برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال

اینا کار آقای عسگری پور هست....اسمش رو عکس ها هست...

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کتاب هنرستان شنیدم واسه پرسپکتیو خوبه! اسم کتابش دقیقا چیه؟کسی میدونه؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های عزیز این هفته که البته دو جلسه رو در بر داشت سر کلاس اول استاد اومدنشست متدهای طراحی رو توضیح داد!! 5wh و شاخ گوزن!! بعد یه چند برگ از اقلیم و شکل هاشو داد که بریم عین برگه ای که داد بهمون رو روی a3 با unipin 0.8 بکشیم! چهار تا اقلیم رو کاملا مسلط باشید بازشو ها ، مصالح ، سقف، رنگ خارجی ، فرم بنا وبافت شهر و مقطع خانه ای در اون اقلیم و کلا ویژگی هاش!!! بعد برید موضوعات اسکیس 5 سال اخیر رو ببینید!!! بعد خودتون 10 تا موضوع بدید!! و تکنیک شاخ گوزن و 5 wh رو واسش بنویسید!!! بعدشم کلی تمرین خط و دایره و پرسپکتیو و ماژیک!!!
مثلا یه تمرین خیلی شاخ برای خط رو صفحه ی a3 اینه که یه ( علامت + جمع در ریاضی بزرگ با خطکش وسط صفحه بکشید یکی از خط های این علامت رو یک سانت یک سانت تقسیم کنید!! حالا تمرین خط شروع میشه!! از انتها و ابتدای خط عمود بر این خط ( خط تقسیم شده یه سانت یه سانت) به ایی تقسیمات خط های قوی بکشید!!و بالعکس!! طوری که دقیقا به نقطه مورد نظر برسه !!! به این می گن تمرین صلیب که خیلی تمرین مهمیه!!اولش وقتی این تمرین رو گفت به نظرم خیلی ساده اومد ولی وقتی شروع می کنید می بینید نه بابا اونقدا هم که فکر می کنید ساده نیست!!!
راستی همیشه به نقطه ی دوم نگاه کنید این خیلی نکته ی کلیدیه!!! همواره مد نظر داشته باشیدش!!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی عزیزان من یه سوالی واسم پیش اومده !!!

این کاغذای اسکیس رو چه جوری جمع می کنن؟؟؟یعنی از لحظه ی جمع کردنشون از سر میز گرفته تا بسته بندی و رسوندن به تصحیح کننده ها!! !! فکر کنم نابود شن!!!!:surprised:

کیفیت کاغذ تاثیر باور نکردنی روی کل کار داره!!!قبول دارید؟ کاغذی که وسطاش شکسته شکسته و داغون یا رنگ ها پخش شده و ... بشه خیلی بی ارزش نشون میده!!یکی شانس داره برگش سالم سالم میرسه یکی هم بدشانسه برگش رو میوفته هی دستمالی و ..... دارم نگران میشم!!:(
راستی برگه ی اضافی که میتونیم همرامون ببریم؟ رو برگه ها مهر خاصی یا چیزی.. هست؟اگه برگمون خدای نکرده خراب شد می تونیم اضافه بگیریم یا نه؟

raha

مدیر بازنشسته
راستی عزیزان من یه سوالی واسم پیش اومده !!!

این کاغذای اسکیس رو چه جوری جمع می کنن؟؟؟یعنی از لحظه ی جمع کردنشون از سر میز گرفته تا بسته بندی و رسوندن به تصحیح کننده ها!! !! فکر کنم نابود شن!!!!:surprised:

کیفیت کاغذ تاثیر باور نکردنی روی کل کار داره!!!قبول دارید؟ کاغذی که وسطاش شکسته شکسته و داغون یا رنگ ها پخش شده و ... بشه خیلی بی ارزش نشون میده!!یکی شانس داره برگش سالم سالم میرسه یکی هم بدشانسه برگش رو میوفته هی دستمالی و ..... دارم نگران میشم!!:(
راستی برگه ی اضافی که میتونیم همرامون ببریم؟ رو برگه ها مهر خاصی یا چیزی.. هست؟اگه برگمون خدای نکرده خراب شد می تونیم اضافه بگیریم یا نه؟

برگه ها همش یه فرمت و جنس خاص داره با مهر سازمان سنجش و جای اسم و... که خودشون سر جلسه توزیع میکنند... باید خیلی دقت کنیم که خراب کاری نشه! چون نه فرصت جبران اشتباه هست نه امکانش!!!

خود امتحان اسکیس به حد کافی استرس زا هست دیگه اگر بخوایم به این مسائل حاشیه ای هم فکر کنیم که دیوانه میشیم!!!:cry:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
برگه ها همش یه فرمت و جنس خاص داره با مهر سازمان سنجش و جای اسم و... که خودشون سر جلسه توزیع میکنند... باید خیلی دقت کنیم که خراب کاری نشه! چون نه فرصت جبران اشتباه هست نه امکانش!!!

خود امتحان اسکیس به حد کافی استرس زا هست دیگه اگر بخوایم به این مسائل حاشیه ای هم فکر کنیم که دیوانه میشیم!!!:cry:

اتفاقا من اصلا سر خود ذات اسکیس استرس ندارم ما معماریم و بالاخره همه معمارا باید بلد باشن اسکیس بزنن!!;):):smile:خوشحالم که یه فرصتی گیرم اومده که به بهانه اش کلاس برم و به زورم شده تو یه زمان محدود یادش بگیرم!!! بیشتر سر حواشی بی ارزش و غیر معماری مشکل دارم!! حاشیه است که مشکله ،خودش که یه آزمونه که نشون بده کی بهتره واسه همه هم شرایط یکسانه و هر کی کارشو بهتر ارائه بده برنده است!!!!همه جای دنیا باید این رقابت ها باشه تا آدمای کارآمد از آدمای ناکارآمد جدا شن!!! این کجاش استرس داره؟ خوب کسی که بهتر کار میکنه حق داره جای بهتری درس بخونه!هر جا بی عدالتی بشه و شرایط یکسان به هم بخوره و شانس بخواد نقش ایفا کنه( که تو مملکت ما از این اتفاقا زیاد از حد میوفته...) من استرسم شروع میشه!!:surprised::cry::eek::confused:

آخرین ویرایش:

raha

مدیر بازنشسته
اتفاقا من اصلا سر خود ذات اسکیس استرس ندارم ما معماریم و بالاخره همه معمارا باید بلد باشن اسکیس بزنن!!;):):smile: بیشتر سر حواشی بی ارزش و غیر معماری مشکل دارم!! حاشیه است که مشکله ،خودش که یه آزمونه که نشون بده کی بهتره واسه همه هم شرایط یکسانه و هر کی کارشو بهتر ارائه بده برنده است!!!! این کجاش استرس داره؟ هر جا بی عدالتی و شرایط یکسان به هم بخوره من استرسم شروع میشه!!:surprised::cry::eek::confused:

خود اسکیس به عنوان یه طرح اولیه و سریع واسه طراحی معماری که نه تنها استرس نداره، خیلی هم لذت بخشه!
منظورم آزمون 4 ساعته ی سازمان سنجش بین 2400 تا 3000 دانشجوی معماری هست که من کلا با این سیستم پذیرش مشکل دارم! دلایلش رو هم میتونی با یه تحقیق راجب نتایج سالهای قبل متوجه بشی!!! راجبش قبلا زیاد بحث شده;)

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود اسکیس به عنوان یه طرح اولیه و سریع واسه طراحی معماری که نه تنها استرس نداره، خیلی هم لذت بخشه!
منظورم آزمون 4 ساعته ی سازمان سنجش بین 2400 تا 3000 دانشجوی معماری هست که من کلا با این سیستم پذیرش مشکل دارم! دلایلش رو هم میتونی با یه تحقیق راجب نتایج سالهای قبل متوجه بشی!!! راجبش قبلا زیاد بحث شده;)

شخصا با چهارساعت یا نیم ساعت یا 10 ساعت یا 48 ساعت یا یه دقیقه ای بودنش مشکل ندارم چون هر چی هست واسه همه است!!!!;) به هر حال این یه محدودیته که خیلیا واسش راهکارایی دادن!!! پس اگه کسی نتونه باهاش کنار بیاد باید مشکلو واسه خودش حل کنه چون بقیه تونستن که قبول شدن!!!!این نظر منه!! حالا به هر حال هر کسی از آزمون یه درک و تجربه و دیدگاه متفاوت داره!!
درسته که طراحی یه مسئله ی خیلی هنری و سلیقه ایه و شاید از نظر خیلیا ساده و از نظر خیلیا پیچیده و شاید 4 ساعت زمان مناسب نباشه ولی باور کنید اگه بذارن دو هفته هم باز یه عده ایراد می گیرن!! اینجاش فلانه اونجاش بی ساله.. :smile:
استاد ما تعریف می کرد سر آزمون که بوده وقت اضافه هم آورده رفته واسه اینو و اون راندو کرده!! به هر حال اونم انسانه دیگه با همون 4 ساعت!!!ولی یه کاریش کرده!! از هوشش استفاده کرده هم زمانو در نظر گرفته هم اصل قضیه رو!!! مهم اینه که تونسته بین همه چی تعادل برقرار کنه تا هدفو تحویل بده!!
خلاصه فلسفه ی من اینه که وقتی ببینم کسی تونسته یه کاری بکنه دیگه به خودم اجازه ی اعتراض نمی دم چون حتما من راهو اشتباه رفتم و باید رو خودم بیشتر کار کنم!! نه کل سیستمو ببرم زیر سوال!!
زیر سوال بردن قضایا کار ساده ایه و آدم خودشو الکی توجیه می کنه و یه لحظه راحت میشه ولی واقعیت که یه عده آدم هستن که از من بهترن تغییر نمی کنه!!!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.chap.sch.ir/
سلام...........هرکسی کتاب های درسی میخواد از این سایت PDF اش رو دانلود کنه...قابل توجه اونایی که کتاب نقشه کشی و پرسپکتیوشو میخوان

مرسی بابالنگ دراز جونم!سر بزنگا رسیدی!!
دوستان اول راهنمای نصبشو بخونید بعد اون برنامه رو که طبق راهنمایی سیو کردین !! میرید سراغ فنی حرفه ای خدمات روش که کلیک کنید از فهرست زیرش نقشه کشی معماری رو دوباره کلیک کنید! بعد سال سوم رو انتخاب کنید! سپس فصل سوم و چهارم رو که مربوط به پرسپکتیو سیو کنید واستفاده ی صحیح از اینترنت رو احساس کنید!!

raha

مدیر بازنشسته
شخصا با چهارساعت یا نیم ساعت یا 10 ساعت یا 48 ساعت یا یه دقیقه ای بودنش مشکل ندارم چون هر چی هست واسه همه است!!!!;) به هر حال این یه محدودیته که خیلیا واسش راهکارایی دادن!!! پس اگه کسی نتونه باهاش کنار بیاد باید مشکلو واسه خودش حل کنه چون بقیه تونستن که قبول شدن!!!!این نظر منه!! حالا به هر حال هر کسی از آزمون یه درک و تجربه و دیدگاه متفاوت داره!!
درسته که طراحی یه مسئله ی خیلی هنری و سلیقه ایه و شاید از نظر خیلیا ساده و از نظر خیلیا پیچیده و شاید 4 ساعت زمان مناسب نباشه ولی باور کنید اگه بذارن دو هفته هم باز یه عده ایراد می گیرن!! اینجاش فلانه اونجاش بی ساله.. :smile:
استاد ما تعریف می کرد سر آزمون که بوده وقت اضافه هم آورده رفته واسه اینو و اون راندو کرده!! به هر حال اونم انسانه دیگه با همون 4 ساعت!!!ولی یه کاریش کرده!! از هوشش استفاده کرده هم زمانو در نظر گرفته هم اصل قضیه رو!!! مهم اینه که تونسته بین همه چی تعادل برقرار کنه تا هدفو تحویل بده!!
خلاصه فلسفه ی من اینه که وقتی ببینم کسی تونسته یه کاری بکنه دیگه به خودم اجازه ی اعتراض نمی دم چون حتما من راهو اشتباه رفتم و باید رو خودم بیشتر کار کنم!! نه کل سیستمو ببرم زیر سوال!!
زیر سوال بردن قضایا کار ساده ایه و آدم خودشو الکی توجیه می کنه و یه لحظه راحت میشه ولی واقعیت که یه عده آدم هستن که از من بهترن تغییر نمی کنه!!!

درسته شرایط واسه همه یکسانه! اما من شخصا معماری و طراحی رو مثل یه مسابقه ی دو سرعت نمیتونم تصورش کنم... اصلا دلم نمیخواد با بزک کردن کارمو جلوه بدم یا یه سری نماد های کارهای میرمیران و امانت و... رو حفظ کنم و به کار ببرم چون مصحح ها خوششون میاد و نمره ام بالا میره (اینا فقط مثال بودن)
برای من اون پوستی پاره و خط خطی که یه دیاگرام و ایده ی خلاقانه و قوی که بعدا با پرداختنش و اتود زدن روش میتونه یه اثر معماری خوب و جدید بشه هزاران بار بیشتر از اون شیت رنگی و قشنگ با ارائه و راندوی قوی اما دیکته شده ارزش داره!!!

اتفاقا زیاد اهل گله و شکایت نیستم اما با منطق من این شیوه ی امتحان و پذیرش جور در نمیاد! جدای از رتبه های آزمون تئوری که عملا ثابت شده کشکه... خیــــــلی ها رو میشناسم که جزء بهترینها تو کلاس های طراحی معماری بودن، تو دانشگاه حرف اول رو میزدن... اما تو اسکیس سازمان سنجش نمره نیاوردن و در مقابلش کسایی قبول شدن که...!!!
نه عزیز من خودمو توجیه نمیکنم... اصلا هم معتقد نیستم که از همه بهترم یا برعکس!!! اما خب چون فکر میکنیم راهی برای گریز نداریم دلیل نمیشه که انتقادی هم نداشته باشیم!:gol:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته شرایط واسه همه یکسانه! اما من شخصا معماری و طراحی رو مثل یه مسابقه ی دو سرعت نمیتونم تصورش کنم... اصلا دلم نمیخواد با بزک کردن کارمو جلوه بدم یا یه سری نماد های کارهای میرمیران و امانت و... رو حفظ کنم و به کار ببرم چون مصحح ها خوششون میاد و نمره ام بالا میره (اینا فقط مثال بودن)
برای من اون پوستی پاره و خط خطی که یه دیاگرام و ایده ی خلاقانه و قوی که بعدا با پرداختنش و اتود زدن روش میتونه یه اثر معماری خوب و جدید بشه هزاران بار بیشتر از اون شیت رنگی و قشنگ با ارائه و راندوی قوی اما دیکته شده ارزش داره!!!

اتفاقا زیاد اهل گله و شکایت نیستم اما با منطق من این شیوه ی امتحان و پذیرش جور در نمیاد! جدای از رتبه های آزمون تئوری که عملا ثابت شده کشکه... خیــــــلی ها رو میشناسم که جزء بهترینها تو کلاس های طراحی معماری بودن، تو دانشگاه حرف اول رو میزدن... اما تو اسکیس سازمان سنجش نمره نیاوردن و در مقابلش کسایی قبول شدن که...!!!
نه عزیز من خودمو توجیه نمیکنم... اصلا هم معتقد نیستم که از همه بهترم یا برعکس!!! اما خب چون فکر میکنیم راهی برای گریز نداریم دلیل نمیشه که انتقادی هم نداشته باشیم!:gol:

عزیزم نمی خوستم خیلی این بحث ادامه داشته باشه!! چون حس می کنم نتیجه ای نداره!!
اهل شعار نیستم بگم پوستی خلاق پاره و داغون بهتر از تقلیده( ولی عین این جمله رو به استادمون سر طرح آخر گفتم) اگه محدودیت زمانی هست باید فکر کنم ببینم وقت خلاقیت زدنه یا نه؟؟؟!!اگه خلاقیتت رو چهار ساعته بتونی به جایی برسونی فکر نکنم کسی بگه چرا اینجاش شبیه کار میرمیران نیست!!! این که بگم این محدودیت رو حذف کنید چون خلاقیت تو چهار ساعت به نتیجه نمی رسه درست نیست!!چون شاید قرار نیست شما اینجا خلاقیت بزنید !! کی گفته معماری فقط خلاقیته!؟؟ مگه حتی معمارای بزرگ اگه یه پروژه ی با یه زمان مشخص بهشون بدند می گن نه الا و للا من می خوام کار خلاق بزنم تو این وقت نمیشه وقتشو بیشتر کنید!!؟؟خوب زمان یکی از هزار و یک محدودیتی که معمارو وادار می کنه کدوم گزینه های طراحی رو حذف کنه!!
اگه هم بخوان زمان آزمونو زیاد کنن شما بگو دو سال اصلا!! من خودم فقط زمانی قبول دارم که همه تو قرنطینه باشن و کار بیرون داده نشه و این شدنی نیست!!!من دو سال پیش فکرای شمارو داشتم و شدیدا هم فکر می کردم منطقیم و فکر می کردم چقدر عمیق فکر می کنم!!ولی الان کلا رو همش تجدید نظر کردم و وقتی حرفاتو می خوندم یاد اون زمان افتادم!!شایدم من دارم اشتباه می کنم!!
اصلا به دانشگاه ها و روش های نمره دادنش و نفرات اول تو دانشگاه های معماری اعتقادی ندارم چون عمیقا در جریانم که چه آدمایی و با چه راهکارایی نفر اول می شدن!!( البته شاید استثنایی هم باشه ولی من که ندیدم)با بیرون دادن کارها و ... و لوسبازی و گول زدن استادا تا کجا می خواستن پیش برن؟؟؟آخخخخخخخخخخخخخخ... نمی دونی چقدر خوشحالم که یه همچین آزمونایی هست که دیگه کار من با کارای بیرون قیاس نمیشه!!! آدما خودشونن و خودشون!! خیلی هنرمندن بیان تو این آزمونا خودشونو ثابت کنن!! دلیل اینکه انتقاد نمی کنم این نیست که راهی برای گریز نیست دلیلش اینه که مشکلی توش نمی بینم!!
!! من مشکل رو تو این می بینم که چرا اسکیس رو تو دانشگاه تدریس نمی کنن و چرا به کارای بیرون داده شده هم نمره داده میشه و چرا شایسته سالاری نیست نه به یه آزمون برابر!!
خوشبختانه شنیدم دیگه بزک کردن نمره نداره!! و طرح اصلیه که مهمه!! امیدوارم همینطور باشه!!

آخرین ویرایش:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های عزیز این هفته که البته دو جلسه رو در بر داشت سر کلاس اول استاد اومدنشست متدهای طراحی رو توضیح داد!! 5wh و شاخ گوزن!! بعد یه چند برگ از اقلیم و شکل هاشو داد که بریم عین برگه ای که داد بهمون رو روی a3 با unipin 0.8 بکشیم! چهار تا اقلیم رو کاملا مسلط باشید بازشو ها ، مصالح ، سقف، رنگ خارجی ، فرم بنا وبافت شهر و مقطع خانه ای در اون اقلیم و کلا ویژگی هاش!!! بعد برید موضوعات اسکیس 5 سال اخیر رو ببینید!!! بعد خودتون 10 تا موضوع بدید!! و تکنیک شاخ گوزن و 5 wh رو واسش بنویسید!!! بعدشم کلی تمرین خط و دایره و پرسپکتیو و ماژیک!!!
مثلا یه تمرین خیلی شاخ برای خط رو صفحه ی a3 اینه که یه ( علامت + جمع در ریاضی بزرگ با خطکش وسط صفحه بکشید یکی از خط های این علامت رو یک سانت یک سانت تقسیم کنید!! حالا تمرین خط شروع میشه!! از انتها و ابتدای خط عمود بر این خط ( خط تقسیم شده یه سانت یه سانت) به ایی تقسیمات خط های قوی بکشید!!و بالعکس!! طوری که دقیقا به نقطه مورد نظر برسه !!! به این می گن تمرین صلیب که خیلی تمرین مهمیه!!اولش وقتی این تمرین رو گفت به نظرم خیلی ساده اومد ولی وقتی شروع می کنید می بینید نه بابا اونقدا هم که فکر می کنید ساده نیست!!!
راستی همیشه به نقطه ی دوم نگاه کنید این خیلی نکته ی کلیدیه!!! همواره مد نظر داشته باشیدش!!

این اقلیما رو که همه بلدن دیگه! از ترم یک تو گوشمون خوندن! باد مزاحم غرب...نور مناسب جنوب...مصالح بوم آورد!!!

تمرین های خط کشیدن صدیق هم که تو کل ایران رایجه!

در کل فکر نمی کنم کسی تو پرسپکتیو و راندو و شیت بندی و اقلیم و این جور مسائل مشکل حاد داشته باشه! تازه اگر هم داشته باشه با تمرین رفع میشه و کلاس رفتن نمیخواد

مشکل اساسی همانا کانسپت می باشد که دانشجویان ترم 1 الی 8 در یه سطح درکش می کنن!

کسی راه حل برا این معضل خانمان سوز نداره!؟؟

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم نمی خوستم خیلی این بحث ادامه داشته باشه!! چون حس می کنم نتیجه ای نداره!!
اهل شعار نیستم بگم پوستی خلاق پاره و داغون بهتر از تقلیده( ولی عین این جمله رو به استادمون سر طرح آخر گفتم) اگه محدودیت زمانی هست باید فکر کنم ببینم وقت خلاقیت زدنه یا نه؟؟؟!!اگه خلاقیتت رو چهار ساعته بتونی به جایی برسونی فکر نکنم کسی بگه چرا اینجاش شبیه کار میرمیران نیست!!! این که بگم این محدودیت رو حذف کنید چون خلاقیت تو چهار ساعت به نتیجه نمی رسه درست نیست!!چون شاید قرار نیست شما اینجا خلاقیت بزنید !! کی گفته معماری فقط خلاقیته!؟؟ مگه حتی معمارای بزرگ اگه یه پروژه ی با یه زمان مشخص بهشون بدند می گن نه الا و للا من می خوام کار خلاق بزنم تو این وقت نمیشه وقتشو بیشتر کنید!!؟؟خوب زمان یکی از هزار و یک محدودیتی که معمارو وادار می کنه کدوم گزینه های طراحی رو حذف کنه!!
اگه هم بخوان زمان آزمونو زیاد کنن شما بگو دو سال اصلا!! من خودم فقط زمانی قبول دارم که همه تو قرنطینه باشن و کار بیرون داده نشه و این شدنی نیست!!!من دو سال پیش فکرای شمارو داشتم و شدیدا هم فکر می کردم منطقیم و فکر می کردم چقدر عمیق فکر می کنم!!ولی الان کلا رو همش تجدید نظر کردم و وقتی حرفاتو می خوندم یاد اون زمان افتادم!!شایدم من دارم اشتباه می کنم!!
اصلا به دانشگاه ها و روش های نمره دادنش و نفرات اول تو دانشگاه های معماری اعتقادی ندارم چون عمیقا در جریانم که چه آدمایی و با چه راهکارایی نفر اول می شدن!!( البته شاید استثنایی هم باشه ولی من که ندیدم)با بیرون دادن کارها و ... و لوسبازی و گول زدن استادا تا کجا می خواستن پیش برن؟؟؟آخخخخخخخخخخخخخخ... نمی دونی چقدر خوشحالم که یه همچین آزمونایی هست که دیگه کار من با کارای بیرون قیاس نمیشه!!! آدما خودشونن و خودشون!! خیلی هنرمندن بیان تو این آزمونا خودشونو ثابت کنن!! دلیل اینکه انتقاد نمی کنم این نیست که راهی برای گریز نیست دلیلش اینه که مشکلی توش نمی بینم!!
!! من مشکل رو تو این می بینم که چرا اسکیس رو تو دانشگاه تدریس نمی کنن و چرا به کارای بیرون داده شده هم نمره داده میشه و چرا شایسته سالاری نیست نه به یه آزمون برابر!!
خوشبختانه شنیدم دیگه بزک کردن نمره نداره!! و طرح اصلیه که مهمه!! امیدوارم همینطور باشه!!

مشکل اساسی که اسکیس و شیوه برگزاریش نیست(هر چند اونا هم مبلغی مشکلات دارن!)
مشکل اساسی این هیئت ژوریه که من هر چی فکر می کنم نمی فهمم چی تو کله اینا هست و این که واقعا عقلشون به چشمشونه یا نه!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اقلیما رو که همه بلدن دیگه! از ترم یک تو گوشمون خوندن! باد مزاحم غرب...نور مناسب جنوب...مصالح بوم آورد!!!

تمرین های خط کشیدن صدیق هم که تو کل ایران رایجه!

در کل فکر نمی کنم کسی تو پرسپکتیو و راندو و شیت بندی و اقلیم و این جور مسائل مشکل حاد داشته باشه! تازه اگر هم داشته باشه با تمرین رفع میشه و کلاس رفتن نمیخواد

مشکل اساسی همانا کانسپت می باشد که دانشجویان ترم 1 الی 8 در یه سطح درکش می کنن!

کسی راه حل برا این معضل خانمان سوز نداره!؟؟

البته شما که فکر کنم کارت خیلی درسته و حتما قبولی و جز معمارای بزرگ این مملکت خواهی بود!!! چون پست های قبلیت نشون از اعتماد به نفس بالای شما داره!!!( بد نیس نمونه کارات رو بذاری) ولی شاید باید این نکته رو یادآوری کنم که اینایی که گفتم برای تمرینای دو جلسه ی اول بود!!هنوز بقیه شو نرفتم که گزارش بدم!! حالا شما که احتمالا اطلاعات و مهاراتت بالاست و می دونی تو این کلاسا چی می گذره به نظرت جلسه های بعدی چیا رو می گه؟ ببینم ارزش داره برم یا نه!!:smile:چون هنوز ثبت نام نکردم!!:gol:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقیقتش من اصلا مهارتم بالا نیست کلاس اسکیس هم نرفتم! ولی حتی اگه دستم خیلی خیلی هم ضعیف بود بازم کلاس نمی رفتم! این کلاسا کارشون فقط پول گرفتنه! این همه کتاب آموزش راندو و پرسپکتیو و اسکیس هست... من خودم کلی از این کتابا چیز یاد گرفتم!

چوم همه دوست دارن کارای منو بیبنن !!!!! اینم لینک یکی از راندوهامه که تو همین فروم خیلی وقت پیش ها گذاشتم. مال ترم 2 م میشه!
(من آخر اعتماد به نفسم!)

http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=350198&postcount=105http://www.iran-eng.com/showthread.php?t=44330&#post350198

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکنیک 5wh:
یکی از تکنیک های بین المللی برای طراحی:
5 پرسش که از خودتون موقع طراحی باید بپرسید:
what
where
when
who
why
وجواب به این 5 سوال برای هر موضوع ابعاد لازم برای موضوع رو مشخص می کنه!!

تکنیک شاخ گوزن رو با توضیح احتمال می دم که نتونم خوب توضیح بدم !! باید عکسی از این دیاگرام بذارم!!

tiny memar

عضو جدید
تکنیک 5wh:
یکی از تکنیک های بین المللی برای طراحی:
5 پرسش که از خودتون موقع طراحی باید بپرسید:
what
where
when
who
why
وجواب به این 5 سوال برای هر موضوع ابعاد لازم برای موضوع رو مشخص می کنه!!

تکنیک شاخ گوزن رو با توضیح احتمال می دم که نتونم خوب توضیح بدم !! باید عکسی از این دیاگرام بذارم!!

آهان ، خيلي لطف كردي توضيح دادي:smile: اگر تونستي تكنيك شاخ گوزن را هم بذار :gol:

binahayat_m

عضو جدید
سلام به همه دوستان
و تبريك سال نو
ديروز سوالهاي ارشد ديدم يه چند تا زدم اونم اشتباه بود
البته بگم ترم 2 كارشناسي نا پيوسته هستم
كلا خيلي اعصابم خرد شد
فكر كنم از الان بايد رو اسكيس كار كنم
به نظرتون چه جوري كار كنم تا بتونم بهترن درصد بيارم
تو اين يه سالي كه وقت دارم؟
شاد باشيد

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
و تبريك سال نو
ديروز سوالهاي ارشد ديدم يه چند تا زدم اونم اشتباه بود
البته بگم ترم 2 كارشناسي هستم
كلا خيلي اعصابم خرد شد
فكر كنم از الان بايد رو اسكيس كار كنم
به نظرتون چه جوري كار كنم تا بتونم بهترن درصد بيارم
تو اين يه سالي كه وقت دارم؟
شاد باشيد

خوب من فقط راه خودمو می گم و نمی دونم درست هست یا نه( مخصوصا برای شما که ترم دو هستی اصلا نمی دونم)!! بعضی ها به کلاس اعتقادی ندارن!! ولی من الان دو جلسه رفتم و تقریبا راضی بودم !! جدا از حاشیه ها و شهریه ی سرسام آوری که می گیرن!! به هر حال من پیش خودم حساب کردم بهتره یکبار واسه همیشه سر این کلاس ها حضور داشته باشم تا خیال خودمو راحت کنم !!!!اگه قبول شدم که شدم نشدم هم خوب دیگه حداقل راه و روش و نکته کلیدی ها دستم اومده و می دونم رو چه قضیه هایی تاکید شه بهتره!!و خودم کاررو به صورت تمرین ادامه می دم!!
فیلم های آموزشی اسکیس دیدن یا کتابها هم خوبه ولی مشکلاتی داره اولا که خودتون رو ممکنه خیلی مقید نکنید که حتما تمرین کنید( ولی کلاس شاید چون داری پول می دی ارزش بذاری و واسه استفاده از وقت و هزینه کار رو جدی بگیری) و از اون مهمتر اگه هم خیلی عاقل باشید و تمرین کنید کسی تمرین های شمارو چک نمی کنه که اگه خدای نکرده تمرین رو به شیوه ی غلط انجام بدید به ضرر دستتون خواهد شد و تمرین به شیوه غلط کلا دست رو از اونی که هست ضعیف تر می کنه!! و تازه در معرض قضاوت دیگران نیستید یعنی گاهی ممکنه پیش خودتون فکر کنید که آره کارتون عالیه در حالی که نیست و یا بالعکس فکر کنید کارتون خیلی بد شده ولی استاد بهتون بگه نه اینم می تونه شیوه ای باشه و خوبه!!!ولی خوب بعضیا هستن که کار خوب رو خیلی خوب میشناسن و با کتاب و فیلم قضیه رو حل می کنن!! راهتون بستگی به شناخت از خودتون داره!!

آخرین ویرایش:

ayada

عضو جدید
سلام
آزمون ارشد معماری رو همونطور که همه عزیزان باخبرند طی دو مرحله انجام میشه و هر کدام از این دو مرحله دارای مسائل خاص مربوط به خودشون هستند . بنا براین در این تاپیک قصد به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات و دانسته ها در مورد آمادگی برای این دو آزمون رو داشته و برای حصول نتایج بهتر به نقد کارهای همدیگه هم خواهیم پرداخت .
از تمامی عزیزان ، صاحبان نظر و فارغ التحصیلان گرامی هم از همین حالا دعوت به عمل میاد .
برنامه ریزی برای آزمون 87 به صورت آزاد و توسط بر و بچه هایی که آزمون های قبل رو شرکت کردند . به همراه تجزیه و تحلیل و نقد کار های اسکیس و در صورت امکان جلسات مشترک آنلاین بین اعضای این تاپیک + اطلاعات و تجربیات شرکت در آزمون اهم برنامه های این تاپیک هستند
Pleiades.Arch سلام میشه لطفن کتابهایی که از اونا استفاده کردین بهمن هن بگین

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Pleiades.Arch سلام میشه لطفن کتابهایی که از اونا استفاده کردین بهمن هن بگین

سلام عزیزم
کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم احسان طایفه
کتابای آقای صدیق، به خصوص کتاب جدیدش که کارای دانشجو هاشه جلد قرمز آبی داره
اسمشو دقیقا نمی دونم چون نخردیمش ولی کتاب خوبیه
و دی وی دی کلاسای صدیق

سلام دوستان
یه دوست ارشد از دانشگاه ازاد تهران هست اطلاعاتی درمورد وضعیت قبولی و شهریه و خوابگاه و... بهم بده؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیاگرام: ترسیم گرافیکی ایده ها ، خواسته ها، داشته ها ، نیازها و پیشنهادها

دیاگرام باید:

1) شفاف: قابل فهم

2) واضح: بدون نیاز به توضیح و نوشته متوجه منظور شد

3) خلاصه:با حداقل شکل موضوع رو برسونید!! آموزشی نباشد. سر آزمون نباید دیاگرام های آموزشی کشید!

4) منطقی: درست

5) حتما مورد نیاز

6) اندازه مناسب: ( حداقل سایز) :یعنی به حدی کوچک باشد که اگر از اون کوچک تر کشیده شود قابل فهم نباشد!

باشد!

می تونید از کتاب "مفاهیم پایه" برای ترسیم دیاگرامهاتون با توجه به موضوع استفاده کنید!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای آزمون اسکیس که لازم نیست بریم دوباره کارت بگیریم؟؟؟
کارتای دانشگاه آزاد کی میاد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.