کردن کاری بلد نیستند، منتظر روز ذبح شدنش نمی ماند...

و کلاغی که فریاد میزد گوسفند عزیز، عاقبت اطاعت از چوپان جز ذبح شدن نیست، گوسفند میگفت برو تو دست نشانده گرگی، چوپان برایم شبدر تازه محیا کرده و همین که سرورم به من توجه کند مرا کفایت میکند......

گرگ واسه من چه کرده که طرف چوپان نباشم؟

و این داستان قلعه حیوانات پیوسته ادامه دارد.............

دوست نداشتم جوابتو بدم ولی انگار باید بدم !!! ......آنکه میفرمایید ملاک حق و باطل افراد است .....این همون تفکرات سامورایی است که شما اینجا ازش حمایت کردی

ملاک مسلمان ایرانی اشخاص نیست ....... ملاک غیر مسلمانان صاحب ادیان نیز اشخاص نیست بلکه کتب ادیان الهی است ...... قرآن کتاب خداست و عزیز مسلمین ....هر مسلمانی که منطبق بر او عمل کند حق است ...... البته گاهی اوقات حق و باطل در هم مخلوط میشود و باطل حق نشان داده میشود و حتی حق باطل.....

قاتلین و دشمنان امام حسین میگفتند مگر حسین نماز هم میخواند ؟ که در این موارد هم قرآن راهکار داده ......وقتی باطل مشخص ( ظالم جنایتکار و تجاوزکار و استعمارگر) از افرادی حمایت کند یقینا اون افراد باطلند ....
در نبرد حق و باطل هر کس با قرآن ( انسانیت ) باشد حق است و هر کس نباشد در نبرد باطل است ......دقت شود به لفظ نبرد

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
دوست نداشتم جوابتو بدم ولی انگار باید بدم !!! ......آنکه میفرمایید ملاک حق و باطل افراد است .....این همون تفکرات سامورایی است که شما اینجا ازش حمایت کردی

ملاک مسلمان ایرانی اشخاص نیست .......بلکه کتب ادیان الهی است ...... قرآن کتاب خداست ...... در نبرد حق و باطل هر کس با قرآن ( انسانیت ) باشد حق است و هر کس نباشد در نبرد باطل است ......دقت شود به لفظ نبرد

برای چی دوست نداشتین جواب بدین !!! من همیشه خونسرد هستم دوستان هستند که سریعا از کوره در میروند.

ملاک مسلمان ایرانی اگر اشخاص نبودند، اگر ایرانی ها انسان هایی بودند که دنباله رو صرف نبودند، افرادی مثل میرزا کوچک خان تنها نمیماندند.

که بعد از گذشت ده ها سال تازه عملشون منطبق بر قرآن باشه !!! چرا اونموقع مردمی که همه از دم مسلمان بودند به ملاک قرآنشون رجوع نکردند؟ و با حمایت 100 درصدی از میرزا کلا رضاخان رو سرنگون میکردن.

ملاک مفسر قرآن هست و همون شخص مفسری که بیشترین تاثیر را بتواند روی عوام ایجاد کند، اگر ملاک قرآن بود که اینقدر پستی و بلندی نداشتیم حضرت آقا.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=4][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]

از اینکه وضع مادی‌ام اجازه نداد که یک زندگی آسوده‌ای مطابق شأنت فراهم کنم شرمنده و از اینکه در شدائد روزگار و دشواری‌های وارده بر من همچون کوه ثابت و پایدار مانده و با این همه، ذره‌ای از غمخواری و مهر و محبّت نکاست از تو سپاسگزارم. معنی همسر و شریک زندگی همین است نه آنچه به دروغ بعضی‌ها ادعا می‌کنند، چه بسا زنان محیلی که به غلط و از روی خودستایی متظاهر به صفاتی می‌شوند که از آنها به کلی عاریند و چه بسا زنان پارسایی که با داشتن همه‌ سجایای اخلاقی ادعایی ندارند و لب از لب نمی‌گشایند و من تو را به نام یک زن شرافتمند وانسانی که با همان مقدار شعور دهقانی‌اش درک می‌کند به خود می‌بالم شاید این هم جزو مشیت الهی باشد که امید و آرزوهای چندین ساله‌ام زیر تلی از حوادث و آلام زندگی مدفون شوند ولی این آخرین کلام را باید بدانی که چون همسرت دزد نبود لاجرم از مال دنیا نیز چیزی نیندوخت، خیلی چیزها در حقم گفته‌اند اما تو که از همسرت حتی برای روزگار نامعلوم و ابهام‌آمیز آینده‌ات کوچکترین ذخیره‌ای در اختیار نداری بهتر از هرکس دیگر می‌توانی درباره‌ام قضاوت کنی من از تو راضیم که هیچگاه مرا مورد مؤاخذه و سرزنش درباره آنچه نداشته‌ام قرار نداده‌ای و از خدای بزرگ خواهانم که از این بزرگواری و کف نفس که مظهر تقوی و فضیلت است از تو راضی باشد تنها چیزی که از دارایی دنیا در اختیار دارم یک ساعت طلا است که یادگار هدیه انورپاشا است من اینک آن را به تو می‌بخشم که هر وقت زنگش به صدا درآمد به خاطرات گذشته رجوع کنی و همسر آزرده و حسرت بر دل مانده را به یادآوری! این بگفت و با چشمانی اشک‌آلود از همسرش خداحافظی کرد.
[/FONT][/h]

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای چی دوست نداشتین جواب بدین !!! من همیشه خونسرد هستم دوستان هستند که سریعا از کوره در میروند.

ملاک مسلمان ایرانی اگر اشخاص نبودند، اگر ایرانی ها انسان هایی بودند که دنباله رو صرف نبودند، افرادی مثل میرزا کوچک خان تنها نمیماندند.

که بعد از گذشت ده ها سال تازه عملشون منطبق بر قرآن باشه !!! چرا اونموقع مردمی که همه از دم مسلمان بودند به ملاک قرآنشون رجوع نکردند؟ و با حمایت 100 درصدی از میرزا کلا رضاخان رو سرنگون میکردن.

ملاک مفسر قرآن هست و همون شخص مفسری که بیشترین تاثیر را بتواند روی عوام ایجاد کند، اگر ملاک قرآن بود که اینقدر پستی و بلندی نداشتیم حضرت آقا.

بله ......آشنایی کافی به شما داریم !

دلیلش گفته شد .........حرفهای بی محتوا و بدون سندی که ضد این افراد ایجاد میشود .......بالاتر از حسین (ع) نداریم .....و این مسئله منوط به ایران نیست
و البته این بستگی به درجه ایمان واقعی افراد دارد .......در همین ایران بر سر روزبه چه آوردند و چه گفتند وقتی که او شد سلمان فارسی ........پیغمبر هم در ابتدا تنها بود ...کفار او را تحریم کردند و غافل از اینکه همین تحریمها حقانیت اسلام را برای اون مسلمانان بیشتر نشان داد و آنها را عاشق تر اسلام کرد و به راهی که در اون قدم گذاشتن و خب بعد هم که جمعیت مسلمین افزایش یافت .....البته بایستی همواره مواظب منافقین بود

اما در قبال سوال شما در نهضت میرزا ابتدا نهضت بزرگی بود .......عده ای بیعت کردند و بعد متاسفانه بیعت شکنی ......عده ای هم که سر از بدن جدا شدند و عده ای زندانی

در این بین نکته دیگری که در نهضت جنگل سبب شکست شد وجود افراد فرصت طلب و منافق بود ......دست کم گرفتن منافقین همواره ضربه زننده است
در ضمن این رو هم بدانید

قیامامام حسینعین پیروزی برای اسلام بود و همین امر هم سبب شد که اسلام زنده بماند........

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک زن تازه مسلمان شده روس گفت: در منابع روسی از میرزا کوچک خان به عنوان فردی شجاع، فاضل و پاکدامن یاد شده است.
زن فردا: نجمه میری (تاتیانا هروپایاو) در نخستین کنگره ملی میزرا کوچک خان جنگلی در زیبا کنار رشت اظهار کرد: نهضت جنگل ادامه حماسه عاشورا است و در دنیای اسلام پس از پیامبر و امامان شخصیت‌های زیادی برای الگو وجود دارند که میرزا کوچک از آن جمله است و این امر نشان می‌دهد ارزش‌ها و شباهت‌های زیادی بین نهضت جنگل و حماسه عاشورا وجود دارد.
وی شخصیت میرزا را به دور از نژاد و ملیت دانست و گفت: حرکت میرزا در چارچوب نظام سوسیالیستی قابل تحلیل نیست.
این زن تازه مسلمان شده روسی، با بیان اینکه نهضت میرزا توسط روس‌ها قابل درک نیست، ادامه داد: چون برای آنها هر روز عاشورا و هر سرزمین کربلا نیست در حالی که برای ما شیعیان کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا است.
این پژوهشگر و متخصص مغز و اعصاب روسیه با بیان اینکه از نظر کرملین دین ابزار آزادی‌بخش مطرح نیست، خاطرنشان کرد: نهضت میرزا کوچک خان جنگلی در قالب نهضت دینی مطرح شد بنابراین کرملین نبودن میرزا را بهتر از بودن آن می‌دانست.
وی اضافه کرد: در منابع روسی از میرزا کوچک خان به عنوان فردی شجاع، فاضل و پاکدامن یاد شده، ضمن اینکه به ابعاد دینی و معنوی میزرا به نام رهبر نهضت جنگل خیلی توجه جدی نشده است.
به گفته میری، در دست نوشت‌های قفقازی و تاتاری از شخصت میرزا بسیار یاد شده است که نیاز به بازنگری دارد. نجمه میری در کنگره مذکور مورد تجلیل قرار گرفت.

http://www.zanefarda.ir/1391/09/12/34501/%D9%86%D8%B8%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%B2%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%B2%D8%A7-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D8%AE%D8%A7%D9%86

*Essi*

اخراجی موقت
بله ......آشنایی کافی به شما داریم !

دلیلش گفته شد .........حرفهای بی محتوا و بدون سندی که ضد این افراد ایجاد میشود .......بالاتر از حسین (ع) نداریم .....و این مسئله منوط به ایران نیست
و البته این بستگی به درجه ایمان واقعی افراد دارد .......در همین ایران بر سر روزبه چه آوردند و چه گفتند وقتی که او شد سلمان فارسی ........پیغمبر هم در ابتدا تنها بود ...کفار او را تحریم کردند و غافل از اینکه همین تحریمها حقانیت اسلام را برای اون مسلمانان بیشتر نشان داد و آنها را عاشق تر اسلام کرد و به راهی که در اون قدم گذاشتن و خب بعد هم که جمعیت مسلمین افزایش یافت .....البته بایستی همواره مواظب منافقین بود

اما در قبال سوال شما در نهضت میرزا ابتدا نهضت بزرگی بود .......عده ای بیعت کردند و بعد متاسفانه بیعت شکنی ......عده ای هم که سر از بدن جدا شدند و عده ای مثل مختار زندانی

در این بین نکته دیگری که در نهضت جنگل سبب شکست شد وجود افراد فرصت طلب و منافق بود ......دست کم گرفتن منافقین همواره ضربه زننده است
در ضمن این رو هم بدانید

قیامامام حسینعین پیروزی برای اسلام بود و همین امر هم سبب شد که اسلام زنده بماند

آفرین جوابت قشنگ بود. :gol:

همون سفیر انگلیس به میرزا گفت مطمئن باش انگلیس دستش رو مستقیما به خونت آلوده نمیکنه، بلکه یکی از یاران نزدیکت بهت خیانت میکنه و سیاست انگلیس هم همیشه در پرورش به قول شما منافقین داخلی بوده.

اما تشخیص اینکه منافق و دروغگوی واقعی چه کسی هست باید روش بیشتر تامل کرد !!!
انگلیس و غرب میتونن خوب در میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند، ولی مسلمانان هیچ وقت نتونستند بین اونها تفرقه بندازن.

از نظر ثروت هم بخوای نگاه کنی، منابع گاز و نفت کشورهای مسلمان دست کمی از منابع درآمدی غرب نداره که بگیم اونا پول رسانه ای دارند ما نداریم.

اونا نقطه ضعف رو خوب بلدند و اون سوء استفاده از احساسات مذهبی هست و نداشتن بنیه فرهنگی، پس راحت نفوذ میکنند.
ولی شما نمیتونی به بدنه اونها نفوذ کنی، چون تا تونستن عوامشون رو از بین بردن و سطح جامعه شون رو تا حد ممکن آگاه کردن و اگر هم قرار باشه از اونها سوء استفاده ای بشه دشمن خارجی نتونه. :)

اما اینجا اساس بر این هست که سطح جامعه، مطیع بماند و دیگران مصلحتش را تشخیص دهند برای همین منافق خیز هست این خاورمیانه. :(

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام فاطیما خانم .....خواهش میکنم ..... اول متاسفانه در حق میرزا کوجک خان جفاهای ناراحت کننده ای شده و هنوزم میشه و این امر بر کسی پوشیده نیست

اما در قبال صحبت های شما ......اولا بهتر است به احترام میرزا در راستای تاپیک او صحبت کنیم در راستای این قیام ملی و البته اسلامی
پست شما لایق تشکر بود ولی به دلیل تهمتهایی که زده شده و البته بی ربط به موضوع بنده تشکر نمیکنم که به ناگاه عده ای گمان بر تایید نبرند و از طرفی هم در این کار با شما شریک نباشم!

اینکه فلان نماینده چگونه وارد شده در شان این تاپیک نیست که پاسخ داده بشه و موضوع رو منحرف کنه .....فقط همینو میگم که ایشون رییس مجمع گیلان شده و خب این خودش یه حرف رو میگه و دوم هم اینکه ادعاها و حرف در بین مردم زیاده ....
این هم مسئله ای است که بی ربطه .......بله در حق چای گیلان و خیلی مسائل دیگه کم کاری و بی توجهی رخ داده .....نمایندگان مجلس و به خصوص گیلان هم تا جایی که من میدونم بارها واکنش نشون دادن و منوط به امروز نیست ......خواستید در این باره تاپیک بزنید تا ببینید چقدر نمایندگان گفتن .....البته در زمینه چای انتقادهایی هم به خود چای فروشان میشه و البته دولت در این زمینه ها انتقاد بسیاری بهش وارده و این مسائل هم منوط به گیلان نیست ....بله میدونم دل مردم گیلان از برخی از این مسئولین خیلی خونه.... چی بگم والا ..در قبال صنعت وضع اونطور در قبال خود ظرفیتهای خدادادی گیلان هم که....ولی در عشق اونها به وطن و اسلام عزیز شکی ندارم و همینطور حمایت اکثریت از اصل نظام

سایت میرزاکوچک و همچنین کنگره میرزا و بطور کلی این روزها از میرزا شخصیتی درست کردند مطابق آنچه که خودشون میخواهند یک قیام دینی و چه استدلالی برای آقایان آسانتر از روحانی بودن میرزا !!

شما وقتی مرامنامه نهضت جنگل هم میخونید اونو کاملا اسلامی می بینید !!!
کار به جایی رسیده که دیگه میگن میرزا حمهوری اسلامی رو در گیلان به وجود آورد!!

البته کاملا روشنه دلیل این جبهه گیری ها و سوء استفاده از نام ها برای چیه ؟!!!!

==========================================

من استقلال ايران را خواهانم و بقاي اعتبارات كشور را طالبم ، آسايش ايراني و همه ي ابناء بشر را بدون تفاوت دين و مذهب شايسته است....

میرزاکوچک خان جنگلی

===================================================
در مورد مساله چای و اون آقای نماینده :
قرار نیست بیایم میرزا رو داخل موزه بذاریم .
بنده بیام از میرزا تعریف و تمجید کنم بعد بیام در برابر ظلمی که دارم میبینم سکوت کنم؟!

شما مطلب در مورد اون آقای نماینده گذاشتی در مورد میرزا ولی من میبینم این آقا خودش خیانتکار به گیلانه و با تقلب اومده سر نمایندگی . بعد اومده مصاحبه کرده در مورد میرزا و قیام حسین !!!

نماینده های گیلان در مورد چای صحبت کردند ؟!
کی ؟
چند ماه پیش تاکسی نشسته بودم.راننده برامون یه جوکی تعریف کرد در مورد یکی از نماینده های شهرمون.
که در طول 4 سال نمایندگی در مجلس ایشون یکبارهم برای گیلان از صندلی خودش بلند نشد مگر برای یک مورد . آن هم هوای گرم داخل مجلس !

رضاخان ها دارند گیلان رو با خاک یکسان میکنید شما میگید نماینده های زیادی در این مورد حرف زدند ؟!

شما اگه انصاف داری بلند شو بیا گیلان ببین چه بر سر مزارع کشاورزی آوردند و چقدر از همون باغات چای داره روز به روز ویلایی برای تهرانی ها تبدیل میشه !!!

متاسفم که چای گیلان که جز مرغوب ترین چای دنیاست با سیاست های آقایون این طوری به نفس های آخرش نزدیک میشه ... !!!!

آخرین ویرایش:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
میرزا ادم بزرگی بود که مرام جنگلی داشت و در 30 سال گذشته یه چند نفری انواع مرامنامه های جنگلی نوشتند یکی اسلامی یکی غیر اسلامی...
نمی دونم چه ضرورتی هست که توو این مملکت کسی یه فداکاری بکنه ربطش بدیم به عاشورا و اسلام؟ ؟!!!
اگه قراه یکی بیاد توو کنگره یه حرفی بزنه که معلوم نیست از کی خط میگیره و ما با افکار اونها جلو بریم یعنی عواام هستیم.از اینجور کنگره ها همه جای دنیا تو هر باندی موجوده و معتبر نیست.
میرزا ادمی بود که زندگی شو مثل بعضی از فداکارهای ملت و کشور فدا کرد و جدای هر چیزی قابل ستایش هست. و اونایی هم که باید بدونند میدونند چه شخصیت بزرگی داشت . و فکر نکنم بشه با چند تا کنگره و مراسم سوری خط فکری اون بزرگوار در افکار مردم تغییر داد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایت میرزاکوچک و همچنین کنگره میرزا و بطور کلی این روزها از میرزا شخصیتی درست کردند مطابق آنچه که خودشون میخواهند یک قیام دینی و چه استدلالی برای آقایان آسانتر از روحانی بودن میرزا !!

شما وقتی مرامنامه نهضت جنگل هم میخونید اونو کاملا اسلامی می بینید !!!
کار به جایی رسیده که دیگه میگن میرزا حمهوری اسلامی رو در گیلان به وجود آورد!!

البته کاملا روشنه دلیل این جبهه گیری ها و سوء استفاده از نام ها برای چیه ؟!!!!

==========================================

من استقلال ايران را خواهانم و بقاي اعتبارات كشور را طالبم ، آسايش ايراني و همه ي ابناء بشر را بدون تفاوت دين و مذهب شايسته است....

میرزاکوچک خان جنگلی

===================================================
در مورد مساله چای و اون آقای نماینده :
قرار نیست بیایم میرزا رو داخل موزه بذاریم .
بنده بیام از میرزا تعریف و تمجید کنم بعد بیام در برابر ظلمی که دارم میبینم سکوت کنم؟!

شما مطلب در مورد اون آقای نماینده گذاشتی در مورد میرزا ولی من میبینم این آقا خودش خیانتکار به گیلانه و با تقلب اومده سر نمایندگی . بعد اومده مصاحبه کرده در مورد میرزا و قیام حسین !!!

نماینده های گیلان در مورد چای صحبت کردند ؟!
کی ؟
چند ماه پیش تاکسی نشسته بودم.راننده برامون یه جوکی تعریف کرد در مورد یکی از نماینده های شهرمون.
که در طول 4 سال نمایندگی در مجلس ایشون یکبارهم برای گیلان از صندلی خودش بلند نشد مگر برای یک مورد . آن هم هوای گرم داخل مجلس !

رضاخان ها دارند گیلان رو با خاک یکسان میکنید شما میگید نماینده های زیادی در این مورد حرف زدند ؟!

شما اگه انصاف داری بلند شو بیا گیلان ببین چه بر سر مزارع کشاورزی آوردند و چقدر از همون باغات چای داره روز به روز ویلایی برای تهرانی ها تبدیل میشه !!!

متاسفم که چای گیلان که جز مرغوب ترین چای دنیاست با سیاست های آقایون این طوری به نفس های آخرش نزدیک میشه ... !!!!

من نمیدونم این حرف تماما دروغ رو کی به شما گفته و بر چه اساس مدام میگید ........میرزا از اولی که انقلاب شد همواره تاکید شده بود بر شخصیت مذهبی او ....چنتا فیلم فاطیما خانم در قبال میرزا ساخته شده ؟ نکنه میخواین ادعا کنین همش امسال ساخته شده و نمایش داده شده؟!
اینها مربوط به امسال نیست .......مسئله بعد اینکه تا دیروز علم میشد که به بزرگان تاریخ توجه نمیشود ! که البته میشد حالا که بیشتر توجه شده شما ناراحت شدین ؟
برداشت بد از صحبتام نکنید ......من در همه جوابهای شما که تایید کردم یک کلمه گفتم ....اقوام نزدیک میرزا کوچک خان و به جا مانده که امروز در گیلان هستند چگونه اند ؟ چرا جواب نمیدین .....در همین چند روزه که رییس جمهور آنجا بودن مگر از اقوام ایشون اونجا کسی نبود ؟
اسم کتابی رو اوردین و منم بر طبق همون کتاب اسلامی بودن رو گفتم .....واقعا بد است فقط یک بریده برداری ........شروع نهضت با شعار اتحاد اسلام بوده .......غیر اینه سرکار خانم فاطیما ؟ ......این یعنی نهضت دینی ......اینکه در این نهضت چه اتفاقاتی بعد افتاده چه کارهایی عده ای کردن ربطی نداره به غیر دینی بودن .......چون تعدادی از اون یاران که جدا شدند و دیدیم که تکلیفشون چه شد .....ضمن اینکه این نویسنده بعد انقلاب زنده بود و در مرود اون کتاب بارها صحبت کرده!

مسئله همین است .....قاطی کردن موضوعات ......کسی نگفت حرفتون رو نگین گفتم جاش اینجا نیست .....شما تمایل دارین این تاپیک به بحث سیاسی کشیده بشه و حرفهایی زده بشه مثل این چنین تهمتهای اثبات نشده با اسم یک شخص؟ .......شما خیلی راحت با آبروی افراد بازی میکنید بدون ارائه یک سند ..این خوب نیست

مطمئن باشید من بارها به گیلان اومدم و خواهم اومد .....یعنی تقریبا هر سال یکبار که حتمی است دلایلشم قبلا گفته شد

برای شما خصوصی سایر موارد رو ارسال میکنم .......احترام میرزا واجب است

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین جوابت قشنگ بود. :gol:

همون سفیر انگلیس به میرزا گفت مطمئن باش انگلیس دستش رو مستقیما به خونت آلوده نمیکنه، بلکه یکی از یاران نزدیکت بهت خیانت میکنه و سیاست انگلیس هم همیشه در پرورش به قول شما منافقین داخلی بوده.

اما تشخیص اینکه منافق و دروغگوی واقعی چه کسی هست باید روش بیشتر تامل کرد !!!
انگلیس و غرب میتونن خوب در میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند، ولی مسلمانان هیچ وقت نتونستند بین اونها تفرقه بندازن.

از نظر ثروت هم بخوای نگاه کنی، منابع گاز و نفت کشورهای مسلمان دست کمی از منابع درآمدی غرب نداره که بگیم اونا پول رسانه ای دارند ما نداریم.

اونا نقطه ضعف رو خوب بلدند و اون سوء استفاده از احساسات مذهبی هست و نداشتن بنیه فرهنگی، پس راحت نفوذ میکنند.
ولی شما نمیتونی به بدنه اونها نفوذ کنی، چون تا تونستن عوامشون رو از بین بردن و سطح جامعه شون رو تا حد ممکن آگاه کردن و اگر هم قرار باشه از اونها سوء استفاده ای بشه دشمن خارجی نتونه. :)

اما اینجا اساس بر این هست که سطح جامعه، مطیع بماند و دیگران مصلحتش را تشخیص دهند برای همین منافق خیز هست این خاورمیانه. :(

برعکس پاسخ شما اصلا قشنگ نبود ! ......

سیاست انگلیس و باطل ایجاد اختلاف است ...... که جز اصول ناجوانمردگی است

ولی سیاست اسلام صداقت ، روشنی و تا حد امکان پرهیز از اختلافات است ......سیاست اسلام بر اصل صلح و یگانه پرستی است و البته بر نقطه نظرات مشترک

اما از نظر منابع .....مهم نیست چقدر منبع داری مهم اینه که اون منبع رو خودت استفاده کنی ......غرب به اندازه کافی از منابع بردن و خوردن و هنوز هم میخورن!

ضمن اینکه بالغ بر 70 درصد سرمایه های دنیا امروز دست صهیونیستهاست .....غولهای رسانه ای دنیا دست اونهاست ......البته این غده روز به روز در حال کوچک شدن است و یقینا رژیم صهیونیستی از تارکهای عنکبوت سست تر است

برام جالب بود دروغگو رو در کنار منافق اوردی .......دو کلمه کاملا متفاوت ....منافق اگر دروغگو بود تمام و کمال که دیگر منافق نبود ....
اما در مورد آگاهی دادن ........اصولا بدان که خیلی از مردم انگلیس حتی نمیدونن نخست وزیرشون کی هست و حتی برخی کشورها رو نمیشناسن !
ولی خدا رو شکر در کشور ما اینگونه نیست و مردم بسیار آگاهن ...سطح سواد هم خدا رو شکر روز به روز در کشور ما در حال رشد است گرچه نهضت سوادآموزی آنطور که انتظار میبود عمل نکرده ...ولی امروز چند نفر از دانشگاه محروم اند ؟ .....

*Essi*

اخراجی موقت
برعکس پاسخ شما اصلا قشنگ نبود ! ......

سیاست انگلیس و باطل ایجاد اختلاف است ...... که جز اصول ناجوانمردگی است

ولی سیاست اسلام صداقت ، روشنی و تا حد امکان پرهیز از اختلافات است ......سیاست اسلام بر اصل صلح و یگانه پرستی است و البته بر نقطه نظرات مشترک

اما از نظر منابع .....مهم نیست چقدر منبع داری مهم اینه که اون منبع رو خودت استفاده کنی ......غرب به اندازه کافی از منابع بردن و خوردن و هنوز هم میخورن!

ضمن اینکه بالغ بر 70 درصد سرمایه های دنیا امروز دست صهیونیستهاست .....غولهای رسانه ای دنیا دست اونهاست ......البته این غده روز به روز در حال کوچک شدن است و یقینا رژیم صهیونیستی از تارکهای عنکبوت سست تر است

برام جالب بود دروغگو رو در کنار منافق اوردی .......دو کلمه کاملا متفاوت ....منافق اگر دروغگو بود تمام و کمال که دیگر منافق نبود ....
اما در مورد آگاهی دادن ........اصولا بدان که خیلی از مردم انگلیس حتی نمیدونن نخست وزیرشون کی هست و حتی برخی کشورها رو نمیشناسن !
ولی خدا رو شکر در کشور ما اینگونه نیست و مردم بسیار آگاهن ...سطح سواد هم خدا رو شکر روز به روز در کشور ما در حال رشد است گرچه نهضت سوادآموزی آنطور که انتظار میبود عمل نکرده ...ولی امروز چند نفر از دانشگاه محروم اند ؟ .....

علت اینکه پاسخ من قشنگ نبود، چون گوش شما هرچی مخالف نظرش باشه بشنوه رو غیرقشنگ میپنداره.
البته مشکل تمامیت خواهی هست محمد خان، من میتونم از همه چیز یاد بگیرم و از نظراتشون استفاده کنم و بگم قشنگ.
ولی خوب تمامیت خواه این ظرفیت رو نداره و هرچه مخالف باورش باشه از نظرش زشته. :)
.
.
.
ولی الله در قرآن گفته، اگر بخواهد در میان کسانی تفرقه بیندازد میاندازد، ما هم صحبت از تفرقه انداختن بین کافران میکنیم.
شما ضد قرآن فکر میکنی.
اگر بنا باشه بین دشمنت تفرقه بندازی یا بین غافلین، یک سنت حسنه خدای شماست.

انعام آیه 65 :

قُلْ هُوَ الْقَادِرُ عَلَى أَن يَبْعَثَ عَلَيْكُمْ عَذَابًا مِّن فَوْقِكُمْ أَوْ مِن تَحْتِ أَرْجُلِكُمْ أَوْ يَلْبِسَكُمْ شِيَعًا وَيُذِيقَ بَعْضَكُم بَأْسَ بَعْضٍ انظُرْ كَيْفَ نُصَرِّفُ الآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَفْقَهُونَ

بگو او تواناست كه از بالاى سرتان يا از زير پاهايتان عذابى بر شما بفرستد يا شما را دچار تفرقهسازد و عذاب بعضى از شما را به بعضى يگر بچشاند بنگر چگونه آيات خود را گوناگون بيان مى‏كنيم باشد كه آنان بفهمند.
.
.
.
غول های رسانه ای هم بیشتر شعار هست حاجی.
جنبش 99 درصدی توی آمریکا شکل گرفت، نه فیســبوک فیلــتر شد نه یوتیوب.
اونجا مردمش برای آزادی هم بجنگند، باز برای کشورشون هست، حتی اگر سرکوب هم بشن کسی با وحشت رسانه هارو نمیبنده.

فیلــترینگ رسانه ها، سیاست ترسوهاست که ما انواع و اقسام رسانه های غربی رو که دیدیم همه سلایق توش نظر دادن.
ولی رسانه ملی فقط دست خودتونه.

شما حتی ظرفیت ایجاد تلویزِیون خصوصی داخل کشور رو ندارین، گیر دادنتون به رسانه های بیگانه پیشکش. :)

.
.
.
تعدد اینهمه دانشگاه آزاد و پیام نور در پیت در هر ده کوره، اسباب ننگ هست نه اسباب افتخار.
چون قشری دارای مدرک بار آوردین که نه تخصص داره و نه پس از گرفتن مدرک میخواد کار کنه.

از طرفی بیطرف بودن در تدریس همه علوم در دانشگاه ها مهم هست، نه بایکوت علوم انسانی و اسلامیزه کردن اجباری. :)

وضع خراب هست حاجی، دفاع کردنتون بیشتر دیگران رو عصبانی میکنه، به همون گفتن همه چیز آرومه بسنده کنین تا همه سکوت کنند. :gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علت اینکه پاسخ من قشنگ نبود، چون گوش شما هرچی مخالف نظرش باشه بشنوه رو غیرقشنگ میپنداره.
البته مشکل تمامیت خواهی هست محمد خان، من میتونم از همه چیز یاد بگیرم و از نظراتشون استفاده کنم و بگم قشنگ.
ولی خوب تمامیت خواه این ظرفیت رو نداره و هرچه مخالف باورش باشه از نظرش زشته. :)
.
.
.
ولی الله در قرآن گفته، اگر بخواهد در میان کسانی تفرقه بیندازد میاندازد، ما هم صحبت از تفرقه انداختن بین کافران میکنیم.
شما ضد قرآن فکر میکنی.
اگر بنا باشه بین دشمنت تفرقه بندازی یا بین غافلین، یک سنت حسنه خدای شماست.

انعام آیه 65 :

قُلْ هُوَ الْقَادِرُ عَلَى أَن يَبْعَثَ عَلَيْكُمْ عَذَابًا مِّن فَوْقِكُمْ أَوْ مِن تَحْتِ أَرْجُلِكُمْ أَوْ يَلْبِسَكُمْ شِيَعًا وَيُذِيقَ بَعْضَكُم بَأْسَ بَعْضٍ انظُرْ كَيْفَ نُصَرِّفُ الآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَفْقَهُونَ

بگو او تواناست كه از بالاى سرتان يا از زير پاهايتان عذابى بر شما بفرستد يا شما را دچار تفرقهسازد و عذاب بعضى از شما را به بعضى يگر بچشاند بنگر چگونه آيات خود را گوناگون بيان مى‏كنيم باشد كه آنان بفهمند.
.
.
.
غول های رسانه ای هم بیشتر شعار هست حاجی.
جنبش 99 درصدی توی آمریکا شکل گرفت، نه فیســبوک فیلــتر شد نه یوتیوب.
اونجا مردمش برای آزادی هم بجنگند، باز برای کشورشون هست، حتی اگر سرکوب هم بشن کسی با وحشت رسانه هارو نمیبنده.

فیلــترینگ رسانه ها، سیاست ترسوهاست که ما انواع و اقسام رسانه های غربی رو که دیدیم همه سلایق توش نظر دادن.
ولی رسانه ملی فقط دست خودتونه.

شما حتی ظرفیت ایجاد تلویزِیون خصوصی داخل کشور رو ندارین، گیر دادنتون به رسانه های بیگانه پیشکش. :)

.
.
.
تعدد اینهمه دانشگاه آزاد و پیام نور در پیت در هر ده کوره، اسباب ننگ هست نه اسباب افتخار.
چون قشری دارای مدرک بار آوردین که نه تخصص داره و نه پس از گرفتن مدرک میخواد کار کنه.

از طرفی بیطرف بودن در تدریس همه علوم در دانشگاه ها مهم هست، نه بایکوت علوم انسانی و اسلامیزه کردن اجباری. :)

وضع خراب هست حاجی، دفاع کردنتون بیشتر دیگران رو عصبانی میکنه، به همون گفتن همه چیز آرومه بسنده کنین تا همه سکوت کنند. :gol:

از این پستت تشکر کردم .....چون چنتا چیزی که در همون پست اولی گفتم و شما گفتی نه من فرق دارم و فلان و بهمان همون رخ داد ......البته خب شاید خودت توجه نکردی : دی

البته من سعی میکنم به بحثای انحرافی شما کوتاه پاسخ بدم و اگه تمایل داشتین ادامه رو خصوصی بگید در خدمتم
به هر حال ما باید آینده نگر باشیم! ........اگه خدایی نکرده بلا به دور یه مدیری بیاد و فقط صفحه آخر رو ببینه طبق قوانین فعلی باشگاه( مکتوب شده دیگه) این تاپیک هم که با بزرگداشت شخصیتی ارجمند مثل میرزا کوچک خان شروع شده به شرایط تاپیکهای دیگه دچار میشه و البته راه اعتراض بر ما هم بسته میشه چون قانون فعلی اینجا رو زیرپا گذاشتیم و از طرفی اگر این تاپیک قفل بشه یه عده مدیران رو متهم میکنن به چه و چه ( مگر در موضوعات مشابه نکردن؟).......غافل از اینکه خشت اول بی قانونی رو خود کاربران برادشتن و مدیر موظفه طبق قوانین عمل کنه اگه نکنه که کسی حرفش رو به حساب نمیاره....میاره؟
به همین خاطر من سعی میکنم کوتاه برای آخرین بار جواب بدم و دیگه پاسخ پستهای شما رو ادامه ندم در این تاپیک
خب الآن خوشحال میشید بگم نوشته قبلیتون قشنگ بود؟ .......باشه قشنگ بود !
ولی اقا اسماعیل عزیز وقتی نوشته شما تماما تناقض داشت چطور انتظار داری من بگم قشنگ بوده و تشکر هم بکنم ؟! چاپلوسی تعریفش چیه ؟ شما که مدام از عقل و عقلانیت صحبت میکردی به نظرت عقلانی است به تمجید اون نوشته بپردازم و به به و چه چه کنم ؟..... نوشته شما تماما تناقض بود و البته سعه صدر شما به حرف من با القابی چون تمامیت خواه و چه و چه نشون داد که حرفی که ابتدا گفتم درست بود

این هم از جمله تناقض گویی های شماست که پاسخش اینه ......خداوند میتواند تفرقه بین کفار ایجاد کند تا اینکه به بنده خدا امر شود بین کفار تفرقه ایجاد کند زمین تا اسمون فرق داره

نمونه تفرقه در بین مخالفین حسین (ع) و یزیدیان دیده شد ......خداوند قادر به هر کار ممکن الوجودی هست

کارهایی که حالا حالاها مونده علم بشر متوجهش بشه

خیر شعار نیست ......البته جالبه که هر روز اخبار و تازه های ! تجاوز جنسی مجریان یکی از این شبکه ها انتشار پیدا میکنه در خود همون غرب و این رسانه دولتی که همیشه هم ادعای بی طرفی داره! و عده ای از موافقین سابقش رو به جون هم انداخته ....مرداک معروف رو هم که انشالله میشناسین و میدونین با چنتا رسانه رابطه تجاری داره .....البته این فقط یکیشونه که به لطف خدا داره شکسته میشه .......همونطور که پس از جنگ 8 روزه بد جوری صهیونیستهایی که خود آغاز گر بودن رو به جون هم انداخت
بله انتقاداتی در این زمینه وارده .....البته یه نمونه سیاست ترسوها رو دیروز خانم ابتکار بیان کردند ......چرا دولت امریکا اجازه انتشار کتاب تسخیر سفارت خانم ابتکار رو نداد ؟و البته وقتی یک نفر د
رباره هولوکاست صحبت میکنه چه بلایی سرش میاد و البته یادمون نرفته پاشیدن گاز فلفل در چشم دانشجویان به طور مستقیم و خیلی مسائل دیگه
اما گفتین *****ینگ ......این زمینه ما به دولت انتقاد داریم ولی به طبع *****ینگسایتهایی که بدون مجوز و با قانون گریزی راه اندازی شدن و بعضا از خارج اداره میشن راه درستی است البته اصولا نیروی انقلابی ارزشی برای این سایتها قائل نیست که بخواد نظر بده گرچه خب ممکنه فقط نظاره گر باشد

ضمن اینکه انگار زود فراموش کردین ماجرای پرس تی وی ، العالم ، سحر ، الکوثر ، شبکه خبر و حتی شبکه قرآن رو !
این رسانه ها که ثبت شده بودن ....چرا قطع شدن ؟ .......بیشتر هم شبکه قرآن منظوم هستا ......واقعا چرا ؟
اما در داخل سایتهایی داریم که بعضا حتی تیغشون تیزتر از رسانه های اون ور آبی است!

مثلا سایت انتخاب مربوط به اصلاح طلبان .....بمیرم که حرفهای نگفته رو اصلا نزده !
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب | entekhab.ir
البته خب برخی سایتها هم به نادرستی مسدود شدن مثل سایت
خبرگزاری وفا ........واقعا هم موندیم چرا این سایت رو مسدود کردن
کمی منصف باشید !
دانشگاه آزاد رو با شما موافقم ......البته انشالله با وضع قوانینی که بعد مدیریت جدید تنظیم شد انشاالله بهتر میشه
ولی دانشگاه پیام نور .....فکر میکنم شما از ساز و کار این دانشگاه اطلاعی ندارین ......اگر چه بنده هم قبول دارم امکاناتش جوابگو نیست و بله مجبور هستن از آزمایشگاه بچه های سراسری استفاده کنن ....ولی بسیار دارای اعتبار بیشتری نسبت به آزاد است
البته شاید ما هم از دانشگاه آزاد اطلاع نداریم .....ولی پیام نور اتفاقا افراد کاردانی رو به جامعه معرفی کرده و من چند نمونشو داخل مهندسی معماری دیدم ! ....البته اینو هم باید بگم که دانشگاه پیام نور همه رشته ها رو پوشش نمیدهد
بله یقینا منطبق با شرایط و بازار بایستی دانشگاه احداث بشه .......اینکه دانشگاه احداث بشه خوبه ولی بایستی به ظرفیت اون شهرها دقت کرد ...طوری نباشه که بعد چند سال کلا اون رشته در اون شهر اشباع بشه کما اینکه داخل به خصوص کلان شهرها با این مشکل مواجهیم
طبیعتا یک سکولار هم حق استادی داره ولی در همون حرفه خود .....خیلی از اینهایی که رفتن ...سکولاریزه رو ترویج میکردن به جای درس دادن! .....برخیشونم خب بازنسشته شدن و چیز طبیعی است
علوم انسانی من که رشتم نیست ولی اونم شنیدم که خیلی کتبش مروج مسائل غیر دینی بوده ...البته نمیتونم اظهلز نظر قطعی کنم ....و شاید هم صحیح نباشه ......ولی به طبع در جامعه اسلامی بایستی اسلام رشد و توسعه پیدا کنه و جای ترویج تفکرات مارکسیستی، کمونیستی و امثالهم که خیلی از کشورها از جمله خود ما پشت سر گذاشتیم نیست .........ضمن اینکه اصلاح به نظر من کار درستی است ....

هر چیزی نیاز به اصلاح داره ........نمیشه مثلا کتاب اول دبیرستان امسال همون کتابی باشه که نسل بعدی باید بیاد بخونه و خیلی مسائل دیگه ......اصلاح با توجه به شرایط از نظر من لازمه ولی به طبع در کلیات نبایستی دست برده بشه

اینم دوباره برمیگرده به همون مطلبی که در ابتداترین پستم بعد بحثهای انحرافی گفتن ......وضع ممکنه ناراحت کننده باشه ......ولی خراب نیست ......
به هر حال وقتی به قول برخی رییس جمهور ابر قدرت دنیا میاد میگه جمهوری اسلامی رو بدترین تحریمها میکنیم اونم با تعبر فلج کننده و از طرفی تحریمهاشون ملت رو نشونه میره مثل تحریم دارو نشون میده که وضع برای جمهوری اسلامی و مردم بد نیست ........ بلکه حتی جای خوشحالی است که این مقاومت و صلابت سبب شده دشمن دستکش مخملی خودشو کنار بذاره و آشکارا با ملت دشمنی کنه

البته مردم ایران بیدی نیستن که با این بیدها بلرزن ( با این فتنه ها آشنا هستن که مردم در تنگنا قرار بگیرن تا راضی به مذاکره با شیطان شوند اونم از روی ضعف و انفعال ......مشکا این است که انان نه قیام سرخ رنگ حسین و پیروزی اسلام را در ان درک کردن و نه رنگ سبز امید به ظهور حضرت صاحب مهدی(عج)) و در راه درست خود ( راه استکبار ستیزی و بیگانه ستیزی) خواهند ایستاد و یقینا پیروزی از آن حق است

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز