ایجاد تاخیر در صفحه برنامه سی پلاس پلاس

abbas_habibi

عضو جدید
سلام دوستان ، سال نو مبارک

من با ویژوال استودیو 2012 برنامه نویسی سی پلاس پلاس رو کار میکنم ، میخواستم ببینم وقتی که فایل سی پلاس پلاس رو ساختیم و وارد محیط نوشتن کد سی پلاس پلاس شدیم ، چطور میتونیم بعد از اتمام کد نویسی وقتی رو دکمه Play کلیک میکنیم صفحه مشکی رنگی که باز میشه(یا همون صفحه کنسول ) کلا باز بمونه تا ما خودمون ببندیم ؟؟؟؟؟

در سی شارپ که با این دستور می تونستیم صفحه کنسول رو باز نگه داریم :

Console.Readline(); (C#)1

و تا انتهای کار میتونه صفحه کنسول باز بمونه .و بعد از تست برنامه خودمون میتونستیم ببندیم .

اگر دوستان در سی پلاس پلاس این مطلب رو میدونن ممنون میشم که اعلام کنند . باتشکر

abbas_habibi

عضو جدید
دوست من ممنون بابت کمکی که کردی ;)، اما من وقتی این تابع رو گذاشتم و یه برنامه ساده جمع و تفریق رو نوشتم (برای تست ) ، در آخر که باید نتیجه رو نشون میداد ،پنجره با زدن Enter بسته شد .

برنامه به طوری هست که :

1) عدد اول را وارد کنید ؟
2) عدد دوم را وارد کنید ؟
3)با زدن Enter که باید نتیجه را روی صفحه کنسول نمایش دهد ، بسته می شود . مشکل اینجاست

کد برنامه :
void main()
{
int X;
int Y;
cout<<"Adde Aval Ra vared Konid : ";
cin>>X;
cout<<"Adade Dovom ra vared KOnid : ";
cin>>Y;
if (X>Y)
{
cout<<"X: "<<X;
}
else
{
cout<<"Y: "<<Y;
} // در این قسمت که باید با زدن Enter خروجی رو صفحه کنسول نمایش داده شود ، پنجره بسته می شود .
getwchar();

}

ممنون میشوم راهنمایی ام کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

iaidin

عضو جدید
دوست من ممنون بابت کمکی که کردی ;)، اما من وقتی این تابع رو گذاشتم و یه برنامه ساده جمع و تفریق رو نوشتم (برای تست ) ، در آخر که باید نتیجه رو نشون میداد ،پنجره با زدن Enter بسته شد .

برنامه به طوری هست که :

1) عدد اول را وارد کنید ؟
2) عدد دوم را وارد کنید ؟
3)با زدن Enter که باید نتیجه را روی صفحه کنسول نمایش دهد ، بسته می شود . مشکل اینجاست

کد برنامه :
void main()
{
int X;
int Y;
cin>>X;
cin>>Y;
if (X>Y)
{
}
else
{
} // در این قسمت که باید با زدن Enter خروجی رو صفحه کنسول نمایش داده شود ، پنجره بسته می شود .
getwchar();

}

ممنون میشوم راهنمایی ام کنید
با تشکر

void main()
{
int X;
int Y;
cin>>X;
cin>>Y;
getwchar();
if (X>Y)
{
}
else
{
}
getwchar();
این را تست کنید و احتمالا مشکل شما حل خواهد شد. قبل از نمایش خروجی یک کاراکتر میگرد و بعد از نمایش یک کاراکتر میگیرد و اجرای برنامه به اتمام میرسد

abbas_habibi

عضو جدید
ممنون دوست من ، بله مشکل بر طرف شد ، تشکر میکنم. ;) شما در یاهو آی دی دارید ؟؟ تا با شما در ارتباط باشم در مورد همین سوالات ؟؟؟

iaidin

عضو جدید
ممنون دوست من ، بله مشکل بر طرف شد ، تشکر میکنم. ;) شما در یاهو آی دی دارید ؟؟ تا با شما در ارتباط باشم در مورد همین سوالات ؟؟؟
دوست عزیز سوالاتتون را در تایپک ها مطرح کنید تا بقیه دوستان نیز استفاده کنند.
موفق باشید