بهترین نرم افزار برای طراحی مکانیک روبات

alamdar_313

عضو جدید
سلام دوستان

من رشته ام کامپیوتره ولی علاقه مند به روباتیک هستم

از برنامه نویسی و الکترونیکش سر در میارم و به مکانیک هم بسیار علاقه مندم و فکر کنم استعداد ذاتی هم دارم تو طراحی صنعتی!:)

نقاشیمم خیلی خوبه و تصور 3 بعدی خیلی خوبی دارم و تقریبا هر وسیله مکانیکی رو میتونم تصور کنم و بکشم رو کاغذ منتهی میخوام این کار به صورت حرفه ای و صنعتی باشه و روی حساب و کتاب مهندسی هم باشه و در نهایت فایل خروجی رو بدم به دستگاه CNC و خلاصه بسازه بده به ما اون قطعه رو

شما اساتید چه نرم افزاری رو به من معرفی میکنید؟ (ماشالا اینقدر نرم افزارا تو این زمینه زیاده که آدم نمیدونه کدوم رو انتخاب کنه)

من میخوام بدنه مکانیکی سیستم ها(دستگاه های الکترومکانیکی که شاید ربات نباشند) و روبات هامو طراحی کنم و بعدشم بسازمشون:gol:

پیشاپیش تشکر

smmoosavian

عضو جدید
ای اساتید مکانیک لطفا یاری کنید

اگر شما رشته اصلیتون مکانیک نیست ، پیشنهاد می کنم به صورت تیمی کار کنید. کار فردی رو اصلاً توصیه نمی کنم. برای انتخاب فرد مناسب برای هم تیمی شدن هم خیلی باید دقت کنید. حرفایی که زدید رویاهایی هستند که میان و میرن. باید با دقت عمل کنید. برای اجرای یک پروژه طراحی و ساخت ، اولین چیز مورد نیاز ، وقت و زمان کافی هست. دوم بودجه و پول کافی .

حالا از اینا بگذریم. نرم افزار solidworks امکانات بسیار خوبی برای شبیه سازی حرکتی و آنالیز دینامیکی داره. یا خودتون برید یاد بگیرید یا یه نفر که مسلط به آنالیز دینامیکی توی solidworks هست پیدا کنید. اگر بخواید یک شبه ره صد ساله طی کنید خیلی زود نا امید می شید. پس قدم اول برای رسیدن به هدف نهایی ، که همون شبیه سازی حرکتی هست ، باید ابتدا به مدلسازی و مونتاژ توی سالیدورکس مسلط بشید سپس به دنبال بقیه موارد برید.
نرم افزارهای دیگه ای هم هستند مثل ADAMS یا simdesigner که اون ها رو توصیه نمی کنم.

alamdar_313

عضو جدید
آه خدارو شکر ...بالاخره یکی جواب داد

دیگه نا امید شده بودم از این سایت (راستی اگر فروم مرجعی برای مهندسی مکانیک موجوده لطفا برام پیام خصوصی بفرستید)

والا در مورد اینکه دارم رویایی فکر میکنم یا نه نمیتونم چیزی بگم! آخه من رشته ام سخت افزار بود (یک میان رشته بین برنامه نویسی و الکترونیک) و البته من با زحمت فراوونی تونستم تو هر دو مسئله مسلط بشم (البته به خیال خودم!) و خلاصه مشکلی ندارم توی این دو بخش

برای ارشد تصمیم گرفتم مهندسی رباتیک رو ادامه بدم و از بچه های این رشته پرسیدم و اونها هم باید حداقل یکی از نرم افزارهای solid یا catia رو واسه طراحی و abaqu یا adams رو واسه تحلیل مسلط باشند روش!

منم معتقدم رباتیک کار تیمی هستش منتهی میخوام در حد یک مدیر پروژه حداقل سر در بیارم از قسمت مکانیک قضیه هم و بتونم نظر و طرحی بدم یا در مورد طرح بقیه یه نظری بدم

مثلا من قراره مدیر عامل شرکت باشم آخه :cool:

تصمیم گرفتم در گام اول کار با catia رو شروع کنم که انگار از همه نرم افزار ها جامعیت بیشتری داره و واسه کارای صنعتی مناسب تره .... و الان فقط به این نکته شک دارم که آیا واسه کارهای رباتیک (چه ربات موبایل در سایز کوچک و چه ربات های صنعتی غول پیکر) بهترین انتخابه یا خیر؟

smmoosavian

عضو جدید
آه خدارو شکر ...بالاخره یکی جواب داد

دیگه نا امید شده بودم از این سایت (راستی اگر فروم مرجعی برای مهندسی مکانیک موجوده لطفا برام پیام خصوصی بفرستید)

والا در مورد اینکه دارم رویایی فکر میکنم یا نه نمیتونم چیزی بگم! آخه من رشته ام سخت افزار بود (یک میان رشته بین برنامه نویسی و الکترونیک) و البته من با زحمت فراوونی تونستم تو هر دو مسئله مسلط بشم (البته به خیال خودم!) و خلاصه مشکلی ندارم توی این دو بخش

برای ارشد تصمیم گرفتم مهندسی رباتیک رو ادامه بدم و از بچه های این رشته پرسیدم و اونها هم باید حداقل یکی از نرم افزارهای solid یا catia رو واسه طراحی و abaqu یا adams رو واسه تحلیل مسلط باشند روش!

منم معتقدم رباتیک کار تیمی هستش منتهی میخوام در حد یک مدیر پروژه حداقل سر در بیارم از قسمت مکانیک قضیه هم و بتونم نظر و طرحی بدم یا در مورد طرح بقیه یه نظری بدم

مثلا من قراره مدیر عامل شرکت باشم آخه :cool:

تصمیم گرفتم در گام اول کار با catia رو شروع کنم که انگار از همه نرم افزار ها جامعیت بیشتری داره و واسه کارای صنعتی مناسب تره .... و الان فقط به این نکته شک دارم که آیا واسه کارهای رباتیک (چه ربات موبایل در سایز کوچک و چه ربات های صنعتی غول پیکر) بهترین انتخابه یا خیر؟

خیر ، برای کاری که شما می کنید CATIA اصلا مناسب نیست. بدون تعصب دارم می گم ، اگه یه سری به بخش نرم افزار CATIA تو همین تالار بزنید خواهید دید که یکی از افراد فعال تو بخش کتیا خود من هستم . اما الان دارم بهتون می گم که کتیا برای کاری که شما می خواید انجام بدید مناسب نیست. شبیه سازی های حرکتی و تحلیل های دینامیکی سالیدورکس مناسب کاری هست که شما می خواید انجام بدید.

در مورد روبات های صنعتی غول پیکر !! نرم افزار DELMIA مخصوص همین کاره که انواع و اقسام روبات های صنعتی و برندهای معروف مانند ABB , KUKA , MITSUBISHI و ... رو شامل میشه همراه با برنامه نویسی های PLC اون ها. اما اون نرم افزار رو هم به این راحتی نمیشه یاد گرفت . کمیاب هم هست. به هرحال توصیه های منو جدی بگیرید.

inmo

عضو جدید
کاملا موافقم واسه کارای رباتیکی بهتره از Solid استفاده کنید.
البته من خودم تو تدریس رباتیک Catia ارائه دادم اما Solid تو این زمینه قوی تره!

خیر ، برای کاری که شما می کنید CATIA اصلا مناسب نیست. بدون تعصب دارم می گم ، اگه یه سری به بخش نرم افزار CATIA تو همین تالار بزنید خواهید دید که یکی از افراد فعال تو بخش کتیا خود من هستم . اما الان دارم بهتون می گم که کتیا برای کاری که شما می خواید انجام بدید مناسب نیست. شبیه سازی های حرکتی و تحلیل های دینامیکی سالیدورکس مناسب کاری هست که شما می خواید انجام بدید.

در مورد روبات های صنعتی غول پیکر !! نرم افزار DELMIA مخصوص همین کاره که انواع و اقسام روبات های صنعتی و برندهای معروف مانند ABB , KUKA , MITSUBISHI و ... رو شامل میشه همراه با برنامه نویسی های PLC اون ها. اما اون نرم افزار رو هم به این راحتی نمیشه یاد گرفت . کمیاب هم هست. به هرحال توصیه های منو جدی بگیرید.

adelzabihi2000

عضو جدید
[h=3]آموزش نرم افزار فني و مهندسي Catia به روش اينداستريال آلبورگ[/h]باران که میبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند.
اینداستریال آلبورگ آموزشی بر پایه چالش های صنعتی
آموزش نرم افزار فنی و مهندسی کتیا به روش اینداستریال آلبورگ منتشر شد.
این پک شامل:
آموزش نرم افزار CATIA + جزوه صوتی
یک عدد کتاب فارسی حاوی دروس و تمرینات
به همراه طراحی قطعات و قالب های صنعتی
به همراه کتیا پرتابل + فایل های آموزش داده شده
به اشتراک گذاری تجارب و چالش های صنعتی
اینداستریال آلبورگ نام نرم افزار آموزشی وکاربردیCATIA است .که تفاوت آن با آموزش های مشابه در ایران در این است که این نرم افزار بر اساس شیوه آموزشی نوین به نام آلبورگ طراحی و ساخته شده است. (شامل آموزش مالتی مدیا+ جزوه صوتی «جهت یاداشت برداری» ) بر اساس این شیوه آموزشی فرآمین،آیکن هاو همچنین قطعات صنعتی بصورتی انتخاب شده اند، که بیشترین کاربرد را در صنعت دارا می باشند. بطوری که کاربر در سه جلسه اول توانایی پلنر پیدا کرده و در ادامه تجربه افراد مجرب صنعتی با کاربر به اشتراک گذاشته می شود.این در حالی است که در شیوه های آموزشی رایج کاربر به دلیل حجم بالای فرآمین و همچنین تدریس آیکن محوری دچار سردرگمی و عدم نتیجه مطلوب در طول دوره آموزشی می شود.از دیگر مزایای شیوه آموزشی آلبورگ کتاب مکمل آن است که به کاربر در درک مفاهیم کمک بسیار شایانی کرده و جهت یادآوری سریع بدون استفاده از نرم افزار آموزشی کاربرد دارد.در این پک آموزشی وجود نرم افزار پرتابل CATIA این امکان را به شما می دهد که این نرم افزار را بدون نیاز به نصب وقابل حمل بر روی حافظه های جانبی مانند فلش ذخیره نموده و در جهت طراحی،ارائه پروژه ودیگر خدمات از آن بهره بگیرید.
همکنون در فروشگاههای رسانه دیجیتال سراسر کشور
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت های ما مراجعه نمایید:
www.industrialaalborg.com
www.altvnews.ir
شماره تلفن های تماس:
05328239625
09154138364

adelzabihi2000

عضو جدید
[h=3]آموزش نرم افزار فني و مهندسي Catia به روش اينداستريال آلبورگ[/h]باران که میبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند.
اینداستریال آلبورگ آموزشی بر پایه چالش های صنعتی
آموزش نرم افزار فنی و مهندسی کتیا به روش اینداستریال آلبورگ منتشر شد.
این پک شامل:
آموزش نرم افزار CATIA + جزوه صوتی
یک عدد کتاب فارسی حاوی دروس و تمرینات
به همراه طراحی قطعات و قالب های صنعتی
به همراه کتیا پرتابل + فایل های آموزش داده شده
به اشتراک گذاری تجارب و چالش های صنعتی
اینداستریال آلبورگ نام نرم افزار آموزشی وکاربردیCATIA است .که تفاوت آن با آموزش های مشابه در ایران در این است که این نرم افزار بر اساس شیوه آموزشی نوین به نام آلبورگ طراحی و ساخته شده است. (شامل آموزش مالتی مدیا+ جزوه صوتی «جهت یاداشت برداری» ) بر اساس این شیوه آموزشی فرآمین،آیکن هاو همچنین قطعات صنعتی بصورتی انتخاب شده اند، که بیشترین کاربرد را در صنعت دارا می باشند. بطوری که کاربر در سه جلسه اول توانایی پلنر پیدا کرده و در ادامه تجربه افراد مجرب صنعتی با کاربر به اشتراک گذاشته می شود.این در حالی است که در شیوه های آموزشی رایج کاربر به دلیل حجم بالای فرآمین و همچنین تدریس آیکن محوری دچار سردرگمی و عدم نتیجه مطلوب در طول دوره آموزشی می شود.از دیگر مزایای شیوه آموزشی آلبورگ کتاب مکمل آن است که به کاربر در درک مفاهیم کمک بسیار شایانی کرده و جهت یادآوری سریع بدون استفاده از نرم افزار آموزشی کاربرد دارد.در این پک آموزشی وجود نرم افزار پرتابل CATIA این امکان را به شما می دهد که این نرم افزار را بدون نیاز به نصب وقابل حمل بر روی حافظه های جانبی مانند فلش ذخیره نموده و در جهت طراحی،ارائه پروژه ودیگر خدمات از آن بهره بگیرید.
همکنون در فروشگاههای رسانه دیجیتال سراسر کشور
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت های ما مراجعه نمایید:
www.industrialaalborg.com
www.altvnews.ir
شماره تلفن های تماس:
05328239625
09154138364

بالا