بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا اینجا همه همه چی رو به خودشون میگیرن! اسم تاپیک "بررسی سوالات" هستش و هر کسی مختاره نظرش رو بگه! این دیگه دلیل نمیشه نحوه سوالات طرح شده سازمان سنجش و دل چرکین بودنتون از کنکور رو گردن ما بندازید! همه خوب میدونیم که کنکور موضوعیه که نمیشه حدس زد چطور سوال میاد... یه سال آسون میاد، یه سال سخت... اما این دلیلی نمیشه که ناراضی بودنتون از کنکور رو گردن هر کسی جز سازمان سنجش بندازید!
من خودم به شخصه تازه ترم 8 ام شروع شده و صرفاً بخاطر امتحان کردن سطح خودم در این آزمون شرکت کردم و حالا از شانسم یا شایدم از سطح علمیم تونستم "تقریباً" از پسش خوب بربیام...اما دلیل نمیشه که نتونم نظرم رو اینجا بگم!
کاش دل چرکینیتنون رو گردن دیگران نندازین!

یادش بخیر منم مثل شما ترم ۸ شریعتی بودم الکی کنکور دادم اومدم بیرون گفتم بههههه چقدر آسون بود... رتبم شد ۲۲۰۰ . سال بعد که کنکور دادم ۵ ماه خوندم و بعد آزمون گفنم نظرمو و خدا رو شکر نتیجه گرفتم و اتفاقا همون موقع کسایی که گفتن آسون بود بعد از اعلام نتایج پیداشون نشد.
در کل کسایی که فکر می کنن خیلی آسون بوده یعنی نخوندن.
بچه ها نگران شانس و اینا نباشید، اگه تلاش کردین نتیجه می گیرید، والا من تا حالا کسی رو ندیدم که رتبش زیر ۳۰۰ باشه و شانسی زده باشه یا اصلا نخونده باشه.
ایمان دارم که همه بچه های خوب درسخون باشگاه به نتیجه میرسن :)

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، به همه دوستان عزیزم خسته نباشید میگم ، امیدوارم کنکور خوبی رو سپری کرده باشین..

با اینکه اصلا ازوضعیت امتحانی که دادم راضی نیستم، اما تمام سوالاتی که در بخش فن ( سیستم های ساختمانی و ایستایی ) در کنکور امسال داده شد، همشون در جزوه استاد سروش نیا بودن، تنها موردی که میتونم فقط از خودم رضایت داشته باشم همین بخش بود ، نه به خاطر سطح معلوماتم، به خاطر انتقال مفاهیمی که استاد عزیزم به دانشجوهاش انتقال دادند.البته یادتون نره کلاس رفتن تنها موثر نیست، دوره و مطالعه خیلی مهمه ، امیدوارم استاد سروش نیا هرچی دوست دارن بهش برسن .

درسته که از فن شناسی هم سوال داشتیم ، که من هم در پستهای قبلیم گفتم بهتره خونده بشن، هرچند وقت زیادی میگرفت ، ولی بازهم تاثیر خودشو داشت. اینجا میشه متوجه شد که استادهای سرشناس هم نمیتونن همیشه پیش بینی کنن در کنکور چه پیش خواهد اومد. همینطور که بارها تاکید کردم موردی حذف نشه . خداروشکر از نانو هم سوال داشتیم .

تاریخ و منظر در این کنکور واقعا برای من غولی شدن، از خودم انتظار نداشتم که حتی نتونم به سوالاتی جواب بدم که ممکنه درست باشن .

درمورد درک وزبان کاملا متوسط .

روز سختی بود.

این هم بگذرد ، فقط حتی اگر الان هم مثل من ناراحت هستید ، اسکیس رو بخیال نشین ، به هیچ وجه، از قبل عید شروع کنیداگر توانایی مالی دارید حتما در کلاس اسکیس شرکت کنید، کلاس اساتیدی که حداقل امتحان خودشون رو پس دادن، اگر هم نمیتونین خودتون شروع کنین، میدونم سخته،ولی نشدنی نیست ، حداقل بعدا اگر رتبتون خوب باشه و یا در حدمطلوب باشه این زمان رو از دست ندادین.
از تمام بچه هایی که جزوات و راهنمائی های خودشون رو در اختیار بقیه قرار دادندممنونم.

موفق باشید.:gol::gol:

آخرین ویرایش:

Mahdis & Hamid

عضو جدید
گلم منم تا حدودی با شما موافقم.اما در پاره ای از موارد که شرایط منم جزوشونه استادا یا حرفی برا گفتن ندارن یا زبونشونو دوختن!من کاردانی با کارشناسیم آزادم، این ترم طراحی 4(بیمارستان) داشتم استادم خانم هستن، کل ترم و یک ساعت دیر اومد وقتیم میومد شروع میکرد به گپ زدن با پسرا (البته از بعد منفیش نمیگم.راجع به مسائل اجتماعی!).یه ساعت پایانی زحمت میکشیدن توضیح میدادن.تازه انقد پسرا بلند حرف میزدن نمیشنیدم. یادمه یه بار سر همین طرح یه آقایی صحبت میکردن استادم با خنده میگفت تا صحبت میکنین توضیح نمیدم.منم مودبانه به همکلاسیم گفتم آقای فلانی میشه اجازه بدین استاد توضیح بدن؟ایشونم زحمت کشیدن گفتن خوش نداری از کلاس برو بیرون!!!در کل جو علمی و اجتماعی دانشگاها با هم فرق داره:)

من اون حرف و محض خنده گفتم:D

دوست خوبم شما مختارید نظر بدین و متقابلا دیگران هم نظراتشون رو میگن.ایشالا امسال رتبه خوبی بیارین.موفق باشین;)

مرسی عزیزم ایشاا... شما هم موفق باشی. :gol:
فکر کنم در هر صورت در حد قبولی تهران نمیارم امسال :دی (خصوصاً با وضعیت داغون اسکیسم!) حالا ایشاا...واسه دانشگاه آزاد یا نهایتش سال دیگه! ^__^

anahitashiraz

عضو جدید
بچه ها سر جلسه نفر جلویی من کارشناسی هنرهای زیبا بود پشت سریم بهشتی درس خونده بود یعنی اعتماد به نفسم اومده بود کف :)))) سوالای تاریخ خیلی سخت بود من ازمون ازمایشیا همش 80 درصد تاریخ میزدم اصلا تعطیل بودم سر جلسه. یه جورایی امیدم به تاریخ بود. الانم اینجا اصلا پستا رو نخوندم چون بدتر استرس میگیرم. ایشالا به زودی تمرینات اسکیس رو شروع میکنیم .....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بجه ها اون سوال درک در مورد طراحی فضای آموزشی مدرسه اولویت بعد از کلاس ها , اداری زدم.
اون گنبد هم آوگون زدم ! اول پیوسته ی میان تهی زده بودم
اون سوال معماری جهان که در مورد طاق گوتیک بود که گفت کدوم درسته؟ زدم طاقهای گوتیک نیاز به تقویت در ماهیچه ها دارند درسته.
زدم طاقهای گوتیک نیاز به تقویت در ماهیچه ها دارند درسته.

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از استاد سروش نیا خیلی راضی بودم !!! فقط نوع طاق گوتیک و کاربندی و چه تعداد میله گرد وجود دارد ؟! ... در جزوه استاد نبود !!!
تاریخ نظری ندارم !!! اخه کلمه پیلون و سرزمینی و گنبدخانه روی شبستان و ... من هیچ جا ندیدم !!! همه با تحلیل خودم زدم !!!
سوالات درک خیلی شبیه نوع سوالات فراهانی بود !!!
برای منظر هم با ان شعر و توپوگرافی و شهر شرق ایران و ... من نظری ندارم !!!
یک نتیجه از کنکور معماری گرفتم !!! ... خواندن ملاک نیست بلکه شانس که ملاک است !!! .

keyvan2006

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید به همگی

با سلام و خسته نباشید به همگی

کنکور ارشد امروز به نظر من ایراد اصلیش زمان بود وقتش کم بود اگه لا اقل نیم ساعت دیگه وقت اضافه میشد با دقت بیشتری سوالات بررسی میشد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عزیزم ایشاا... شما هم موفق باشی. :gol:
فکر کنم در هر صورت در حد قبولی تهران نمیارم امسال :دی (خصوصاً با وضعیت داغون اسکیسم!) حالا ایشاا...واسه دانشگاه آزاد یا نهایتش سال دیگه! ^__^
عزیزم اولا نفوس بد نزن دوما شما که شریعتی هستین و به تبع تهران! اسکیستون رو خیلی راحت میتونین تاپ کنین.البته الانم فک کنم شکسته نفسی میفرمایین!;)
یادش بخیر منم مثل شما ترم ۸ شریعتی بودم الکی کنکور دادم اومدم بیرون گفتم بههههه چقدر آسون بود... رتبم شد ۲۲۰۰ . سال بعد که کنکور دادم ۵ ماه خوندم و بعد آزمون گفنم نظرمو و خدا رو شکر نتیجه گرفتم و اتفاقا همون موقع کسایی که گفتن آسون بود بعد از اعلام نتایج پیداشون نشد.
بچه ها نگران شانس و اینا نباشید، اگه تلاش کردین نتیجه می گیرید، والا من تا حالا کسی رو ندیدم که رتبش زیر ۳۰۰ باشه و شانسی زده باشه یا اصلا نخونده باشه.
سلام نیکی جون.خوبی؟ نیکی میتونم یه سوال ازتون بپرسم؟اگه دوس داشتین جواب بدین لطفا:gol::gol:
لیست دروس و کتبی که شما خونده بودین برا کنکور رو زدم رو دیوار اتاقم، اما یادمه منبع زبان نگفتین و حتی گفتین چون زبانتون خوبه وقت نذاشتین براش.میشه لطفا بگین زبان رو چطوری خوندین؟از پایه شروع کردین؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدرسه ابتدایی بعد کلاس بچه ها برن بازی کنن دیگه اداری میخان چیکار
طاق گوتیک از نوع ایوانیه یعنی چی ؟
نیاز به تقویت داره که با پشت بند تقویتش می کنند.
گنبد شیخ لطف ا... چه ارتباطی با این سوال داره؟تو سوال بالای گنبد ناپیوسته(گسسته) بود.
در مورد مدرسه ابتدایی به نظر من قسمت اداری میشه.چون یه ریز فضا مثل کلاسها میشه و بعد از کلاسها ارزش دوم هست.

یعنی ما اولویت و به فضای باز بدیم بعد بیایم برای کادر اداری مکان درنظر بگیریم؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایکین!!!!!!!!!!!کوشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیا بینم چن زدی زبانو؟ایشالا میری برا بالای 85

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارزش که آخر میشد
تفکیک سلسله مراتب و ارزش
دوستان گفتن که سلسله تفکیک و ارزش (سوال نیاز به کلید سنجش داره خخخخ)
سایبان شرقی غربی
دوستان یکی اختلاف سطح رو به من بگه چی میشد

من زدم

ارزش نهادن تفکیک سلسله مراتب

اونی که سایبان پنجره بود چی میشد ؟

من زدم شرقی غربی

شیشه اتوبوس چی میشد ؟

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم اولا نفوس بد نزن دوما شما که شریعتی هستین و به تبع تهران! اسکیستون رو خیلی راحت میتونین تاپ کنین.البته الانم فک کنم شکسته نفسی میفرمایین!;)

سلام نیکی جون.خوبی؟ نیکی میتونم یه سوال ازتون بپرسم؟اگه دوس داشتین جواب بدین لطفا:gol::gol:
لیست دروس و کتبی که شما خونده بودین برا کنکور رو زدم رو دیوار اتاقم، اما یادمه منبع زبان نگفتین و حتی گفتین چون زبانتون خوبه وقت نذاشتین براش.میشه لطفا بگین زبان رو چطوری خوندین؟از پایه شروع کردین؟

سلاممم مرسی :) من زبان هیچ وقت نخوندم ، انگلیس زندگی می کردم که زبانم خوبه :)

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسرو
پیش بر(هفت رنگ از همه کمتره)شاید هم معرق جواب باشه
تعادل
سروستان زدم :(
طبیعی و محیطی!!!!
بچه هاااااااا
اون ترکیبه محور ومرکز در تالاره اصلی سروستان بود یا خسرو ؟فک کنم خسرو درست بوده !
کیفیت رنگه کاشی ...هفت رنگ بود
فضای چهار بخشی ...تعادل بود فک کنم .
فضای 3 بخشی و راهرو جانبی قلعه دختر بود یا فیروز آباد ؟
اون تراشه مستطیل بود؟
معماری بومی ...اجتماعی فرهنگی میشد

Mahdis & Hamid

عضو جدید

من جایی توی تاپیک نوشتم که "درس خووندم؟" ؟؟؟ نگران نباشین، نتیجه ها که بیاد من حتماً اینجا می نویسم، مگه از کسی میترسم؟ حالا بخوام 2000 بشم یا 100000!!! در ضمن من ادعایی نکردم! نظرم رو گفتم، مثل باقی دوستان! به نظر من آسون بود، (خصوصاً نسبت به کنکور هنرهای ساخت دیروز) حالا میخواستم خوونده باشم، یا مثل امروز بدون مطالعه سر جلسه حاضر شم!

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال اصلا پیچیده نبود و در همون سمت میشد فقط قسع میشد و دوباره ادامه در
شرقی غربی واسه سایبان درسته .

در تو پلان سمت چپ بود پس وقتی تو اتاق دراز بکشی میفته سمت راستت!
آلاله جان برعکس که نشدیم !همون سمتیم درم همون سمت میبینیم دیگه!

amircowboy

عضو جدید
اقا یه گزینه بود بنایی بود یعنی کیفیت رنگ اون از کاشیای دیگه بهتر بود ؟! اون 3 تای دیگه کیفیتاشون با هم فرق داشت یکم ! ولی نه به اندازه اجر بنایی که

کیفیت رنگ پیش بر چون قبل از اینکه بره واسه پخت و برش میشه و رنگ میشه بهتره

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تراشی که سر آزمون داشتم به شکل اون ذوذنقه بود که سمت راستش بزرگتره تراشو برداشتم یه نگا کردم به خودم بعد یه نگا به مراقب آروم گذاشتم سرجاش و بی درنگ گزینه درستو زدم
خواستین عکسشو میزارم :دی
منم عمارت خسرو زدم ولی نمی دونم درسته یا نه

تراش رو هم مستطیل زدم

بومی رو هم اجتماعی و فرهنگی زدم
فقط این بومی تو کدوم سوالا بود درک یا تاریخ ؟!!!!!!!

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها فک نمیکنید فشار کنکور باعث شده عصبی شید....تورو خدا ریلکس....حالا یکی بگه اسون بود چی میشه مگه....تورو خدا حاشیه نرید:lol:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دقیقا وسط کلاس بودم و یکم به سمت بالا و درودیوار نیگا کردم دیدم مراقبه اخم کرد دیگه بیخیال شدم و رو برگه کشیدمش
راس میگی :(((
آخه خیلی نامردن ایناااااااااااااا بابا کی اینجوری سوال طرح میکنه آخه؟:(((یه ساعت وایسادم کلمو چرخوندم آخرشم غلط زدم:((

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تراشی که سر آزمون داشتم به شکل اون ذوذنقه بود که سمت راستش بزرگتره تراشو برداشتم یه نگا کردم به خودم بعد یه نگا به مراقب آروم گذاشتم سرجاش و بی درنگ گزینه درستو زدم
خواستین عکسشو میزارم :دی
ما از هر 4 نوع تراشی که تو عکس بود تراش تو بازار داریم.....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من حساب کردم 3 اومد
ما وقتی از یه جسم 1.5 برابر فاصله داشته باشیم میتونیم کل ارتفاعشو ببینیم
جسمه که 9 بود اما ما تو ارتفاع 3 بودیم فضا(1 طبقه)
پس میموند 6
حالا 6*3/2=6+x
x=3
ارتفاعرو تقریبا 3 در نظر گرفده بودیم
اینو زدم حدود 3
یه بار ارتفاع طبقه اولو رو 3 درنظر گرفتم درومد 3.5، یه بار ارتفاع رو 3.5 درنظر گرفتم درومد 3 ، کل صفحه م شد تناسب :دی

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا اینجا همه همه چی رو به خودشون میگیرن! اسم تاپیک "بررسی سوالات" هستش و هر کسی مختاره نظرش رو بگه! این دیگه دلیل نمیشه نحوه سوالات طرح شده سازمان سنجش و دل چرکین بودنتون از کنکور رو گردن ما بندازید! همه خوب میدونیم که کنکور موضوعیه که نمیشه حدس زد چطور سوال میاد... یه سال آسون میاد، یه سال سخت... اما این دلیلی نمیشه که ناراضی بودنتون از کنکور رو گردن هر کسی جز سازمان سنجش بندازید!
من خودم به شخصه تازه ترم 8 ام شروع شده و صرفاً بخاطر امتحان کردن سطح خودم در این آزمون شرکت کردم و حالا از شانسم یا شایدم از سطح علمیم تونستم "تقریباً" از پسش خوب بربیام...اما دلیل نمیشه که نتونم نظرم رو اینجا بگم!
کاش دل چرکینیتنون رو گردن دیگران نندازین!

شما نظرتون رو گفتین منم نظرمو
من ایراد سوالات و کوتاهی خودم در مطالعه و یا اشتباهاتم در پاسخ گویی رو گردن شما انداختم ؟
نه واقعا از چیزی که من نوشتم اینو برداشت کردین !!!!!!!!!!

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایکین!!!!!!!!!!!کوشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بیا بینم چن زدی زبانو؟ایشالا میری برا بالای 85
سلام خوبــــــــــــــــــــی؟مرســـــــی.آزمونت چطور بود؟
آلف اسممو جا انداختی!!
زبانش خوب بود البته بجز 10 سوال اول چقد سخت بود!:razz:
من مجازم شم راضیم:w05:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.