بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
درصدایی که آکادمی زده برای من خیلی متفاوت با چیزیه که حساب کردم !! ایستایی 60 زدم.. برام زده 1 درصد! زبان از 50 رسیدم به 3 درصد :))
از اونجایی که دفترچه C با دفترچه من یکی بود و من آخر ازمون پاسخنامه ام ُ نوشتم مطمئنن همچین درصدایی ممکن نیست
گلم با تخمین رتبه کاری ندارم ولی وقتی خودتون میتونین درصد حساب کنین چرا اجازه میدین آکادمی این کارو انجام بده؟!میخوای تعداد سوالای صحیح و غلطارو بهم بگو تا درصدارو دربیارم برات

samane122

عضو جدید
میگن اشتباهه تخمین رتبه بچه های پارسال میگن
میگن در 3 یا 5 ضرب کنی رتبه واقعی میشه
یکی از بچه ها پارسال تخمین زدن که 230 میشه اخر 1400 شده:confused:

من که واسم زده 800 که اوضاعم خراب میشه....:cry:
بچه ها هنرهای ساخت اومده تخمینش؟

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان اس ام اس اومد از بین 1359 نفر شرکت کننده است تخمین رتبه ی آکادمی

ayliin1571

عضو جدید
من به چهار تا از سوالا اعتراض دادم که همشم از درک بود پیغام های بچه ها رو هم که خوندم به نظرم اومد سوال بیمارستان رو هم اعتراض بزنم .متن اعتراضامم به این شرحه:
98- همانگونه که در شکل صورت سوال مشاهده می شود درب در سمت راست فرد قرار دارد.پس در تصویری که فرد میبیند(گزینه ها)باید دری که مستقیما دیده می شود (نه ان دری که از اینه دیده میشود)در سمت راست فرد باشد.پس گزینه ی 3 صحیح است.
((یکی از بچه ها این سوال رو مدل سازی کرده بود اگر اونم براشون بفرستیم که بهتر))

107- در کلید اولیه امده است گزینه ی 1 یعنی مقابله با شدت باد صحیح است که میدانیم شدت باد با افزایش ارتفاع افزایش یافته در نتیجه بار باد با افزایش ارتفاع بیشتر می شود(بارگذاری باد)و در نتیجه اگر به علت شدت باد کار تعویض شیشه ها با تخته چند لایی صورت پذیرفته بود باید این عمل با افزایش ارتفاع افزایش می یافت(یعنی در بالای ساختمان شیشه های بیشری تعویض می شد)در صورتی که با توجه به شکل سوال می بینیم که با افزایش ارتفاع شیشه های تعویض شده کمتر می شوند.
منبع: مقررات ملی ساختمان مبحث 6=>ص37=>شکل بارکذاری در نمای ساختمان

104-در کلید اولیه گزینه ی3 صحیح امده یعنی زاویه وتسلط دید تماشاگران در اولویت قرارگرفته نسبت به صدا و آکوستیک یعنی در سالن اجتماعات بین اینکه تماشا گران دید داشته باشند یا صدا را دریافت کنند دید مستقیم مهم تر است در صورتی که اگر صدا و اکوستیک در سالن اجتماعات مناسب نباشد تماشاگران اصلا منظور سخنران را دریافت نمی شود و ارتباط صورت نمی پذیرد ولی در صورتی که اگر دید مستقیم وجود نداشت(مانند بسیاری از فضاهایی که جمعیت بسیار بیشتر است از ظرفیت فضا مانند بسیاری از مراسمات مذهبی) معمولا با یک ویدئو پروژکتور یا نمایشگر برای افراد خارج از محوطه یا کسانی که دید مستقیم ندارند ،به محل مورد نظر دید ایجاد میکنند ؛اگر ما صدای سخنران در یک سالن اجتماعات را متوجه شویم(کیفیت صدا) می توانیم صخن او را درک کرده ولی در صورتی که صدای او را نشنویم ولی هرچه تصویر او را هم داشته باشیم او نمی تواند با ما ارتباط برقرار کند.دید مستقیم مهم است ولی از صوت مهم تر نیست یعنی باید گزینه ی2 صحیح باشد.
و دید مستقیم تنها در طراحی سالن اجتماعات برای افراد ناشنوا مهم تر است و ان هم به خاطر این است که هرچه شما کیفیت صدا را بهتر کنید تاثیری در ارتباط بین مخاطب و سخنران ندارد بلکه انها نیاز دارند که حرکات و اشارات سخنران را ببینند.

102-درگزینه ی 1 که در کلید سوال پاسخ سوال شناخته شده است در ناحیه نزدیک به دیواری که پنجره قرار دارد نورگیری یکنواختی وجود ندارد در صورتی که با توجه به یکسان بودن مساحت پنجره ها ،شکل قرار گیری پنجره ها تاثیری قابل ملاحضه ای بر عمق نفوذ نور ندارد.
از طرفی در صورت سوال اشاره ای به نورگیری در کدام ناحیه نداشته (در عمق اتاق یا در نزدیک پنجره ها)در نتیجه گزینه ی 2 نور گیری بهتری در ناحیه نزدیک به دیوار(دیواری که در ان پنجره ها قرار دارند)داشته پس گزینه ی 1 نمی تواند صحیح باشدمشاهده پیوست 232290
با توضیح سوال 104 که گفتی کاملا موافقم

mohsen681288

عضو جدید
سوال 36-من فکر میکنم جواب این سوال درسته چون شرط اصلی پایداری هندسی وجود ترکیبات مختلف مثلث در خرپا میباشد که این شکل خرپا فاقد آن میباشدو دو شکل ذوزنقه در مرکز خرپا وجود دارد.این باعث ناپایداری داخلی میشود که به ناپایدری هندسی در کتابهای ایستائی معرفی میشود.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال 36-من فکر میکنم جواب این سوال درسته چون شرط اصلی پایداری هندسی وجود ترکیبات مختلف مثلث در خرپا میباشد که این شکل خرپا فاقد آن میباشدو دو شکل ذوزنقه در مرکز خرپا وجود دارد.این باعث ناپایداری داخلی میشود که به ناپایدری هندسی در کتابهای ایستائی معرفی میشود.

منم دقیقا بامین تحلیل گزینه ناپایدار داخلی رو زدم
اما استادمم گفت میشه پایدار و نامعین
:|

!طلوع!

عضو جدید
صرفا جهت خنده !!!!

سوالات مفهومی معماري:

1. سه نفر تابوتی را حمل میکنند، اگر افتاب از غرب بتابد و بازماندگان جنازه را در جهت نیروی برشی حمل کنند، قد آن خدا بیامرز چند سانتر است؟!
2. در شعر "دیشب اومدم خونتون نبودی..." منظور از "خونتون" کدام بنای ایرانی است؟!
3. زنی در یک خانه ی سنگی سه شکم زاییده! اگر مصالح خانه گلی بود آن زن چند شکم میزایید! (با همان شوهرو درهمان شرایط)
4. چه دلیلی و یا چه کسی باعث میشود دانشجویان پرورش یافته شیوه "مدرس محور" نتوانند به سوالات مفهومی ما پاسخ دهند؟!

الف) خود ناکسشون ب)عاملان BBC ج) شورایاری روستای النگ دره د)حسن شماعی زاده

saide musavi

عضو جدید
دوستان به نظر شما با ميانگين 23% اميدي براي قبولي هست تو شبانه يا غيرانتفاهي؟ بنظرتون رتبم چند مياد؟؟؟

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز
صرفا جهت خنده !!!!

سوالات مفهومی معماري:

1. سه نفر تابوتی را حمل میکنند، اگر افتاب از غرب بتابد و بازماندگان جنازه را در جهت نیروی برشی حمل کنند، قد آن خدا بیامرز چند سانتر است؟!
2. در شعر "دیشب اومدم خونتون نبودی..." منظور از "خونتون" کدام بنای ایرانی است؟!
3. زنی در یک خانه ی سنگی سه شکم زاییده! اگر مصالح خانه گلی بود آن زن چند شکم میزایید! (با همان شوهرو درهمان شرایط)
4. چه دلیلی و یا چه کسی باعث میشود دانشجویان پرورش یافته شیوه "مدرس محور" نتوانند به سوالات مفهومی ما پاسخ دهند؟!

الف) خود ناکسشون ب)عاملان BBC ج) شورایاری روستای النگ دره د)حسن شماعی زاده

والا ..اون همه درس خوندیم که بریم چیستان جواب بدیم

اوا3

عضو جدید
اخه چرا من6تا غلط توی فن وساختمان زدم:confused: اگه غلط هام نبود چقد خوب میشد. ای خداااااا از دست این کنکور غیر استاندارد...فقط هم بچه های معماری میتونن درک کنن چقد غیر استاندارد بوده من به دوستام میگم باور نمیکنن...

samira-arch

عضو جدید
آکادمی رتبه معماریمو 131 زده
رتبه منظر71
به نظرمن که اصلا نمیشه به این رتبه اعتماد کرد

Aniz

عضو
چرا خب؟این رتبه از بین 1359 نفره...ولی شرکت کننده کنکور بیشتره

م.ج.م

عضو جدید
{اگه راستای سه میله از یک نقطه بگذره یا اگر سه میله موازی باشند، خرپا ناپایدار خواهد بود(به شرطی که با وارد شدن نیروی خارجی خرپا تغییر شکل بده) } اما اینجا بخاطر فرم استثنایی خرپا هر چه بررسی می کنم با وجود اینکه سه میله ی موازی دو هسته رو وصل کرده(شرط لازم ناپایداری)، اما اگر نیرو از هر قسمتی وارد شه تغییر شکلی نخواهیم داشت(شرط کافی)! پس پایدار و نامعین داخلی می باشد.

pagoda

عضو جدید
سلام دوستان بعد این جوابای سنجش که منهدم شدم کلا منهدم اساسی دیگه اخه چ خاکی ه سر بکنم :cry:
درصدای جدیدم اینجوری شدن
زبان 8.9
فن 35.9
تاریخ17.9
درک11.8 یا 17.8 اخه دو سوال رو دقیقا نمیدونم کدوم زدم دفترچه ام دی بوده
منظر5.9
اخه با این درصدا چکار میشه کرد .بچه ها میانگین درصدای افتضاح من چند میشه......منم تو جدولتون بنویسید :cry:یکی یه چیزی بگه دارم دق میکنم:cry:.....لعنت به طراح درک امسال

govashir

عضو جدید
آره منم موافقم.بچه ها توروخداکمک کنین واسه اعتراض به این سوالامنبع پیداکنیم

farzaneh si

عضو جدید
بچه ها من اصلا حالم خوب نیسسست تازه کلیدا دیدم اصلا نمی تونم باور کنم اینقدر غلط داشتمم می شه بگید درصدام چی میشههه خواهش می کنمممم

زبان 6 ص 3 غ
فن 3 ص 13 غ
تاریخ 3ص 4 غ
درک 2 ص 6 غ
منظر 3 ص 3 غ تو رو خداااااااااااا:(

وضعیت
موضوع بسته شده است.