بازار کار

sonya.b

عضو جدید
خوب پس شما شاغلین.پس چرا دم از بیکاری میزنین.من تازه ارشد قبول شدم کلی شورو شوق داشتم بعد خوندن این تاپیک ها واقعا از زندگیم سیر شدم.اصلا دیگه نمی خوام برم ارشد بخونم. شما این حرفارو میزنین بقیه میان از رشته های مختلف و همی طور رشته خودمون می خونن. بعد این حس منفی به رشتمون پیدا میشه که سودی جز بیشترشدن بیکاری نداره. همکلاسی من که یه دختره برای خودش شرکت داره و من به خاطر بومی نبودنم مشغول نیستم.
درسته قبول دارم وضع جامه وحشتناکه اما نباید این همه نا امید بود و بقیه رو هم به آخر خط رسوند.شما 6 ماه گشتین اینکه خیلی خوبه.خیلیا در رشته های مختلف بعد دو سه سال شاغل میشن.خواهشا کل این مطالب از تالار مهندسی مواد برداشته شه و به جاش راهکارهایی برای کار کردن بنویسین.

مهندس من که از بیکاری خودم صحبتی نکردم فقط داشتم از وضعیت اشتغال در جامعه میگفتم. اگه هم کمی دقیقتر پست ها رو بخونید میبینید که من گفتم اوضاع همه رشته ها همین طوریه از رشته های مهندسی گرفته تا پزشکی و ...
من به هیچ وجه نخاستم موج منفی بفرستم. فوق لیسانس هم برای کسی لازمه که میخاد بره دکتری .اما توی صنعت از لحاظ حقوق هیچ فرقی حتی با فوق دیپلم نداره و اکثر جاها همون حقوق پایه اداره کار هست. این چیزا هست که به آدم فشار میاره چون وقتی ارشد داری خاه ناخاه توقعت یکم میره بالاتر.البته شاید برای بقیه مهم نباشه. اما شما که بقول خودتون اینقدر شور و شوق دارین که نباید به این زودی نا امید بشید!!!!!!!!!! به امید خدا تا وقتی که فارغ التحصیل بشید اوضاع بهتر میشه و یه کار خوب پیدا میکنید یا برای خودتون شرکت میزنید و مارو هم استخدام میکنید!!!:D شاید هم برید دکتری و پیشرفت کنید. در هر صورت به خدا توکل کنید. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

باران 87

عضو جدید
مهندس من که از بیکاری خودم صحبتی نکردم فقط داشتم از وضعیت اشتغال در جامعه میگفتم. اگه هم کمی دقیقتر پست ها رو بخونید میبینید که من گفتم اوضاع همه رشته ها همین طوریه از رشته های مهندسی گرفته تا پزشکی و ...
من به هیچ وجه نخاستم موج منفی بفرستم. فوق لیسانس هم برای کسی لازمه که میخاد بره دکتری .اما توی صنعت از لحاظ حقوق هیچ فرقی حتی با فوق دیپلم نداره و اکثر جاها همون حقوق پایه اداره کار هست. این چیزا هست که به آدم فشار میاره چون وقتی ارشد داری خاه ناخاه توقعت یکم میره بالاتر.البته شاید برای بقیه مهم نباشه. اما شما که بقول خودتون اینقدر شور و شوق دارین که نباید به این زودی نا امید بشید!!!!!!!!!! به امید خدا تا وقتی که فارغ التحصیل بشید اوضاع بهتر میشه و یه کار خوب پیدا میکنید یا برای خودتون شرکت میزنید و مارو هم استخدام میکنید!!!:D شاید هم برید دکتری و پیشرفت کنید. در هر صورت به خدا توکل کنید. موفق باشید.
شما چرا ادامه تحصیل نمیدین.اگه دکترا بگیرین به عنوان استاد جذب میشین؟
دکترا قبول شدن سخته؟
من خیلی دوست دارم به عنوان محقق تو زمینه نانو و خوردگی و ..... تو دانشگاه فعالیت کنم.به نظر شما باید برای رسیدن به این هدفم چیکار کنم؟

sonya.b

عضو جدید
شما چرا ادامه تحصیل نمیدین.اگه دکترا بگیرین به عنوان استاد جذب میشین؟
دکترا قبول شدن سخته؟
من خیلی دوست دارم به عنوان محقق تو زمینه نانو و خوردگی و ..... تو دانشگاه فعالیت کنم.به نظر شما باید برای رسیدن به این هدفم چیکار کنم؟

دوست عزیز اجازه بدید راجع به ادامه تحصیل ندادن خودم صحبت نکنم چون دلم نمیخاد دوباره بگید دارم موج منفی میدم. عذر خواهی میکنم.
برا جذب شدن به عنوان استاد اکثر جاها دکتری میگیرن نه دانشجوی دکتری. پس باید درست تموم شده باشه. خود دانشگاه شیراز که اصلا به این راحتی ها جذب نمیکنه. یکی از دانشجوهای بسیار خوب دکتری خودمون رو میشناختم که درخواست هیئت علمی کرده بود اما چون یکی از درسای لیسانسش 10 شده بود قبول نکردن که الان استاد دانشگاه چمران شده!! بقیه دانشگاها رو خبر ندارم. دانشگاه آزاد هم بیشتر دانشجوهای ارشد آزاد رو بورس میکنه اما بازم اگه اینور و اون ور برید میشه یه جارو برای هیئت علمی شدن پیدا کرد. قبول شدنش هم خیلی سخت نیست. فقط با یه معدل نسبتا خوب, چند تا مقاله ISI و کمی پشتکار میشه قبول شد.
برای تحقیق هم بهترین دوران همین الان هست. نمیدونم ترم چند هستید اما هرچی زودتر شروع کنید بهتره. سعی کنید از امکانات دانشگاه استفاده کنید موضوع مورد علاقتون رو پیدا کنید و تا میتونید مقاله بخونید. انشالا که موفق باشید.

yenafarirani

عضو جدید
دمت گرم ٰ اگه میتونی برا ماهم یه کاری جور کن اونجاٰ مدرک VT دارم

ممنون از دوستان که خواستن منو خلاص کنن! من به هر جفتش علاقه دارم. الان دارم توی یک شرکت بازرسی کار می کنم و همزمان هم به پروژه لیسانسم میرسم. یعنی واقعا به جفتش علاقه دارم. صنعت بدون کار پژوهشی نمیشه کار پژوهشی هم بدون صنعت نمیشه

yenafarirani@gmail.com

torreto

عضو جدید
سلام بچه ها-من با خوندن این نظرات مثل کسی بودم که انگار آب یخ ریخته باشن روم- سال تحصیلی جدید که داره میاد میرم ترم 7- کل کلاس ما میخان ارشد بدن -حالا نمیدونم اونا میدونن این وضعیت هست یا نه که دارن با شوق بینهایت درس میخونن-من نگرانم-اگه امسال قید کنکورو بزنم و دنبال کار برم میترسم اونا ارشد بدن و قبول شم و من ازشون عقب بمونم و همه چی برعکس شه و اونا کار خوب با حقوق خوب به خاطر مدرکشون گیرشون بیاد و من زیردستشون بشم-اگه ارشد بدم میترسم بعد دوسال تازه دنبال کار بگردم که بگن این کارا برای لیسانساس و پشیمون بشم که چرا وقت واسه ارشد گذاشتم- میشه کمکم کنید چی کار کنم؟خیلی افسرده شدم

bitaroos

عضو جدید
سلام بچه ها-من با خوندن این نظرات مثل کسی بودم که انگار آب یخ ریخته باشن روم- سال تحصیلی جدید که داره میاد میرم ترم 7- کل کلاس ما میخان ارشد بدن -حالا نمیدونم اونا میدونن این وضعیت هست یا نه که دارن با شوق بینهایت درس میخونن-من نگرانم-اگه امسال قید کنکورو بزنم و دنبال کار برم میترسم اونا ارشد بدن و قبول شم و من ازشون عقب بمونم و همه چی برعکس شه و اونا کار خوب با حقوق خوب به خاطر مدرکشون گیرشون بیاد و من زیردستشون بشم-اگه ارشد بدم میترسم بعد دوسال تازه دنبال کار بگردم که بگن این کارا برای لیسانساس و پشیمون بشم که چرا وقت واسه ارشد گذاشتم- میشه کمکم کنید چی کار کنم؟خیلی افسرده شدم

سلام
اگر می خواید جذب بازار کار بشید تا اینجا هم زیادی درس خوندید و اصلا ارشد نخونید.
هر چی برید بالاتر، استخدام تو شرکت ها سخت تر میشه. چون نیاز به علم ندارن و بیشتر کار ها رو سنتی انجام میدن. (به اسم خودشون بر حسب تجربه کارها رو پیش می برن ولی خیلی ببخشید این حرف رو میزنم، این چیزی که من دیدم کار گتره ای بود نه تجربی)
با این شرایط یه شرکت بیشتر به کارگر نیاز داره تا یه مهندس (همه طراحی از قبل انجام شده) کار ها مشخصه، فقط وقتی مشکل پیش میاد، کار مهندس نقشه خوانیه: نحوه تعویض قطعات، نحوه جوش کاری و .... همه چیز مشخصه و کارگر باید بیاد پیچ باز و بسته کنه یا فلان دگمه رو بزنه و ....
شاید تو گروه ملی اهواز خط نورد (کارآموزی اونجا بودم) 2 تا مهندس بودن که گه گاهی یه تحقیقاتی انجام میدادن. و بقیه مهندس ها سرکشی میکردن و کارهای تکراری انجام میدادن.
این جا که پتروشیمی و فولاد خوزستان و .... که استخدامی میزنه، فقط دیپلم و فوق دیپلم می خواد و لیسانس کمتر از انگشتان دست. فوق لیسانس که تا حالا ندیدم اینجا بخواد.
لیسانس هایی هم که میگرفت، اکثرا نخبه های دانشگاه های تهران بود (منظور از نخبه هم معدل بالای هست)

مگر اینکه بخواید خودتون شرکتی تاسیس کنید و بخواید کار جدیدی کنید. در اینصورت برید ادامه تحصیل بدید.

موفق باشید

بالا