بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hasanpogc

عضو جدید
آقا ببخشید کسی جواب مارو نمیتونه بده؟:confused:
بین طراحی کاریردی روزانه بوعلی همدان و آزاد تهران جنوب طراحی کاریردی موندم کدومو برم - با توجه به اینکه تهران باشم می تونم کار کنم.
در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.مدرکاش خیلی فرق دارند؟
دوست عزيز در صورتي كه شاغل هستي هيچ فرقي بين دانشگاهها نيست به نظر من بعضي از واحدهاي دانشگاه ازاد مثل علوم وتحقيقات وتهران جنوب هيچ دست كمي از دانشگاههاي سراسري ندارن
ثانياتجربه كاري كه توي اين دو سال بدست مياري فاكتور بسيار مهمي هست كه بايد توجه كني:)
اميدوارم مفيد بوده باشه

AF.shin

عضو جدید
سلام افشين جان تبريك ميگم قبول شدي ومزد زحماتت رو گرفتي وخيلي خوشحالم كه همكلاسي شديم
اين 32نفر همش مال ترم اول هست اما من امروز دانشگاه بودم ونماينده هم از مركز ازمون اومده بود وخيلي به دانشگاه گير داده بود كه امكاناتشون كمه واز اين حرفها
خلاصه من پرسيدم گفتن مثل اينكه امثال توي نوبت دوم كمتر از پارسال پذيرش ميكنن
البته همه چيز به تعداد نفراتي كه ثبت نام ميكنن بستگي داره ممكنه اگه امار ثبت نامي بال باشه نيمه دوم كمتر پذيرش كنندوبالعكس
پارسال خوب گرفتن اما امثال شايد كمتر بگيرن البته اينها حرف مسولين دانشگاه هست وهنوز هيچي معلوم نيست اما من اميدوارم بچه ها ئي كه زحمت كشيدن توي تكميل قبول بشن

سلام ممنون
شما ثبت نام کردین؟
راستی شما اصفهان هستین؟ خبر دلرین خوابگاه میدن یا نه؟

سپهررادمهر

عضو جدید
با سلام .

بهترین کتاب آموزشی ریاضی مهندسی برای یادگیری و کلا برای ارشد سراسری چی هستش ؟

کدام کتاب رو همه استفاده می کنند ؟

تاکید بر کدام کتاب هستش ؟

نفرات برتر از کدام کتاب ها استفاده می کنند ؟

--------------

بهترین کتاب آموزشی ریاضی عمومی 1و 2 و کلا برای ارشد سراسری چی هستش ؟

بهترین کتاب آموزشی برای معادلات دیفرانسیل و کلا برای ارشد سراسری چی هستش ؟

کدام کتاب ها رو همه استفاده می کنند ؟

تاکید بر کدام کتاب هستش ؟

نفرات برتر از کدام کتاب ها استفاده می کنند ؟

--------------
برای ریاضی مهندسی بعد از معتقدی(که توی این تایپیک تعصب خاصی به ایشون است!) میگن یه کتاب ریاضی مهندسی نصیر هم هست که شنیدم خوبه البته من خودم ندیدم و نمیدونم .به هر حال بیشتر تحقیق کنید.:gol:

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس

خیلی ممنون بابت راهنمایی هایی که انجام داده بودی. امیدوارم بقیه دوستان مخصوصا دوست خوبمون آقا مجید هم حتما توی تکمیل ظرفیت پذیرفته بشن:victory:

سلام آقا مجتبی ... ممنونم ... از دوستای خوبم حسن عزیز و همینطور علی آقا (pinion) ممنونم .. این 2 روز بهم کمک کردید ... واستون آرزوی موفقیت دارم ....

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خمینی شهر اما احتمال زیاد بخونم واسه دولتی...شایدم همینو بیام با هم هم دانشگاهی بشیم...راستی شما از قبولی های تهران جنوب خبر ندارین؟

سلام ... راستش قبول دارم که هنوزم درست یا غلط خیلیا دانشگاه دولتی رو معتبر تر از آزاد میدونن ... اما عمرتو هدر نده .... یه سیب رو میندازی بالا صد دور که نه اما ده دور میچرخه تا بیاد پایین .. کسی از سال دیگه و اتفاقات همراهش خبر نداره ... هزار جور اتفاق میتونه بیفته که تو رو از هدفت دور کنه ..... جای خوبی قبول شدی ... حتما ثبت نام کن ... چیزی رو از دست نمیدی ...

آخرین ویرایش:

ea_mecs

عضو جدید
منم ترم 7 مکانیک سیالاتم.یه نگاهی به کتابام کردم اما یه خورده میترسم.میخوام تبدیل انرژی بدم.اگه سر فصلای دقیق همه درسا رو بگید یه دنیا ممنون میشم.التماس دعا

دوست عزیز ، سر فصل ها در صفحه 3 همین تاپیک در پست های 23و24و25 نوشته شده .

kianoosh_py

عضو جدید
اینم واسه اونایی که حوصله دانلود ندارن

دروس گرايش تبدیل انرژی
دروس اجباري : 15 واحد

رياضيات پيشرفته : 3 واحد
مباني ديناميك سيالات محاسباتي : 3 واحد
مكانيك محيط پيوسته : 3 واحد
2 درس از 3 درس زير : 6 واحد
سيستم هاي انرژي
علوم حرارتي
ديناميك سيالات
مكانيك سيالات پيشرفته : 3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته (هدايت يا تشعشع يا جابجايي) : 3 واحد
ترمو ديناميك پيشرفته : 3 واحد

دروس تخصصي : 9 واحد از دروس زير

سيستم هاي انرژي
علوم حرارتي
ديناميك سيالات
تهويه پيشرفته : 3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته(جابجايي) : 3 واحد
توربولانس : 3 واحد
كنترل آلودگي محيط زيست : 3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته (تشعشع) : 3 واحد
هيدروآئروديناميك : 3 واحد
كاربرد انرژي خورشيدي : 3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته(هدايت) : 3 واحد
ديناميك گاز پيشرفته :3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته (تشعشع) : 3 واحد
تئوري لايه مرزي : 3 واحد
سوخت و احتراق پيشرفته : 3 واحد
انتقال حرارت در جريان هاي دو فازي : 3 واحد
مباحث برگزيده در انرژي (حرارت سيالات) : 3 واحد
تئوري لايه مرزي : 3 واحد
مكانيك سيالات پيشرفته : 3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته(جابجايي) : 3 واحد
ترموديناميك آماري : 3 واحد
جريان لزج : 3 واحد
كنترل فرايند : 3 واحد
مباحث برگزيده در انرژي (حرارت سيالات) : 3 واحد
جريان سيالات غير نيوتني : 3 واحد
مباحث برگزيده در انرژي(حرارت سيالات) : 3واحد
تبديل مستقيم انرژي : 3 واحد
انتقال حرارت پيشرفته (جابجايي) : 3 واحد
توليد درجه حرارت خيلي پايين : 3 واحد
سوخت و احتراق پيشرفته : 3 واحد
اندازه گيري پيشرفته : 3 واحد
مبدل هاي حرارتي پيشرفته : 3 واحد
موتورهاي احتراق داخلي پيشرفته : 3 واحد

سمينار : 2 واحد

پروژه : 6 واحد

جمع : 32 واحد

;) طراحی کاربردی و ساخت و تولید در اسرع وقت ;)

آخرین ویرایش:

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون بابت سرفصلها ولی بزاری یه چیزی رو بهتون بگم.

ببینید شما ارشد مکانیک طراحی کاربردی قبول شدید درسته ؟

خوب باید ببینید گرایش تخخصی که دانشگاهتون مدرک میده چیه ...

الان دوست عزیزم اقا وحید دارن سمنان ارشد ازاد طراحی میخونن . گرایششون دینامک ارتعاشات هست .

یعنی با توجه به گرایش تخصصیتون یه سری از این درسا ارائه میشه نه اینکه همش ارائه بشه .

اینو مدیر گروهتون بهتون اعلام میکنه .

الان نجف اباد ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت تولید گرایش تخصصی شکل دهی فلزات مدرک میده

kianoosh_py

عضو جدید
ممنون بابت سرفصلها ولی بزاری یه چیزی رو بهتون بگم.

ببینید شما ارشد مکانیک طراحی کاربردی قبول شدید درسته ؟

خوب باید ببینید گرایش تخخصی که دانشگاهتون مدرک میده چیه ...

الان دوست عزیزم اقا وحید دارن سمنان ارشد ازاد طراحی میخونن . گرایششون دینامک ارتعاشات هست .

یعنی با توجه به گرایش تخصصیتون یه سری از این درسا ارائه میشه نه اینکه همش ارائه بشه .

اینو مدیر گروهتون بهتون اعلام میکنه .

الان نجف اباد ارشد مهندسی مکانیک گرایش ساخت تولید گرایش تخصصی شکل دهی فلزات مدرک میده

درسته . من تمام واحدهارو گذاشتم بچه ها استفاده کنن.
من تبدیل قبول شدم ولی نمیدونم گرایش تخصصیم چیه؟ باید برم سوال کنم.
ولی با توجه به چارتی که دارم به نظرم گرایش تخصصیمم همون تبدیل انرژی باشه ولی بازم میپرسم
ممنون از راهنماییت.

hasanpogc

عضو جدید
سلام ممنون
شما ثبت نام کردین؟
راستی شما اصفهان هستین؟ خبر دلرین خوابگاه میدن یا نه؟

بله من اصفهانزندگي ميكنم
اما از خوابگاه اطلاعاتي ندارم
اما ميدونم دانشگاه خوابگاه داره وحتما دانشجويان ارشد در اولويت هستن

hasanpogc

عضو جدید
دوستان عزيز سلام
از تمام بچه هائي كه توي اين تاپيك شركت داشتن ونظر دادن متشكرم وبراشون ارزوي موفقيت دارم
خصوصا از دوستان عزيزي مثل فيدل كه دانشجو ي ارشد بودن وفقط براي كمك به بچه ها توي اين تاپيك ميومدن صميمانه متشكرم
راستش روز اولي كه اين تاپيك رو گذاشتم اصلا فكر نميكردم اينقدر استقبال بشه
به هر حال اميدوارم موفق پيروز شاد وسربلند باشيد

chatr

عضو جدید
بچه ها توی اون برگه راهنمایی که شهریه ها و مدارک لازم برای ثبت نامو نوشته هیچی در مورد اینکه کی باید پول واریز کنیم ننوشته؟ اگه کسی میدونه چجوریه کمک کنه.
یعنی موقعی که مدارکو می بریم نیاز نیست پول واریز کرده باشیم؟

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام خدمت دوستان . من یه مشکلی دارم ، ازتون راه حل می خوام .
من تو این دینامیک ، بد جوری دارم می لنگم . اصلا ازش خوشم نمیاد . تو دوران دانشگاه که زیاد جدی اش نگرفتیم . چیکار کنم.؟ یا بهتره بپرسم چطوری بخونم؟ اینو بگم که من تو درس خوندن وسواس دارم ، مثلا وقتی کتابی رو می خونم ، به فرض ، یه فرمول برای یه چیز خاصی نوشته شده یا یه مطلبی آورده شده ، باید برم تو نخش و از 3 - 2 تا کتاب دیگه اون مطلب رو بخونم و ببینم که از کجا این رابطه رو آورده و در کل بدون اثبات و دلیل ، نمی تونم اون مطلب رو همینجوری بپذیرم . همین عمل تو خوندن دینامیک ، منو خیلی اذیت می کنه . نظرتون چیه ؟ چیکار کنم؟

سلام.
اگه دقت کردم باشی سرفصلهای کتاب پوران پژوهش ذقیقاً مطابق با کتاب مریام هستش؛ واسه همین براحتی میتونی کتاب پوران و مریام رو بصورت تطبیقی بخونی.درس رو حتماً از روی کتاب مریام همراه با مثالهای حل شده در متن این کتاب+مثالهای مربوطه در کتاب پوران.اگه پایت ضعیفه و وقتش داری در پایان هر قسمت تعدادی از سوالات پایانی وربوطه کتاب مریام رو هم حل کن. منم از لحاظ وسواس شبیه شما هستم واسه همین تصمیم گرفتم درس دینامیک رو از روی کتاب مریام بخونم.نمیدونم آیا این کتاب تا حالا خوندی یا نه؟ ولی من که در دوران دانشگاه خوندوش خیلی نثر روان ،قابل فهم داره و واقعاً این درس برام جذاب شد جوری که حل مسائل دینامیک برام جذابتر از بیرون رفتن از خونه و تفریح شد و دینامیک با نمره 18 پاس کردم.
موفق باشی:thumbsup2::d

nimi

عضو جدید
سلام خدمت دوستان . من یه مشکلی دارم ، ازتون راه حل می خوام .
من تو این دینامیک ، بد جوری دارم می لنگم . اصلا ازش خوشم نمیاد . تو دوران دانشگاه که زیاد جدی اش نگرفتیم . چیکار کنم.؟ یا بهتره بپرسم چطوری بخونم؟ اینو بگم که من تو درس خوندن وسواس دارم ، مثلا وقتی کتابی رو می خونم ، به فرض ، یه فرمول برای یه چیز خاصی نوشته شده یا یه مطلبی آورده شده ، باید برم تو نخش و از 3 - 2 تا کتاب دیگه اون مطلب رو بخونم و ببینم که از کجا این رابطه رو آورده و در کل بدون اثبات و دلیل ، نمی تونم اون مطلب رو همینجوری بپذیرم . همین عمل تو خوندن دینامیک ، منو خیلی اذیت می کنه . نظرتون چیه ؟ چیکار کنم؟

با درود.
به نظر من وقت برسی این نیست که فلان فرمول از کجا اومده. بلکه باید در طی حل مسائل اون فرمول درک بشه. من که این جوری عمل میکنم.

kianoosh_py

عضو جدید
بچه ها توی اون برگه راهنمایی که شهریه ها و مدارک لازم برای ثبت نامو نوشته هیچی در مورد اینکه کی باید پول واریز کنیم ننوشته؟ اگه کسی میدونه چجوریه کمک کنه.
یعنی موقعی که مدارکو می بریم نیاز نیست پول واریز کرده باشیم؟

برای ثبت نام ترم اول باید شهریه ثابت و هزینه خدمات آموزشی رو نقد بریزی که 945000 تومان است. بعد هزینه شهریه متغیر رو میتونی قسط بندی کنی. ترم اول از وامم خبری نیست.
موفق باشی

kianoosh_py

عضو جدید
اینم دروس بچه های ساخت و تولید

دروس گرايش ساخت وتولید
دروس اجباري مشترك : 3 واحد
رياضيات پيشرفته : 3واحد

دروس تخصصي :9 واحد

در گرايش مكاترونيك
در گرايش سيستم هاي توليد صنعتي
در گرايش شكل دهي فلزات
مكاترونيك1 : 3 واحد
سيستم هاي توليد صنعتي : 3واحد
كنترل آنالوگ يا طراحي ماشين ابزار :3 واحد
طراحي و ساخت به كمك كامپيوتر: 3 واحد
آناليز شكل دهي : 3 واحد
مكاترونيك2 يا اتوماسيون در توليد : 3واحد
شكل دهي فلزات يا متالورژي در توليد : 3واحد

دروس اختياري : 12 واحد از مابقي دروس گرايش ساخت وتوليد

سمينار : 2 واحد

پروژه : 6 واحد

جمع : 32 واحد

hasanpogc

عضو جدید
من رفته بودم دانشگاه ميگفت علي الحساب يك ميليون ونيم واريز كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

HAMINY

عضو جدید
سلام خسته نباشید.
من چون خیلی خوشحال شدم که قبول شدم امروز رفتم و ثبت نام کردم. (یه وقت نگین بی جنبه همین امروز رفت ثبت نام):redface:

در سهای ترم اول :
مکانیک محیط های پیوسته - ریاضیات پیشرفته - محاسبات عددی پیشرفته (اینارو بهم دادن)

بهم گفتن چون تغییر گرایش دادم پیش نیازم میخورم. فعلا سوخت و احتراف رو دادن . راستی کسی میدونه این پیش نیازا چیاست؟ چه درس هایی هست؟ (با توجه به این که من دوره لیسانس ارتعاشات و کنترل رو پیچوندم و نگرفتم . یعنی طوری انتخات واحد کردم که اینا رو نگیرم) :biggrin: (البته برای ارشد رفتم و خوندم خیلی هم خوب بلدم الان. یعنی استاد خصوصی گرفتم. چون بعد از یکم خوندن این درسا فهمیدم که کار من نیست که خودم بخونم)

راستی بچه ها این درسایی که ترم اول بهم دادن چه جوریه سخته یا راحت میشه پاس کرد؟

ممنون از راهنماییتون؟;)

اگه ممکنه بگو چه روز هایی واحد داشتن. چون من شاغلم، برام مهمه.

kianoosh_py

عضو جدید
اگه ممکنه بگو چه روز هایی واحد داشتن. چون من شاغلم، برام مهمه.

من مشهدم:

شنبه: مکانیک محیط پیوسته (14-12) - ریاضیات پیشرفته (18-16)
سه شنبه: ریاضیات پیشرفته (14-12)
چهارشنبه: مکانیک محیط پیوسته (14-12)
پنج شنبه: محاسبات عددی پیشرفته (10-8) - محاسبات عددی پیشرفته(12-10)

بدترین برنامه ممکن. :exclaim::exclaim:

kianoosh_py

عضو جدید
من رفته بودم دانشگاه ميگفت علي الحساب يك ميليون ونيم واريز كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised:

hasanpogc جان :شهریه متغیر رو میشه قسط بندی کرد(دانشگاه ما که کرد - من قسط بندی کردم)
ولی 945000 بابت شهریه ثابت و خدمات آموزشی رو باید نقد داد.

behboy

عضو جدید
تکمیل ظرفیت چه جوریه؟

تکمیل ظرفیت چه جوریه؟

دوستان کسی خبر نداره آیا نفر 33 خمینی شهر واسه ترم مهرماه شانسی واسه پذیرش داره یا نه؟ واسه بهمن چطور؟ یکی از دوستام از شانس بدش 33 شده اونوقت تا 32 رو پذیرش میکنن و اینم خیلی دوست داره بیاد اما همینجور وایساده تا هفته دیگه بشه یه چیزی اعلام کنن...میگه تو اخبار گفتن هفته دیگه...من که نشنیدم، شما شنیدین؟

خودم متاسفانه فعلا اصفهان نیستم. اگه کسی دانشگاه رفت یه لطفی بکنه و اینو از مسئولای ثبت نام بپرسه...پیشاپیش ممنون;)

HAMINY

عضو جدید
من مشهدم:

شنبه: مکانیک محیط پیوسته (14-12) - ریاضیات پیشرفته (18-16)
سه شنبه: ریاضیات پیشرفته (14-12)
چهارشنبه: مکانیک محیط پیوسته (14-12)
پنج شنبه: محاسبات عددی پیشرفته (10-8) - محاسبات عددی پیشرفته(12-10)

بدترین برنامه ممکن. :exclaim::exclaim:

ممنونتم.
البته من علوم و تحقیقاتم.

behboy

عضو جدید
hasanpogc جان یه خواهش دارم ازت...

hasanpogc جان یه خواهش دارم ازت...

حسن جان یه لطفی بهم میکنی؟

شما خبر نداری آیا نفر 33 خمینی شهر واسه ترم مهرماه شانسی واسه پذیرش داره یا نه؟ واسه بهمن چطور؟ یکی از دوستام از شانس بدش 33 شده اونوقت تا 32 رو پذیرش میکنن و اینم خیلی دوست داره بیاد اما همینجور وایساده تا هفته دیگه بشه یه چیزی اعلام کنن...میگه تو اخبار گفتن هفته دیگه...من که نشنیدم، شما شنیدین؟

خودم متاسفانه فعلا اصفهان نیستم. میشه اگه شما تشریف بردید دانشگاه یه لطفی بکنی و اینو از مسئولای ثبت نام بپرسی...پیشاپیش ممنونم ازت;):gol:

kianoosh_py

عضو جدید
واریز اینترنتیه یا باید دستی واریز کنیم؟؟؟

بستگی به دانشگات داره
شهریه ثابت رو برای ثبت نام که باید همون موقع فیش یگیری و بریزی وگرنه ثبت نام نمبکنن.
برای متغیر بعد ار انتخاب واحد میتونی اینترنتی هم بریزی. البته شهریه متغیر رو میشه قسط بندی هم کرد

بالا