بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 92 هم زدم 2
شما خودتون بخاین برا هر فضایی کفپوش بخرید واقن به لیزیش بیشتر فکر میکنید یا تمیزیش..................
اونم بیمارا با اون حال و ادمایی که هی میانو میرن و میدوان و چرخایی که قراره سر بخوره رو کف...................... ب نظرم وقتی تمیزیشو بررسی میکنیم که تو گزینه ها مواد شوینده باشه.
نبینم کسی ب این سوال اعتراض کنه :cool:[/QUOT
فضایی با این همه رفت و آمد و وضعیت بیمارا آیا نباید کفپوشی داشته باشه که به صورت مرتب و به سهولت تمیز بشه ؟! درسته که لیز بودن هم مهمه ولی کلا توی مصالح اماکن بهداشتی درمانی ، رعایت بهداشت و شستشوی آسان یکی از اولویت های مهمه .

فقط اصطکاک نیس بافتم اورده................بافت خودش شستو شو و اصول اکوستیکی و انعکاسو شامل میشه....................

s-architect

عضو جدید
از دیروز تو شوکم. 2 سال عمرمو گذاشتم خدا لعنتشون کنه الهی خیر نبینن خدا ازشون نگذره که اینقدر اذیتمون میکنن با سوالات و کلیداشون.
درصدای منم یادتون نره.
زبان 8
فن 45
تاریخ 52
درک 28
منظر 35
میانگین 34
ببخشید اگه زیاده روی کردم دست خودم نیست واقعا کلافه شدم

s-architect

عضو جدید
نظری ندارید.....اعتراض نداره این سوال یعنی؟؟؟؟؟

من اون سوالو معنویت و چهارباغ زدم چون واسه پایداری >>> معنویت (که همون آبهای همیشه جاری و درختان سرو و ...) واسه ساختار>>> هم باغهای ایرانی بصورت چهار باغ ساخته شدن حالا این نظر منه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اون سوالو معنویت و چهارباغ زدم چون واسه پایداری >>> معنویت (که همون آبهای همیشه جاری و درختان سرو و ...) واسه ساختار>>> هم باغهای ایرانی بصورت چهار باغ ساخته شدن حالا این نظر منه
تنها عامل بقای باغ ایرانی محصوریتشه!
شما یه درصد فک کن محصور نباشه چه بلایی سرش میاد !همین محصوریت باعث میشه تو دل کویر یه باغی مثه شازده ماهان بتونه به یه خرده اقلیم تبدیل بشه و خودشو از محیط اطرافش جدا کنه.

hanie1

عضو جدید
من خودم سوال 119 رو اشتباه زدم ولی یکم دقت کنین به سوال گفته (کدام عنصر طبیعی) گنبد که طبیعی نیست آدما ساختنش

muli_7

عضو جدید
این منو کشتههههههه :(

واقعا این ناپایدار داخلیه ؟ این که با یه چشم معلومه کاملا پایداره و تو فرمول هم میزاری 1 درجه نا معینی میده

من هم مث شما این سوال رو به اشتباه پایدار و نامعین زدم. اما بعد از اینکه پیگیر شدم فهمیدم ناپایدار گزینه درست بوده :)
این لینک رو ببینین... صفحه 4 رو بخونید متوجه میشید http://8pic.ir/images/wagw7xcvdtp0x16t9t47.pdf

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 66 سرزمینی قضیش چیه.....من تاحالا نشنیدم چیزی.................
آره این چیه قضیش؟.....خداوکیلی خیلی من درآوردیه!!!!:Dکلا به نظرم جمع طراحان محترم کنکور یه همچین جوی داشته باشه

98 رو من حاضرم سقف اتاقمو آینه کنم تا ثابت کنم 3 درسته
به امتحانش می ارزه;)
107من مطمعنم گزینه ی 1نمیشه چرا 1 و زده؟دلیل و منطق این جواب چیه:cool:

همچنین سوال 110:cool:
من که تو اینترنت دیدم متاسفانه یکه جوابش:razz:
خدا عکس قضیه رو خواست زاحرا!!!
در هر صورت باس رو اسکیسم وقت بذارین:)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا اکثرا اینو اشتباه زدن ولی فکر میکنن این گزینه اشتباهه؟؟
تو جزوه سروش نیا که مال امسالشه خودش توضیح داده این نمونه ها رو که هم پایداری داخلی و هم پایداری خارجی با هم تفاوت دارند...این گزینه تو جزوشون هست با توجه به استدلال خودشون این دوخرپا با 3میله موازی بهم وصل شدن که شرایط پایداری داخلی رو نقض میکنه و ناپایدار داخلیه و اگه به سنجش هم اعتراض کنین جوابی نمیگیرین چون سروش نیا کامل اینو توضیح دادن....

من که هیچ وقت اعتراضی به سنجش نممیکنم فقط خاستم نظر بقیه رو بدونم . یعنی واقعا این شکل رو تو واقعیت بسازیم خودش فرو میریزه ؟ بهش نمیاد بدون هیچ نیرویی این خرپا از شکل بیوفته !!!!!!!!! :surprised:

cna12

عضو جدید
به نظرم با اعتراض میشه سوالای درکو اصلاح کرد...که سابقه هم داشته...
من به شخصه سوال بیمارستانو اعتراض میدم...به یقین مسایل بهداشتی تو بیمارستان در اولویته
نه اصطکاک.(اصلا مگه تو بیمارستان زمین بخوری مهمتره یا آلودگی عفونی تو راهرو ایجاد شه)
یه ذره منطقم خوب چیزیه....خواهشا...خواهشا...خواهشا ...یه ذره متحد شید راحت میشه سوالای درکو حذف یا 2 گزینه ای کرد
یه چیزم بگم...اونایی که فک میکنن میانگینشون پایینه نگران نباشد..امسال درصدا خیلی پایینه و ترازا بالا...اینو قول میدم بهتون.
قبل از این 2 ساله کنکور دادم و باید بگم واقعا نسبت به سالای قبل مفهومی تر بود سوالا...
کلا هر کی میانگین 30 به بالا زده...زود بره رو اسکیس و امیدوار باشه...البته میانگینای پایینترم نا امید نباشن چون اسکیس ثابت کرده که معجزه میکنه...قربونه همگی

coleopatra

عضو جدید
بچه ها من درصدام بدی نیستن، ولی درک خیلی خرابکاری کرد. اصلا فکرشو نمی کردم اینقدر غلط داشته باشم که همه درستا را خنثی کنه.

زبان: 63
فن: 45
تاریخ: 36
درک 0 ---> اگر سوال آینه گزینه سه درست باشه درصد درکم میشه 8!
منظر 20

coleopatra

عضو جدید
به نظرم با اعتراض میشه سوالای درکو اصلاح کرد...که سابقه هم داشته...
من به شخصه سوال بیمارستانو اعتراض میدم...به یقین مسایل بهداشتی تو بیمارستان در اولویته
نه اصطکاک.(اصلا مگه تو بیمارستان زمین بخوری مهمتره یا آلودگی عفونی تو راهرو ایجاد شه)
یه ذره منطقم خوب چیزیه....خواهشا...خواهشا...خواهشا ...یه ذره متحد شید راحت میشه سوالای درکو حذف یا 2 گزینه ای کرد
یه چیزم بگم...اونایی که فک میکنن میانگینشون پایینه نگران نباشد..امسال درصدا خیلی پایینه و ترازا بالا...اینو قول میدم بهتون.
قبل از این 2 ساله کنکور دادم و باید بگم واقعا نسبت به سالای قبل مفهومی تر بود سوالا...
کلا هر کی میانگین 30 به بالا زده...زود بره رو اسکیس و امیدوار باشه...البته میانگینای پایینترم نا امید نباشن چون اسکیس ثابت کرده که معجزه میکنه...قربونه همگی

من حاضرم متحد بشم فقط باید چی کار کرد؟ قشنگ نمی دونم به کدوم سوال درک باید اعتراض بزنم بسکه غلط دارم! حدود ده یازده تا!

a1ich

عضو جدید
زبان 32 :(
فن 52
تاریخ 46
درک 26!! :(
منظر 48
39.90
میانگین امسال فکر میکنین چقدر عوض میشه؟

cna12

عضو جدید
2تا سوال دیگه که شرط میبندم اشتباست:
1:منابع الهام معماری هخامنش...ارارتو...ماد...آشور(بین النهرین)...جزوه ی عسگری
2:مناره ی مزینینگا اثر کن بینگ سبک اکوتک و معماری پایدار....مانا قابوسی...و خیلی منابع دیگه
خجالت آوره...خجالت آور

cna12

عضو جدید
من حاضرم متحد بشم فقط باید چی کار کرد؟ قشنگ نمی دونم به کدوم سوال درک باید اعتراض بزنم بسکه غلط دارم! حدود ده یازده تا!

تو خود سایت سنجش بری توضیحش هست...فقد اونچیزی که با دلیل و مدرک مطمئنی اشتباس گزارش بده...تا درخواستا غیرمنطقی نباشه و به درستی بررسی شه
تو سوالای فنی یا زبان و منظر تغییر سخته و یا بعیده...ولی درک و تاریخ با توجه به سلیقه ای بودن و مفهومی بودن به راحتی میشه اعتراض داد و نتیجه گرفت...همگی سعی کنید بیشتر رو این 2 تا فوکوس کنید تا بفهمن خبری و بیان گنداشونو اصلاح کنن.
بازم میگم شانستون رو نسوزونید...اعتراض کنید به سوالا مخصوصا درک...و حقتونو بگیرید..فک کنم به اندازه ی کافی تستوسترون تزریق کردم تو جمع

Mahdis & Hamid

عضو جدید
بچه ها جواب تخمینم اومد:
منظر 6.67
تاریخ 11.67
زبان 44.44
فن 10
مبانی 11.11
درک 3.33

اصن مجاز میشم آیا؟ ?????? =))))

sahi123

کاربر فعال
آره هنوزم میگم آسون بود اگه کسی میخووند، اما من هیچی نخوونده بودم و کلیدای سنجشم واقعا داغون بود!

ولی تا اونجا که یادم میاد لحنت این شکلی نبوداااااااااا
کل تاپیک رو متهم کرده بودی که چرا میگین سخته !

Mahdis & Hamid

عضو جدید
ولی تا اونجا که یادم میاد لحنت این شکلی نبوداااااااااا
کل تاپیک رو متهم کرده بودی که چرا میگین سخته !
هنوزم میگم!!! واقعا اگر کسی بخوونه چرا قبول نشه؟! کسی که کلاس بره بخوونه، خلاصه همه چی رو در اختیارش میذارن و میتونه قبول شه! در ضمن کلید سنجش توش کلی اشتباه های داغون داره!

ma1991aahmadi

عضو جدید
تو خود سایت سنجش بری توضیحش هست...فقد اونچیزی که با دلیل و مدرک مطمئنی اشتباس گزارش بده...تا درخواستا غیرمنطقی نباشه و به درستی بررسی شه
تو سوالای فنی یا زبان و منظر تغییر سخته و یا بعیده...ولی درک و تاریخ با توجه به سلیقه ای بودن و مفهومی بودن به راحتی میشه اعتراض داد و نتیجه گرفت...همگی سعی کنید بیشتر رو این 2 تا فوکوس کنید تا بفهمن خبری و بیان گنداشونو اصلاح کنن.
بازم میگم شانستون رو نسوزونید...اعتراض کنید به سوالا مخصوصا درک...و حقتونو بگیرید..فک کنم به اندازه ی کافی تستوسترون تزریق کردم تو جمع

من به چهار تا از سوالا اعتراض دادم که همشم از درک بود پیغام های بچه ها رو هم که خوندم به نظرم اومد سوال بیمارستان رو هم اعتراض بزنم .متن اعتراضامم به این شرحه:
98- همانگونه که در شکل صورت سوال مشاهده می شود درب در سمت راست فرد قرار دارد.پس در تصویری که فرد میبیند(گزینه ها)باید دری که مستقیما دیده می شود (نه ان دری که از اینه دیده میشود)در سمت راست فرد باشد.پس گزینه ی 3 صحیح است.
((یکی از بچه ها این سوال رو مدل سازی کرده بود اگر اونم براشون بفرستیم که بهتر))

107- در کلید اولیه امده است گزینه ی 1 یعنی مقابله با شدت باد صحیح است که میدانیم شدت باد با افزایش ارتفاع افزایش یافته در نتیجه بار باد با افزایش ارتفاع بیشتر می شود(بارگذاری باد)و در نتیجه اگر به علت شدت باد کار تعویض شیشه ها با تخته چند لایی صورت پذیرفته بود باید این عمل با افزایش ارتفاع افزایش می یافت(یعنی در بالای ساختمان شیشه های بیشری تعویض می شد)در صورتی که با توجه به شکل سوال می بینیم که با افزایش ارتفاع شیشه های تعویض شده کمتر می شوند.
منبع: مقررات ملی ساختمان مبحث 6=>ص37=>شکل بارکذاری در نمای ساختمان

104-در کلید اولیه گزینه ی3 صحیح امده یعنی زاویه وتسلط دید تماشاگران در اولویت قرارگرفته نسبت به صدا و آکوستیک یعنی در سالن اجتماعات بین اینکه تماشا گران دید داشته باشند یا صدا را دریافت کنند دید مستقیم مهم تر است در صورتی که اگر صدا و اکوستیک در سالن اجتماعات مناسب نباشد تماشاگران اصلا منظور سخنران را دریافت نمی شود و ارتباط صورت نمی پذیرد ولی در صورتی که اگر دید مستقیم وجود نداشت(مانند بسیاری از فضاهایی که جمعیت بسیار بیشتر است از ظرفیت فضا مانند بسیاری از مراسمات مذهبی) معمولا با یک ویدئو پروژکتور یا نمایشگر برای افراد خارج از محوطه یا کسانی که دید مستقیم ندارند ،به محل مورد نظر دید ایجاد میکنند ؛اگر ما صدای سخنران در یک سالن اجتماعات را متوجه شویم(کیفیت صدا) می توانیم صخن او را درک کرده ولی در صورتی که صدای او را نشنویم ولی هرچه تصویر او را هم داشته باشیم او نمی تواند با ما ارتباط برقرار کند.دید مستقیم مهم است ولی از صوت مهم تر نیست یعنی باید گزینه ی2 صحیح باشد.
و دید مستقیم تنها در طراحی سالن اجتماعات برای افراد ناشنوا مهم تر است و ان هم به خاطر این است که هرچه شما کیفیت صدا را بهتر کنید تاثیری در ارتباط بین مخاطب و سخنران ندارد بلکه انها نیاز دارند که حرکات و اشارات سخنران را ببینند.

102-درگزینه ی 1 که در کلید سوال پاسخ سوال شناخته شده است در ناحیه نزدیک به دیواری که پنجره قرار دارد نورگیری یکنواختی وجود ندارد در صورتی که با توجه به یکسان بودن مساحت پنجره ها ،شکل قرار گیری پنجره ها تاثیری قابل ملاحضه ای بر عمق نفوذ نور ندارد.
از طرفی در صورت سوال اشاره ای به نورگیری در کدام ناحیه نداشته (در عمق اتاق یا در نزدیک پنجره ها)در نتیجه گزینه ی 2 نور گیری بهتری در ناحیه نزدیک به دیوار(دیواری که در ان پنجره ها قرار دارند)داشته پس گزینه ی 1 نمی تواند صحیح باشدمشاهده پیوست 232290

mrabie

عضو جدید
بچه ها جواب تخمینم اومد:
منظر 6.67
تاریخ 11.67
زبان 44.44
فن 10
مبانی 11.11
درک 3.33

اصن مجاز میشم آیا؟ ������ =))))

درصدایی که آکادمی زده برای من خیلی متفاوت با چیزیه که حساب کردم !! ایستایی 60 زدم.. برام زده 1 درصد! زبان از 50 رسیدم به 3 درصد :))
از اونجایی که دفترچه C با دفترچه من یکی بود و من آخر ازمون پاسخنامه ام ُ نوشتم مطمئنن همچین درصدایی ممکن نیست

a1ich

عضو جدید
درصدایی که آکادمی زده برای من خیلی متفاوت با چیزیه که حساب کردم !! ایستایی 60 زدم.. برام زده 1 درصد! زبان از 50 رسیدم به 3 درصد :))
از اونجایی که دفترچه C با دفترچه من یکی بود و من آخر ازمون پاسخنامه ام ُ نوشتم مطمئنن همچین درصدایی ممکن نیست
آکادمی مگه جواب داد؟

sarah mirzaei

عضو جدید
male manam intori shodeeeeeeeeeeeeee cheraaaaaaaaaaaaaaaaa????soAlayi k khode akademy gzashte bud mge kodesh C nbud?manam ru hesabe C zdm!!!!daghighan zabane manam 1 shde!!!!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تخمین من درسته تقریبا با اختلاف کمی کمتر از اون چیزی که خودم محاسبه کردم!!! رتبه 22

وضعیت
موضوع بسته شده است.