بالاخره مسلمان هستید یا نه؟؟؟؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
این که یه کاربرد تازه وارد بیاد توی دو تا پست از تهمت های بی اساس italy.omid حمایت کنه اصلا تابلو نیست، اصلا
عجب هنرمندانی توی این سایت پیدا میشن:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

در تایید تهمت به روبرتو باجو در مورد همجنس بازی

چی بی ادب و بی منطقی

در راستای اینکه توهین رو به افراد مقدس مجاز می دونست ولی به خودش بر نتابید

archi_arch

مدیر بازنشسته
مشکل اینه که شما فکر میکنید اسلامی که بهش اعتقاد دارید و عمل میکنید اسلام واقعیه و اونها هم فکر میکنن چیزی که اونها بهش اعتقاد دارن اسلام واقعیه!
هر دو طرف اعتقاد قلبی دارن و مطمئنن چیزی که فکر میکنن درسته و هیچ کسم نمیتونه بگه نه تو اشتباه میکنی حرف من درسته ولی خب متاسفانه یه طرف این قضیه همیشه فکر میکنن فقط و فقط خودشون درست میگن و اسلام واقعی رو اونها درست فهمیدن!! و در نتیجه به خوشون اجازه میدن بر اساس طرز فکر خودشون و اعتقاد خودشون بقیه رو نقد کنن و مسائل شخصی شونو زیر سوال ببرن!
اما هیچ کس جز خود خدا نمیتونه تشخیص بده و بگه که کی درسته و کی غلط
از طرفیم اعتقاد هر کس به خودش مربوطه!
پس بهتره دست از کنکاش تو اعتقاد دیگران بردارید و چیزی که فکر میکنید درسته خودتون انجام بدید و این حق رو نه فقط برای خود بلکه برای همه ی ادمها محفوظ بدونید.
شما خدا نیستید که بخواید بر اساس دین و رفتار بقیه قضاوت کنید و حکم صادر کنید که حالا دنبال اینید بدونید طرفتون بلاخره مسلمون هست یا نه!!

من اگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش / هر کسی آن دِرَود عاقبت کار که کِشت

(کی میشه دست از سرک کشیدن تو امور شخصی بقیه برداریم و سرمون به کار خودمون باشه)

wasper

عضو جدید
مشکل اینه که شما فکر میکنید اسلامی که بهش اعتقاد دارید و عمل میکنید اسلام واقعیه و اونها هم فکر میکنن چیزی که اونها بهش اعتقاد دارن اسلام واقعیه!
هر دو طرف اعتقاد قلبی دارن و مطمئنن چیزی که فکر میکنن درسته و هیچ کسم نمیتونه بگه نه تو اشتباه میکنی حرف من درسته ولی خب متاسفانه یه طرف این قضیه همیشه فکر میکنن فقط و فقط خودشون درست میگن و اسلام واقعی رو اونها درست فهمیدن!! و در نتیجه به خوشون اجازه میدن بر اساس طرز فکر خودشون و اعتقاد خودشون بقیه رو نقد کنن و مسائل شخصی شونو زیر سوال ببرن!
اما هیچ کس جز خود خدا نمیتونه تشخیص بده و بگه که کی درسته و کی غلط
از طرفیم اعتقاد هر کس به خودش مربوطه!
پس بهتره دست از کنکاش تو اعتقاد دیگران بردارید و چیزی که فکر میکنید درسته خودتون انجام بدید و این حق رو نه فقط برای خود بلکه برای همه ی ادمها محفوظ بدونید.
شما خدا نیستید که بخواید بر اساس دین و رفتار بقیه قضاوت کنید و حکم صادر کنید که حالا دنبال اینید بدونید طرفتون بلاخره مسلمون هست یا نه!!

من اگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش / هر کسی آن دِرَود عاقبت کار که کِشت

(کی میشه دست از سرک کشیدن تو امور شخصی بقیه برداریم و سرمون به کار خودمون باشه)
قضیه این هست که اینها ادعای مسلمانی میکنند.
یک مسلمان حداقل چند تا چیز را باید قبول داشته باشه که مسلمان باشه.
1:خدا وجود دارد
2:محمد پیامبر خدا و اخرین پیامبر هست
3:قران کتاب خدا هست و هر مسلمان باید به تمام ایاتش اعتقاد داشته باشد
ایا غیر از این هست.
هر چیزی قوائد خواست خودش را داره.
کسی که حتی یک ایه قران را قبول نداشته باشه.مسلمان نیست.
من هر چی به من بگید.نمیتونم قبول کنم کسی که مثلا میگی حجاب بد هست مسلمان باشه.
چون با عقل جور در نمیاید .
واقعا دلم میخواد یکی من را قانع کنه

italy.omid

اخراجی موقت
ایا غیر از این هست.

پس با این تفاسیر شما هم مسلمان نیستید فقط تظاهر می کنید.
چون خودت گفتی که ماهواره داری و فارسی 1 مشاهده می کنی درصورتیکه دیدنه این فیلمهای مستهجن با آیه های قرآن همخوانی نداره.

کانادا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که یه کاربرد تازه وارد بیاد توی دو تا پست از تهمت های بی اساس italy.omid حمایت کنه اصلا تابلو نیست، اصلا
عجب هنرمندانی توی این سایت پیدا میشن:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

در تایید تهمت به روبرتو باجو در مورد همجنس بازی

در راستای اینکه توهین رو به افراد مقدس مجاز می دونست ولی به خودش بر نتابید
آقای محترم من از کسی حمایت نمی کنم من به یاد دارم که آقای باجیو چند ساله پیش با یکی از مسئولین باشگاه برشا رابطه داشته اگه این موضوع ناراحتتون می کنه من معذرت میخوام.
در ضمن من تازه وارد نیستم متاسفانه کاربره اخراجی هستم. :smile:

archi_arch

مدیر بازنشسته
ایا غیر از این هست.
بله دقیقا! ادعا میکنن چون اعتقادشون اینه که اسلام به اون شکله!
پس ادعاشون درسته و دروغ نیست!
متاسفانه شما همچنان دارید از دید خودتون و با معیارهای مورد قبول خودتون درباره ی اونها قضاوت میکنید!!
کی گفته کسی که جز اعتقاد شما رو داره مسلمون نیست؟؟
اونی که حجاب رو قبول نداره چون تو قران ایه ی دقیقی درباره ی پوشش مو نیومده! خیلی از قوانینی که الان به عنوان اسلام گفته میشه تفسیر و .. اس که خیلیها ممکنه قبول نداشته باشن! پس بلاخره هر چی هست اعتقادشونه و دلیل دارن! هر چند ممکنه این دلیل برای شما قابل قبول نباشه و در مقابل هم دلایل شما برای اونها غیر قابل قبول باشه!
درباره ی ایات قران خیلیها اعتقاد دارن قران تحریف شده! هر چند شما اعتقاد ندارید! اما اونها دارن! پس بازم خلاف اعتقادشون نگفتن!
اسلام واقعی و اینکه تحریف شده یا نشده و ... رو هیچ کس نمیدونه جز خدا! پس شما هم نمیتونید تشخیص بدید و حکم قطعی بدید که کدوم درسته کدوم غلط! تفاوت شما با اونها فقط در اینه که شما به عقل و تفسیر یکی دیگه اتکا میکنید و اونها به عقل و برداشت خودشون! در اخر هم اینکه کی درستتره رو فقط خدا میتونه تشخیص بده نه بندش!

بازم میگم مشکل شما اینه که از دید خودتون به همه نگاه میکنید و معیارتون دانسته ها و اعتقادات خودتونه.
تا زمانی هم که سعیتون این باشه که بخواید یکیو قانع کنید یا یکی شمارو قانع کنه این مشکل پابرجاست!!
پس بهتره سعی کنید به اعتقاد هر کسی احترام بذاریدهر چند خلاف اعتقاد و منطق شما باشه و سرتون به کار خودتون باشه
هر وقت تونستید از تفحص تو زندگی شخصی دیگران و قضاوت درباره اعتقادات شخصیشون دست بردارید و خودتون به چیزی که اعتقاد دارید عمل کنید اون موقع میتونید ادعا کنید مسلمونید!! چون شما نه خدایید نه توانایی و علم تشخیص درست و غلط بودن دارید.

خدا تو همون قرانشم که میگید یه مسلمون باید همه ی ایاتشو قبول داشته باشه علنا گفته فقط خداست که از همه چیز و همه کس و نیت همه باخبره! پس بهتره به جای جا پای خدا گذاشتن بندگیتونو بکنید و اجازه بدید بقیه هم هر جور میخوان بندگی کنن! در اخر خود خداست که درباره همه تصمیم میگیره و شما جواب نامسلمونی دیگران رو پس نمیدید!! (هر کسی ان درود عاقبت کار که کشت!)

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
آقای محترم من از کسی حمایت نمی کنم من به یاد دارم که آقای باجیو چند ساله پیش با یکی از مسئولین باشگاه برشا رابطه داشته اگه این موضوع ناراحتتون می کنه من معذرت میخوام.
در ضمن من تازه وارد نیستم متاسفانه کاربره اخراجی هستم. :smile:

اولا تلفظ درستش باجو هست نه باجیو
دوما ثابت کن حرفتو
رو هوا که نمیشه یه چیزی بپرونی
سوما از دو تا پست اولت معلومه که چه کسی هستی

wasper

عضو جدید
پس با این تفاسیر شما هم مسلمان نیستید فقط تظاهر می کنید.
چون خودت گفتی که ماهواره داری و فارسی 1 مشاهده می کنی درصورتیکه دیدنه این فیلمهای مستهجن با آیه های قرآن همخوانی نداره.

این ها مستهجن نیستند
دوما بحث سر اعتقاد داشتن هست نه عمل کردند.
مثلا یک نفر که نماز نمیخونه ولی اعتقاد داره که نمازط جز اسلام هست.مسلمون هست
.ولی کسی که اعتقاد نداره.دیگه نمیشه بهش گفت مسلمون

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله دقیقا! ادعا میکنن چون اعتقادشون اینه که اسلام به اون شکله!
پس ادعاشون درسته و دروغ نیست!
متاسفانه شما همچنان دارید از دید خودتون و با معیارهای مورد قبول خودتون درباره ی اونها قضاوت میکنید!!
کی گفته کسی که جز اعتقاد شما رو داره مسلمون نیست؟؟
اونی که حجاب رو قبول نداره چون تو قران ایه ی دقیقی درباره ی پوشش مو نیومده! خیلی از قوانینی که الان به عنوان اسلام گفته میشه تفسیر و .. اس که خیلیها ممکنه قبول نداشته باشن! پس بلاخره هر چی هست اعتقادشونه و دلیل دارن! هر چند ممکنه این دلیل برای شما قابل قبول نباشه و در مقابل هم دلایل شما برای اونها غیر قابل قبول باشه!
درباره ی ایات قران خیلیها اعتقاد دارن قران تحریف شده! هر چند شما اعتقاد ندارید! اما اونها دارن! پس بازم خلاف اعتقادشون نگفتن!
اسلام واقعی و اینکه تحریف شده یا نشده و ... رو هیچ کس نمیدونه جز خدا! پس شما هم نمیتونید تشخیص بدید و حکم قطعی بدید که کدوم درسته کدوم غلط! تفاوت شما با اونها فقط در اینه که شما به عقل و تفسیر یکی دیگه اتکا میکنید و اونها به عقل و برداشت خودشون! در اخر هم اینکه کی درستتره رو فقط خدا میتونه تشخیص بده نه بندش!

بازم میگم مشکل شما اینه که از دید خودتون به همه نگاه میکنید و معیارتون دانسته ها و اعتقادات خودتونه.
تا زمانی هم که سعیتون این باشه که بخواید یکیو قانع کنید یا یکی شمارو قانع کنه این مشکل پابرجاست!!
پس بهتره سعی کنید به اعتقاد هر کسی احترام بذاریدهر چند خلاف اعتقاد و منطق شما باشه و سرتون به کار خودتون باشه
هر وقت تونستید از تفحص تو زندگی شخصی دیگران و قضاوت درباره اعتقادات شخصیشون دست بردارید و خودتون به چیزی که اعتقاد دارید عمل کنید اون موقع میتونید ادعا کنید مسلمونید!! چون شما نه خدایید نه توانایی و علم تشخیص درست و غلط بودن دارید.

خدا تو همون قرانشم که میگید یه مسلمون باید همه ی ایاتشو قبول داشته باشه علنا گفته فقط خداست که از همه چیز و همه کس و نیت همه باخبره! پس بهتره به جای جا پای خدا گذاشتن بندگیتونو بکنید و اجازه بدید بقیه هم هر جور میخوان بندگی کنن! در اخر خود خداست که درباره همه تصمیم میگیره و شما جواب نامسلمونی دیگران رو پس نمیدید!! (هر کسی ان درود عاقبت کار که کشت!)

حرفات بعضی جاهاش درسته
اما در کل من قبولش ندارم
اگه اینطوری که تو میگی بخواد باشه که همینطور بخوایم پیش بریم تا 2 سال دیگه هیچی از دین نخواهد موند
چون اسالام میشه مجموعه ای از اعتقادات افراد
اعتقادات زمانی شکل میگیره که شما بری تحقیق کنی بری تفسیر کنی
همونطور که مراجع تقلید شاید رو یه موضوع یه نظر ندن
اما این اعتقادی که شما از اون اسم میبری به نظر من همون مشکل دین زرتشت هست
دینی که میگه شما تشخیص بده کدوم راه درسته و انجامش بده
عقلی که شکل نگرفته و هنوز معنی نمیتونه بکنه خوبی رو از بدی قابل تصمیم گیری هم نیست
در مورد حجاب گقتی در حالی که باید تو شرایط تاریخی و نوع پوشش اون موقع و دلیل نزول ایه سوره نسا که میگه به زنان بگو پوشش را به خود نزدیکتر کنند و چیزی که بعدش پیامبر انجام داد رو باید دید...من نمیگم چادر که متنفرم...اما بی حجابی رو نمی پذیرم... و این که میگم زمانی یک نفر میتونه اعتقاد داشته باشه و با اعتقاد پیش بره که این کارایی که گفتم رو کرده باشه
وگرنه مرز بین دین و شیطان هیچی نیست....مرز بین خوبی و بدی که هیچ قابل تشخیص نیست...و مطمئن باش انسان راحت طلب و خیلی چیز خواه دست به کارایی میزنه که از اصل دور میمونه

اما در مورد دخالت تو مسائلی همچون پوشش...گشت ارشاد...حذف تاریخ......و همه کارایی که این کشور برای چیزی به اصطلاح تبلیغ دین که چیزی جز دوری از دین و خیانت به دین نیست ، حق رو به تو میدم و سعی بر این دارم از این خیانت نجات بدم
راه درسته تبلیغات دعوت به دین هستش...نه به زور

vleila

عضو جدید
این ها مستهجن نیستند
دوما بحث سر اعتقاد داشتن هست نه عمل کردند.
مثلا یک نفر که نماز نمیخونه ولی اعتقاد داره که نمازط جز اسلام هست.مسلمون هست
.ولی کسی که اعتقاد نداره.دیگه نمیشه بهش گفت مسلمون
شاید من منظورتونو درست متوجه نشدم
یعنی شما میگی اگه من اعتقاد داشته باشم که یه کاری خلافه ولی اون کار رو انجام بدم بازم مسلمونم؟ میشه بگی این مسلمون بودن به چه درد میخوره وقتی که نمی تونم به چیزی که اعتقاد دارم عمل کنم؟؟
سر خودمونو که نمی تونیم کلاه بزاریم!

wasper

عضو جدید
یعنی شما میگی اگه من اعتقاد داشته باشم که یه کاری خلافه ولی اون کار رو انجام بدم بازم مسلمونم؟ میشه بگی این مسلمون بودن به چه درد میخوره وقتی که نمی تونم به چیزی که اعتقاد دارم عمل کنم؟؟

قضیه کلاه گذاشتن نیست.
این چیزی که خدا گفته.
مثلا شما دروغ بگی.خدا در قرانش گفته که که اگر اینکار را کنی گناه کردی ولی از مسلمونی که ساقط نمیشی.
ولی یک نفر بگه که دروغ گفتن خوب هست و گناه نیست.اونوقت هست که شما نمیتونی باشی مسلمان.

archi_arch

مدیر بازنشسته
حرفات بعضی جاهاش درسته
اما در کل من قبولش ندارم
اگه اینطوری که تو میگی بخواد باشه که همینطور بخوایم پیش بریم تا 2 سال دیگه هیچی از دین نخواهد موند
چون اسالام میشه مجموعه ای از اعتقادات افراد
اعتقادات زمانی شکل میگیره که شما بری تحقیق کنی بری تفسیر کنی
همونطور که مراجع تقلید شاید رو یه موضوع یه نظر ندن
اما این اعتقادی که شما از اون اسم میبری به نظر من همون مشکل دین زرتشت هست
دینی که میگه شما تشخیص بده کدوم راه درسته و انجامش بده
عقلی که شکل نگرفته و هنوز معنی نمیتونه بکنه خوبی رو از بدی قابل تصمیم گیری هم نیست
در مورد حجاب گقتی در حالی که باید تو شرایط تاریخی و نوع پوشش اون موقع و دلیل نزول ایه سوره نسا که میگه به زنان بگو پوشش را به خود نزدیکتر کنند و چیزی که بعدش پیامبر انجام داد رو باید دید...من نمیگم چادر که متنفرم...اما بی حجابی رو نمی پذیرم... و این که میگم زمانی یک نفر میتونه اعتقاد داشته باشه و با اعتقاد پیش بره که این کارایی که گفتم رو کرده باشه
وگرنه مرز بین دین و شیطان هیچی نیست....مرز بین خوبی و بدی که هیچ قابل تشخیص نیست...و مطمئن باش انسان راحت طلب و خیلی چیز خواه دست به کارایی میزنه که از اصل دور میمونه

اما در مورد دخالت تو مسائلی همچون پوشش...گشت ارشاد...حذف تاریخ......و همه کارایی که این کشور برای چیزی به اصطلاح تبلیغ دین که چیزی جز دوری از دین و خیانت به دین نیست ، حق رو به تو میدم و سعی بر این دارم از این خیانت نجات بدم
راه درسته تبلیغات دعوت به دین هستش...نه به زور
مجید جان من یه سوال ازت دارم
تو از کجا مطمئنی همینی که الان ازش به عنوان اسلام نام میبری اسلامیه که واقعا بوده و الان که از اسلام حرف میزنی اسلام واقعی باقی مونده؟؟؟
از کجا مطمئنی قران تحریف نشده و هر چی توشه حرف خداست؟ صرفا اینی که تو خود قران اومده ما ازش حفاظت میکنیم به نظرت منطقیه؟ شاید این جمله رو اونی که تحریف کرده اضافه کرده باشه که سندیت بده به حرفاش! حالا شما عقل و منطقتو میخوای کنار بذاری و چیزی رو عمل کنی که نمیدونی دلیلش چیه؟ بعدا اگه خدا بگه چرا اینکارو کردی چی میخوای بگی؟
اصلا چه قدر تحقیق کردی و مطمئنی که قران از جانب خدا وحی شده به پیامبر؟
اسلام و قران واقعی هیچ تناقضی نباید تو حرفاش باشه! هیچ تناقضی نباید با عقل و منطق داشته باشه. نگو عقل ما ناقصه و نمیفهمیم که اصلا قبول ندارم!! اون چیزی که شاید ناقص باشه علمه. پس در هیچ زمانی نباید صحبتهای اسلام و دستوراتش بی هیچ دلیل منطقی باشه با عقل جون در نیاد.
تبعیض بین زن ومرد که تو این اسلامی که امروزه ازش حرف زده میشه هست جای انکار نداره. منی که دخترم و پی دلیل خیلی از دستورات محدود کننده ی خودم رفتم و هیچ کدوم براش جواب قانع کننده ای نبود!! خیلیهاش تفسیر یه سری مرد بود که میگن همینه که ما میگیم! روایته! اله بله و هیچ کدوم دلیلی براش ندارن!!

شما قبول میکنی یکی بی دلیل بگه با استین کوتاه حق نداری بیای بیرون و همیشه باید گونی بپوشی؟؟ نه انصافا قبول میکنی؟؟ حالا به فرضم عده ای اینکارو بکنن و بگن چون خدا گفته حتما باید همینکارو کرد ولی وقتی دلیلش برات ثابت نشه و منطقی نیاد اینکارو میکنی؟
من اسلامی که ازش شنیده بودم توش هیچ کار و حرف بی دلیلی نبود. پس هر چی براش دلیلی پیدا نکنم راحت قبول نمیکنم! شمارو نمیدونم

شما مطمئنی یکی که یه چیزی رو قبول نداره تحقیق نکرده و رو هوا و از رو راحتی داره میگه؟؟

آخرین ویرایش:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
تو از کجا مطمئنی همینی که الان ازش به عنوان اسلام نام میبری اسلامیه که واقعا بوده و الان که از اسلام حرف میزنی اسلام واقعی باقی مونده؟؟؟
از کجا مطمئنی قران تحریف نشده و هر چی توشه حرف خداست؟ صرفا اینی که تو خود قران اومده ما ازش حفاظت میکنیم به نظرت منطقیه؟ شاید این جمله رو اونی که تحریف کرده اضافه کرده باشه که سندیت بده به حرفاش! حالا شما عقل و منطقتو میخوای کنار بذاری و چیزی رو عمل کنی که نمیدونی دلیلش چیه؟ بعدا اگه خدا بگه چرا اینکارو کردی چی میخوای بگی؟
اسلام و قران واقعی هیچ تناقضی نباید تو حرفاش باشه! هیچ تناقضی نباید با عقل و منطق داشته باشه. نگو عقل ما ناقصه و نمیفهمیم که اصلا قبول ندارم!! اون چیزی که شاید ناقص باشه علمه. پس در هیچ زمانی نباید صحبتهای اسلام و دستوراتش بی هیچ دلیل منطقی باشه با عقل جون در نیاد.
تبعیض بین زن ومرد که تو این اسلامی که امروزه ازش حرف زده میشه هست جای انکار نداره. منی که دخترم و پی دلیل خیلی از دستورات محدود کننده ی خودم رفتم و هیچ کدوم براش جواب قانع کننده ای نبود!! خیلیهاش تفسیر یه سری مرد بود که میگن همینه که ما میگیم! روایته! اله بله و هیچ کدوم دلیلی براش ندارن!!

شما قبول میکنی یکی بی دلیل بگه با استین کوتاه حق نداری بیای بیرون و همیشه باید گونی بپوشی؟؟ نه انصافا قبول میکنی؟؟ حالا به فرضم عده ای اینکارو بکنن و بگن چون خدا گفته حتما باید همینکارو کرد ولی وقتی دلیلش برات ثابت نشه و منطقی نیاد اینکارو میکنی؟
من اسلامی که ازش شنیده بودم توش هیچ کار و حرف بی دلیلی نبود. پس هر چی براش دلیلی پیدا نکنم راحت قبول نمیکنم! شمارو نمیدونم

شما مطمئنی یکی که یه چیزی رو قبول نداره تحقیق نکرده و رو هوا و از رو راحتی داره میگه؟؟

اینکه قرآن تحریف نشده که دیگه خیلی تابلوه، قرآن هایی که از همون دوران مونده موید این نیست؟ قرآن هایی هست به خط خود امام علی و یا امام حسن، این کافی نیست؟

عقل ما ناقص نیست؟ پس چرا بعضی ها عاقل تر از بقیه هستند؟ مگه عقل اندازه داره؟ علم رو عقل بشریت ساخته دوست من، پس اگه علم ناقصه (که شکی در ناقص بودنش نیست، چون روز به روز داره نقصش کمتر میشه) ناشی از ناقص بودن عقل آدم هاست. بعدش هم عقل و منطق کی ؟ من ؟ شما ؟ اکثریت؟ فضلا؟ فضلای آینده ؟ قدیمی ها؟ بعد از مایی ها؟ روشنه که عقل بشری رو نمیشه ملاک قرار داد چون نسبیه

اینکه انسان ملاک کارهاش رو عقل خودش قرار بده شاید از سر راحت طلبی نباشه ولی یه جور خودگراییه، هر کاری که به نظر من درسته انجام میدم و هر کاری که نیست انجام نمی دم، اصلا از دین بیایم بیرون توی جامعه هم همچین چیزی قابل قبول نیست، یعنی تمام بشریت چه دیندار چه بی دین قبول دارن که این روش غلطه، قانون باید یکسان باشه ، یعنی یه چیز مدون باشه که تصویب بشه و همه انجام بدن، حالا چه به نظرشون درست بیاد چه غلط ، نمیشه هی بری بگی من فلان قانون رو رعایت نمی کنم چون با منطق من جور در نمیاد که

نکته ای که هست این که دین دار ها میگن نوشتن این قانون از عقل بشر فراتره، باید خدا این قانون رو وضع کنه، و همه بدون چون و چرا اجراش کنن

.MosTaFa.

کاربر ممتاز

یعنی شما میگی فقط کسانی مسلمون هستن که معصوم باشن؟ خب همه افراد غیر معصوم گناه هایی انجام میدن و خودشون هم می دونن که گناهه، بعضی ها هم پشیمون میشن، ناراحت میشن ولی باز هم اراده ترکش رو ندارن، نمیشه گفت مسلمون نیستن که

مسلمونی یعنی اعتقاد به یکتایی خدا و رسالت حضرت محمد، والسلام، درجه هم نداره من گناهکار و فلان عابد و زاهد هر دو مسلمونیم
چیزی که متفاوته ایمانه، ایمان درجه داره، هر کسی ایمانش حد و اندازه ای داره، یکی بیشتر یکی کمتر

یه سوال دیگه، آیا شما به همه اصول خودت (نمیدونم شما چه اصولی رو قبول داری، دینت، ایدئولوژیت، طرز فکرت یا هر چیزی که طبقش عمل میکنی) پایبند هستی؟ هیچ وقت پیش نمیاد که انحرافی در رفتارت نسبت به دیدگاه هات پیش بیاد؟ من فکر نمی کنم تعداد همچین افرادی زیاد باشه (افراد بدون انحراف) مگر این که کسی طرز تفکرش این باشه که در هر زمانی هر کاری رو صلاح دونست انجام بده همون درست مطلقه

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی شما میگی فقط کسانی مسلمون هستن که معصوم باشن؟ خب همه افراد غیر معصوم گناه هایی انجام میدن و خودشون هم می دونن که گناهه، بعضی ها هم پشیمون میشن، ناراحت میشن ولی باز هم اراده ترکش رو ندارن، نمیشه گفت مسلمون نیستن که

مسلمونی یعنی اعتقاد به یکتایی خدا و رسالت حضرت محمد، والسلام، درجه هم نداره من گناهکار و فلان عابد و زاهد هر دو مسلمونیم
چیزی که متفاوته ایمانه، ایمان درجه داره، هر کسی ایمانش حد و اندازه ای داره، یکی بیشتر یکی کمتر

یه سوال دیگه، آیا شما به همه اصول خودت (نمیدونم شما چه اصولی رو قبول داری، دینت، ایدئولوژیت، طرز فکرت یا هر چیزی که طبقش عمل میکنی) پایبند هستی؟ هیچ وقت پیش نمیاد که انحرافی در رفتارت نسبت به دیدگاه هات پیش بیاد؟ من فکر نمی کنم تعداد همچین افرادی زیاد باشه (افراد بدون انحراف) مگر این که کسی طرز تفکرش این باشه که در هر زمانی هر کاری رو صلاح دونست انجام بده همون درست مطلقه

اگر گفتند : مذنبی بگو اولاً شنیدم شما غفارید و ثانیاً من ملک نیستم آدم زاده ام و ثالثاً:

نا کرده گنه در این جهان کیست بگو * * * * * آنکس که گنه نکرده و زیست بگو

من بد کنم و تو بد مکافات دهی * * * * * * پس فرق میان من و تو چیست بگو

اگر گفتند: این حرفها را از کجا یاد گرفتی؟ بگو:

بلبل از فیض گل آموخت سخن ورنه نبود * * * این همه قول و غزل تعبیه در منقارش

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
اگر گفتند : مذنبی بگو اولاً شنیدم شما غفارید و ثانیاً من ملک نیستم آدم زاده ام و ثالثاً:

نا کرده گنه در این جهان کیست بگو * * * * * آنکس که گنه نکرده و زیست بگو

من بد کنم و تو بد مکافات دهی * * * * * * پس فرق میان من و تو چیست بگو

اگر گفتند: این حرفها را از کجا یاد گرفتی؟ بگو:

بلبل از فیض گل آموخت سخن ورنه نبود * * * این همه قول و غزل تعبیه در منقارش

عالی بود

vleila

عضو جدید

منم ادعا نکردم به همهء اصولی که اعتقاد دارم بایبندم.فقط یه سوال کردم
فایدهء این جور مسلمون بودن چیه؟اینکه مثلا" من بدونم دارم حق مردم خوری گناه اما باز اینکارو انجام بدم فایدش چیه؟؟در اینصورت چه برتری به کسی که کافره دارم؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایدهء این جور مسلمون بودن چیه؟اینکه مثلا" من بدونم دارم حق مردم خوری گناه اما باز اینکارو انجام بدم فایدش چیه؟؟در اینصورت چه برتری به کسی که کافره دارم؟

اگه مساله شخص خودت هست خوب انجام نده انجام نده انجام نده تا تفاوت داشته باشی.

اما اگه بحث جامعه رو داری یک درد عمومیه که باید به مرور و جهت دار و بابرنامه از همه ارکان ( خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه، جامعه، . . ) شروع بشه و اشکالات موجود کمکم اصلاح بشه.
درسته ما با این کارهامون فقط نام مسلمون رو داریم اما رسمش رو نداریم.

واعظی پرسید از فرزند خویش ***** هیچ دانی مسلمانی به چیست؟
صدق و بی آزاری و خدمت به خلق ***** هم عبادت، هم کلید زندگیست
گفت زین معیار اندر شهرما ***** یک مسلمان هست آن هم ارمنیست

vleila

عضو جدید
اگه مساله شخص خودت هست خوب انجام نده انجام نده انجام نده تا تفاوت داشته باشی.

اما اگه بحث جامعه رو داری یک درد عمومیه که باید به مرور و جهت دار و بابرنامه از همه ارکان ( خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه، جامعه، . . ) شروع بشه و اشکالات موجود کمکم اصلاح بشه.
درسته ما با این کارهامون فقط نام مسلمون رو داریم اما رسمش رو نداریم.

واعظی پرسید از فرزند خویش ***** هیچ دانی مسلمانی به چیست؟
صدق و بی آزاری و خدمت به خلق ***** هم عبادت، هم کلید زندگیست
گفت زین معیار اندر شهرما ***** یک مسلمان هست آن هم ارمنیست
تفاوت داشته باشم؟!!!!:surprised:
من کی گفتم میخوام متفاوت باشم؟؟؟دعوا داری چرا؟
واقعا" راست گفتی که فقط اسم مسلمون رو دارید اما رسمشو ندارید

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در مورد تحریف قران:
یه دلیل که زیر پستت اون اورد
یه دلیل دیگه تاریخ هستش....زمانی که تاریخ رو مطالعه بفرمایین میبینی تو چه شرایطی و تو چه حالتی قران چی گفته که در کل میبینی عین هیمینیه که دست ماست و هیچ تضادی هم بین هم نداره
این قران دست شماس یه جاش رو بیار که دلیل بر تحریف باشه
در مورد عدم تحریف این در مقابل دین های دیگه همون آیه از قران اصلی ترین دلیلشه
چرا که بعد اون پیامبر بود و امامانی که زیر نظر پیامبر بودن....و گسترش دین و پخش قران در همه جا اجازه تحریف رو نمی داد....و اگه دقت کنی ما الکی 12امام تو این همه سال نداشتیم....اگر تحریفی بود که شد(البته تو تفسیرش) ، و خیلی از موارد به علت وجود همین امامان بوده که جلوگیری شده و سریعا جلوش وایسادن
و دلایل دیگه که از حوصله خارجه

در مورد حرف خدا بودنش من تویه یه تاپیک دیگه گفتم......
خلاصه اونرو اینجا میگم
من نگفتم عقل بشر ناقصه بلکه میگم محدوده.....علم ناقصه چون داره کشف میشه اما عقل از اول تا اخر ثابت بوده....اما اونم داره تکمیل میشه در راستای علم
اما من از اصطلاح محدود بودن استفاده میکنم...چون عقل تو خیلی از کارا ناتوانه
مثلا ما هنوز که هنوزه نمی تونیم تعریفی برای خوبی بیاریم...تعریفی برای عدل بیاریم
و تو اون تاپیک مثالی زدم که فلاسفه جمله ای دارن برای نشون دادن محدودیت عقل:
هیچ چیز در جهان قطعیت ندارد
پس جمله بالا هم قطعیت ندارد
پس همه چیز در جهان قطعیت دارد
پس جمله بالا هم قطعیت دارد و.............
همون اول مرغ بود یا تخم مرغ
وقتی عقل بشری محدود باشه تواناییه خیلی کارا رو نداره
مثله دادن ایدوئولوژی برتر
مثله دادن راه حل برتر
مثله بهترین برای هزاران کار
شما نگاه کن...روی یه موضوع تاپیک اخبار چندتا نظر هست..ببین چندتا راه حل هست...که هرکدوم ماله خودش رو درست میدونه...اما به این فکر کردی راه حل درست چیه؟که بدون نقص باشه
من این راه حل هارو تو قران پیدا کردم.......قران برای کارها بدون اینکه هدف معلوم باشه راه حلی میده که اگه اون راه رو بری به بهترین جواب خواهی رسید و این تو جامعه هم تایید شده
من به این دلیل میگم قران از خداست و انسان نمی تونه باشه(یکی از دلایله...خیلی بحث باز میشه سخت میشه راجع به اون بحث کرد)

در مورد وحی قران و یا کلام خدا بودن هر2 یکیه که من یکیش رو فقط گفتم

نصفشو که بالا جواب دادم
در مورد تناقض ظاهر رو نبین...با تاریخ و علت اون مقایسه کن....اون وقت میبینی هیچ تناقضی نیست
اما جاهایی هست که ممکنه ذوالوجهین باشه که همیناس تفسیر قران رو از کار هرکسی ساخته نیست
تناقض تو عقل...عقل شکل گیریش تموم نشده....پس اون عرب 2000سال پیش با شما فرقی نداره؟مطمئنا داره...همینطور نوه های شما با الان شما فرق خواهند داشت....من دقیقا دارم همین رو میگم که من اون رو تناقض با عقل میبینم...بلکه راه درست اونه

من گفتم...تفسیر قران سخته و ذهن هرکسی روش تاثیر داره
نظر خودم اینه...تبعیض نیست
اما گفته کی کجا چطور باشه
در مورد پوشش زن هم گفتم این مزخرفات یکی الماس داره اونو میپوشونه از این چیزا خندم میگیره
پوشش هرفردی چه مرد چه زن باید درست باشه..........و این که خصلت ها و خیلی چیزهایی که توی مرد هست و توی زن باید پوشش با اونا متناسب باشه
لخت رفتن درست نیست....خداییش بعضی دخنرا حال ادم رو بهم میزنن تو لباس پوشیدن..هرکی بیشتر نشون بده خفنتره
اما پوشش درست هم برای مرده هم برای زن....اما برای زن کمی محدودیت بیشتره بخاطر اینکه زن تو جامعه بودنش سختتره براش...و حداقلش اینه یه خونواده مثله یه خونواده نمیشه
اما من هیچوقت نمیگم فکر زن محدوده
گفتم قران هم گفته کی کجا کار کنه
من میگم کار و اجرا با مرد اما فکر زن تو خیلی از شرایط از مرد بالاتره
فکرش میتونه کمک کننده باشه
حالا اینکه کشور ما یه چیز دیگس ربطی به اسلام نداره که من میگم ایران اصلا کشور اسلامی نیست

من گفتم اعتقاد اینطور شکل میگیره
خوب اینم به این اعتقاد رسید......اما باید دلیلش برای حداقل افرادی منطقی باشه تا بشه روش حساب باز کرد وگرنه هزاران اعتقاد تو جامعه هست
الان شاید اعتقاد شما با تحقیقاتتون این باشه...اما مورد پسند من نیست...چون من به چیز دیگه ای معتقدم
اما مگه من گفتم شما مجرمی؟داریم صحبت میکنیم.....شاید شما راست بگی ما یه حقیقت رو بفهمیم...شاید من راست گفتم شما یه حقیقتی رو

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو این مواقع یاد یه داستانی میافتم که امام محمد غزالی تو سفرنامش گفته
که یه روز دزدی میاد تمام کتابای اونو تو سفر میزنه
خیلی آه و ناله میکنه اونا ارزش نداره و این حرفا
میبرنش پیش رئیس دزدا میگن این با شما کار داره
رئیس دزده میگه اول نماز بعد کار شما
بعد نماز غزالی میپرسه نماز میخونی و دزدی؟
گفت : این کار منه اما اون اعتقاد من...شاید روزی برسه اعتقاد من منو از این کار باز داره
......................
چندین سال بعد که غزالی فکر کنم تو نجف بود میرسه میبینه همون دزده تو مسجدی یه گوشه نشسته
میگه سلام...چی شده اینجایی؟گفت:نتیجه اعتقادمه
بعد از تحقیقات فهمیده اون یکی از عارفان زمان شده

نمیگم ادم یه کاری رو بدونه اشتباس انجام بده به نظر من گناهش از کسی که ندونه بسیار بیشتره که امرر واضحیه
اما باز معتقد از بی معتقد بهتره
چون هنوز امیدی هست

حرف شما درسته که مسلمونی یعنی پاک بودن و اجرا به همه چیزی که خدا امر کرده
من مسئول نیستم که خدا ایشون رو مسلمون میدونه یا نه و نمی دونم......اما راهنماییش میکنم....تا همون یه کارم انجام نده

archi_arch

مدیر بازنشسته
در مورد تحریف قران:
یه دلیل که زیر پستت اون اورد
یه دلیل دیگه تاریخ هستش....زمانی که تاریخ رو مطالعه بفرمایین میبینی تو چه شرایطی و تو چه حالتی قران چی گفته که در کل میبینی عین هیمینیه که دست ماست و هیچ تضادی هم بین هم نداره
این قران دست شماس یه جاش رو بیار که دلیل بر تحریف باشه
در مورد عدم تحریف این در مقابل دین های دیگه همون آیه از قران اصلی ترین دلیلشه
چرا که بعد اون پیامبر بود و امامانی که زیر نظر پیامبر بودن....و گسترش دین و پخش قران در همه جا اجازه تحریف رو نمی داد....و اگه دقت کنی ما الکی 12امام تو این همه سال نداشتیم....اگر تحریفی بود که شد(البته تو تفسیرش) ، و خیلی از موارد به علت وجود همین امامان بوده که جلوگیری شده و سریعا جلوش وایسادن
و دلایل دیگه که از حوصله خارجه

در مورد حرف خدا بودنش من تویه یه تاپیک دیگه گفتم......
خلاصه اونرو اینجا میگم
من نگفتم عقل بشر ناقصه بلکه میگم محدوده.....علم ناقصه چون داره کشف میشه اما عقل از اول تا اخر ثابت بوده....اما اونم داره تکمیل میشه در راستای علم
اما من از اصطلاح محدود بودن استفاده میکنم...چون عقل تو خیلی از کارا ناتوانه
مثلا ما هنوز که هنوزه نمی تونیم تعریفی برای خوبی بیاریم...تعریفی برای عدل بیاریم
و تو اون تاپیک مثالی زدم که فلاسفه جمله ای دارن برای نشون دادن محدودیت عقل:
هیچ چیز در جهان قطعیت ندارد
پس جمله بالا هم قطعیت ندارد
پس همه چیز در جهان قطعیت دارد
پس جمله بالا هم قطعیت دارد و.............
همون اول مرغ بود یا تخم مرغ
وقتی عقل بشری محدود باشه تواناییه خیلی کارا رو نداره
مثله دادن ایدوئولوژی برتر
مثله دادن راه حل برتر
مثله بهترین برای هزاران کار
شما نگاه کن...روی یه موضوع تاپیک اخبار چندتا نظر هست..ببین چندتا راه حل هست...که هرکدوم ماله خودش رو درست میدونه...اما به این فکر کردی راه حل درست چیه؟که بدون نقص باشه
من این راه حل هارو تو قران پیدا کردم.......قران برای کارها بدون اینکه هدف معلوم باشه راه حلی میده که اگه اون راه رو بری به بهترین جواب خواهی رسید و این تو جامعه هم تایید شده
من به این دلیل میگم قران از خداست و انسان نمی تونه باشه(یکی از دلایله...خیلی بحث باز میشه سخت میشه راجع به اون بحث کرد)

در مورد وحی قران و یا کلام خدا بودن هر2 یکیه که من یکیش رو فقط گفتم

نصفشو که بالا جواب دادم
در مورد تناقض ظاهر رو نبین...با تاریخ و علت اون مقایسه کن....اون وقت میبینی هیچ تناقضی نیست
اما جاهایی هست که ممکنه ذوالوجهین باشه که همیناس تفسیر قران رو از کار هرکسی ساخته نیست
تناقض تو عقل...عقل شکل گیریش تموم نشده....پس اون عرب 2000سال پیش با شما فرقی نداره؟مطمئنا داره...همینطور نوه های شما با الان شما فرق خواهند داشت....من دقیقا دارم همین رو میگم که من اون رو تناقض با عقل میبینم...بلکه راه درست اونه

من گفتم...تفسیر قران سخته و ذهن هرکسی روش تاثیر داره
نظر خودم اینه...تبعیض نیست
اما گفته کی کجا چطور باشه
در مورد پوشش زن هم گفتم این مزخرفات یکی الماس داره اونو میپوشونه از این چیزا خندم میگیره
پوشش هرفردی چه مرد چه زن باید درست باشه..........و این که خصلت ها و خیلی چیزهایی که توی مرد هست و توی زن باید پوشش با اونا متناسب باشه
لخت رفتن درست نیست....خداییش بعضی دخنرا حال ادم رو بهم میزنن تو لباس پوشیدن..هرکی بیشتر نشون بده خفنتره
اما پوشش درست هم برای مرده هم برای زن....اما برای زن کمی محدودیت بیشتره بخاطر اینکه زن تو جامعه بودنش سختتره براش...و حداقلش اینه یه خونواده مثله یه خونواده نمیشه
اما من هیچوقت نمیگم فکر زن محدوده
گفتم قران هم گفته کی کجا کار کنه
من میگم کار و اجرا با مرد اما فکر زن تو خیلی از شرایط از مرد بالاتره
فکرش میتونه کمک کننده باشه
حالا اینکه کشور ما یه چیز دیگس ربطی به اسلام نداره که من میگم ایران اصلا کشور اسلامی نیست

من گفتم اعتقاد اینطور شکل میگیره
خوب اینم به این اعتقاد رسید......اما باید دلیلش برای حداقل افرادی منطقی باشه تا بشه روش حساب باز کرد وگرنه هزاران اعتقاد تو جامعه هست
الان شاید اعتقاد شما با تحقیقاتتون این باشه...اما مورد پسند من نیست...چون من به چیز دیگه ای معتقدم
اما مگه من گفتم شما مجرمی؟داریم صحبت میکنیم.....شاید شما راست بگی ما یه حقیقت رو بفهمیم...شاید من راست گفتم شما یه حقیقتی رو
درباره ی تحریف قران و صحبتهای شما و .. نمیخوام اینجا بحث کنم چون جاش نیست
اگه بخوای تو یه تاپیک دیگه بحث میکنیم
ولی اونهارو مثال زدم تا بگم خیلیها برای اعتقادشون دلیل دارن
حالا اون دلیل شاید برای شما قابل قبول نباشه! و بلاعکس شاید دلایل شما هم برای من قابل قبول نباشه ( که این طبیعیه چون انسانها با هم فرق دارن)
اما اینکه میگی اعتقاد اونها باید با نظر عده ای خاص جور در بیاد قبول ندارم
چون مشخص نیست اون عده ی خاص قطعا درست فکر میکنن!! حتی اگه تمام دنیا همفکرشون باشن!
(زمان پیامبرا هم هر پیامبری که میومد حرف جدیدی داشت که کلی مخالف داشت و با عقل اونها جور در نمیومد ولی ایا این به اون معنیه که حرف اون اکثریت یا عده ی خاص درست بوده و پیامبرا نه؟ )
الان نه پیامبری هست که بگه کدوم درسته و کدوم غلط نه خدا خودش با کسی حرف زده و گفته و میشه فهمید کدوم درست کدوم نه
همونطور که شما الان داری میگی «من قبول ندارم» ، «برای من قابل قبول نیست» ، «به نظر من این درسته» و ... و نمیتونید بگید خدا خودش به شما گفته و قطعی بگید اونها هم همین نظرو دارن و میگن «به نظر من این جزو اسلام نیست» ، «من به این اعتقاد ندارم» و ...
اما چه طور شما خودتونو محق میدونید که بگید اونها قطعا اشتباه میکنن و شما درست میگی (حالا با هر دلیل و منطق و مدرکی) ولی این حق رو برای اونها قاپل نمیشی که هر طور اعتقاد دارن عمل کنن؟؟ تازه اونها با شما هم کاری ندارن و قصد ندارن شمارو مجاب کنن که اعتقادشون درستتره!! اما شما درست برعکس عمل میکنید و این حق رو برای خودتون میدونید که به اونها بگید نه اشتباهه، نه غلطه و این از راحت طلبیه و ...!!

درباره ی جمله ی اخرتون که پررنگ کردم
اتفاقا بحث منم همین بود و هست
من تو پست اولمم گفتم که تا زمانی که همه درصدد این باشیم که اون یکیو مجاب کنیم یا یکی مارو مجاب کنه وضع همینه! اما چه لزومی به این کار هست؟
شاید یکی دلش نخواد اصلا درباره اعتقداتش با شما بحث کنه و برای شما اثبات کنه! شاید میدونه فایده نداره و فقط سعی میکنه خودش بهش عمل کنه و بذاره بقیه هر جور فکر میکنن باشن! چرا مدام دنبال اینید که یکی واسه عقیده اش مجابتون کنه یا شما یکیو مجاب کنید؟

مجرمم نمیدونم ولی همینکه راحت رو قضاوت خودتون و با معیارهای خودتون برای بقیه حکم میدید فکر میکنم نشون دهنده ی دیدتون به این ادما باشه. حالا اسمشو مجرم نذارید بگید محکوم یا ... زیاد فرقی نمیکنه.

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

.MosTaFa.

کاربر ممتاز

ای بابا
شما میگی اگه قرار باشه پایبند نباشیم چرا اصولی داشته باشیم
من میگم باید داشته باشیم و سعی کنیم پایبند باشیم
چون هیچ کسی پیدا نمیشه که به همش پایبند باشه

شما که به همه اصولت نمی تونی عمل کنی چرا اصلا اصولی داری ؟ فایده این اصول چیه؟ (از جنس سوال خودتون)

برتری اینه که حداقل به بخشی از اون عمل می کنه، و وقتی هم از خدود خارج میشه احساس گناه می کنه. شما هر وقت از اصولت خارج میشی سعی می کنی دفعه دیگه تکرارش نکنی یا اینکه اصولت رو ببری زیر سوال؟

آخرین ویرایش:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
تو این مواقع یاد یه داستانی میافتم که امام محمد غزالی تو سفرنامش گفته
که یه روز دزدی میاد تمام کتابای اونو تو سفر میزنه
خیلی آه و ناله میکنه اونا ارزش نداره و این حرفا
میبرنش پیش رئیس دزدا میگن این با شما کار داره
رئیس دزده میگه اول نماز بعد کار شما
بعد نماز غزالی میپرسه نماز میخونی و دزدی؟
گفت : این کار منه اما اون اعتقاد من...شاید روزی برسه اعتقاد من منو از این کار باز داره
......................
چندین سال بعد که غزالی فکر کنم تو نجف بود میرسه میبینه همون دزده تو مسجدی یه گوشه نشسته
میگه سلام...چی شده اینجایی؟گفت:نتیجه اعتقادمه
بعد از تحقیقات فهمیده اون یکی از عارفان زمان شده

نمیگم ادم یه کاری رو بدونه اشتباس انجام بده به نظر من گناهش از کسی که ندونه بسیار بیشتره که امرر واضحیه
اما باز معتقد از بی معتقد بهتره
چون هنوز امیدی هست

حرف شما درسته که مسلمونی یعنی پاک بودن و اجرا به همه چیزی که خدا امر کرده
من مسئول نیستم که خدا ایشون رو مسلمون میدونه یا نه و نمی دونم......اما راهنماییش میکنم....تا همون یه کارم انجام نده

انجام یه کار بد از دو فرد که یکی می دونه بده یکی نمی دونه یکسان نیست، گناهش واسه اون که می دونه بیشتره

ولی اینجا یه چیز دیگه هست: یکی کار بدی انجام میده ولی خودش می دونه که بده و بابت کارش ناراحت میشه و سعی می کنه تکرار نکنه، حداقل این که می دونه داره گناه می کنه و به ضررشه
یکی دیگه هست گناه می کنه از کارش خوشحال هم میشه و افتخار هم میکنه و همواره هم تکرارش می کنه، با اینکه می دونه خدا گفته نکن ولی منکر میشه و میگه راه من درسته نه خدا،

مطمئنا اولی خیلی بهتره

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[درباره ی تحریف قران و صحبتهای شما و .. نمیخوام اینجا بحث کنم چون جاش نیست
اگه بخوای تو یه تاپیک دیگه بحث میکنیم انشاءالله
ولی اونهارو مثال زدم تا بگم خیلیها برای اعتقادشون دلیل دارن منم میگم مطمئنا دلیل دارن...منظور من از تحقیق این بوده که طرف خودش دنبال یه چیز رفته باشه...مثلا برره کل کتاب اصول کافی و همه اینهارو خونده باشه..تا دلیلی برای عملش بیاره که بتونه حتی من رو قانع کنه...اونوقت میشه تعمیم داد نظر درست رو
حالا اون دلیل شاید برای شما قابل قبول نباشه! و بلاعکس شاید دلایل شما هم برای من قابل قبول نباشه ( که این طبیعیه چون انسانها با هم فرق دارن) همون چیزی که من گفتم
اما اینکه میگی اعتقاد اونها باید با نظر عده ای خاص جور در بیاد قبول ندارم
چون مشخص نیست اون عده ی خاص قطعا درست فکر میکنن!! حتی اگه تمام دنیا همفکرشون باشن! نمی دونم از کدوم جمله من این برداشت رو داشتی
اما گفتم....قران 2بخشه...چیزی که ثابت شده...و قسمت شبهات
این شبهات رو با روایت و تاریخ و اینا میسنجن...قسمت ثابت که همه اتفاق نظر دارن..این قسمت شبهات که ممکنه فرق کنه...شما میگی با افراد خاصی جور در بیاد در حالی که من خودم با این مشکل دارم....به همین دلیل میگم مرجع تقلیدی که وارد افکار ادم بشه قبول ندارم
تو زندگیم نگفتم کسی 100%درست فکر میکنه..حتی خدا هم میدونه و از ما توقع نداره...فقط گفته سمت من بیاین..کمکتون میکنم تا خیلی چیزهارو درک کنین...زمانی که دلتون امادگیش رو پیدا کرده..اما این خیلی چیزها دلیل بر کلیت نمیشه
(زمان پیامبرا هم هر پیامبری که میومد حرف جدیدی داشت که کلی مخالف داشت و با عقل اونها جور در نمیومد ولی ایا این به اون معنیه که حرف اون اکثریت یا عده ی خاص درست بوده و پیامبرا نه؟ )
الان نه پیامبری هست که بگه کدوم درسته و کدوم غلط نه خدا خودش با کسی حرف زده و گفته و میشه فهمید کدوم درست کدوم نه
همونطور که شما الان داری میگی «من قبول ندارم» ، «برای من قابل قبول نیست» ، «به نظر من این درسته» و ... و نمیتونید بگید خدا خودش به شما گفته و قطعی بگید اونها هم همین نظرو دارن و میگن «به نظر من این جزو اسلام نیست» ، «من به این اعتقاد ندارم» و ...
اما چه طور شما خودتونو محق میدونید که بگید اونها قطعا اشتباه میکنن و شما درست میگی (حالا با هر دلیل و منطق و مدرکی) ولی این حق رو برای اونها قاپل نمیشی که هر طور اعتقاد دارن عمل کنن؟؟ تازه اونها با شما هم کاری ندارن و قصد ندارن شمارو مجاب کنن که اعتقادشون درستتره!! اما شما درست برعکس عمل میکنید و این حق رو برای خودتون میدونید که به اونها بگید نه اشتباهه، نه غلطه و این از راحت طلبیه و ...!! دقیاق این جمله رو به روایتی از پیامبر ارجاع میدم که میفرمایند:مسلمان واقعی کسیه که در قرن های بعد فقط به یک کتاب و چندتا گفته و حدیث ایمان میاره...من همیشه از این جملات استفاده میکنم چون میگن منم درست نمیگم...فکر تغییر میکنه...فکر الان من اینه...خدا داند چند سال دیگه چی بشه..اما امیدوارم تو جهت مثبت سیر کنه....دلیل یکی از چیزایی که میگم قران از خداست هم همینه
من تنها گفتم کسی که حرف میزنه باید برای حرفش دلیل بیاره..دلیل دل یا فقط عقل پذیرای من نیست....چون ممکنه بعد دوم عقل یا بعد دوم انسان که همون جسم باشه بر اون چیزی که درسته نظر منفی بده...و همیشه بعد جسمانی رو انسان برای راحتی خودش ترجیح میده
من در مورد قسمت ثابت دین میگم همینه....چون واقعا هم همینه
اما قسمت شبهات دین..حرفهای هرکسی رو میشنوم با ذکر دلیل...منم دلیل و حرفای خودم رو میگم..تا به یه نتیجه برسیم

درباره ی جمله ی اخرتون که پررنگ کردم
اتفاقا بحث منم همین بود و هست
من تو پست اولمم گفتم که تا زمانی که همه درصدد این باشیم که اون یکیو مجاب کنیم یا یکی مارو مجاب کنه وضع همینه! اما چه لزومی به این کار هست؟ شخصا اینو نمی پذیرم...قبلا هم گفتم...مسائل شخصی مال شخص هستش...دین چیزی شخصیه و باید برای اون تبلیغات بشه نه اینکه به زور مسلمون بشه.و مشکل منم یا این نظام دینی تو همینه نه تو ایدئولوژی دین
شاید یکی دلش نخواد اصلا درباره اعتقداتش با شما بحث کنه و برای شما اثبات کنه! شاید میدونه فایده نداره و فقط سعی میکنه خودش بهش عمل کنه و بذاره بقیه هر جور فکر میکنن باشن! چرا مدام دنبال اینید که یکی واسه عقیده اش مجابتون کنه یا شما یکیو مجاب کنید؟
قطعا همینه....منم هیچکس رو مجاب به این کار نکردم....تو تاپیکی که واسپر زده بود نوشتم..ما وظیفه نداریم به کسی بابت اعتقادش توهین کنیم...حتی اون به غیر دین هم داره تشویق میکنه ما وظیفه نداریم اون رو بگیریم..بزنیم....ما در مقابل اون دین خودمون رو تبلیغ میکنیم...مردم تصمیم بگیرن
و میشه جواب شما......اگه یکی بیاد بگه خدا نیست...من بهش فحش نمی دم بره خونشون
من پستش رو جواب میدم و دلیل میارم..که اگه کسی اومد خوند..هر2 رو بخونه تصمیم بگیره

مجرمم نمیدونم ولی همینکه راحت رو قضاوت خودتون و با معیارهای خودتون برای بقیه حکم میدید فکر میکنم نشون دهنده ی دیدتون به این ادما باشه. حالا اسمشو مجرم نذارید بگید محکوم یا ... زیاد فرقی نمیکنه
هرگز دینم به من همچین اجازه ای نداده و منم هرگز همچین جسارتی به کسی نمیکنم
دقیقا چیزیه که باعث شده من هم علیه بعضی از اقایون بلند شم و حرفم رو بزنم دقیقا همینه و دینی که اونا دارن به تاراج میبرنش

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم ایشالا منم منظورم رو رسونده باشم..ضمنا شاید یکم درمورد من اشتباه فکر مکنی;)
ضمنا
من حتی تا الان به شما لفظی نزدم که شما دین ندارید..یا دینتون فرق داره...یا هرچیز دیگه ای....دلیل جواب دادنم به پستای شما رو هم بالا گفتم.......و تو زندگیم راجع به دین هیچکس نظری ندادم و نخواهم داد...نمی دونم از کدوم جمله من این بداشت رو داشتی...من دارم میگم نظر من اینه...و نظر شما اینه.....خوب شما میگی قران تحریف شده من گفتم نشده...چون اینا قواینن ثابت هستن......اما در مردو شبهات دین من نظر میدم..شما نظر میدی..هر کس خواست ماله منو قبول میکنه...هرکی نخواست ماله شما رو...از قدیم بحث هایی که ایجاد میشد اینطوری بود...کسی هم نمی خواست بحث کنه ادامه نمی داد...شاید من هنوز تو قدیم سیر میکنم..هنوز مدرن نشدم اما به هر حال اگه مایل نیستی از ادامه بحث یک جمله سادس...نمی خوام ادامه بدم
ارزو موفقیت

آخرین ویرایش:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انجام یه کار بد از دو فرد که یکی می دونه بده یکی نمی دونه یکسان نیست، گناهش واسه اون که می دونه بیشتره

ولی اینجا یه چیز دیگه هست: یکی کار بدی انجام میده ولی خودش می دونه که بده و بابت کارش ناراحت میشه و سعی می کنه تکرار نکنه، حداقل این که می دونه داره گناه می کنه و به ضررشه
یکی دیگه هست گناه می کنه از کارش خوشحال هم میشه و افتخار هم میکنه و همواره هم تکرارش می کنه، با اینکه می دونه خدا گفته نکن ولی منکر میشه و میگه راه من درسته نه خدا،

مطمئنا اولی خیلی بهتره
منظوررم همین بود
شاید بد گفتم

phalagh

مدیر بازنشسته
دوستان علي رغم ميل باطنيم مجبور شدم پستهايي كه يهو رفتيد تو سياست رو حذف كنم.
وضعيت باشگاه رو كه ميبينيد. پس خواهشا رعايت كنيد.