بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس شما که صدر نشینی این 75 رو هم بگو دیگه

این به نظرم سوال نزدن بود بچه ها هم اونقدر نظرات مختلف دادند که من با خودم گفتم همون بهتر که نزدم و کلا خیالم از این سوال هم آسوده شد!
الان هم که فکر می کنم باز چیزی به ذهنم نمی رسه ... این بود معنای صدرنشینی من:D
احتمالا از همون منابعی که قبلا گفتم طرح شده

mahana.g

عضو جدید
دوستان یه عده میگفتین سوالای تاریخ شاید از متدین و نیما رییسی باشه من الان از شاگرداشون پرسیدم میگن نه اصلا اینجوری نبود!!! پس کی و از کجا سوال داده؟!!!

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی همه فن بالای 40 زدین؟پس من که 20 زدم وضعم خیلی خرابه و هیچی امیدی نباید داشته باشم اینطوری که معلومه درصد فن همه خیلی بالاست و من هیچ شانسی ندارم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم پارسال برا تکنو خونده بودم و امسالم با خیلی از بچه های تکنو در ارتباطم
ایستایی و طراحی را خوب زدید ولی سیستم را پایین زدید اکثر اینایی که برای امسال خونده بودن سیستم را 90 به بالا زدند و ایستایی و طراحی شونم 70 به بالا
اگه زبان بالای 60 زده باشید می تونید امیدوار باشید
نمی خواستم نا امیدتون کنم واقعیت را گفتم تا خیلی دل نبندید و برید سراغ معماری
اگه خواستید سری به این سایت بزنید
http://www.civil-architecture.com/forumdisplay.php?1-انجمن-ها
دوست عزیز .... این را خیلی ها می گن..... رتبه 1 پارسال هم این ها نزد .......
نیما علوی...
زبان 63
ایستایی 96
سیستم 85
طراحی فنی 84

.................. مشاور خودم 40 شد .. با سیستم 50 و ایستایی 80 .. من تو فکر تهران برای تکنولوژی نیستم .... من تو فکر تبریزم. آخه امسال 20 نفر می گیره.
امسال سخت تر از پارسال بود. پارسال جوک بود بچه ها این طوری جواب دادن. امسال که سخت تر بود.
ولی واقعا آقای گلابچی حساب کتاب نداره.
دوست خودم پارسال با
سیستم 96
فن 88
ایستایی 82
زبان 3
رتبه 29 ...

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 4 گوش رو زدم. چون همین آزمون آزمایشی هفته پیش که دوستمون گفت(سنجش سوم) سوال 113 دقیقا بر این اساس بود که در باغ ایرانی تنوع رنگی زیادی داریم.

62- مرکزگرا بر اساس چرخش مربع فکر کنم باشه. با توجه به پلانش میگم...90 هم در عین ناباوری همگان چندیگر هنده ظاهرا !

فقط یه سوال بطور مستقیم از جزوه متدین بود: رنگی شدن گنبد قبله مسجد امام. حتی خوندن جزوش منو به شک انداخت که مسحد مرکز گرایی داره یا نه، چون مدام گفته مطلوب معمار ایرانی تمرکزه و گنبد بهترین تمرکزو میده...حالا ایوان ساسانی برون گرایی داره دیگه؟ نگین نه که سقوط میکنم دسته 1 :D

naser1990

عضو جدید
بچه ها سوال 98 (مجوز شهرداری و تایید نکردن اتش نشانی) جوابش چی بود ؟؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 4 گوش رو زدم. چون همین آزمون آزمایشی هفته پیش که دوستمون گفت(سنجش سوم) سوال 113 دقیقا بر این اساس بود که در باغ ایرانی تنوع رنگی زیادی داریم.

62- مرکزگرا بر اساس چرخش مربع فکر کنم باشه. با توجه به پلانش میگم...90 هم در عین ناباوری همگان چندیگر هنده ظاهرا !

فقط یه سوال بطور مستقیم از جزوه متدین بود: رنگی شدن گنبد قبله مسجد امام. حتی خوندن جزوش منو به شک انداخت که مسحد مرکز گرایی داره یا نه، چون مدام گفته مطلوب معمار ایرانی تمرکزه و گنبد بهترین تمرکزو میده...حالا ایوان ساسانی برون گرایی داره دیگه؟ نگین نه که سقوط میکنم دسته 1 :D

چندیگر ؟؟؟؟؟؟؟؟ اونو که همه جا زده لوکوربوزیه
لاهور نیست؟؟؟
و در مورد سن پیتر من امروز بانی مسعودو چک کردم گفته صلیبیه پلانش مربع چرخیده نیست عکسشم دیدم نه باسلیکایی بود نه مربعی نه مثلثی فقط شرقی غربی بودنش میمونه که اونم بعیده

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
خط کوفی رو کدوم منبع بهش اشاره کرده؟؟
کوفی معقری از قدیم ترین خطوط در معماری اسلامی و ایرانی .....
خط نستعلیق و ثلث که جواب نمی باشد . چون این خطوط کاملا جدید و ابداع ایرانیان در عصر حاضرا . در مورد نسخ و کوفی . کوفی اسلوب شماره 1 معماری اسلامی است و نسخ اسلوب دوم معماری اسلامی .
از قدیمی ترین خطوط کوفی معقری را در گنبد سلطانیه. مسجد جامع نائین. برج مسعود سوم. مسجد جامع اردستان می شه دید.....

farid_ghasemi

عضو جدید
ش

ش

شک نکنید که همون برشه تو همه جزوه ها اعم از دکتر سروش نیا و چند کتاب پروفسور به این مطلب به طور واضح اشاره شده مثل فصل 17 ساختمانها چگونه عمل می کنند ص دقیق رو یادم نمیاد
دوست من این سوال نکتش همین ، برا برش ضخامت جان بالا میره نه اینکه سخت کننده بزنن ، این سخت کننده برا تحمل کمانش جانبی تیره و این کمانش جانبی هم ناشی از فشار بال بالایی
راستی این آقا سینا فک کنم یه سوالم اشتبا جواب داده سوال 37 کشش نیست 100 درصد پیچش جواب جامع و مانعه:razz: چون برش ترکیب کشش و برشه و یکی از اثراتش پیچشهه

farid_ghasemi

عضو جدید
لاهور نیست؟؟؟
و در مورد سن پیتر من امروز بانی مسعودو چک کردم گفته صلیبیه پلانش مربع چرخیده نیست عکسشم دیدم نه باسلیکایی بود نه مربعی نه مثلثی فقط شرقی غربی بودنش میمونه که اونم بعیده
سن پیتر فک کنم چرخش مربعه تو رنسانس قسمت برامانته ( معماری غرب بانی مسعود )

tehrangharb

عضو جدید
بچه ها پاسخ کدام معمار ایرانی با گرایش کاملا مدرنیست چی میشد؟
دیبا - فروغی - نیکلای مارکف- فرمانفرمایان

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دور بودن شیر آب که دلیل نمیشه
یه دلیلی باید باشه که عیب ساختمون رو بگه منم ستون فلزی رو زدم
اگه عیب رو ساختمون باشه که شهرداری مجوز نمیده;) البته شاید پول دادن مجوز گرفتن:cool:
با این سوالای امسال هیچی بعید نیست شاید اصلاً جواب درست عدم استفاده از دیوار برشی باشه

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
لاهور نیست؟؟؟

چرا سن پیترو اولین کلیسا با طرح باسیلکا هست با عناصر رومی ..مطمئنــــــــــم

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
لاهور نیست؟؟؟

اونیکه تو چک کردی نقشه تکمیل شدش بوده. صفحه 163 ریشه ها و مفاهیم بانیو نگاه کن، دقیقا مربعه طرح برامانته. بعدها با طرح میکلانژ و الحاقات کادرنو صلیبی شد.

من خودم زدم اسلام آباد ولی تو هیچکدوم اینا کار نداره لویی کان! احتمالا احمد آباد نزدیک چندیگره:D سرچ گوگلو ببین.

اون وسال درک هم فلزی بدون پوشش. فکر کنم اگه ار منبع دور باشه از اول شهرداری پروانه نمیده.

جالبه هنوز بعضیا میگن این سخت کننده برای فشاره:biggrin: ما قبول کردیم، جوابش فشاره. سنجشم اگه چیز دیگه گفت فشاره. فقط فشار. همه هم همینو میگن:D

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من این سوال نکتش همین ، برا برش ضخامت جان بالا میره نه اینکه سخت کننده بزنن ، این سخت کننده برا تحمل کمانش جانبی تیره و این کمانش جانبی هم ناشی از فشار بال بالایی
راستی این آقا سینا فک کنم یه سوالم اشتبا جواب داده سوال 37 کشش نیست 100 درصد پیچش جواب جامع و مانعه:razz: چون برش ترکیب کشش و برشه و یکی از اثراتش پیچشهه

برش ترکیب کشش و فشاره دوست عزیز در ضمش شما به محل تکیه گاه نگاه کنید با بار گسترده تیر تمایل به خم شدن داره که میلگرد بصورت کششی ممانعت میکنه و در میلگرد تنشش کششی ایجاد میشه.
درضون بنظر من میلگرد نمیتونه عنصر مناسبی برای مقابله با پیچش باشه

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
امیدوارم که همه رتبه هاشون خوب شه
من نظرارو خوندم گفتم منم یه نظر بدم
امسال زبانش خوب بود.فن عالی.تاریخشم خوب بود نمیدونم چرا همه میگن سخت بوده!!!!
من برا تاریخ معماری ایرانی ،معماری اسلامی ، سبک شناسی، معماری جهان ، معصاصر قبادیان ، از زمان ،اسلامی متدین ،معاصر ایران، رو خوندم سوالاش همه بنظرم آشنا امدن
درک و منظرشم خوب بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.