بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم من از همه کمتر زدم : 41%:crying2:

غصه نخور این جوابا که قطعی نیست باید سازمان سنجش جواب بده فوقش اگه اینا درست باشه مطمئن باش خیلی از افراد پائین تر از اینا زدند
امسال رتبه ها را درصد تاریخ و درک معلوم میکنه و فن خیلی موثر نیست

erisss

عضو جدید
غصه نخور این جوابا که قطعی نیست باید سازمان سنجش جواب بده فوقش اگه اینا درست باشه مطمئن باش خیلی از افراد پائین تر از اینا زدند
امسال رتبه ها را درصد تاریخ و درک معلوم میکنه و فن خیلی موثر نیست

مرسی دوستم ولی اون 2 تا درس دیگرو هم همیچین خووب نزدم دیگه بقیش با خدا

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره واضحه من تعجب کردم از جواب اون سوال. در مورد مصالح ورق تا شده نظرت چیه؟ پایه شو اینم فشاری کششی تصویب کنیم درصد بره بالا :D

من سازه های ورق تاشده را نخوند . حتی برای آزمون تکنولوژی ولی الان با ارجاع به کتاب و خوندن معرفی اولیه دیدم که ذکر شده در این سازه های نیروی غالب فشار وکشش هست . پس وقتی فشار و کشش باید مصالحی انتخاب کرد که این ها را مهار کنه. حیف که خودم نزدم سر جلسه . روی این شک داشتم ...... ولی مطمئنن جواب فشار و کشش. در مورد استیفنر هم این ورق در مقابل کمانش هم مقابله می کنه، چون طبیعتا وقتی نیروی برون محوری بر کمرکش تیر وارد بشه در آن کمانش رخ می دهد ولی اینجا نوشته برای مقابله با چه نیرویی . در تیر ها استیفنر برای مقابله با نیروی برشی.

DDDIQ

مدیر ارشد
بچه ها فرمول صحیح درصد گیری اینجوری هست ....

( تعداد تست صحیح * 3 ) منهای ( تعداد غلط ) / تقسیم بر تعداد کل *3

(صحیح*3)- غلط

کل *3

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سازه های ورق تاشده را نخوند . حتی برای آزمون تکنولوژی ولی الان با ارجاع به کتاب و خوندن معرفی اولیه دیدم که ذکر شده در این سازه های نیروی غالب فشار وکشش هست . پس وقتی فشار و کشش باید مصالحی انتخاب کرد که این ها را مهار کنه. حیف که خودم نزدم سر جلسه . روی این شک داشتم ...... ولی مطمئنن جواب فشار و کشش. در مورد استیفنر هم این ورق در مقابل کمانش هم مقابله می کنه، چون طبیعتا وقتی نیروی برون محوری بر کمرکش تیر وارد بشه در آن کمانش رخ می دهد ولی اینجا نوشته برای مقابله با چه نیرویی . در تیر ها استیفنر برای مقابله با نیروی برشی.

در مورد ورق تاشده بگم که من طراحی فنیم ورق تاشده بود و هر چی کتاب در این مورد بود خوندم از 1 صفحه گرفته تا 200 صفحه و طبق اینایی که خوندم می شه خمش و برش مگه این که طراح سوال منبع خاصی را مد نظرش باشه که توش نوشته باشیه فشار و کشش

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنید!!!!
آخه من تا اونجا که یادم تو کتاب سازه در معماری یا درک رفتار سازه ها نوشته برای مقابله در برابر کمانش و پیچش هست و از اونجا که کمانش ناشی از فشار هست من زدم فشار

در تیر های فولادی جان تیر نقش برشی را بر عهده دارد برای تقویت جان تیر ما از سخت کننده جان استفاده می کنیم . این سخت کننده برای مقابله با نیروی برشی هستند.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد ورق تاشده بگم که من طراحی فنیم ورق تاشده بود و هر چی کتاب در این مورد بود خوندم از 1 صفحه گرفته تا 200 صفحه و طبق اینایی که خوندم می شه خمش و برش مگه این که طراح سوال منبع خاصی را مد نظرش باشه که توش نوشته باشیه فشار و کشش
در مورد ورق تاشده چون کتابش را دقیق نخوندم اطمینان ندارم... نمی تونم بگم دقیقا چه نیرویی ولی در مورد سخت کننده جان چون چند منبع مختلف را خواندم مطمئنم.

dj_manijak

عضو جدید

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من درصدام افتضــــــــــــــــــــــــــــــــــــاح میشه.:cry:شما ها حقتون ک حتما قبول بشین.من زیاد فرصت نداشتم.واسه حمتون که این مدت اینقدر کمک کردین دعا می کنم فقط یه چیزی من اگه رنج در صدام بین 20 تا 40 باشه مجاز میشم؟

dj_manijak

عضو جدید
بچه ها من درصدام افتضــــــــــــــــــــــــــــــــــــاح میشه.:cry:شما ها حقتون ک حتما قبول بشین.من زیاد فرصت نداشتم.واسه حمتون که این مدت اینقدر کمک کردین دعا می کنم فقط یه چیزی من اگه رنج در صدام بین 20 تا 40 باشه مجاز میشم؟

شک نکن مجاز میشی ضمنا هنو کلید نیومده بزار جواب قطعی بیاد الان وقت نا امید شدن نیست ضمنا همه مثل بچه های تایپیک نخوندن تو حوزه ما بیشتریا سیا لشگر بودن. امیدت به خدا باشه

memar-86

عضو جدید
از بابت مجاز شدن نگران نباشین پارسال فکر کنم تا 5000 مجاز کردن ولی توصیه ام اینه (به همه بچه ها) اسکیسو سخت تمرین کنید به طرز وحشتناکی تاثیر گذاره......

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفحه 247 کتاب سازه های ورق تاشده دکتر محمد گلابچی: مصالح مورد استفاده در سازه های ورق تاشده باید در برابر فشار و کشش مقاومت زیادی داشته باشند.

باید منتظر جواب سنجش باشیم
چون خمش و برش هر دوتاشون ترکیبی از فشار و کشش هستند

ven000s_68

عضو جدید
من فن رو 8 تا درست زدم ؛11 تا غلط :((((

با این روش که گفتید درصد فن رو 21 زدم؛

سوال آخر ؛ واقعا فن کویل میشد ؟؟؟

این کلیدی که برای فن از سینا گذاشتین چقدر مطمئنید درسته ؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفحه 247 کتاب سازه های ورق تاشده دکتر محمد گلابچی: مصالح مورد استفاده در سازه های ورق تاشده باید در برابر فشار و کشش مقاومت زیادی داشته باشند.

ایول ...
منم نرسیدم ورق تا شده رو بخونم، استدلالم این بود که بتن بیشترین متریالیه که استفاده میشه تو ورق تا شده، و اساسا مقاومت برشی نداره بتن. برش گیر هم فکر نمیکنم معمول باشه تو این سازه...

فقط ایکاش اون Dia Grid رو وارد کرده باشم. شک داشتم سرش، نمیدونم زدم یا نه. از شانس ما منظرش ساده تر از سالای پیش بود، مجبور شدم روش وقت بذارم اصلا نرسیدم مرور کنم سوالا رو...

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه یگی چند درصد زدی که ناراحتی؟
خیلی غصه نخور داشتم تایپیک سال پیش رو میخوندم 2 نفر با رتبه اولیه یبن 100-200 یکیشون اردبیل قبول شده بود یکیشون شهید بهشتی بچسب به اسکیس
احتمالا رو 60 میشه درصدم.الان دارم از این میسوزم چندتارو بلد بودم از بس تابلو بودن نزدم که مثلا منفی نزده باشم حیف شد میرفت رو 70:(!ولی باهات موافقم اسکیس معجزه میکنه!من کسایی رو میشناسم با 300 علم و صنعت قبول شدن.ایشالا هممون نتیجه بگیریم.
بچه ها نگران نباشین.90% شرکت کننده ها سیاهی لشکرن.تو کلاسی که من بودم همه یا خواب بودن یا خوراکی میخوردن.فقط 2 نفر تا آخر نشستیم..بقیه کلاسا و حوزه ها هم کمو بیش به همین صورت بود

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته الان که دارم فکر می کنم.. می شه این را جز سوالات مریض هم قلم داد کرد.. چون در سازه های ورق تاشده برش و خمش هم به مقدار زیاد هست و دلیل خم شدن ورق ها در وهله نخست مقابله با خمش هست و از آن جایی که خمش رفتاری ترکیبی دارد نسبت به فشار و کشش که رفتاری محوری دارد ارجع تر است و مخرب تر است (بدترین تنش ها خمش و بعد فشار که هر دو ترکیبی هستند) . ولی متاسفانه در کتاب این طور ذکر کرده. البته پارسال سوال آزمایش اسلامپ هم این طوری بود که فکر کنم دو گزینه ایش کردند. ایشالله این هم این طوری می کنند . چون هر دو گزینه درسته.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایول ...
منم نرسیدم ورق تا شده رو بخونم، استدلالم این بود که بتن بیشترین متریالیه که استفاده میشه تو ورق تا شده، و اساسا مقاومت برشی نداره بتن. برش گیر هم فکر نمیکنم معمول باشه تو این سازه...

فقط ایکاش اون Dia Grid رو وارد کرده باشم. شک داشتم سرش، نمیدونم زدم یا نه. از شانس ما منظرش ساده تر از سالای پیش بود، مجبور شدم روش وقت بذارم اصلا نرسیدم مرور کنم سوالا رو...
من از این ناراحتم که چرا 3 تا سوال که تقریبا مطمئن بودم را نزدم... آخه همیشه از سوالات گلابچی می ترسیدم. تو تکنولوژی و انرژی حتی یک اشتباه برابر کلی تغییر و جابه جایی..... ولی باز خدا رو شکر همین هایی که زدم اشتبا نبود.....

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فن رو 8 تا درست زدم ؛11 تا غلط :((((

با این روش که گفتید درصد فن رو 21 زدم؛

سوال آخر ؛ واقعا فن کویل میشد ؟؟؟

این کلیدی که برای فن از سینا گذاشتین چقدر مطمئنید درسته ؟

من یه سینا خیلی ارادت دارم دوست خیلی خوب منه و من در مقام شاگردیش در ایوان خانه کلی چیز ازش یاد گرفتم . دوست بسیار بسیار خوب منه . و من خیلی قبولش دارم . ولی آقای گلابچی 21 کتاب دارند و کلی مطلب که ممکنه انسان بعضی وقتی در جواب بهشون دچار شک بشه و اشتباه جواب بده . برای همین تنها مرجع کتاب می باشد. چون در مواردی که الان ایشون گذاشته تناقض هست . البته این تناقض در 2 سوال بود .
1. استیفنر
2. مصالح سازه های ورق تاشده.
که طبق کتاب این دو تا اشتباه ... استیفنر برش گیر و در ورق تاشده مصالح برای مقاومت در برابر فشار و کشش هستند.

saeedeh.arch

عضو جدید
اره دقیقا.کشش و فشار مثل یه زیرمجموعه ان واسه خمش و برش.تو کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماریم گفته.که پوسته ها فقط برش رو تحمل میکنن و خمش رو تحمل نمیکنن.ولی ورق های تاشده هم خمش وهم برش رو تحمل میکنن.

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چند نفر شرکت کننده معماری داریم؟چند نفر مجاز اعلام میشن؟:cry:

saeedeh.arch

عضو جدید
منکه دیگه ادامه نمیدم این مسیرو.دیگه کلا بیخیال کنکور شدم.
منم فنم 52شد.خیلی آسون بود فنش ومن نمیدونم چرا اینقدر خراب کردم.تاریخم که به امید بالای 80 اومده بودم که اونم اونجوری شد سوالاش.50خورده ای شددرصدم.درکمم که اصلا نمیدونم چیکار کردم.وقتی اون سوالای تاریخودیدم هنگ کردم.نمیدونم واقعا چطور درکموجواب دادم.هر کسی ام یه جور جواب داده.زبانمم که 30......به چه امیدی رفتم سرکنکور و تهش چی شد!:crying2::crying2::crying2:امیدوارم همتون موفق باشید بچه ها.امیدوارم همه ی شماهایی که زحمت کشیدین بی جواب نمونید.

saeedeh.arch

عضو جدید
بچه ها چند نفر شرکت کننده معماری داریم؟چند نفر مجاز اعلام میشن؟:cry:
امسال کمتر بو نصبت به پارسال24000نفر بودند.پارسالم که تا 4000مجاز کرده بودن.تازه 3000مجاز واسه شرکت در روزانه وتا 4000غیرانتفاعی وپیام نور.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچها اون سوالی که گفته بود از مکانهای هستش که حفاظت میشه.. باغ وحش بود یا باغ های ایرانی؟؟؟؟
فکر کنم باغ وحش باشه باغهای ایرانی که یا الان نابود شدن یا الان بعنوان پارک شهری دان استفاده میشن مثل فینو چهل ستونو هشت بهشت

وضعیت
موضوع بسته شده است.