بررسی سوالات آزمون معمــــاری ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omid0000

عضو جدید
يكي نوشته اشتباه زديم دليل نميشه اعتراض كنيم. من بايد عرض كنم كه درست زدن شما هم دليل نميشه كه ما اشتباه ميكيم. خود عارف ٣ تا دركو اعتراض زده كه من قبول ندارم ولي كاملا موافقم كه اعتراضشو بكنه. حتما دليلي داره واسه خودش. ما فقط به خاطر اشتباه زدن نيومديم اعتراض كنيم.
دقیقا.... باهات موافقم.... بعضیا با این کلید بد جور رتبشون بالا اومده.... برا یه سوالایی دلایل الکی میارن!!!

shahkar1

عضو جدید
سلام دوستان ، منم امسال برای چندمین بار امتحان ارشدو شرکت کردم واشتباهم این بود که فقط یه هفته خوندم ، مطالبی رو که می نوشتید دنبال کردم و خوبه که پیگیر هستید. درصدای امسال منم بر اساس کلید اولیه ( که چندین اشتباه داره ) به شرح زیرِ :
زبان صفر
فن 47
تاریخ 23
درک 48
منظر 15
میانگین 31 با معدل 15.70 ( اینارو برا معمار باشی عزیز میزارم که اگه خواست یه جدول دیگه تهیه کنه )

• اما یه سوالی هم داشتم که اگه کسی بتونه با منبع و تصویر مشخص کنه جواب چیه خیلی عالی میشه ، سوال 55 که میگه: بازدهی ( راندمان ) سرمایشی دستگاه های اسپیلت یونیت ............ w/w است .
منظورش چیه ( چون جایی در موردش نخوندم ) برداشتم از بازدهی { مقدار کار انجام شده به انرژی مصرفی بود } که در این صورت تابحال هیچ دستگاهی اختراع نشده که حتی به 1 برسه ، یعنی تمام دستگاه ها پرت انرژی دارن . حالا اگه منظور چیز دیگه ای هست من رو در جریان بزارید . ممنون
در ضمن اگه دست به طراحیتون خوبه حتما تمرین کنید که 25% نمره نهایی ماله امتحان عملیه .

passedaway

عضو جدید
میگم بچه ها میشه یه نگاهی هم به سوال 39 بندازید؟ می دونید منبعش کجا بود؟! من تقریبن مطمئنم گزینه ی 3 درسته!

aytakin69

عضو جدید
دقیقا.... باهات موافقم.... بعضیا با این کلید بد جور رتبشون بالا اومده.... برا یه سوالایی دلایل الکی میارن!!!

بابا همین الان خودت 600تا غلط در آوردی چون چیزی که میخواستی نبود.....:| خب هرکی واقعا یه دلیل قانع کننده داره واسه یه کلید که اشتباه اگه اعتراض نکنه اشتباهه....من خودم یه سری سوالارو شک کردم غلطه ولی یه سریا دلیل آوردن قانع شدم.....وگرنه منم میخوام چندتا از کلیدای درک اشتباه باشه درصدم بره بالا 50 60....

omid0000

عضو جدید
بابا همین الان خودت 600تا غلط در آوردی چون چیزی که میخواستی نبود.....:| خب هرکی واقعا یه دلیل قانع کننده داره واسه یه کلید که اشتباه اگه اعتراض نکنه اشتباهه....من خودم یه سری سوالارو شک کردم غلطه ولی یه سریا دلیل آوردن قانع شدم.....وگرنه منم میخوام چندتا از کلیدای درک اشتباه باشه درصدم بره بالا 50 60....
دوست عزیز.. تو اگه انصاف داشتی اینجور...نمیگفتی، من سوالای که فهمیدم اشتباه می کنم رو همون لحظه گفتم.... نمونشم 107 یا کاخ آشور... ولی سر یه سری سوالا ک مطمئنم و شب و روز نشستم پا کتاب مطمئن باش کوتاه نمی آم...
معلومه کامنتای منو نخوندی

aytakin69

عضو جدید
دوست عزیز.. تو اگه انصاف داشتی اینجور...نمیگفتی، من سوالای که فهمیدم اشتباه می کنم رو همون لحظه گفتم.... نمونشم 107 یا کاخ آشور... ولی سر یه سری سوالا ک مطمئنم و شب و روز نشستم پا کتاب مطمئن باش کوتاه نمی آم...
معلومه کامنتای منو نخوندی

اتفاقا خخوندم و دقیقا مثل خودتون جواب دادن اینجا همه با هم دوستن و کسی دنبال خالی کردن زیر پای کسی نیس که شما تازه وارد اینجوری قضاوت کردین.....اعتراض با مدرک درس و حسابی وارده وگرنه الان هممون احساساتی شدیم.....

shematik

عضو جدید
میگم بچه ها میشه یه نگاهی هم به سوال 39 بندازید؟ می دونید منبعش کجا بود؟! من تقریبن مطمئنم گزینه ی 3 درسته!

نمیدونم چرا 2 زده ؟! ..کلی هم جزوات رو گشتم ..ولی پیدا نکردم جوابشو!
تو جزوه هام در رابطه با قاب سمت راست نوشته بود قاب دوگانه!
نمیدونم شاید منظورش همین بوده!!

معمارباشی

عضو جدید
زبان دستم نمی ره حساب کنم ... اصلا یادم نمی اد گزینه هایی که زدم ... ولی معمولا میانگین زبانم 30 میاد !
ایستایی 67%
ساختمانها :73%
طراحی فنی :46 %

میانگینم : 57.51
همین جوری شرکت کرده بودم ...
امید به قبولی ندارم ولی دوست دارم حدود رتبه ام رو بدونم ... کسی می تونه کمکم کنه ؟

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا خخوندم و دقیقا مثل خودتون جواب دادن اینجا همه با هم دوستن و کسی دنبال خالی کردن زیر پای کسی نیس که شما تازه وارد اینجوری قضاوت کردین.....اعتراض با مدرک درس و حسابی وارده وگرنه الان هممون احساساتی شدیم.....
منم با ایشون موافقم... بعضیا جبهه میگیرن ولی خداییش منطقی باشین اگه اشکالی توو کلیدا هست برا همه است ... پس به هم کمک کنیم با ذکر منبع اعتراض بدیم که رسیدگی بشه لااقل

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سنجش ارزش نداره بخاطرش باهم بحث کنیم و همو دلخور کنیم
بیخیال شید ادامه ندید... بخاطر گییییس سفید من...خب؟
اعتراضارو یکی کنیم و ثبت کنیم زود
نمیدونم چند رور مهلت داره

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان دستم نمی ره حساب کنم ... اصلا یادم نمی اد گزینه هایی که زدم ... ولی معمولا میانگین زبانم 30 میاد !
ایستایی 67%
ساختمانها :73%
طراحی فنی :46 %

میانگینم : 57.51
همین جوری شرکت کرده بودم ...
امید به قبولی ندارم ولی دوست دارم حدود رتبه ام رو بدونم ... کسی می تونه کمکم کنه ؟

مارو گرفتی ? این درصد یعنی رتبه یک

ادیتتت اخ ببخشید هنرهای ساخت منظورتههههه. رتبت فکر کنم بالای 100باشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا لامپ کم مصرف مگه تخلیه ای نمیشه!!!!؟؟؟

نه خیر . منم خودم تخلیه ای زدم ولی بعدا از کنکور با دقت بیشتر دیدم اصلا این نمیشه . چون بالاخره لامپ ال ئی دی هم کم مصرف ک جز تخلیه ای نیست.

passedaway

عضو جدید
نمیدونم چرا 2 زده ؟! ..کلی هم جزوات رو گشتم ..ولی پیدا نکردم جوابشو!
تو جزوه هام در رابطه با قاب سمت راست نوشته بود قاب دوگانه!
نمیدونم شاید منظورش همین بوده!!

اگه ممکنه لطفن اگه پیداش کردین به من هم اطلاع بدید. تقریبن مطمئنم دو روز قبل کنکور توی یکی از کتابای گلابچی دیدمش و اونجا هم قاب خمشی مهاربندی شده نوشته بودش.

omid0000

عضو جدید
کامنت دادن ربطی به من تازه وارد یا شمای کهنه وارد نداره!!! هر کسی می تونه حرفشو بزنه... بعدم من 600 تایی که شما میگی ، بله گفتم... ولی اونم گفتم که اوناییشو که من اشتباه می کنم با رفرنس بگید تا الکی اعتراض نکنم....بازم نمونش کاخ آشور... که فهیدم شکلای معماری اسلامی علاوه بر اینکه بایدخود شکلو حظ بود باید به نوشته ها جزییات دقت کرد... که من یاد گرفتم.... اگه به فرض این بحثو نمیکردم و سال دیگه هم ین سوال می اومد احتمالا دوباره هم بایدغلط میزدم... و منم نگفتم کسی دنبال خالی کردن زیر پای کسیه... گفتم یه سری سوالا که هیچیش معلوم نیست الکی پافشری نکنید که ما اشتباه می کنیم ....

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cry:
من گیس گرو گذاشتم خووو:cry::cry::cry:
تورو خدا بیخیال بچه ها...خب؟؟

omid0000

عضو جدید
اینم یکی دیگه دوست عزیز که میگی من اعتراض کردم چون چیزی که می خواستم نبود!!!
سوال34 هم گزینه 4 که تو کلیدهست درسته.... از دوستم که عمرانیه و این نمودارا و یادم داده بود پرسیدم... توجیحم کرد...

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم.... ما مخلص بچه های گل اینجا هستیم :)
مرسی

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها فکر نمیکنین ماروسرکار گذاشتن ؟
اخه یعنی اونی که سوال داده شعورش نرسیده جوابهاشم منظور کنه که نخواد ما با اعتراض جواب صحیح رو بهشون حالی کنیم
؟:biggrin::confused::cry::mad:
نمیدونم یا من اولین باره ازمون میدم اینطور فکر میکنم یا سرکاریم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shima 70

عضو جدید
بین 800 تا 1500 اگه اسکیس بالای 30 بزنی غیرانتفاعی حتما قبولی (با توجه به سال قبل میگما )
اگه بالای 50 بزنی شبانه شاید...
ولی روزانه باید بالای 60 یا 70 بزنی
چقد خوووووب من میانگینم 26 بودش امروز دوستان گفتن رتبم رو 2000-2500 که!!!!!!!!!!!!یعنی واقعا؟؟؟؟اگه اینه خو بگین بیشتر امید داشته باشم بیشتر تمرین کنم از عصری از بغضو غصه به خدا رسیدددم

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها فکر نمیکنین ماروسرکار گذاشتن ؟
اخه یعنی اونی که سوال داده شعورش نرسیده جوابهاشم منظور کنه که نخواد ما با اعتراض جواب صحیح رو بهشون حالی کنیم
؟:biggrin::confused::cry::mad:
نمیدونم یا من اولین باره ازمون میدم اینطور فکر میکنم یا سرکاریم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مورد دوم درسته ... کنکور همینه . اگه قرار باشه همه چیزی ک فکر میکنن باشه مطمن باش میانگین رتبه های زیر 10بالای 80درصد نه 55 .. برای همینه هنرهای ساخت میانگین خیلی بالاست چون تو بیشتر سوالات یه شکل میدن و یه جواب داره

farzaneh o

عضو جدید
من اینو دقیقا بین اون 3 و 4 که همه هم به خاطر شباهت ردش میکردن انتخاب کردم ولی اشتباه شده متاسفانه.........به نظر منم طراح انقد اسکل نیس بیاد دو تا گزینه عین هم بده......همشم فک میکردم یه جا دیدم اینو ممنون بابت عکس...

آخه اینجا گفته پلان- از کجا باید بفهمیم این گوشه دیواره نه کل ساختمان؟!

vahid_shah

عضو جدید
خوب پس اون سایه که نشون داده چی اون گفته پس باید 2 باشه دیگه؟؟؟؟
من نمیدنم
خوب شکل رو برا چی نشون داده
سلام پویان خان
ببین به صورت سوال یه نیگا دیگه بزن..تابستونو داده زمستونو میخواد....همونطور که میدونی تو زمستون خورشید یه کم پایینتر از غرب غروب میکنه یعنی تقریبا جنوب غرب .......پس سایش میشه شمال شرق دیگه (گزینه 1)

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد خوووووب من میانگینم 26 بودش امروز دوستان گفتن رتبم رو 2000-2500 که!!!!!!!!!!!!یعنی واقعا؟؟؟؟اگه اینه خو بگین بیشتر امید داشته باشم بیشتر تمرین کنم از عصری از بغضو غصه به خدا رسیدددم
عزیز دلم شیما جونم ببین ب این ک من بگم میانگینم انقد میشه پس رتبم فلانه نیس
الان ما ی جمع کوچیکی هستیمو نمیتونیم بگیم ک بقیه چ کردن خب؟
اما همه ی تخمینهاییم ک میزنیم با توجه ب درصداو رتبه های پارساله... ک ممکنه امسال خیلی متفاوت تر باشه.. اصن اعتباری بهش نیس
فقط اینو بدون رتبت هر چی بشه تو تلاشتو واسه اسکیس بکن چون در هر صورت لازمه
امسال قاطی پاتیه ... چون کلیدا بازم فرق میکنه تو کارناممون
پس امیدت ب خدا باشه
امضامو بخون ....تا تهش برو

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما چکار منبع داری . منم خودمم اینو جایی نخوندم ولی با نگاه به گزینه ها با اطمینان کامل گزین صحیح رو زدم
گزینه سه اولی نوشته قابل خمشی مهار بندی شده . درصورتی ک شکل سمت راست قاب خمشی نیست .قاب خمشی یعنی در مقابل خمش پایدار باشه .ولی دقت کن تکیه گاه مفصلیه و مقامتی در مقابل خمش نداره یعنی اگه مهار بندی وسط نباشه سازه به خاطر وزن خودش فرو خواهد ریخت

وضعیت
موضوع بسته شده است.