بازرسی جوش - سوال!

Hamid1000

عضو جدید
معذرت اگه تاپیک تکراریه! یکی دو جمله هم جواب بدید کارم را می افته;)

الان برای استخدام چه مدرک بازرسی جوشی رو مد نظر دارن؟
یعنی اگه تو رزومه باشه بهتره! (چه سوال قشنگی:) )

و اینکه من خیلی جاها رو دیدم که دوره گذاشتن
چیشون با هم فرق داره؟
این مدارکی که میدن بین المللیه؟ قیمت دوره ها فرق داره؟

اینم که بدرد نخورد!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/226736-اخذ-مدرک-بازرسی-جوش

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط اینو میدونم که قیمت دوره ها خیلی فرق میکنه
تو یه موسسه ای با یه موسسه دیگه خیلی فرق میکنه
هزینه هاشم بالاست
بقیه شو دیگه اطلاع دقیق ندارم

A.weld

عضو جدید
سلام
من خودم دوره بازرسی جوش سطح 1و2 رو گرفتم و بعد از اون برای اینکه تو دانشگاهمون دوره اش رو برای بچه ها بگذاریم، اکثر شرکت ها رو مورد بررسی قرار دادم. نتیجه:
1- هیچ شرکتی در ایران وجود ندارد که این مدرک را با اعتبار بین المللی ارائه بده و همه اش کلاهبرداریه(دلیل: اگر منظورشون اعتبار داشتن مدرکشون تحت لیسانس AWS آمریکا باشه، من خودم شخصا با مسئول آموزش این انجمن مکاتبه کردم و گفت که تنها نمایندگی تحت لیسانس اونها در خاورمیانه و نزدیک ایران، در عربستان صعودی و هند هست که گاهی اوقات تو امارات امتحانشون رو برگزار می کنن. ضمنا تنها شرکتهایی که آموزشی هستند و در ایران هستند و فقط عضو آموزشی این انجمن هستند، که باز هم دلیل نمیشه تحت لیسانس اونهاست(چون خودشون(AWS) این موضوع رو رسما تکذیب کردن)، شرکت آریا آزمون صنعت و یک شرکت صدرا ...(فقط میدونم صدرا تو اسمش بود، میتونید برید تو سایت AWS نگاه کنید،تو قسمت Education members) است.و شرکت هایی هم که ادعا تحت لیسانس بودن کشورهای اروپایی رو دارن هم خیلی مطمئن نیستم. اما کلا از فکر اعتبار بین المللی مدرک این شرکت ها بیایید بیرون و به فکر کیفیت آموزشی آنها باشید که اهمیت بیشتری داره.
2- اگر به تعداد روز و ساعت دوره آموزشی شرکت ها توجه داشته باشید، مطمئنا منطقیه که هرچی طولانی تر باشه، بهتره. من نمی خوام برای شرکتی که خودم ازش مدرک گرفتم، تبلیغ کنم، اما با تحقیقی که داشتم، شرکتی رو انتخاب کنید که بیشترین ساعت دوره آموزشی رو داشته باشه. البته قطعا قیمتش هم متفاوت خواهد بود، اما ارزشش رو داره.
خلاصه اینکه فقط به کیفیت آموزشی و سابقه کار شرکت توجه کنید و نه اینکه مدرکش بین المللی هست یا نه، چون همشون میگن هست ولی در واقع نیست.
یکی از دوستانم میگفت که به خاطر همین مدرک که اصلا ربطی به موضوع شغلش نداشته، تونسته تو یه کارخانه ذوب آهن استخدام بشه!!
ولی من قصد دارم با گرفتن مدارک UTو PTو MT تو همین زمینه فعالیت کنم و شنیدم که بازار کار خوبی داره، البته پارتی یادتون نره!!

Hamid1000

عضو جدید
بازم ممنون، اطلاعات خوبی بود

شما جایی رو سراغ داری که معروف باشه؟ (اینجا هم نشد میتونم تو پی ام بخونم)
از نظر کیفیت و همینطور تجربه ای که خودت داری میگم
بعدش قیمت این دوره ها، واقعا اینقدر براشون هزینه برداره...!!
روالشم چند روز دوره و بعد آزمونه دیگه؟ میشه یه کم در مورد آزمونش هم توضیح بدی؟
راستی این مدارک اعتبارشون دائمی هستش دیگه؟!

آخرین ویرایش:

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام
بزار منم یکم برات توضیح بدم

این مدارک تحت Asnt هستن نه خودش !
یعنی طبق اونا برگزار و تدریس میشه
هیچ مدرکی از آمریکا داده نمیشه
ولی بسته به استادی که زیر مدرکت رو مهر میکنه و داراری لول 3 هست و لول 3 دار بودن یعنی اعتبار در کل دنیا ! پس مدرک شما میتونه از اعتبار نسبی برخوردار باشه

آره پول و شرکتش مهمه
جدیداً واسه پول در آوردن دیدن بازارش داغه هر ننه قمری از را رسیده دوره بر گزار میکنه
شما کجا زندگی میکنی بگو تا بهت از طریق پیغام خصوصی ( نه براری تبلیغ چون مال بابام نیستن ) بگم کدوما معتبر ترن

برای رزومه بزرگترین اشتباه زندگیت رو میکنی اگه بخوای بری
اصلاً قبول ندارم که ذوب آهن به خاطر مدارک این دوستتون رو استخدام کرده ولد جان
حتماً نیاز به بازرس داشته !!!!!! و دوستون پارتی !!!!!!

بله این دوره ها هزینه داره !
حدود یک هفته !
خیر حدود 2 سال اعتبار دارن !!!!

آزمونش از چند قسمت تشکیل میشه که خوب واقعاً کاربردی و خوبه !

در آخر بام میگم تا نیاز نداری نرو دوست عزیز
بعد خودت پشیمون میشی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hamid1000

عضو جدید
تهرانم. ممنون میشم معرفی کنی

بذارید یه کم بحثو منحرف کنیم..:)
پس یه آکبندی مثه من که نه پارتی داره نه سابقه باید چی کار کنه که 2جا خوششون بیاد؟ :)

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
تهرانم. ممنون میشم معرفی کنی

بذارید یه کم بحثو منحرف کنیم..:)
پس یه آکبندی مثه من که نه پارتی داره نه سابقه باید چی کار کنه که 2جا خوششون بیاد؟ :)

شما باید یکی دو سال توی شرکت های کوچیک بدون پرداخت وثیقه یا ... کار کنی ( پیدا میشه سخته اما شدنی ) بعد از اون میتونی جاهای بهتری رو پیدا کنی
فعلاً وضع کار خرابه و برای همه همین طوره
متاسفانه کاریشم نمیشه کرد
به رزومه و این چیزا هم نیست
کار بلد باشی بهتر از همه این مدارکه

siroos2727

عضو جدید
سلام من مهندس جوش هستم تنها مدرک به درد بخور در زمینه بازرسی جوش rti و ut و vt میباشد سعی کن از شرکت طوبی تاک یا شرکت هایی که زیر نظر انرژی اتمی هستند ومدرک asnt از امریکا را میدهند بگیر اطلاعات بیشتر www.siroosf@gmail.com یا www.saboorihamid97@yahoo.com

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من مدرك awsرو دارم ولي براي كار زياد بكار نمياد!
مدرك PQR خيلي خوبه اگه بگيري راحت مي توني بري سر كار !
دورش هم تو سمنان 4 روزه توش يادتون مي دن چطوري نقشه جوش بكشيد و چطوري گزارش جوش بديدو از اين حرفا...
تو بين تست ها هم UT خيلي بيشتر مشتري داره چون كاربردش عمومي تره

sormelina

عضو جدید
سلام من مدرك awsرو دارم ولي براي كار زياد بكار نمياد!
مدرك PQR خيلي خوبه اگه بگيري راحت مي توني بري سر كار !
دورش هم تو سمنان 4 روزه توش يادتون مي دن چطوري نقشه جوش بكشيد و چطوري گزارش جوش بديدو از اين حرفا...
تو بين تست ها هم UT خيلي بيشتر مشتري داره چون كاربردش عمومي تره

سلام
هنوزم تو سمنان برگزار میشه؟ میشه یه کم اطلاعات بدی؟:que:

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من خودم دوره بازرسی جوش سطح 1و2 رو گرفتم و بعد از اون برای اینکه تو دانشگاهمون دوره اش رو برای بچه ها بگذاریم، اکثر شرکت ها رو مورد بررسی قرار دادم. نتیجه:
1- هیچ شرکتی در ایران وجود ندارد که این مدرک را با اعتبار بین المللی ارائه بده و همه اش کلاهبرداریه(دلیل: اگر منظورشون اعتبار داشتن مدرکشون تحت لیسانس AWS آمریکا باشه، من خودم شخصا با مسئول آموزش این انجمن مکاتبه کردم و گفت که تنها نمایندگی تحت لیسانس اونها در خاورمیانه و نزدیک ایران، در عربستان صعودی و هند هست که گاهی اوقات تو امارات امتحانشون رو برگزار می کنن. ضمنا تنها شرکتهایی که آموزشی هستند و در ایران هستند و فقط عضو آموزشی این انجمن هستند، که باز هم دلیل نمیشه تحت لیسانس اونهاست(چون خودشون(AWS) این موضوع رو رسما تکذیب کردن)، شرکت آریا آزمون صنعت و یک شرکت صدرا ...(فقط میدونم صدرا تو اسمش بود، میتونید برید تو سایت AWS نگاه کنید،تو قسمت Education members) است.و شرکت هایی هم که ادعا تحت لیسانس بودن کشورهای اروپایی رو دارن هم خیلی مطمئن نیستم. اما کلا از فکر اعتبار بین المللی مدرک این شرکت ها بیایید بیرون و به فکر کیفیت آموزشی آنها باشید که اهمیت بیشتری داره.
2- اگر به تعداد روز و ساعت دوره آموزشی شرکت ها توجه داشته باشید، مطمئنا منطقیه که هرچی طولانی تر باشه، بهتره. من نمی خوام برای شرکتی که خودم ازش مدرک گرفتم، تبلیغ کنم، اما با تحقیقی که داشتم، شرکتی رو انتخاب کنید که بیشترین ساعت دوره آموزشی رو داشته باشه. البته قطعا قیمتش هم متفاوت خواهد بود، اما ارزشش رو داره.
خلاصه اینکه فقط به کیفیت آموزشی و سابقه کار شرکت توجه کنید و نه اینکه مدرکش بین المللی هست یا نه، چون همشون میگن هست ولی در واقع نیست.
یکی از دوستانم میگفت که به خاطر همین مدرک که اصلا ربطی به موضوع شغلش نداشته، تونسته تو یه کارخانه ذوب آهن استخدام بشه!!
ولی من قصد دارم با گرفتن مدارک UTو PTو MT تو همین زمینه فعالیت کنم و شنیدم که بازار کار خوبی داره، البته پارتی یادتون نره!!

سلام من مدرکUT و PTو MT و VT رو از طرف فنی حرفه ای سمنان گرفتم!
البته واسه خانوما قسمت عملیش خیلی کمه!
حرف شما درسته چون هیچ جایی تو ایران مدرک AWS نمی ده منم اینو بعد از اینکه کلی هزینه کردم فهمیدم!
خود من VT رو تو کارخونه اصولی یاد گرفتم چون تو کاراموزی بازرس جوش خط تولید بودم قبلش خدا خیرشون بده یه هفته واسم دوره گذاشتن!!!:D
دوست عزیز اگه خواستید بیاد سمنان این مدرکو بگیرید الان وقتشه!
چون دوره اقایون یه هفتس شرو شده دوره خانوما هم 5 اردیبهشت ساعت 8 صب تو فنی حرفه ای برگزار می شه!
مدت زمانش هم حدود دو ماه هر روز از ساعت 8 صب تا 12 هست!
البته این مدت واسه اقایونه چون عملیشون خیلی بیشتر از خانوماست!
انجمن علمی مهندسی مواد دانشگاه هرسال این دوره رو از طرف فنی حرفه ای توسط آقای مهندس عبدوس برگزار می کنه!
البته به نظرم از بازرسی جوش مهمتر ترسیم نقشه جوشه!!!
اگه این کارو بلد باشید راحت کار گیرتون میاد( البته تو سمنان;))
امیدوارم موفق باشید

آخرین ویرایش:

farzad 711

عضو جدید
دوره بازرسی

دوره بازرسی

سلا دوست عزیز
من مدرس این دوره ها در چند موسسه هستم. به نظر من دوره های بازرسی غیر مخرب با تاییدئه انجمن بازرسان امریکا خوب است ولی من توصیه می کنم این مدرک را از شرکت TWI انگلستان که در ایران هم نمایندگی دارد بگیرید. این مرکز در شهرک غرب و پشت بیمارستان آتیه است. جهت اطلاع عرض کنم که از سال 2012 کلیه مدارک بازرسی در دنیا یکسان شده و دارای یک اعتبار خواهد بود و دیگر مدرک با نام موسسات و شرکتها جمع خواهد شد. در ضمن مدرک C-swip که در شرکتهای نفتی دنیا بسیار معتبر است نیز فقط در ایران توسط شرکت TWI داده میشود.

محسن حاجی

عضو جدید
سلا دوست عزیز
من مدرس این دوره ها در چند موسسه هستم. به نظر من دوره های بازرسی غیر مخرب با تاییدئه انجمن بازرسان امریکا خوب است ولی من توصیه می کنم این مدرک را از شرکت TWI انگلستان که در ایران هم نمایندگی دارد بگیرید. این مرکز در شهرک غرب و پشت بیمارستان آتیه است. جهت اطلاع عرض کنم که از سال 2012 کلیه مدارک بازرسی در دنیا یکسان شده و دارای یک اعتبار خواهد بود و دیگر مدرک با نام موسسات و شرکتها جمع خواهد شد. در ضمن مدرک C-swip که در شرکتهای نفتی دنیا بسیار معتبر است نیز فقط در ایران توسط شرکت TWI داده میشود.

سلام دوست عزیز
از اطلاعاتتون ممنونم. من فوق لیسانس مواد-سرامیک دارم و سر رشته ای از جوش ندارم. میخواستم ببینم میتونم آزمونهای بازرسی جوش و تست های غیر مخرب شرکت TWI رو با موفقیت پاس کنم؟ در ضمن آیلتس 6.5 هم دارم. از اون جهت میگم که امتحانش انگلیسیه و مشکلی فکر نکنم بابت زبان داشته باشم. فقط نگرانم امتحانش سخت باشه.
سوال بعدی: منظورتون رو بیشتر توضیح بدین از اینکه گفتید از 2012 به بعد همه مدرک ها یکی میشه؟ آخه من به مدارک بین المللی که توی استرالیا قابل استفاده باشه نیاز دارم. ممنون
آهان ببخشی سوال آخر: پیشنهاد شما برای من که مبتدی در زمینه جوش هستم برای شروع و در ادامه چی هست. دیگه واقعا ممنون