بررسی | سوالات آزمون هــنر های ساخت ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبحث 8:
كرسي چيني
در مورد كرسي چيني رعايت ضوابط زير الزامي است :
الف ) كرسي چيني بايد از روي سطح شالوده تا حداقل 30 سانتيمتر بالاتر از كف تمام شده محوطه پيرامون ساختمان باشد.

ب ) براي جلوگيري از نفوذ رطوبت بايد سطح كرسي چيني با اندود و مصالح مناسب نم بندي (عايق كاري رطوبتي ) شود. لازم است لايه عايق از روي كرسي از هر طرف به اندازه 10 سانتيمتر به سمت پايين بر گردد.
پ ) عرض كرسي چيني بايد حداقل 10 سانتيمتر بيشتر از عرض ديوار باشد. ( یعنی این همون 1 آجر نمی شه؟!!!)
ت) كرسي چيني ديوارها با استفاده از سنگ لاشه ، آجر يا بلوك سيماني توپر با يكي از ملاتهاي زير اجرا شود:
- ملات ماسه سيمان با نسبت حجمي يك به سه (يك قسمت سيمان ، سه قسمت ماسه )
- ملات ماسه - سيمان - آهك (باتارد) با نسبت حجمي يك به يك به شش (يك قسمت سيمان ، يك قسمت آهك ، شش قسمت ماسه )
- ملات ماسه آهك با نسبت حجمي دو به پنج (دو قسمت آهك ، پنج قسمت ماسه خاكي )
تبصره: در زمين هاي مرطوب، در صورت استفاده از آجر در كرسي چيني، مصرف آجرهاي ماسه آهكي يا رسي مرغوب (مهندسي) الزامي است.

چرا دیگه اندازه آجره.. دیگه بین 10 سانت و 11 سانت که تو ساختمون سازی نباید فرق بذارن :razz:
بعدشم از الفش معلوم میشه به عمق پی ربطی نداره :(
میشه شماره صفحه شم بگی، برم بکوبم تو فرق سر سازمان سنجش؟ :D
ینی این همه کشش دادن بعد از 10 روز کلید گذاشتن آخرش ما باید بریم بگیم آقا برو این صفه ی کتابو بخون؟ :w25:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چرا دیگه اندازه آجره.. دیگه بین 10 سانت و 11 سانت که تو ساختمون سازی نباید فرق بذارن :razz:
بعدشم از الفش معلوم میشه به عمق پی ربطی نداره :(
میشه شماره صفحه شم بگی، برم بکوبم تو فرق سر سازمان سنجش؟ :D
ینی این همه کشش دادن بعد از 10 روز کلید گذاشتن آخرش ما باید بریم بگیم آقا برو این صفه ی کتابو بخون؟ :w25:
می دونم اندازه آجره، سوالم استفهام انکاری بود، یعنی طراح محترم انقد حواسش نبوده؟!!
والا من مطمئن نیستم الفش همین معنی رو نداشته باشه! چون هیچ اشاره ای به هم محور بودنش با دیوار بالایی نشده تو این مبحث من فک می کنم اگرم عوض شه اون جواب درست می شه. البته برا خودم که هیچ فرقی نداره چون الان دیدم که اون سوالو کلا جواب ندادم. به هر حال اعتراض می کنیم
ص 6 و ص7 البته این برا ویرایش سال 88 هست فک کنم پارسال عوض شدن مباحث، البته بعید می دونم این موضوعات عوض شده باشه ولی باز بهتره نسخه جدیدشو پیدا کنیم. فک کنم تو اینترنتم باشه.

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونم اندازه آجره، سوالم استفهام انکاری بود، یعنی طراح محترم انقد حواسش نبوده؟!!
والا من مطمئن نیستم الفش همین معنی رو نداشته باشه! چون هیچ اشاره ای به هم محور بودنش با دیوار بالایی نشده تو این مبحث من فک می کنم اگرم عوض شه اون جواب درست می شه. البته برا خودم که هیچ فرقی نداره چون الان دیدم که اون سوالو کلا جواب ندادم. به هر حال اعتراض می کنیم
ص 6 و ص7 البته این برا ویرایش سال 88 هست فک کنم پارسال عوض شدن مباحث، البته بعید می دونم این موضوعات عوض شده باشه ولی باز بهتره نسخه جدیدشو پیدا کنیم. فک کنم تو اینترنتم باشه.
الان دانلود کردم، ص 49 ویرایش 92 میشه...
آخه تو گزینه 4 گفته "حتی الامکان"، یعنی باید درست باشه وگرنه میتونست این لفظو نیاره و فقط بگه "باید"
در مورد گزینه 2 هم خیلی غیر منطقیه.. اگه ساختمون شمع داشت یعنی باید مثلا 1 متر کرسی چینی داشته باشه؟!

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
الان دانلود کردم، ص 49 ویرایش 92 میشه...
آخه تو گزینه 4 گفته "حتی الامکان"، یعنی باید درست باشه وگرنه میتونست این لفظو نیاره و فقط بگه "باید"
در مورد گزینه 2 هم خیلی غیر منطقیه.. اگه ساختمون شمع داشت یعنی باید مثلا 1 متر کرسی چینی داشته باشه؟!
نمی دونم والا! من الان ذهنم درگیر اون سوالاییه که اشتباه وارد کردم... هر جوری جمله بندی کردی بگو منم می فرستم ;)

aminphi

عضو جدید
من
زبان نمی دونم در بهترین شرایط حدود 35 اینا
ایستایی 60
فنی 50 البته سوالای 150 و 151 رو اعتراض دارم شدید
تنظیم 56 اونم سوالای 168-172-184 رو هم اعتراض دارم شدید

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
بررسی سوالات آزمون هــنر های ساخت ارشد 94

رتبه ایشون نه شده بود چرا عجیبه زبان و اقلیم خیلی خوب زدن
خب میانگین 54رتبه 9خییلیییی عجیبه پارسال خیلیا تنظیم و زبان همین حدودا زدن و رتبه 21میانگینش 53اینا بود،شاید سهمیه ای چیزی داشتن ایشون

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
من
زبان نمی دونم در بهترین شرایط حدود 35 اینا
ایستایی 60
فنی 50 البته سوالای 150 و 151 رو اعتراض دارم شدید
تنظیم 56 اونم سوالای 168-172-184 رو هم اعتراض دارم شدید
168 و 184 چرا اعتراض..؟
184 باید 3تا عددو جمع میکردین میشد 1.54
168 هم کاربری اتاق خواب دائمیه پس عایق باید در جداره ی خارجی باشه

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

168 و 184 چرا اعتراض..؟
184 باید 3تا عددو جمع میکردین میشد 1.54
168 هم کاربری اتاق خواب دائمیه پس عایق باید در جداره ی خارجی باشه
والله من اعتراض نمیزنما اما اتاق خواب باسم زیاد منطقی نیست چون کاربری اتاق خواب هم دائمی نیست،همیشه استادامونم اینو گفتن بهمون،کی از صبح میره میشینه تو اتاقش تا شب!!همه برای خواب میرن توش فقط اصولا

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتراضا رو بنویسد همونو ما هم وارد کنید
یادم نیس دقیقا کی اینو میگفت (شاید آقای ایزدی بودن) ولی میگفتن که هرکی از زبون خودش بنویسه بهتره تا اینکه همه عین هم بنویسیم.. در مورد کرسی چینی من میگم چی گفتم شما یکم تغییرش بدین :redface:

4444payam

عضو جدید
زبان 40-ایستایی76_سیستم70_فنی 35 فک کنم باید برم سربازی ... باورم نمیشه انقد خراب کردم!!!

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
والله من اعتراض نمیزنما اما اتاق خواب باسم زیاد منطقی نیست چون کاربری اتاق خواب هم دائمی نیست،همیشه استادامونم اینو گفتن بهمون،کی از صبح میره میشینه تو اتاقش تا شب!!همه برای خواب میرن توش فقط اصولا
اینم حرفیه ولی جزو مسکونی حساب میشه... و اینکه خیلی جالب نیس اتاق خواب نوسان دماش زیاد باشه پس باید جزم حرارتی بذاریم براش... البته این نظر منه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
یادم نیس دقیقا کی اینو میگفت (شاید آقای ایزدی بودن) ولی میگفتن که هرکی از زبون خودش بنویسه بهتره تا اینکه همه عین هم بنویسیم.. در مورد کرسی چینی من میگم چی گفتم شما یکم تغییرش بدین :redface:
منم منظورم همین بود نه اینکه عینا بخواییم کپی پیست کنیم :D

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب میانگین 54رتبه 9خییلیییی عجیبه پارسال خیلیا تنظیم و زبان همین حدودا زدن و رتبه 21میانگینش 53اینا بود،شاید سهمیه ای چیزی داشتن ایشون
دیجیتال جون میانگین رتبه 9، 57 شده... کارنامه شونو بچه ها گذاشتن چندروز پیش

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
حتی اگه اینو در نظر بگیریم که اتاق خواب فقط تو شب استفاده می شه بازم نباید نوسان دماش زیاد باشه چون شب برای گرم کردنش انرژی زیادی لازم می شه. در حالیکه اتاق کار و ... صبح از نور آفتاب و ... هم برای گرم شدن استفاده می کنن.

راستش این خیلی بحث کردن نداره ما کارنامه رتبه 9 رو همین چند روز پیش دانلود کردیم احتمالا ایشون درصدا رو یادشون رفته ;)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای مدیرم یادمه انرژی هم شرکت کرده بودن درصداتونو میگین لطفا اقای DDDIQ
اخه بچه های انرژی کمیابن حالا که گیرشون اوردیم ولشون نمیکنیم:)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

بچه ها به نظرتون میانگین 54.5 تکنولوژی از کجا میتونه قبول شه؟
نمیدونم ولی شاید پارس بشه?دوستای تکنو نظر بدن بهتره

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

دیجیتال جون میانگین رتبه 9، 57 شده... کارنامه شونو بچه ها گذاشتن چندروز پیش
اره 57باز منطقیه نسبتا،ایشون اشتباه 51حساب کردن:)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

زبان 0
ایستایی 75
سیستم 60
فن 30
تنظیم شرایط 68
زبان کاشکی میزدین ،حیفه درصدای به این خوبی،مخصوصا تنظیم به این خوبی

mojtaba_fakhradi

عضو جدید
حتی اگه اینو در نظر بگیریم که اتاق خواب فقط تو شب استفاده می شه بازم نباید نوسان دماش زیاد باشه چون شب برای گرم کردنش انرژی زیادی لازم می شه. در حالیکه اتاق کار و ... صبح از نور آفتاب و ... هم برای گرم شدن استفاده می کنن.

راستش این خیلی بحث کردن نداره ما کارنامه رتبه 9 رو همین چند روز پیش دانلود کردیم احتمالا ایشون درصدا رو یادشون رفته ;)
Valaa mn az khodeshon porsidaaam fekr nknam eshtebaa gofte bashaan

وضعیت
موضوع بسته شده است.