بررسی | سوالات آزمون هــنر های ساخت ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بررسی سوالات آزمون هــنر های ساخت ارشد 94

جوابای زیر ذره بینو بیشتر قبول دارم.. مخصوصا جوابای 3 و 24 جوابای بابک رستمی منطقی نیست! هرکی میتونه به یه کلمه یه معنی ای بده که سوال باهاش نخونه.. haphazard به معنی بی نظم و ترتیب هم هست که کاملا به سوال میخوره :razz:
خوب حتی اگه اینجوری باشه که باید دو گزینه ای بشه;)،اقای رستمی هم ترجمه کردنش با impatientو کاملا معنی منطقی داده

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حتی اگه اینجوری باشه که باید دو گزینه ای بشه;)،اقای رستمی هم ترجمه کردنش با impatientو کاملا معنی منطقی داده
با دو گزینه ای شدنش مشکلی نیس ولی گزینه ای که سنجش اعلام کرده هم درسته و اقای رستمی ردش کرده...
سوال 24 هم figure به معنی عدد و رقم هم هست ولی ایشون جوری ترجمه ش کرده که این گزینه رد بشه درصورتیکه تو متن از این گزینه دقیقا استفاده شده

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

با دو گزینه ای شدنش مشکلی نیس ولی گزینه ای که سنجش اعلام کرده هم درسته و اقای رستمی ردش کرده...
سوال 24 هم figure به معنی عدد و رقم هم هست ولی ایشون جوری ترجمه ش کرده که این گزینه رد بشه درصورتیکه تو متن از این گزینه دقیقا استفاده شده
خب اون سوال figureهم به نظرم میتونه دو گزینه ای شه واقعا چون خودم یه گزینه دیگه رو زدم نمیگم برا این میگم.که واقعا این دو تا سوال که بحثشو کردیم هر دو گزینه شون درسته(سنجش خودشو کشته سوال طرح کرده!):mad:

mehrzad es

عضو جدید
اگه یه نفر مثل من که تو این رقابت شرکت داره سوالاتو نقد میکرد حرف شما قابل قبول بود... من هم آقای رستمیو نمیشناسم ولی ظاهرا ایشون مدرس زبان تو اصفهان هستن... اینکه ایشون به سوالی اعتراض کرده از رو غرض نبوده و برای ایشون فرقی نداره سوالی گزینه اش تغییر کنه یا دو گزینه ای بشه... اینکه تفاوت گزینه به نفع ما نباشه انصاف نیست کلا منکر قضیه بشیم... به هر صورت گزینه هایی که آقای رستمی توضیح دادن نشون دهنده ابهام تو سوالات و پاسخشون هست... من به شخصه به تمام سوالاتی که دوستان با دلیل توضیح دادن اعتراض میدم و از بقیه دوستان هم خواهش میکنم به همه سوالات مبهم اعتراض کنن...

یه سوال برام هست... سازمان سنجش به تعداد اعتراض اهمیت میده یا به اینکه استدلال منطقی پشت اعتراض باشه؟؟
فک کنم اول می بینن اونقدی اعتراض هس که ارزش پیگیری داشته باشه یا نه ، بعدش میره پی منطقی بودن یا نبودنش!!!(شوخی ولی احتمالا واقعی...)
یادمه دکتر طباطبایی یه بار گفتن خوبیه بچه های هنر ساخت اینه تعدادشون یجوریه همه با هم متحد می شن و اعتراض میدن ، برای همین اعتراضاشون دیده می شه ، ولی معماریا اینطور نمی کنن...

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه یه نفر مثل من که تو این رقابت شرکت داره سوالاتو نقد میکرد حرف شما قابل قبول بود... من هم آقای رستمیو نمیشناسم ولی ظاهرا ایشون مدرس زبان تو اصفهان هستن... اینکه ایشون به سوالی اعتراض کرده از رو غرض نبوده و برای ایشون فرقی نداره سوالی گزینه اش تغییر کنه یا دو گزینه ای بشه... اینکه تفاوت گزینه به نفع ما نباشه انصاف نیست کلا منکر قضیه بشیم... به هر صورت گزینه هایی که آقای رستمی توضیح دادن نشون دهنده ابهام تو سوالات و پاسخشون هست... من به شخصه به تمام سوالاتی که دوستان با دلیل توضیح دادن اعتراض میدم و از بقیه دوستان هم خواهش میکنم به همه سوالات مبهم اعتراض کنن...
بابا اقای رستمی معروف تر از این حرفاست نمیشناختینشون?مدرس ایوانخانه هستن و کلا جزو با سوادای زبان هستن و همه شاگرداشونم خیلی راضی بودن هر سال ازشون
من اگه دو گزینه ای هم بشن این دو سوال مشکلی ندارم اما اینکه دو تا گزینه دیگه هم.کاملا درسته اما سنجش بخواد ففط یکیشو درست اعلام.کنه واقعا برای منی که یه سوالم یه سواله برام خیلی ستمه:(

mojtaba_fakhradi

عضو جدید
ایی وای الان یهو یادم اومد منم فقط میانگین گفتم،اما عمدی نبود دعوام نکنین:)البته درصدامم اش دهن سوزیم نیست که به درد کسی بخوره:(
ایستایی 65فن43تنظیم بین36تا40زبانم واقعا نمیدونم چون یه تعداد زیادی از سوالاتو یادم نیست اصلا زدم نزدم اگه زدم چی زدم:Dراستی به چند تا سوال زبانم اعتراض داشتم.که امروز تو سایت اقای رستمی اتفاقی دیدم که اخ جون ایشونم زده این سوالا اشکال داره و به سازمان سنجشم اعلام کرده فردا براتون میزارم تو تاپیک اعتراض بی زحمت شماهام اگه منطقی بود به نظرتون اعتراض بدین البته خود اقای رستمی با دلیل های محکمه پسند توضیح دادن که چرا کلید سنجش اشتباه بوده برای اون سوالات
مرسی واقعا، من سوال 3 و 24 طبق کلید سازمان سنجش غلط زدم...که انگار درست بوده ;) :D مرسییییییییییی

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
من "کلا منکر قضیه" نشدم، گفتم که با دو گزینه ای شدنش مشکلی ندارم! درمورد سوال 13 هم که گفتن میتونه 2 گزینه ای باشه نظری ندادم
آقای جهانشاهی (مولف زیر ذره بین) هم مدرس زبان هستن و جواباشون مثل جوابای سنجش بود (عمومی)
اما تو هردوی سوالات 3 و 24 در پاسخنامه آقای رستمی اون معنی از کلمه استفاده شده که به سوال نمیخوره. شما یه سرچ تو دیکشنری ها کنین معنی figure رو ببینین...

mehrzad es

عضو جدید
بابا اقای رستمی معروف تر از این حرفاست نمیشناختینشون?مدرس ایوانخانه هستن و کلا جزو با سوادای زبان هستن و همه شاگرداشونم خیلی راضی بودن هر سال ازشون
من اگه دو گزینه ای هم بشن این دو سوال مشکلی ندارم اما اینکه دو تا گزینه دیگه هم.کاملا درسته اما سنجش بخواد ففط یکیشو درست اعلام.کنه واقعا برای منی که یه سوالم یه سواله برام خیلی ستمه:(

راستش من مشهد هستم و افتخار ٱشنایی با ایشونو نداشتم اما تو سایتشون توضیحاتی کا داده بودن راجع به سوابقشون خوندم و متوجه شدم که خیلی استاد با ارزشی هستن...

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
فرزانه میشه جدولو یه بار دیگه بذاری ببینیم چند چندیم :) نتونستم پیداش کنم.
بفرمایید، این آخرین آپدیتشه که بعد از اون کسی درصد جدیدی نفرستاده :

انرژی

ردیفکاربرزبانایستاییطراحی فنیتنظیم شرایطمیانگینمعدلرتبه آکادمی
1علی قزوینیان6092496065/58*14.81
2Bionic.arc5683574659/6617/80
3ArchitecT EhsaN3877615458/8316/84
3777565357/4112
4Alaleh E7473336058/83
7464246055/33
5نورا سلطانی517052575815/03
6Bita.N.Arch5075425656/25

7mrabie3376584855
3270586057/3310
4076584856/16
8aminphi3560505652

9farzaneh* memary7564343749/3316/35
7564283848/16
35
7568344854
10mohsen681288075306848/91

11mehrzad es479165046/8316/41
12anabena638362046/75
637862045/541
13digitalarch؟65434044 - 46
؟654336
14منامنا4866333644/75

15arash dtb
362643844/66

16هادی رحیمی *449354044/08

17aster.flower1571364343/58

18masuli3085282641/91

19eng.earthquake58968040/08

20fzgnj5057302438/08

21mariam-k405766037/41

22sattarov68352034/75
100
234444payam407635034/41

24mojtaba_fakhradi97053032/25

117049031/58
113

تکنولوژی

ردیفکاربرزبانایستاییطراحی فنیسیستممیانگینمعدلرتبه آکادمی
1mehrzad es4791658274/1616/41
2هادی رحیمی *4493549074/0812
3anabena6383628073/4117/51
6378628072/16
7
4علی قزوینیان6092498473/2514/8*8
5Bionic.arc5683577669/6617/80
6Faramarzensafi17184566568/515/05
7محمد اسدی اردشیر4571658068/16

8?7381506566/58

9eng.earthquake589687966/41

10فائزه *4386526262/33

11نورا سلطانی517052696215/03
12mrabie3376586861/66
41
4076586862/83
13mariam-k4057666659/4116.69
14farhadarch3391336859/16

15پگاه*5590335758/9115.52
164444payam4076357057/75
61
17sattarov683526255/41
48
18منامنا4866336454/08

19mojtaba_fakhradi970536252/91
1170495750/58
62
20SDOMID06237.57252/66

21ELnur157543605217/31
22masuli3085285049/91

23arash dtb
362645249/33

24aster.flower1571365848/58
79
25fzgnj5057305247/41

26mohsen681288075306046/25

27coleopatra5678124245/83

:gol::gol::gol:

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
این معنی لغت haphazard هست از دیکشنری آکسفورد.. همونجوری که میبینین به معنی نداشتن نطم و ترتیبه، همون گزینه ای که آقای رستمی ردش کردن!

zaban.jpg
این هم معنی figure هست، و دقیقا از گرینه ی 4 که آقای رستمی گفتن استفاده نشده، در پاراگراف سوم متن استفاده شده!

zaban2.jpg
دوگزینه ای شدن سوال 13 هیچ مشکلی نداره، اما رد کردن گزینه 1 سوال 3 و درست دونستن گزینه 4 سوال 24 هم ضایع کردن حق دیگرانه...

آخرین ویرایش:

mehrzad es

عضو جدید
من "کلا منکر قضیه" نشدم، گفتم که با دو گزینه ای شدنش مشکلی ندارم! درمورد سوال 13 هم که گفتن میتونه 2 گزینه ای باشه نظری ندادم
آقای جهانشاهی (مولف زیر ذره بین) هم مدرس زبان هستن و جواباشون مثل جوابای سنجش بود (عمومی)
اما تو هردوی سوالات 3 و 24 در پاسخنامه آقای رستمی اون معنی از کلمه استفاده شده که به سوال نمیخوره. شما یه سرچ تو دیکشنری ها کنین معنی figure رو ببینین...

من از longman contemporary استفاده میکنم و کلا تو همه دیکشنری ها figure به معنی عدد رقم شکل صورت شخصیت هست که عدد رقم شکل معروف ترین معنیشه و آقای رستمی به معنی شکل استناد کردن که باعث درست شدن این گزینه میشه و نشون دهنده ابهام تو جواب هست...

mehrzad es

عضو جدید
این معنی لغت haphazard هست از دیکشنری آکسفورد.. همونجوری که میبینین به معنی نداشتن نطم و ترتیبه، همون گزینه ای که آقای رستمی ردش کردن!

مشاهده پیوست 232594
این هم معنی figure هست، و دقیقا از گرینه ی 4 که آقای رستمی گفتن استفاده نشده، در پاراگراف سوم متن استفاده شده!

مشاهده پیوست 232593
دوگزینه ای شدن سوال 3 و 13 هیچ مشکلی نداره، اما رد کردن گزینه 1 سوال 3 و درست دونستن گزینه 4 سوال 24 هم ضایع کردن حق دیگرانه...

بله منم موافقم گزینه سازمان سنجش درست هست و اعتقاد دارم گزینه آقای رستمی هم میتونه درست باشه و فکر میکنم منصفانه این هست تو اعتراض به سوال از توضیحات آقای رستمی استفاده کنیم ولی قسمتی که گزینه سازمان سنجشو غلط در نظر گرفتن حذف کنیم.
و اینکه قطعا معانی دیگه ای هم داره فیگور و تو دیکشنری شما حتما صفحات دیگه ای هست که همه معانیو آورده باشه...

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منم موافقم گزینه سازمان سنجش درست هست و اعتقاد دارم گزینه آقای رستمی هم میتونه درست باشه و فکر میکنم منصفانه این هست تو اعتراض به سوال از توضیحات آقای رستمی استفاده کنیم ولی قسمتی که گزینه سازمان سنجشو غلط در نظر گرفتن حذف کنیم.
و اینکه قطعا معانی دیگه ای هم داره فیگور و تو دیکشنری شما حتما صفحات دیگه ای هست که همه معانیو آورده باشه...
بله فیگر به معنی شکل هم هست اما مشکل من با جواب آقای رستمیه که این لغت ها رو چیزی که خودشون میخوان معنی کردن و این معنی ها رو ندیده گرفتن...
در مورد سوال 24 به این دلیل میگم analogy گزینه ی صحیحه: (اینو تو یه وبلاگ دیگه نوشتم، اینجا کپی میکنم)
درسته که دو تا رو با هم به کار برده، ولی باید ببینین منظور نویسنده چی بوده، main point در پاراگراف 3 تاثیر نسبت مقاومت به وزن بوده و تو سوالم گفته از چه راهی برای ساپورت این main point استفاده نکرده
موضوع این نیست که بتن و آجر مثل همن و فولاد و چوب مثل همن، بلکه اینا رو دوتا دوتا تو یه دسته قرار داده و این دسته ها رو با هم مقایسه کرده و گفته نسبت مقاومت به وزن واسه این دوتا کمه، واسه اون دوتا زیاده، از عدد و رقم استفاده کرده و آخر پاراگرافم از کم و زیاد بودن این نسبت نتیجه ای گرفته ، تنها چیزی که کاری به نکته ی اصلی پاراگراف نداره شباهت بتن به آجر یا فولاد به چوبه...

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
این فکر اشتباهه که آقای رستمی رو بی طرف در نظر بگیریم. ایشون جواباشون خنده دار بود و الانم اگه کوتاه نیان زیرسوال می رن با 4 غلط کاملا واضح (من همون روزم گفتم و با کمک دیکشنری های معتبر هم نشون دادم جواب شون غلطه)... این pdf هم با عرض شرمندگی کاملا آبکی و غیرعلمیه و هیچ خبری از رفرنس های معتبر برای اثبات حرفاشون نیست. چند تا معنی فارسی رو باب میل خودشون انتخاب کردن و گفتن این طوری جمله درست می شه کاملا در حد یه دانشجوی مبتدی در حالی که اصلا روش درستی برای برخورد با تست زبان نیست همچین کاری... منم اصلا همچین آدمی نیستم که به خاطر خودم پافشاری کنم رو یه جوابی، fulfill - extend و همین سوال 24 رو که آقای رستمی هم اعتراض کردن اشتباه زدم و بعدش با آکسفورد چک کردم کاملا متوجه اشتباهاتم شدم.

من از longman contemporary استفاده میکنم و کلا تو همه دیکشنری ها figure به معنی عدد رقم شکل صورت شخصیت هست که عدد رقم شکل معروف ترین معنیشه و آقای رستمی به معنی شکل استناد کردن که باعث درست شدن این گزینه میشه و نشون دهنده ابهام تو جواب هست...
ولی با اومدن لفظ fact حتی منی که سرجلسه هنوز نمی دونستم figure به معنی عدد هم می تونه باشه فوری متوجه شدم یه معنی دیگه در حد fact و دیتا داره و اون گزینه هیچ ربطی به شکل نداره و فوری حذفش کردم از بین گزینه هام... اگرچه خودمم آخرش سر بی دقتی غلط زدم ولی به هر حال جواب آقای رستمی فقط با الفاظ فارسی جور درمیاد و قانع کننده نیست اصلا.

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
این فکر اشتباهه که آقای رستمی رو بی طرف در نظر بگیریم. ایشون جواباشون خنده دار بود و الانم اگه کوتاه نیان زیرسوال می رن با 4 غلط کاملا واضح (من همون روزم گفتم و با کمک دیکشنری های معتبر هم نشون دادم جواب شون غلطه)... این pdf هم با عرض شرمندگی کاملا آبکی و غیرعلمیه و هیچ خبری از رفرنس های معتبر برای اثبات حرفاشون نیست. چند تا معنی فارسی رو باب میل خودشون انتخاب کردن و گفتن این طوری جمله درست می شه کاملا در حد یه دانشجوی مبتدی در حالی که اصلا روش درستی برای برخورد با تست زبان نیست همچین کاری... منم اصلا همچین آدمی نیستم که به خاطر خودم پافشاری کنم رو یه جوابی، fulfill - extend و همین سوال 24 رو که آقای رستمی هم اعتراض کردن اشتباه زدم و بعدش با آکسفورد چک کردم کاملا متوجه اشتباهاتم شدم.
آخ فرزانه حرف دل منو زدی! دقیقا ایشون یه جوری سوالا رو جواب داده که جوابای اولیه خودش درست باشه!

faramarzensafi1

عضو جدید
آخ فرزانه حرف دل منو زدی! دقیقا ایشون یه جوری سوالا رو جواب داده که جوابای اولیه خودش درست باشه!
بلہ ایشون با معانی فارسی سعی کردن گزینہ ھای درست رو غلط جلوہ بدن، البتہ شاید بتونن دو گزینہ ای باشن ولی غلط نیستن

mehrzad es

عضو جدید
بله فیگر به معنی شکل هم هست اما مشکل من با جواب آقای رستمیه که این لغت ها رو چیزی که خودشون میخوان معنی کردن و این معنی ها رو ندیده گرفتن...
با impatient موافقم اما در مورد سوال 24 به این دلیل میگم analogy گزینه ی صحیحه: (اینو تو یه وبلاگ دیگه نوشتم، اینجا کپی میکنم)
درسته که دو تا رو با هم به کار برده، ولی باید ببینین منظور نویسنده چی بوده، main point در پاراگراف 3 تاثیر نسبت مقاومت به وزن بوده و تو سوالم گفته از چه راهی برای ساپورت این main point استفاده نکرده
موضوع این نیست که بتن و آجر مثل همن و فولاد و چوب مثل همن، بلکه اینا رو دوتا دوتا تو یه دسته قرار داده و این دسته ها رو با هم مقایسه کرده و گفته نسبت مقاومت به وزن واسه این دوتا کمه، واسه اون دوتا زیاده، از عدد و رقم استفاده کرده و آخر پاراگرافم از کم و زیاد بودن این نسبت نتیجه ای گرفته ، تنها چیزی که کاری به نکته ی اصلی پاراگراف نداره شباهت بتن به آجر یا فولاد به چوبه...

یه نکته ای هست... میدونیم که analogy به معنی قیاس قیاس کردن شباهت میاد... اگه معنی قیاس و قیاس کردنو در نظر بگیریم که فکر نمیکنم بیراه باشه میبینیم این اتفاق داره میوفته تو پاراگراف keyword هایی هست مثل whereas یا کلمات متضادی مثل high و low که نشون میده داره مقایسه انجام میشه... سوال گفته کدوم گزینه غلطه؟؟ با این احتساب این گزینه که درسته و جواب ما نیست... گزینه 4 رو همه ما میدونیم فیگور به معنی عدد و رقم با fact همانگه اما مساله تینه که اگه اینطور باشه این گزینه هم صحیح میشه؟؟ و این سوال پیش میاد که اصلا سوال گزینه غلط نداره... یه عده مثل شما analogy رو به معنی شباهت در نظر گرفتن که باعث انتخاب این گزینه میشه و یه عده مثل من معنی قیاس و قیاس کردن analogy رو در نظر گرفتن و تو گزینه ها دنبال جواب گشتن و به ناچار من فکر کردن اگه معنی عدد و رقم فیگورو در نظر بگیرم سوال بی جوابه پس فیگورو به معنی شکل میگیرم که غلط هست!! با این استدلال دو گزینه میتونه درست باشه... قبول ندارید؟؟

mehrzad es

عضو جدید

ولی با اومدن لفظ fact حتی منی که سرجلسه هنوز نمی دونستم figure به معنی عدد هم می تونه باشه فوری متوجه شدم یه معنی دیگه در حد fact و دیتا داره و اون گزینه هیچ ربطی به شکل نداره و فوری حذفش کردم از بین گزینه هام... اگرچه خودمم آخرش سر بی دقتی غلط زدم ولی به هر حال جواب آقای رستمی فقط با الفاظ فارسی جور درمیاد و قانع کننده نیست اصلا.

خوب مساله اینه که واسه تست زبان چه لغت چه درک مطلب اصلا منبع معتبری وجود نداره فقط دیکشنری هست و استدلال خودمون که معنی سازگار هست یا نه؟!! مگه اینکه از یه native سوال کنیم که فک نکم بشه native رو ضمیمه اعتراضمون کنیم!! :))))
منم واقعا آقای رستمیو نمیشناسم این اولین بار بود اسمشونو میشنیدم... توضیحات شما در مورد اینکه ایشون این pdf و دادن که خودشونو توجیه کنن شاید درست باشه ولی به نظر من توضیحاتشون زیاد بیراه نیست...

gaardenia

عضو جدید
ایشالا که همینطور بوده و من اشتباه کرده باشم... ولی متاسفانه برداشت من چیز دیگه ای بوده و اونم بی دلیل نبوده!! چند دفعه دوستان گفتن درصدارو بگین ولی شما بی تفاوت به این ها پست های خودتو میذاشتی... من یه پست گذاشتم و مطلبیو گفتم آخرش از شما خواستن درصداتو بگی شما نقل قول کردی حرفمو و تو نقل قول آخر حرفمو که درصداتو سوال کردم حذف کردیو بحث خودتو مطرح کردی!!! من بازم از شما درصداتو خواستم تا در نهایت گفتی!! اگه نمیخواستی بگی خوب همون اول میگفتی علاقه ای ندارم درصدامو بگم که حالا مجبور نباشی توجیه کنی کارتو!!! این داستانارو نداشت!!

جناب مهرزاد عزیز من از شما عذرخواهی میکنم.

anabena

عضو جدید
سوال 24 گزینه های 1 و 2 که مقایسه کردنه و توی متن هستش و گزینه 4 هم اعداد و حقایق که هستش تو متن و به نظر من گزینه 3 میتونه درست باشه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
یه نکته ای هست... میدونیم که analogy به معنی قیاس قیاس کردن شباهت میاد... اگه معنی قیاس و قیاس کردنو در نظر بگیریم که فکر نمیکنم بیراه باشه میبینیم این اتفاق داره میوفته تو پاراگراف keyword هایی هست مثل whereas یا کلمات متضادی مثل high و low که نشون میده داره مقایسه انجام میشه... سوال گفته کدوم گزینه غلطه؟؟ با این احتساب این گزینه که درسته و جواب ما نیست... گزینه 4 رو همه ما میدونیم فیگور به معنی عدد و رقم با fact همانگه اما مساله تینه که اگه اینطور باشه این گزینه هم صحیح میشه؟؟ و این سوال پیش میاد که اصلا سوال گزینه غلط نداره... یه عده مثل شما analogy رو به معنی شباهت در نظر گرفتن که باعث انتخاب این گزینه میشه و یه عده مثل من معنی قیاس و قیاس کردن analogy رو در نظر گرفتن و تو گزینه ها دنبال جواب گشتن و به ناچار من فکر کردن اگه معنی عدد و رقم فیگورو در نظر بگیرم سوال بی جوابه پس فیگورو به معنی شکل میگیرم که غلط هست!! با این استدلال دو گزینه میتونه درست باشه... قبول ندارید؟؟
من این سوالو الان تو سایت زیرذره بین پرسیدم و اگه نظر ایشون -مخصوصا آقای جهانشاهی- در مورد analogy همین باشه نهایتا به این صورت اعتراض می کنم که جواب صحیح نداره این سوال چون در مورد درستی 3تای دیگه مطمئنم

mehrzad es

عضو جدید
سوال 24 گزینه های 1 و 2 که مقایسه کردنه و توی متن هستش و گزینه 4 هم اعداد و حقایق که هستش تو متن و به نظر من گزینه 3 میتونه درست باشه

نههه دیگه فکر نمیکینم گزینه 3 باشه!! تو پاراگراف 3 یه سری توضیح داده بعد یه because اون وسط اومده که نشود دهنده cause and effect هست...

mehrzad es

عضو جدید
من این سوالو الان تو سایت زیرذره بین پرسیدم و اگه نظر ایشون -مخصوصا آقای جهانشاهی- در مورد analogy همین باشه نهایتا به این صورت اعتراض می کنم که جواب صحیح نداره این سوال چون در مورد درستی 3تای دیگه مطمئنم

ممنون از شما... لطفا توضیحات منم بگید و نتیجه رو بگید...

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
منم سرجلسه همین اشتباهو کردم ولی اون This is because به بعد رو که دقت کنید متوجه می شید درسته. جالبه من با همین نکته سوال 25 رو درست جواب دادم اون وقت سر این سوال نمی دونم حواسم کجا بوده!!! :surprised: به هر حال به نظر من شاید درست ترین جواب همین 1 باشه و اگه آقای جهانشاهی هم تایید کنن که 1 نمی تونه درست باشه اعتراض می کنم به نداشتن گزینه درست...

gaardenia

عضو جدید
این متن رو از کتاب اصلی مبانی سازه برای معماران دادن.
4 فصل از این کتاب روی برای متن تخصصی به دوستان پیشنهاد داده بودم. فصل 1 و 5و9 و 11
طرح شدنش دور از انتظار نبود.

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
ممنون از شما... لطفا توضیحات منم بگید و نتیجه رو بگید...

کامنتم با اسم کاربری --- هست. این طوری نوشتم:
"
سلام، می شه در مورد این سوال (رشته هنرهای ساخت – کد ۱۳۶۱) نظرتونو بگین بی زحمت؟ پاسخ سنجش گزینه ۱ هست ولی یه سری از دوستان یه دلایلی رو آوردن برا ردش که نمی دونم قانع کننده ست یا نه؟!!"

کامنت ویرایش نمی شه که دلایل شما رو اضافه کنم ولی ایشون خودشون تسلط کامل دارن رو این موضوعات و حتما به همه جوانب توجه می کنن، هر جوابی دادن بهتون خبر می دم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.