بررسی آزمون اسکیس 93 | نگارخانه نور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من الان این حرفم ربطی به این تاپیک نداره ولی دیدم بحث نرم افزار گرمه گفتم بپرسم:lol: بچه ها کسی راینو کار کرده ، من خودم آرچیکد کار می کردم در حد معمول نرم افزار بدی نیست ولی خوب کشیدن بعضی حجم ها باهاش سخته ، بین راینو و رویت کسی می دونه کدوم بهتره یا فرقی نمی کنن باهم
به نظرم راینو کار کن اگه آرشیکد مسلطی .البته بعدش حتما پلاگین گرس هپرم کار کنی

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پرویز پرگاری و فرزاد دلیری داخلی
arel.ir هم کارای داخلی زیاد داره
مهندس لطف میکنی امسال قبول میشی وگرنه از راهی ک پیش گرفتی معلومه ب داخلی من چشم دوختی:cool:
پس بهتره برای من و بقیه دعا کنی وگرنه امسال همممون میخوایم داخلی شرکت کنیم:D
نه بابا اینارو واسه کاروبار میخوم یخورده ببینم چش م و گوشمون وا شه شما خیالت راحت باشه.
اقایون میگم حالا که اسکیسو دادیم نظرتون چیه زن بگیریم این دو ماهو :biggrin:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه بابا اینارو واسه کاروبار میخوم یخورده ببینم چش م و گوشمون وا شه شما خیالت راحت باشه.
بگیر آقا!!! فقط زود بچه دار شو که نظام ازت راضی باشه...!!!

silverdream

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید انقد ایده هاتون جالب بود من کلا از خودم نا امید شدم :(
طرح من بیشتر منطقی بود تا کانسپتی تو گالریهامم بیشتر بحث منعطف بودنشو با پانلای مختلف نشون دادم تا نور... سقفشو ازین سقفایی گرفتم که پانل متحرک دارن بنابراین از هرجایی که بخوایم میتونیم نورو وارد فضا کنیم یه قسمت دیگه از گالریمم دایره ای گرفتم با سقف چرخ دوچرخه ای که چیدمان کابلاش شکل خورشیدو تداعی میکرد. این قسمت دایره ایمو با یه ستون مرکزی از زمین جدا کردمو فضای خالی زیرشو فضای تعامل گذاشتم. ورودیمم شبیه یه باکس شیشه ایه که از توی یه باکس بتنی اومده بیرون... به نظرتون با رتبه 130 تهران قبول میشم ؟
راستی به راندو خیلی نرسیدم سایت پلانم یادم رفت بکشم :)) البته ساختمونم یه جوری بود تقریبا جای خالی نداشت یعنی خیلی برای سایت پلانم جای مانور نداشتم . مبلمانم فقط برای گالریام کشیدم

آخرین ویرایش:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیییییزم...من که میدونم قبول نمیشم....سجادم گفته قبول نمیشه...اگه تو هم فکر میکنی قبول نمیشی ...قرارمون بعد از نتایج ارشد توی مترو تهران دستفروشی;)
خخخخخخخ
ولی سرتو گرم کن...من الان دنبال کار با فوتوشاپ به صورت پیشرفته ام...قبلا در حدی که کارمو باهاش راه بندازم انجام میدادم...اما الان یه قابلیتهایی ازش شنیدم که میخوام یکم قوی کنمش

عارفه چه قابلیت هایی از این فتوشاپ شنیدی من خیلی دوستش داشتم پارسال نشسته بودم به تمرین انیمیشن زدن با هاش ولی خیلی طول میکشه ارزشش را نداشت چون من هم بهش احتیاجی نداشتم
اینام خوبن برای داخلی حتما نگاه کنید....
https://www.mediafire.com/?b2aawhupktg6gux
آیتم هایی که برای داخلی خیلی مهم هستند

دیتیل
نورپردازی
ارگونومی
ایده
پلان 1/50 باید مسلط باشید.کف سازی رو هم حتما نشون بدید..پالت متریال...و پالت رنگ بزارید....پرسوناژ هارو واقعی کار کنید...زیاد رنگ مهم نیست...کارتون باید فاز اجرایی داشته باشه...فقط قسمت شاخص طرحتون رو رنگ شاخص بزارید. به تاسیسات اهمیت بدید...کارهای سایت ارچدیلی رو همه رو بکشید..و دیتیل های خوبش رو ارشیو کنید.....
ژورنال های خارجی رو هم نگاه کنید.و دفترچه دیتیل و جزییات نورپردازی درست کنید

مرسی از راهنمایی هاتون میگم غیر از این فایل دیگه ندارید من که خیلی خوشم اومد کلا داخلی را دوست دارم برا خودم یاد بگیرم ،پیشنهادتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اقا سجاد کم کم وقتش که بری زن بگیری ولی اگه زن گرفتی دیگه درس ومشق تعطیل میشه

aytakin69

عضو جدید
سلوممممممممممممممم.......منم میخوام تابستون درس بخونم خوش به حالم.......:D البته فعلا در حده حرفه ایشالا به عملم برسه....:D

aytakin69

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید انقد ایده هاتون جالب بود من کلا از خودم نا امید شدم :(
طرح من بیشتر منطقی بود تا کانسپتی تو گالریهامم بیشتر بحث منعطف بودنشو با پانلای مختلف نشون دادم تا نور... سقفشو ازین سقفایی گرفتم که پانل متحرک دارن بنابراین از هرجایی که بخوایم میتونیم نورو وارد فضا کنیم یه قسمت دیگه از گالریمم دایره ای گرفتم با سقف چرخ دوچرخه ای که چیدمان کابلاش شکل خورشیدو تداعی میکرد. این قسمت دایره ایمو با یه ستون مرکزی از زمین جدا کردمو فضای خالی زیرشو فضای تعامل گذاشتم. ورودیمم شبیه یه باکس شیشه ایه که از توی یه باکس بتنی اومده بیرون... به نظرتون با رتبه 130 تهران قبول میشم ؟
راستی به راندو خیلی نرسیدم سایت پلانم یادم رفت بکشم :)) البته ساختمونم یه جوری بود تقریبا جای خالی نداشت یعنی خیلی برای سایت پلانم جای مانور نداشتم . مبلمانم فقط برای گالریام کشیدم

اصن نمیشه هیچ نظر قطعی داد حرفای بقیه رو هم بیخیال فقط الکی استرس میگیری .....ایشالا که قبول میشی :)

aytakin69

عضو جدید
نه بابا بزار نتایج بیاد. از مهر بخونی فشرده تره بهتر می خونی. فعلا تا مهر رازو نیاز کن:D
آخه میخوام واسه 2 تا گرایش بخونم تکنولوژی هم میخوام بخونم........راستی بچه های اینجا که مرا در نمی یابید از بچه های امسال یا پارسال که رتبه تکنولوژی عالی داشت بهم معرفی کنین میخوام مشورت کنم حسابی ....:D

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه میخوام واسه 2 تا گرایش بخونم تکنولوژی هم میخوام بخونم........راستی بچه های اینجا که مرا در نمی یابید از بچه های امسال یا پارسال که رتبه تکنولوژی عالی داشت بهم معرفی کنین میخوام مشورت کنم حسابی ....:D

آره خب واسه تکنولوژی زحمت زیاد باید بکشی ..دوست من 4 تکنولوژی آورد. :w26:

s.sahba

عضو جدید
سلام بچه ها، امیدوارم همگی خیلی خوشحال و قبراق از جلسات اسکیس اومده باشید بیرون...

من تمام پستارو تازه خوندم گفتم یه چنتا نکته رو از دید خودم بگم

اول اینکه سوال امسال در مقایسه با سوال پارسال به هیچ عنوان آسون تر نبود بلکه تنها فرقش با پارسال این بود که برای اون اگر یه معنای قوی داشتی می بردی و اگه نداشتی هیچ، اما امسال همه چیزو وابسته به یک معنا نکردن هیچ بلکه درصدارو خیلی ریز کردن و کاملا پخشش کردن برای همینم انتظار میره میانگینا بالاتر از پارسال باشه و بالاتر اومدن میانگینا ربطی به آسون تر بودن موضوع نداره.

نکته دوم اینکه پستارو که میخوندم دیدم اکثرا توجه خیلی خاصی تنها به نور کردن در حالی که بند بند نوشته های سوال جای تامل و تفکر زیادی داشت، مثلا اینکه چطور فضا ایجاد کنیم برای گردهمایی عوام و خواص چه در سایت و چه در داخل بنا، یا اینکه در متن سوال توجهات اقلیمی، اجتماعی، فرهنگی و... شهر مورد نظر رو خواسته بودن و این به معنای اینه که این مطالب دارای ارزشهای یکسانی با اون معنای نور هستن، در کل میشه گفت موضوع امسال برای اولین بار یک تلفیق بسیار خوب بین معنا و عملکرد بود.

به هر حال چیزی که مشخصه امسال درصدهای به مراتب بالاتری نسبت به پارسال برای قبولی نیازه و من امیدوارم که همه بچه های اینجا درخشیده باشن و موفق باشن...

Sombrero

عضو جدید
سلام بچه ها، امیدوارم همگی خیلی خوشحال و قبراق از جلسات اسکیس اومده باشید بیرون...

من تمام پستارو تازه خوندم گفتم یه چنتا نکته رو از دید خودم بگم

اول اینکه سوال امسال در مقایسه با سوال پارسال به هیچ عنوان آسون تر نبود بلکه تنها فرقش با پارسال این بود که برای اون اگر یه معنای قوی داشتی می بردی و اگه نداشتی هیچ، اما امسال همه چیزو وابسته به یک معنا نکردن هیچ بلکه درصدارو خیلی ریز کردن و کاملا پخشش کردن برای همینم انتظار میره میانگینا بالاتر از پارسال باشه و بالاتر اومدن میانگینا ربطی به آسون تر بودن موضوع نداره.

نکته دوم اینکه پستارو که میخوندم دیدم اکثرا توجه خیلی خاصی تنها به نور کردن در حالی که بند بند نوشته های سوال جای تامل و تفکر زیادی داشت، مثلا اینکه چطور فضا ایجاد کنیم برای گردهمایی عوام و خواص چه در سایت و چه در داخل بنا، یا اینکه در متن سوال توجهات اقلیمی، اجتماعی، فرهنگی و... شهر مورد نظر رو خواسته بودن و این به معنای اینه که این مطالب دارای ارزشهای یکسانی با اون معنای نور هستن، در کل میشه گفت موضوع امسال برای اولین بار یک تلفیق بسیار خوب بین معنا و عملکرد بود.

به هر حال چیزی که مشخصه امسال درصدهای به مراتب بالاتری نسبت به پارسال برای قبولی نیازه و من امیدوارم که همه بچه های اینجا درخشیده باشن و موفق باشن...

بابا دمت گرم چه تحلیل خفنی!منم موافقم به نظرم منظور از نور فقط جنبه عرفانی و متافیزیکش نبود بلکه تو صورت سوال به درک و روشنگری وعلم و دانایی اشاره بیشتری داشت.حالا به خواسته های طرح جواب دادی؟از اسکیس راضی بودی مهندس؟

s.sahba

عضو جدید
بابا دمت گرم چه تحلیل خفنی!منم موافقم به نظرم منظور از نور فقط جنبه عرفانی و متافیزیکش نبود بلکه تو صورت سوال به درک و روشنگری وعلم و دانایی اشاره بیشتری داشت.حالا به خواسته های طرح جواب دادی؟از اسکیس راضی بودی مهندس؟

خدارو شکر راضی بودم، تو اصفهان طراحی کردم از تمام خواسته های سوال مثل اقلیم، فرهنگ، اجتماع، نور، اتحاد بین اقشار مختلف و... هم یک معنای خاص تو طرحم آوردم و در عین حال سعی کردم طرح کاملا خالص و به دور از فرم گرایی باشه و بیشتر به فضا پرداختم روی بدنه های ساختمون تو نما سعی کردم فرم های آشنای قدیمی و کهن رو امروزی کنم و باهاش یه ریتم خوب ایجاد کنم (ریتم خیلی مهمه کلا تو معماری ایرانی) کار از فضاهای باز، نیمه باز و بسته استفاده کردم، کانسپتای کلی کارم اولش یه درخت بزرگ بود وسط یه گودال باغچه که به وسیله یه قاب ترانسپارنت چهار طرفه محافظت میشد که خود اون درخت به معنای وحدت بین اقشار مختلف جامعه هست و روی اون قاب دور درخت یک سقف مشبک قرار گرفته که شخص در همون ابتدا هم همبستگی و هم نور و سایه رو تجربه میکنه، برای داخل ساختمونم از ترجمه مناره به یک سری قاب ساده که از دور نقش نشانه ای دارن و توی فضای گالری ها نقش نور دهندگی، علاوه بر این از معنای شباک هم استفاده کردم روی جداره ها که تضاد نور و سایه رو تو فضای نمایشگاهی ایجاد کنم، توی سایت پلانم چند جا با یه سری دیواره کوتاه تر که طراحی شده بود کاملا به همراه حوض و درخت فضاهای جمعی برای کودکان و قابل استفاده برای تمام سنین ایجاد کردم تا لند اسگیپ هم کاملا همراه با طرح باشه، خلاصه اینطوری دیگه، هرچه خدا بخواد:smile:...

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مبارکهههههههههههههههههه:w33::w33::w33:
:redface:

تبررررررریک خیییییییلی زیااااااد:smile:
پس شیرینیش کووووووو؟!!!!!!!:D

ایشالله 11 تیر همزمان با تولدم تشریف بیاریذ ذر خدمتم;)
عارفه احساستو تو یک جمله بگو ؟؟؟!!!!!!!!!
حس میکنم احساس کریستف کلمبو موقع کشف آمریکا داری ....خخخخخخخخخخخ

اوووووووووووووووووووووف دقبقا....تا صبح داشتم به وظایفم فکر میکزدم:cool:
اخخخخخخخخخخخخخخ جون
عارفه بدون شیرینی اومدی دختر خخخخخخخخخ
چه کاربر فعالی حالا قراره چه کنی مهندس

والا خودمم نمی دونم...فقط اسمش خیلی باکلاسه:D
خوب دیگه تو که الان کاربر فعالی دیگه ارشد رو بزار برا ما چون نمیرسی به هردو:D
کی میگه سجاد.....؟؟؟!!!
من که مثل تو نیستم که یا درس بخونم یا زن بگیرم....قابلیتهام بالاست هم میتونم کاربر فعال باشم هم سرکار برم و لیست معاملات فصلی برای دارایی بنویسم هم میتونم ارشد بخونم هم میتونم امتحانهای نظام رو شرکت کنم....والاااااا:razz::biggrin:

میخوام در وصف این موضوع شعری بگم....
من و سجاد و پویان و رعنا به همراه ترنج و عذراجونم همه با هم خوندیم واسه ارشد
حالا ماههاست در انتظار نتایج...... اما من که میدونم سجاد عمرا قبول بشه.....
مچکرم مچکرم مچکرم....
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ فرار کنم تا سحاد خفم نکرده....

Sombrero

عضو جدید
خدارو شکر راضی بودم، تو اصفهان طراحی کردم از تمام خواسته های سوال مثل اقلیم، فرهنگ، اجتماع، نور، اتحاد بین اقشار مختلف و... هم یک معنای خاص تو طرحم آوردم و در عین حال سعی کردم طرح کاملا خالص و به دور از فرم گرایی باشه و بیشتر به فضا پرداختم روی بدنه های ساختمون تو نما سعی کردم فرم های آشنای قدیمی و کهن رو امروزی کنم و باهاش یه ریتم خوب ایجاد کنم (ریتم خیلی مهمه کلا تو معماری ایرانی) کار از فضاهای باز، نیمه باز و بسته استفاده کردم، کانسپتای کلی کارم اولش یه درخت بزرگ بود وسط یه گودال باغچه که به وسیله یه قاب ترانسپارنت چهار طرفه محافظت میشد که خود اون درخت به معنای وحدت بین اقشار مختلف جامعه هست و روی اون قاب دور درخت یک سقف مشبک قرار گرفته که شخص در همون ابتدا هم همبستگی و هم نور و سایه رو تجربه میکنه، برای داخل ساختمونم از ترجمه مناره به یک سری قاب ساده که از دور نقش نشانه ای دارن و توی فضای گالری ها نقش نور دهندگی، علاوه بر این از معنای شباک هم استفاده کردم روی جداره ها که تضاد نور و سایه رو تو فضای نمایشگاهی ایجاد کنم، توی سایت پلانم چند جا با یه سری دیواره کوتاه تر که طراحی شده بود کاملا به همراه حوض و درخت فضاهای جمعی برای کودکان و قابل استفاده برای تمام سنین ایجاد کردم تا لند اسگیپ هم کاملا همراه با طرح باشه، خلاصه اینطوری دیگه، هرچه خدا بخواد:smile:...
با توضیحاتت از طرح مطمئنم یکی از بهترینهای این اسکیس بودی.
برا دمت گرم ;)

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی تو تاپیک پست گذاشتم می دونستم که تیکه میشنوم ولی به خاطر دینم به استادم نوشتم...بحث قدیمی و مسخره ای هم هست، ولی باید بگم و دیگه خدافظ با بچه های پارسال، بچه های امسال هم هرکی سوال داشت در خدمتم، به هرحال قبول بشم یا نه سال آخر بود واسه من و امکان دوباره خوندن ندارم، بارها همون اول اسکیس گفتم که نمی رسم بیام و دلیلم این بود، هرکی می خواد باور کنه هرکی هم نمیخواد به تیکه انداختنش ادامه بده!!!! و شمایی که اینجا اینجوری تیکه میندازی، لازمه مسیج خصوصیتو بهت یادآوری کنم که گفتی : " تو هم به نظرم باشگاه نیا و کاراتو نذار اینجا کارات خوبن و بچه های باشگاه لیاقت ندارن، همشون سودجو هستن و فقط استفاده می کنن! " اینو فقط واسه یادآوری بهت گفتم عزیز، وگرنه از این کارا خوشم نمیاد اصن ولی هرکس تا یه حدی تحمل تیکه شنیدن داره. این از این. انشالا که همه هم نتیجه تلاششونو می بینن، و مسلمن تلاش و شرایط همه اونی نیس که تو داری تو این باشگاه می بینی صرفن و در جایگاه قضاوت یا تمسخر دیگران می شینی.

واسه اینکه پستم اسپم نباشه هم، من از کار داخلیم عکس گرفتم ولی از اونجایی که نصف جلسه خواب بودم فقط عکس از شیت مقطعمو می ذارم که یه کم قابل تحمل شده، واسه مارال که داخلی کار می کنه و بچه های سال دیگه. :D
بازم برای مشورت یا کمک یا هرچی در خدمت هستم تا جایی که برسم. اگه هم فرصت و توان داشته باشم، تمرینا و اسکیسای موضوعیمو آپ خواهم کرد برای بچه های سال دیگه، البته اگه برسم. (‌باز برنگردم ببینم تیکه بارون شدم به لطف دوستان!!!!!)
و نکته آخر اینکه اینکه نمی اومدم حقیقتن به خاطر نرسیدن بود و تمام، نه از این لوس بازیای وای رقیبام زیاد می شن و اینا.... به قول لنا ملت تا می بینن محیط مجازیه هر نوع که دلشون می خواد برخورد می کنن!
یه کمی مهربون بودن، بدون خود بزرگ بینی و زبون نیشدار باور کنین روند بهتریه برای ارتباط....
مشاهده پیوست 213397

دوست عزیز مطمئن باش نتیجه دل دریایی تو خدا حتما بهت میده.ان شاالله در تمام مسیر زندگیت موفق باشی وممننون که به فکر بچه های اینجا هستی.:gol::gol::gol::gol::gol::gol::heart::heart::w27:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا