بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

erisss

عضو جدید
اگه سوالا به نظر آشنا باشه دلیل به آسونیشون نمیشه که .طراح یه سوال میده برای 90% آشناست ولی فقط 5% میتونن درست بزنن
شاید یه درس کنکور امسال آسون باشه ولی کلا آسون نبود

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
پلان کدوم باغه 122؟؟خیلی نامردیه اخه چرا نصفه میدن

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته تو سوال 71 مسئولین یه پلان جدید از مدرسه الغ بیک رو کردن، ولی جالبه یکی از دوستان با قطعیت میگه مسجد بی بی خانومه:D یعنی یکی میره تو حجره نماز میخونه، بعدی میاد در میزنه حاجی تموم کردی نوبت منه. بعدش نفر بعدی میاد میگه آقا تو صف شما نفر آخرین...:D جون من یکم فکر کنین، ناسلامتی اسم مهندس مملکت روی شماست.

سوال 107 واقعا اگه منظور طراح این بوده که به هر 4تاشون داریم نگاه میکنیم و جوابش هرم باشه، باید یه اسپند مشتی براش دود کرد که انقدر به اون مغز نداشتش فشار آورده:D

معمارباشی

عضو جدید
93-1 چون 3تای دیگه زمستونن:)
94-4
95-4 چون 1دسترسی ورودی داره و یه راه برای سوار شدن به اتوبوسها

ولی من می گم سوال 93 گزینه ی 4 یا همون صبح زمستانی در ریودوژانیرو می شه !
علت : سایه با توجه به شکل در سمت جنوب غربی قرار گرفته پس خورشید در شمال شرقی قرار داره !!! یعنی اولای صبحه !!!

nimaart

کاربر بیش فعال
درسته تو سوال 71 مسئولین یه پلان جدید از مدرسه الغ بیک رو کردن، ولی جالبه یکی از دوستان با قطعیت میگه مسجد بی بی خانومه:D یعنی یکی میره تو حجره نماز میخونه، بعدی میاد در میزنه حاجی تموم کردی نوبت منه. بعدش نفر بعدی میاد میگه آقا تو صف شما نفر آخرین...:D جون من یکم فکر کنین، ناسلامتی اسم مهندس مملکت روی شماست.

سوال 107 واقعا اگه منظور طراح این بوده که به هر 4تاشون داریم نگاه میکنیم و جوابش هرم باشه، باید یه اسپند مشتی براش دود کرد که انقدر به اون مغز نداشتش فشار آورده:D

من خودم زدم مدرسه الغ بیگ. ولی شک نکن کلید بیاد جواب مسجد بی بی خانومه چون منار و ایوان هاش با اون مو نمیزنه فقط موندم عکس از چه منبعیه که طرح شبستانی مسجد حجره ای شده!!!!!!!

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم زدم مدرسه الغ بیگ. ولی شک نکن کلید بیاد جواب مسجد بی بی خانومه چون منار و ایوان هاش با اون مو نمیزنه فقط موندم عکس از چه منبعیه که طرح شبستانی مسجد حجره ای شده!!!!!!!
شدیداً موافقم
صفحه 109 معماری اسلامی تشابهات با بی بی خانم بیشتره تا الغ بیک
در مورد سوال 107 اگه به کل احجام یباره نگاه شه میشه حرم اگه تک تک میشه مربع

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
شدیداً موافقم
صفحه 109 معماری اسلامی تشابهات با بی بی خانم بیشتره تا الغ بیک
در مورد سوال 107 اگه به کل احجام یباره نگاه شه میشه حرم اگه تک تک میشه مربع
اره متاسفانه بی بی خانمه

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
مو که نمیزنه، فقط زمین تا زیر زمین با هم تفاوت دارن. بابا این پلان تابلوئه مدرسست دیگه چرا پیچیدش میکنید.

همیشه تو منظر از پلانای باغ ایرانی جلوه ای از بهشت سوال میدادن، امسال از کتب تاریخی دراوردن این نقشه 40 ستون رو:D با این حساب منظرمونم خورد تو سرش. امید آخر فقط زبان...

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز .... ... کتاب سبک شناسی صفحه 210 کتاب پلان مسجد بی بی خانم سمرقند را نشان دادهه....

در عکس بالا می بینید . مدرسه الغ بیک 4 منار دارد در حالی که مسجد بی بی خانم سمرقند 8 منار دارد.....
و در کنکور علاوه بر نشان دادن پلان 8 منار از آن را نشان می داد.. به طور قطع بی بی خانم سمرقند هست...

erisss

عضو جدید
خیلی بدجنس بود طراح این!من نقشه باغها با توجه به آرایش فضای سب شون حفظ کرده بودم.این فرق داره با نقشه ای که تو کتاب نعیما هست:(
نه شبیه عکس کتاب نعیما بود نه کتاب شاهچراغی ! نمیدونم عکسای امسال میکس شدس انگار

mahsa.key

عضو جدید
سوال 111 می شه گزینه 2
منظر: بخشی از محیط است که ما در آن ساکن بوده و به واسطه ادراکاتمان آنرا درک می کنیم و گریزی از آن نیست. (بل ،سایمون منظر،الگو ادراک فرایند ص 91 )

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
مو که نمیزنه، فقط زمین تا زیر زمین با هم تفاوت دارن. بابا این پلان تابلوئه مدرسست دیگه چرا پیچیدش میکنید.

همیشه تو منظر از پلانای باغ ایرانی جلوه ای از بهشت سوال میدادن، امسال از کتب تاریخی دراوردن این نقشه 40 ستون رو:D با این حساب منظرمونم خورد تو سرش. امید آخر فقط زبان...
منم سر جلسه همین استدلال و کردم اما الان سبکو نگاه کن نزدیک تر به بی بی خانومه!!
77؟
78؟
79؟
80؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

ما تست زدیم در باره معماری حرف نزدیم که وقتی میخوای بالای 1000تا پلانو حفظ کنی دیگه اینا برات مهم نیست حق با شماست ولی تعریفت واسه معماری بی بی خانم چیه
شما میگی اینجا مدرسست باشه اما یکی هم بی بی خانم رو ساخته که این شکلیه دیگه اونجا رم ببین

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من می گم سوال 93 گزینه ی 4 یا همون صبح زمستانی در ریودوژانیرو می شه !
علت : سایه با توجه به شکل در سمت جنوب غربی قرار گرفته پس خورشید در شمال شرقی قرار داره !!! یعنی اولای صبحه !!!
واسه اول صبح خیلی عمودی نیست؟؟

pedram8755

عضو جدید

درسته تو سوال 71 مسئولین یه پلان جدید از مدرسه الغ بیک رو کردن، ولی جالبه یکی از دوستان با قطعیت میگه مسجد بی بی خانومه:d یعنی یکی میره تو حجره نماز میخونه، بعدی میاد در میزنه حاجی تموم کردی نوبت منه. بعدش نفر بعدی میاد میگه آقا تو صف شما نفر آخرین...:d جون من یکم فکر کنین، ناسلامتی اسم مهندس مملکت روی شماست.

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تست زدیم در باره معماری حرف نزدیم که وقتی میخوای بالای 1000تا پلانو حفظ کنی دیگه اینا برات مهم نیست حق با شماست ولی تعریفت واسه معماری بی بی خانم چیه
شما میگی اینجا مدرسست باشه اما یکی هم بی بی خانم رو ساخته که این شکلیه دیگه اونجا رم ببین

شما از کتاب سبک شناسی حاج کریم نگاه میکنید اینارو میگید؟ الان کتاب جلوی منه و دارم نگاه میکنم، صفحه 260 هست پلان بی بی خانم، شبستانای ستوندارشو نمیبینید؟ اینا حجره ایه؟ فکر میکنم از منبعی نگاه میکنید که به اشتیاه یه پلانو به بی بی نسبت داده! تو ورژن من که اینطوریه، تعجب میکنم چجوری میگین به این شبیه تره!!!

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از کتاب سبک شناسی حاج کریم نگاه میکنید اینارو میگید؟ الان کتاب جلوی منه و دارم نگاه میکنم، صفحه 260 هست پلان بی بی خانم، شبستانای ستوندارشو نمیبینید؟ اینا حجره ایه؟ فکر میکنم از منبعی نگاه میکنید که به اشتیاه یه پلانو به بی بی نسبت داده! تو ورژن من که اینطوریه، تعجب میکنم چجوری میگین به این شبیه تره!!!
خو پلانای الغ بیگ 215 رو هم نگاه کن.اونا پرت ترن نسبت به این پلان.:redface:

وضعیت
موضوع بسته شده است.