بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mec.j

عضو جدید
دورود بر همه مهندسان عزیز
اگه اجازه بدین با کمال میل منم میخوام اعلام آمادگی کنم
موفق باشید

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی؟ چه ربطی داشت داداش (خواهر) ؟ واضح تر بگو؟
خب از آنجاییکه من مجبور بودم سنتی برخورد کنم.دوستان البته قصدی هم نداشتند چند تا تکه به ما انداختند.من هم گفتم حالا تلافی کنم.
چرا فایده نداشت؟
حداقل تو صف بانک نرفتیم, توی خونه در عرض 2 دقیقه کارا انجام شد :D
چیه حالا شما تصمیمت برگشت شنبه اقدام کنی؟ :biggrin:
نه.من که اقدام میکنم.ولی کلی گفتم

mehdi_116697

عضو جدید
سوالات سيالات به نظر من به علت عمليات محاسباتي از پارسال سخت تر بود من دوتا سوال را حل كردم ولي چون ماشين حساب نداشتم نتونستم جواب آخرشو حساب كنم

ehsan-inventor

عضو جدید
بابا استاد کیه؟حرفا میزنیدا.من هنوز دانشجو هستم.

استااد ! (شما مثل این که قهوه تلخو نمی بینین !:d )
باشه دیگه نمیگم.
دوستامن منو راهنمایی می کنید/ من 20 واحد دارم که 2تاشم کارآموزیه و تو یه شرکت که پدر درمیاره میرم کارآموزی(البته به زودی) واحدهام ایناست:
کنترل ،آز کنترل،محاسبات عددی (حسش نمیومد زود بردارم !) انتقال حرارت،روش های طراحی مهندسی،طراحی ماشین های ابزار و تولید،مقاومت 3،آز مقاومت... به نظر خودم که خیلی سنگینه از طرفی هم این ترم معدل کلم 30 صدم رفت بالا شد 15.70...وسوسه شدم ببرمش رو 16.البته این ترم که تموم شه 19 تا دیگه می مونه که همه عملی هستنو آزمایشگاه و پروژه...
حالا شما میگید چیکار کنم؟بچسبم به کنکور یا نه معدلو ببرم بالا؟ اگر ارشد ایشالا قبول شم معدل کارشناسی دیگه مهم نیست،مگه نه؟!
اگر بخوام هر دو رو داشته باشم می تونم مثلا 4 درس از هر گروهو بخونم؟ مثلا انتقال،مقاومت،کنترل،ریاضیات 1و 2 ؟؟
ممنون میشم

alireza_t67

عضو جدید
به توصیه دوستام که شیراز یا شریف قبول شدن
جواب ها رو چک نکنید
فایده ای نداره جز این که چند ماه اعصابتون خورد بشه

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
استااد ! (شما مثل این که قهوه تلخو نمی بینین !:d )
باشه دیگه نمیگم.
دوستامن منو راهنمایی می کنید/ من 20 واحد دارم که 2تاشم کارآموزیه و تو یه شرکت که پدر درمیاره میرم کارآموزی(البته به زودی) واحدهام ایناست:
کنترل ،آز کنترل،محاسبات عددی (حسش نمیومد زود بردارم !) انتقال حرارت،روش های طراحی مهندسی،طراحی ماشین های ابزار و تولید،مقاومت 3،آز مقاومت... به نظر خودم که خیلی سنگینه از طرفی هم این ترم معدل کلم 30 صدم رفت بالا شد 15.70...وسوسه شدم ببرمش رو 16.البته این ترم که تموم شه 19 تا دیگه می مونه که همه عملی هستنو آزمایشگاه و پروژه...
حالا شما میگید چیکار کنم؟بچسبم به کنکور یا نه معدلو ببرم بالا؟ اگر ارشد ایشالا قبول شم معدل کارشناسی دیگه مهم نیست،مگه نه؟!
اگر بخوام هر دو رو داشته باشم می تونم مثلا 4 درس از هر گروهو بخونم؟ مثلا انتقال،مقاومت،کنترل،ریاضیات 1و 2 ؟؟
ممنون میشم
نه .من تا مجموعه 5 بیشتر ندیدم.
شما این ترم رو به درساتون بچسبید.انتقال و کنترل جوری بخونید که هم نمرتون بره بالا هم دید تستی.عید رو میتونید یکم ریاضی کار کنید.ولی به دلیل کنکور بی خیال این ترم دانشگاهتون نشید.در ضمن تاپیک 91 واسه شماستا...

ehsan-inventor

عضو جدید
نه .من تا مجموعه 5 بیشتر ندیدم.
شما این ترم رو به درساتون بچسبید.انتقال و کنترل جوری بخونید که هم نمرتون بره بالا هم دید تستی.عید رو میتونید یکم ریاضی کار کنید.ولی به دلیل کنکور بی خیال این ترم دانشگاهتون نشید.در ضمن تاپیک 91 واسه شماستا...

ممنونم.درسته 91 مال ماست ولی متاسفانه بچه های کنکور 90 اونجا کمتر سر می زنن...
از شما دوستان سال 90 دعوت می کنم تشریف بیارین اونجا تا از تجربه هاتون استفاده کنیم... :)
ممنونم
اینم لینکش:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...رشد-سراسری-91-از-همین-حالا-شروع-می-کنیم/page4

Sh_mech

عضو جدید
یه کارت مگه با پست دیروز نیومد در خونتون؟؟؟
.
.
.
.
.
.
:D
خوب همون شماره ها دیگه
اینم لینکش خودت بخون
http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=2&id=803
ممنون نه چیزی نیومد در خونمون......................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
اما ما اینترنتی ها(!) باید شماره فیش با شماره پرونده و شماره داوطلبیمونو پست کنیم تشکر از اطلاع رسانیتون!(و متاسفم واسه سازمان رنجججججش!!!)

آخرین ویرایش:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون نه چیزی نیومد در خونمون
اما ما اینترنتی ها(!) باید شماره فیش با شماره پرونده و شماره داوطلبیمونو پست کنیم تشکر از اطلاع رسانیتون!(و متاسفم واسه سازمان رنجججججش!!!)
عزیز باهاتون شوخی کرد.شما دیگه چرا.....

hak68

عضو جدید
جواب ها رو چک نکنید

چرا باید اعصابمون خراب بشه
دو حالت بیشتر نداره یا قبول میشیم یا نمیشیم
هرکی به اندازه زحمتی که کشیده
اگه قبول نشدیم حتماً قسمت نبوده و دیگران بیشتر از ما زحمت کشیدن

atre-baroon

عضو جدید
امروز هوا فشا بدک نبود به نسبت توانایی خودم در کنکور .هوافضا چه رتبه ای می خواد بای قبولی؟

tjsme

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

من راجع به سوال آخر انتقال حرارت مشکل دارم : این که مقدار خطای گوی کوچک که ا گاز داغ گرم میشد . . .
من جواب رو بون کسر و ... زدم

bahare7

عضو جدید
شما پارسال کنکور دادی؟
ریاضی پارسال راحت بود واقعا؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
هر سال بچه ها میان میگن امسال با سالای دیگه فرق میکرد, امسال سخت تر بود,امسال ....
پارسال همینطور بود, 2 سال پیش هم همینطور بود
2 سال پیش رفقای من کنکور دادن گفتم خیلی سخت بوده, من چند وقت پیش نگاه میکردم گفتم کاش کنکور ما اینطوری باشه...
مطالبی که سالای قبل تو کنکور میاد رو بچه ها تو منابعشون میخونن بعد میرن تستش رو میزنن میگن فلان سال راحت بوده
به نظرم کنکور امسالو پارسال تقریبا یکی بودن

کلید رو هم سازمان رنجش ( از اونجایی که نامی برازندست از این به بعد به کار میبرم) فکر کنم 2 هفته دیگه بده

سازمان رنجش اعلام کرده کلید سوالا رو 7 اسفند میده

Hossein_b5717

عضو جدید
جواب ها رو چک نکنید
این که دوستاتون کجا قبول شدن یا اصلا قبول شدن یا نه برای نظر دادن راجع به این موضوع اهمیتی نداره
منظورم اینه که کسی که شریف قبول شده باشه اگر راجع به مثلا منابع مطالعاتیش صحبت کنه نظرش مهم و قابل تامله اما راجع به این قضیه نه
این یه مسئله شخصیه
شخصا میخوام کلید که اومد درصد بگیرم و از این سایت ها که تخمین رتبه میزنن استفاده کنم تا حدودی بدونم وضعیتم چه طوریه, چون بر این اساس میخوام برنامه ریزی کنم

TASHA

عضو جدید
سلام به همه بچه ها به خصوص برو بچ ارشد مکانیک
پیشنهاد میکنم یه سر به پورتال ماهان بزنید
به این آدرسwww.mahanportal.ir
چون قرار شنبه پاسخنامه تشریحی آزمون ارشد90 روی سایت بذارن
ولی قبلش باید ثبت نام کنید و رمز عبور دریافت کنید.
پس یه سر بزنید.
ممنونم از لطفت سپاس

shahab.ab

عضو جدید
من راجع به سوال آخر انتقال حرارت مشکل دارم : این که مقدار خطای گوی کوچک که ا گاز داغ گرم میشد . . .
من جواب رو بون کسر و ... زدم
من مشابه این سوال رو توی یکی از کتابای رفرنس دیدم. طبق حل من جوابش اون گزینه ای میشه که تو مخرجش h تنها داره.

milix_1986

عضو جدید
درود بر دوستان
به نظر منابع مهم هستند،اما اگه یه نگاهی به مصاحبه نفرات برتر کنکور داشته باشید هر کسی یه کتابی رو معرفی میکنه، که معمولا با نفرات دیگه متفاوته
میخوام بگم خوب و دقیق خوندن از منابع مهمتره
من خودم این منابع به نظرم خوب آمد، اگه نظری دارید بفرمایید

ریاضی 1 و 2 : آقاسی

ریاضی مهندسی: معتقدی

معادلات : نیکو کار

سیالات : راهیان

ترمودینامیک : راهیان

انتقال : پوران

دینامیک و استاتیک : مریام

ارتعاشات : پوران

مقاومت : پوران

کنترل : برادر آریاز

طراحی و دینامیک ماشین : نمیدونم !
در ضمن یکی از بچه ها تو صفحه قبل منابع جامع تر معرفی کرد بود، منابع من تقریبا شسته رفته هستند.

shahab.ab

عضو جدید
این عکسی که گذاشتین مربوط به خطای ناشی از انتقال حرارت گذراست. سوال تو آزمون مربوط به خطای ناشی از انتقال حرارت تشعشعی ترموکوپل و سطح داخلیه کاناله. کاملا حلش متفاوته. البته به نظره من :)

milix_1986

عضو جدید
اول
از ئشد بابت معرفی منابع ممنون

دوم
کتاب رو میشه ازکتاب فروشی خرید ، اما جزوئ خوب به سختی گیر میاد، بنابراین
اگه دوستان جزوات کنکوری مناسب دارند و در صورت امکان آپلود کنند تا بقیه بچه ها هم استفاده کنند
البته در

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/247047

با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

hamidghafari

عضو جدید
بچه ها من تو دانشگاه كنترل پاس نكردم :cry: ميتونم خودم روش كار كنم يا بايد كلاس برم.
بعد کتاب آریاز برادرانی مناسب واسه من كه از كنترل چيزي نميدونم....

بالا