ایرانی ها مودب ترین مردم دنیا هستند یا بی ادب ترین؟

coherent

عضو جدید
[h=3][/h] [h=1]ایرانی ها مودب ترین مردم دنیا هستند یا بی ادب ترین؟[/h]

shayesteh-namvar

عضو جدید
نمیشه گفت بی ادب یا مؤدب ...من از رو تعصب کورکورانه میگم مؤدبن ... ولی کلا اعصاب ندارن:)mad:);)
از طرفی شهربه شهر فرق میکنه!!!!مثلا به نظر خودت تهرانیها مؤدبند یا نه؟شمالی ها مثل جنوبی هان؟؟؟!!!!!!!!

coherent

عضو جدید
نمیشه گفت بی ادب یا مؤدب ...من از رو تعصب کورکورانه میگم مؤدبن ... ولی کلا اعصاب ندارن:)mad:);)
از طرفی شهربه شهر فرق میکنه!!!!مثلا به نظر خودت تهرانیها مؤدبند یا نه؟شمالی ها مثل جنوبی هان؟؟؟!!!!!!!!
خیلی خوب پس بگید نظر خودتون چیه ؟ کدوم شهر ایران یا کدوم منطقه مردم مودبتری داره؟

coherent

عضو جدید
عید امسال من چند شهر و دیدم سالهای قبل هم سفر زیاد رفتم ولی ممکنه قضاوت صحیحی نداشته باشم به همین خاطر گفتم شاید شما تجربه بیشتری داشته باشید . ولی در مجموع من در سفر به کردستان (سنندج) پاکی و خلوص نیت رو دیدم.

آبیدر751

اخراجی موقت
عید امسال من چند شهر و دیدم سالهای قبل هم سفر زیاد رفتم ولی ممکنه قضاوت صحیحی نداشته باشم به همین خاطر گفتم شاید شما تجربه بیشتری داشته باشید . ولی در مجموع من در سفر به کردستان (سنندج) پاکی و خلوص نیت رو دیدم.
نظر لطفتونه عزیزدل

shayesteh-namvar

عضو جدید

من جنوبی ام 2سال شمال زندگی کردم 1 سال با لرها زندگی کردم 2سال با کرمانی ها و حالا هم 1ساله که با قمی ها زندگی میکنم .. سفر هم زیاد رفتم با قشر های مختلفشون هم زندگی کردم ... به نظرم جنوبی ها مؤدبترینند جدای از تعصبات قومی(البته شاید این حرف رو تحت تآثیر خونگرمیشون میگم)تهران رو هم که نمیشه گفت واقعا چون اونجا شهر هزار فرقه ست همه جور آدمی توش زندگی میکنه...

gandom.

عضو جدید
نمیشه گفت با ادبن یا بی ادب.

به نظرم فقط بستگی به تربیت و شخصیت خانوادگی داره.اینکه مال کدوم شهر یا روستا باشی اصلا مهم نیست.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادب ........بی ادب ؟!
اصولا تعریف ادب و بی ادب بودن از نگاه شما چیست ؟ ............من یه نظرسنجی دیدم در قبال مردم فرانسه .........این قبیل اقدامات رو غربیها نشون میدن ........اونجا مردم فرانسه شدن بی ادب ترین !!!!!!!! .....شما میدونی به فرانسه چه کشوری اتلاق میشه .....چند جور نژاد و فرهنگ متفاوت اونجا هستن ؟

در شرایطی که شما وقتی به نحوه شورش ها در کشورها نگاه کنی به طبع به انگلیس رای میدی ..........
تو چت رو م هم همینه .........شما چندبار با یه خارجی چت کردی ؟
البته هیچ وقت یک نفر و چند نفر نمیتونه بیانگر یک جامعه باشه

شاخصه تعیین ادب یک شهر چیست ؟ ...........

ادب هنری است آموختنی ..........به این ربط نداره که کجا باشی و کجا متولد شدی .........
نمیگم عوامل محیطی بی تاثیره ...........ولی این شاخصه به خود فرد بستگی داره و اینکه ادب رو در چی میبینه

از نظر من تاپیک شما عنوان بسیار ناقصی داره و بهتره به جای این قبیل تاپیکها .........تعریف ادب رو از نگاه های مختلف ببینیم چیه و سعی در آموختن آداب صحیح کنیم و اینکه این مسئله از روال روانشناختی بررسی بشه

والسلام

آخرین ویرایش:

shayesteh-namvar

عضو جدید
ادب ........بی ادب ؟!
اصولا تعریف ادب و بی ادب بودن از نگاه شما چیست ؟ ............من یه نظرسنجی دیدم در قبال مردم فرانسه .........این قبیل اقدامات رو غربیها نشون میدن ........اونجا مردم فرانسه شدن بی ادب ترین !!!!!!!! .....شما میدونی به فرانسه چه کشوری اتلاق میشه .....چند جور نژاد و فرهنگ متفاوت اونجا هستن ؟

در شرایطی که شما وقتی به نحوه شورش ها در کشورها نگاه کنی به طبع به انگلیس رای میدی ..........
تو چت رو م هم همینه .........شما چندبار با یه خارجی چت کردی ؟
البته هیچ وقت یک نفر و چند نفر نمیتونه بیانگر یک جامعه باشه

شاخصه تعیین ادب یک شهر چیست ؟ ...........

ادب هنری است آموختنی ..........به این ربط نداره که کجا باشی و کجا متولد شدی .........
نمیگم عوامل محیطی بی تاثیره ...........ولی این شاخصه به خود فرد بستگی داره و اینکه ادب رو در چی میبینه

از نظر من تاپیک شما عنوان بسیار ناقصی داره و بهتره به جای این قبیل تاپیکها .........تعریف ادب رو از نگاه های مختلف ببینیم چیه و سعی در آموختن آداب صحیح کنیم و اینکه این مسئله از روال روانشناختی بررسی بشه

والسلام

صحیح است ، صحیح است...!!

taranom.s

عضو جدید
من جنوبی ام 2سال شمال زندگی کردم 1 سال با لرها زندگی کردم 2سال با کرمانی ها و حالا هم 1ساله که با قمی ها زندگی میکنم .. سفر هم زیاد رفتم با قشر های مختلفشون هم زندگی کردم ... به نظرم جنوبی ها مؤدبترینند جدای از تعصبات قومی(البته شاید این حرف رو تحت تآثیر خونگرمیشون میگم)تهران رو هم که نمیشه گفت واقعا چون اونجا شهر هزار فرقه ست همه جور آدمی توش زندگی میکنه...
ایران ملت هزار قوم
ولی جنوبی ها نسبت به شمال کشور خیلی خون گرم ترن که فکر می کنم به خاطر آب و هواشون باشه.
مودب بودن هم میگرده به تربیت خانوادگی،
کلا میشه گفت ایرانی ها مردمی مودب (به خصوص در برخورد با توریست ها) هستند

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
کلا میشه گفت ایرانی ها مردمی مودب (به خصوص در برخورد با توریست ها) هستند
واقعا ؟!؟!؟!! :surprised:
یادمه چندسال پیش رفته بودیم کاشان ( باغ فین ) . داشتیم اینور اونور رو نگاه میکردیم دیدم یه دختره یهو بغل من دادش دراومد . یه خارجیه پاش رفته بود روی پای این ! :D
اینم نامردی نکرد گفت هوووی پدرسگ مگه کوری ؟! جالبه که فکر میکرد طرف فارسی نمیفهمه . دیدم خارجیه هم برگشت با فارسیه درب و داغون گفت ببخشید خانم . حواسم نبود . ولی من فارسی میفهمم ...
ما :biggrin:
دختره :eek:
خارجیه :confused:

در کل منم میگم نمیشه گفت مودبیم یا نه ! همه جا همه جور آدمی داره ...

sahar hosseiny

عضو جدید
ما نمیتونیم نظر قطعی بدیم چون نه آدمای دنیارو دیدیم نه کل ایرانیارو اما اگر هنوز عرب نشده باشن و به تمدن سرزمینمون پایبند باشند مودبترینند.

engage

اخراجی موقت
چون تارفی هستید مودب ترین و جز این فقط به خودمون فکر نمیکنیم که باز با سواد ها خیلی بیشتر مودب هستند

zahra az iran

کاربر بیش فعال
من عید قم بودم

قمی ها خیلی مودب برخورد میکنن

حتی مغازه دارهاشون باادب خاصی صحبت میکنن

تازه یکیشون بهم عیدی داد